Siemka mam problem. Bardzo chiałbym dzwone na telefon "Scotty doesn't know" Szukałem i nie moge znaleść. Jeśli ktoś ma albo wie gdzie jest to był bym wdzięczny. (mile widziane tesh ine fajne nuty do kompozytora) Mam telefon nokia
Dzieki
znaleźć, byłbym, też
Uprzedzam ze nie jestem wyksztalconym muzykiem, nie znam sie na nutach czasem zrobie jedynie jaks muzyczke ala techno
Ale z tego co wiem to pliki midi sa to zapisy nutowe i mozna je przekonwenterowac na nuty albo uklad klawiszy sa do tego specjalne programy, po zerknieciu w wyszukiwarke znalazlem programik
QUOTE Capella2000 - wersja testowa programu od zapisu oraz odtwarzania zapisów nutowych i eksportowania/importowania do midi
/http://www.dudziarz.art.pl/nuty/
Linki do pobrania programu i cracka na wyzej podanej stronie.
Teraz wystarczy wejsc do jakiegos serwisu z midi i jestesmy w domu tam jest prawie wszystko od klasyki po dance
Mozna tez looknac na serwisy komórkowe (najlepiej zagraniczne bo polskie sa do bani) a tam sa zapisy nutowe róznych melodi gdyz kompozytor w noki dziala na zasadzie nut tylko zapisanych za pomoca liter i liczb.
W kazdym z tych miejsc powinienes znalesc "Who wants to live forever".
Ps
Mam nadzieje ze nie wprowadzam w blad bo jak napisalem wyzej nie mam o tym zielonego pojecia
Adres na tamtej stronie byl nie aktualny (zmienili technike z html na php) spróbuj pod tym:
/http://www.software-partners.co.uk/index.php?sitesig=SP&page=SP_02_music&subpage=SP_026_downloads
W zalaczniku mid "Who wants to live forever" a tu zapis kompozytora noki:
QUOTE Who Wants to Live Forever - Tempo: 100
4e1 4a1 2b1 8c2 2c2 4- 4e2 8d2 8d2 4c2 8b1 2b1 4- 8b1 8e2 8g2 2g2 8d2 4d2 8b1 2e2 8- 2b1 8a1 8g1 2b1 8a1 2a1 4- 8c2 2c2 8d2 2d2 8d2 8d2 2e2 8- 8e2 2e2 8f2 2f2 8f2 8f2 2g2 4- 2e2 8f2 8e2 2d2
Ja tam sie na tym nie znam ale mój kumpel z odrobina wyksztalcenia muzycznego potrafi to przerobic na nuty
Pięknie. Czekam na pierwsze opinie. Przypominam, że nie przyjmuję reklamacji dzwonków. Wiem że niektóre są spaprane ale nic na to nie mogłem poradzić. Nokia stawia inne wymagania niż w kompozytorze i nie łatwo jest przestawić nuty z logomanagera na fleshowe . Poza tym czekam na melodyjki skomponowane w logomanagerze.
Znacie moze jakies stronki z dzwonkami , gdzie podane sa nuty zeby uzyc je do kompozytora.
Szczegolnie by mi sie przydaly te nutki do Nokii 6610 , bo jak wpisuje w google to mi zawsze znajduje strony ale z mozliwoscia zakupu dzwonka a wiem ze takie strony istnieja z nutkami do komorek.
witam wszystkich.
Mam nokie 1600 szukam dzwionków na kompozytor na ten model telefonu. jak ktoś ma takie nuty to proszę odpowiedzieć na forum lub napisać do mnie maila Mario-880@o2.pl a może ktoś zna strone z nutami ale najlepiej żeby były Polskie utwory.
Byłbym wdzięczny gdybyście podali mi linki stron na których są nuty do kompozytora noki 3310 (za darmo)
To jest zapis jakiego kiedyś używała nokia do wyświetlania nut w kompozytorze. ściągnij sobie instrukcje nokii i porównaj użycie przycisków.
Z tego co pamiętam to 16 jest od 1/16 (długość nuty).
mam nuty fajnych melodii do telefonu nokia.. czy istnieje jakis program ktory konwertowal by je do nut kompozytora sony ericsson?
MP3 To Ringtone Gold 5.23
Konwerter dzwonków pozwalający na zmianę popularnych formatów plików dźwiekowych (MP3, WMA, WAV, OGG) na dzwonki typu .MMF, .AMR, .MP3, .WAV czy .QCP a następnie wysyłający je do telefonu komórkowego.
mTalk 0.9.1
Mobilny komunikator internetowy - klient Jabbera przeznaczony dla telefonów komórkowych z technologią Java.
My Ringading 1.0
Jeżeli masz dość starych dzwonków w swoim telefonie, ten program pomoże Ci utworzyć niepowtarzalne melodie z ulubionych utworów.
Nokia PC Suite 6.83 pl
Aplikacja umożliwiająca poprawną komunikację pomiędzy telefonem komórkowym Nokia i komputerem. Program pozwala na łączenie się za pomocą kabla, protokołu Bluetooth oraz portu podczerwieni. Użytkownik ma możliwość synchronizacji danych komputer-telefon i telefon-komputer, tworzenia kopii bezpieczeństwa zawartości pamięci telefonu, wpisywania nowych spotkań i przypomnień do terminarza, wysyłania wiadomości SMS z komputera lub dodawania nowych kontaktów. Co jednak najważniejsze można konwertować zwykłe pliki MIDI i kopiować je do telefonu jako dzwonki polifoniczne, kopiować gry JAVA oraz tapety i wygaszacze ze zwykłych plików JPEG i GIF. Im bardziej funkcjonalny telefon, tym więcej opcji oferuje program.
NokiaFREE Unlock Codes Calculator 3.10
Narzędzie, które umożliwia zdjęcie, naprawę zabezpieczeń sim w telefonach Nokia, Samsung, Siemens, Maxon, NEC, Sony, Panasonic, Vitel, AEG / Telital, Alcatel. Wystarczy odczytać kod IMEI, następnie wybrać kraj, w którym został kupiony telefon i operatora. Program generuje kod, który po wpisaniu zdejmuje zabezpieczenia.
Norbsoft nSecure 1.2.4 pl
Program nSecure daje możliwość zapisania w bezpiecznym miejscu ważnych i często potrzebnych informacji, takich jak kody PIN, hasła, numery kart kredytowych itp. Informacje gromadzone w programie nSecure są zapisywane w pamięci telefonu w formie zaszyfrowanej, dzięki temu nawet, jeśli telefon zostanie zgubiony bądź skradziony dane pozostaną bezpieczne.
Norbsoft nSheet 2004
Prosty arkusz kalkulacyjny w polskiej wersji językowej przeznaczony dla telefonów komórkowych.
Odstraszacz Komarów
Aplikacja dla telefonu komórkowego służąca do odstraszania komarów.
Oxygen Phone Manager 2.7.5
Program pozwala na kompleksowe zarządzanie telefonami komórkowymi Nokia (różne modele) z poziomu komputera. Dostępne są takie funkcje jak: książka telefoniczna i grupowanie list kontaktów, kalendarz, spotkania, notatki, instalacja lub deinstalacja gier i programów Java, zarządzanie galerią obrazków, dzwonków, melodyjek, tworzenie kolorowych logo i własnych dzwonków.
Plato Video To 3GP Converter 3.18
Prosty konwerter plików wideo do formatu 3GP, który możesz przesłać do swojego telefonu komórkowego.
Polyphonic Wizard 3.7.3
Kolejne wydanie narzędzia umożliwiającego dodawanie nowych dzwonków i obrazków do polifonicznych telefonów komórkowych bez konieczności posiadania kabla bądź też wysyłania smsów. Wystarczy, aby pecet i telefon komórkowy, na którym zainstalowany jest program posiadały dostęp do Internetu.
PolyPhonix Studio 1.8
Edytor muzyczny specjalnie zaprojektowany do tworzenia oraz edycji dzwonków polifonicznych, które można wykorzystać w telefonach komórkowych. Dzięki aplikacji zoptymalizujesz swoją ulubioną muzykę do konkretnego modelu aparatu i następnie wygenerujsz melodię kompatybilną z wieloma modelami.
RingBOX 3.0
Kompozytor dzwonków dla Nokii 3210. Program ten służy do przeglądania, tworzenia i grania dzwonków. Jego funkcją jest także przetwarzanie nut na sekwencje klawiszy (note-to-key). Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać jak przejść np z nuty 32d3 na 4#g2 - komputer dokładnie podaje jakie klawisze należy wciskać. Program zawiera bazę okolo 200 dzwonków.
Ringtone Converter 5.1
Kolejne wydanie narzędzia umożliwiającego konwersję i dodawanie nowych dzwonków telefonów komórkowych bez konieczności posiadania kabla bądź też wysyłania smsów. Aplikacja dokona konwersji muzyki (zapisanej w formacie midi, dostępnej za darmo w wielu serwisach internetowych) na format zrozumiały dla konkretnego modelu telefonu, a następnie wyświetli odpowiednie sekwencje klawiszy, które należy wprowadzić wykorzystując klawiaturę komórki. Program posiada 100 już zdefiniowanych dzwonków.
Ringtone Media Studio 1.04
Pozwala na personalizację własnego telefonu komórkowego, bez konieczności wysyłania SMS. Dzięki temu narzędziu można samodzielnie przygotować tapetę, nagrać filmik wideo i oczywiście dzwonki.
Teen Buzz
Dzwonek telefoniczny w formacie MP3, którego nie powinni słyszeć dorośli powyżej 20 roku życia. Teoretycznie po ustawieniu takiego sygnału młodzi ludzie mogą odbierać połaczenia lub SMSy na zajęciach, bez przykrych konsekwencji ze strony nauczyciela.
TlenMobile (Nokia) 1.10
Komunikator internetowy Tlen w wersji przeznaczonej dla telefonów komórkowych.
TlenMobile (Siemens, Motorola, SonyEricsson) 1.10
Komunikator internetowy Tlen w wersji przeznaczonej dla telefonów komórkowych.
Universal Simlock Remover 1.09
Aplikacja narzędziowa do serwisowania telefonów komórkowych zawierjąca zbiór programów do telefonów wraz z opisami ich naprawy, kodami serwisowymi itp.
Wammu 0.17
Program do zarządzania telefonem komórkowym podłączonym do komputera za pomocą dowolnego interfejsu. Dzięki niemu użytkownik może zarządzać swoimi kontaktami, wiadomościami, tworzyć SMSy, kopiować wszystkie ustawienia i wiele innych. Na stronie autora można sprawdzić obsługiwane aparaty telefoniczne.
WAPIK 2.00
Przy pomocy niniejszego programu użytkownik może przeglądać strony Internetowe przygotowane specjalnie dla mobilnych użytkowników, korzystających z telefonów komórkowych z funkcją WAP. Dodatkowo można sprawdzić, jak wybrana strona będzie wyglądała w jednym z wybranych telefonów (Nokia, Simens, Ericsson).
Zakupy+ 1.0 pl
Aplikacja dla telefonów komórkowych służąca do łatwego i wygodnego zarządzania listą zakupów.
Telefon komórkowy w roli instrumentu - taka intencja przyświecała producentom od lat. Jako pierwszy telefon mogący służyć za narzędzie do tworzenia muzyki (prymitywne, ale jednak) była Nokia 3210, której wbudowano funkcję kompozytora dzwonków. Umożliwiało to tworzenie krótkich, monofonicznych melodyjek, co było jedynie drobniutką namiastką prawdziwego kompozytora, ale lepsze to niż nic (nawiasem mówiąc, taka zabawa mnie wciągała). Potem pozostali producenci zaczęli stosować podobne rozwiązania, jednak poziomem były cały czas podobne do rozwiązania Nokii. Później Siemens zaprezentował Cubasis Mobile - program do tworzenia (a raczej miksowania) dzwonków polifonicznych. Program ten był dostępny w jednym tylko modelu (jeśli dobrze pamiętam M55) i nie był zbyt dobrym narzędziem. Później Motorola i Sony Ericsson umożliwili właścicielom swoich telefonów zabawę w DJ'a dzięki programom nazwanym odpowiednio MotoMixer i MusicDJ. Co prawda nowe programy, jako że nowocześniejsze, umożliwiały pracę na dźwiękach polifonicznych, jednak elastycznością i przydatnością nie przewyższały archaicznego kompozytora Nokii i jemu pochodnych. Co dalej, czy to już koniec? Czy tak ciekawy temat, jakim jest tworzenie muzyki na telefonie, zgorszył się i zanikł na dobre? Czyżby telefon nie nadawał się do tworzenia muzyki? Czy jedynym wyjściem na kompozycję swoich utworów pozostaje zakup przenośnego sekwencera?
Otóż jednoznaczna odpowiedź na powyższe pytania brzmi: NIE. Telefon może być naprawdę doskonałym narzędziem dla muzyków. Przykładem był wprowadzony jakiś czas temu Jaytrax, który posiadał wszystko, czego potrzebuje muzyk - syntezator, sekwencer i wbudowane efekty. Ów program jednak przeszedł bez większego echa, zyskując sobie przychylność jedynie wśród muzyków.
Teraz czas na jego następcę - Syntrax. Program działa na podobnych zasadach, jednak jest bardziej dopracowany. Współpracuje z telefonami pod systemem Symbian i Windows Mobile, a także z palmtopami działającymi pod tymi systemami.
Program jest darmowy. Ściągamy go ze strony producenta, po czym instalujemy na urządzeniu. Pewnie wiele osób zdziwi się, iż jest to wersja demo - wystarczy jednak aktywować ją kodem, który zdobywamy, rejestrując się na stronie producenta. Rejestracja jest bezpłatna i bezproblemowa.
Po uruchomieniu aplikacji widzimy ekran z logiem, informacjami o autorach oraz w przypadku wersji, która nie została jeszcze zarejestrowana - ostrzeżenie o wersji demo. Na dole dwa przyciski: Settings (zmiana parametrów dźwięku i wydajności programu) oraz Start, po kliknięciu którego możemy zanurzyć się w świecie muzyki.
Program jest trudny w obsłudze, zwłaszcza dla tych, którzy mają małe doświadczenie w tworzeniu muzyki (ich odsyłam do Fruity Loops na PC, gdzie z czasem zdobędą odpowiednią wiedzę), a ci, którzy dotychczas używali tylko programów pokroju eJay lub chcą rozpocząć od Syntraxa swoją przygodę z tworzeniem muzyki, niech lepiej od razu odpuszczą sobie tą aplikację. Program z pewnością będzie przyjazny w obsłudze dla tych, którzy tworzyli muzykę w musicmakerach takich jak FastTracker, MilkyTracker lub ImpulseTracker, bowiem ogólna forma programu jest niemalże identyczna, jedynie interfejs został, dość gruntownie zmieniony ze względu na małe ekraniki telefonów oraz sterowanie za pomocą klawiaturki (oraz dotykowego ekranu dostępnego w palmtopach). Mamy więc tutaj trzy podstawowe zakładki, nazwane symbolicznie S, P oraz I. Zakładka "S" zawiera sekwencer, w którym umieszczamy stworzone patterny (przebiegi muzyczne). Wygląda to dosyć podobnie do eJay'a, jednak patterny nie są gotowcami i możemy je dowolnie tworzyć. Aby to uczynić, wchodzimy w zakładkę "P". Mamy tutaj tzw. piano roll, znany z wielu tego typu programów na "blaszaka". Dla niewtajemniczonych: jest to wykres, w którym jedną z osi są nuty, drugą osią jest czas. Wstawiamy więc punkty, które określają, w jakim czasie ma grać określona nuta. A że nie ma nuty bez instrumentu, przed tworzeniem pattern'u musimy odwiedzić zakładkę "I". Jest tam edytor dźwięku, który pozwala na manualne strojenie dźwięku, a gdy nie mamy na to weny, możemy skorzystać z kilkudziesięciu gotowych brzmień. Ogólnie brzmienie syntezatora wbudowanego w program jest genialne, tym bardziej że mamy świadomość, iż to tylko telefon (lub palmtop). W niektórych przypadkach Syntrax brzmi jak Moog (co jest niewiarygodne, ale można się o tym przekonać słuchając demka - np. na stronie producenta), poza tym doskonale naśladuje dźwięk procesora SID z pamiętnego Commodore 64, a reszta brzmień brzmi niczym stara, dobra Amiga. Jeśli jeszcze nam mało, możemy skorzystać z wbudowanego samplera, który umożliwia tworzenie utworów niczym FastTracker. Mamy więc pełną dowolność, jeśli chodzi o brzmienie naszego utworu. Jedynym ograniczeniem jest niewielka, 8-głosowa polifonia, jednak dla pocieszenia przypomnę, że ceniony w swoich kręgach, kultowy ProTracker miał ich dwa razy mniej, a udawało się na nim porządne utworki zmajstrować
Kolejna sekcja: efekty. Znajdują się na opcjonalnej zakładce "W", którą aktywujemy przy modyfikacji brzmienia instrumentu. Są one różnorodne: filtry nisko-, średnio- i wysokoprzepustowe, morphing, equalizer... Mamy tutaj pole do popisu. Jest tu także efekt delay (echo), jednak jest on dostępny bezpośrednio w zakładce "S", a jego wartość jest globalna dla całego track'u.
Syntrax obsługuje zarówno urządzenia z dotykowym ekranem, jak i bez niego. Siłą rzeczy obsługa na touchscreenie jest znacznie bardziej intuicyjna, a w wypadku braku owej funkcji, program obsługujemy "na czuja" i do jego swobodnej obsługi musimy się przyzwyczaić.
No cóż, nie ma wątpliwości, że Syntrax to najlepszy tego typu program dostępny dzisiaj na telefony. Zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników, którzy miewają w podróży koncepcje melodii do swoich utworów, która po prostu umyka im z głowy, zanim dotrą do studia. Lekarstwem na to jest Syntrax. Obszerna sekcja modyfikacji dźwięku zadowoli tweakerów, a rasowe, oldschoolowe brzmienie spodoba się każdemu, kto czuje sentyment do Commodore, Atari bądź starego PC 386. Syntrax co prawda jest trudny w obsłudze, jednak gdyby był chociaż trochę uproszczony, straciłby wiele na swojej wszechstronności. Dla muzyków, muzykantów, kompozytorów i podwórkowych grajków - absolutna pozycja obowiązkowa!
Syntrax otrzymuje wyróżnienie "Wybór NGF", chociaż wiem że takiego wyróżnienia nie ma, ale ten program i tak je otrzymuje
Strona producenta: http://www.finished.nl/
Wniosek: telefon MOŻE być instrumentem muzycznym. Dziękuję za uwagę.
DJ Athlon