logo
 Pokrewne renessmekominek z płaszczem wodnym muratorkominek CTM wentylacja mechanicznaKominek z płaszczem wodnym używanykominek w kominie brak wyczystkiKominek dopływ powietrza zewnątrzkominek Kamienica drewniany stropKominek z pÄş aszczem wodnymkominek z płaszczem brudna szybakominek doprowadzenie powietrza z zewnątrzkominek piec bufor Schemat
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • kinojesttu.htw.pl
  • renessme


    Witam wszystkich!

    Może ktoś pomoże mi wybrać z tego gąszczu dostępnych firm, wkład kominkowy jakiejś dobrej i sprawdzonej firmy - każdy kominkarz poleca co innego... Nie bardzo zależy mi na grzaniu bo mam dobry piec, raczej zależy mi na efektownym wyglądzie. Potrzebuję trwałego wkładu do zabudowy w ładnej nowoczesnej obudowie. Szukam też firmy, która może wykonać taki projekt i wybudować cały kominek. Będę wdzięczny za każdą radę.




    Witam
    Pomóżcie mi bo nie wiem co robić.
    Mam wkład kominkowy pewnej firmy gdzie w przy szybie w drzwiczkach u góry nie ma uszczelki na bokach jest u dołu nie potrzeba, nie wiem czy była czy tak ma być, problem jest następujący.
    Podczas palenia w kominku strasznie szumi i bardzo szybko spala się drzewo, po kilku dniach doszedłem że to przez to iz niema uszczelki u góry szyby tj miedzy szybą a obramówką szyby, w momęcie kedy przytka się tą szczelinę ogień momentali przestaje szaleć i pali się spokojniej i mniej zużywa się drzewa.

    Zrobiłem obeznanie i okazało się że nie we wszystkich wkładach jest uszczelka do okoła szyby w nie których jest w nie których nie ma.
    Zadzwoniłem do producenta tego wkładu by sie upewnić czy aby napewno nie powinno być, otrzymałem odpowiedz że tak powinno być iż u góry nie ma uszczelki.
    Dodatkowo usłyszałem iż szyba przez lepiej pracuje pod wpływem ciepła.

    Chciałem zauważyć iż brak tej że uszczelki powoduje duży-uciążliwy hałas, spala się szybciej drzewo i zabiera powietrze z pomieszczenia.

    Poradzcie co robić wstawiać tam uszczelkę czy nie zostawić tak jak producent zrobił??
    jest to teoretycznie doprowadzenie powietrza "kurtyna" możesz eksperymentować, szyba będzie się szybciej brudzić



    Z tymi mocami wkładów to mamy na rynku wkładów kominkowych niezłe zamieszanie. Według moich obserwacji, wkłady francuskie i niektóre polskie mają zawyżone moce, podane w dokumentach, natomiast wkłady niemieckie, austriackie i szwajcarskie - zaniżone. Myślę, że BOHUSZ ma rację, ponieważ jeżeli inwestor zamierza rzadko palic w kominku to nie ma sensu kupować wkładu o bardzo duzej mocy.

    Mimo wszystko proponuję zakupic wkład z możliwością podłączenia rury doprowadzającej powietrze z zewnątrz bezpośrednio do paleniska - jest to niezwykle ważne - i tu na pewno racja jest po stronie Wojtka R.

    Z dużych, niedrogich wkładów, warto wymienić także Chazelles C801L - link: http://www.kominkiikominy.pl/chazell...1-l,d2084.html Oczywiście propozycji jest więcej, także tańszych. Proponuję jednak dobrać wkład podczas spotkania z fachowcem od kominków na budowie, ponieważ wiele czynników determinuje dobór optymalnego (właściwego) wkładu kominkowego. Na przykład, nic nie wiemy o przekroju komina itd.



    Ja osobiście jestem zwolennikiem wejść do komina pod katem 90 stopni, albo kątach zbliżonych do 90 stopni. Z wielu względów.

    Ja osobiście u siebie w domu mam stary murowany komin 14x14 cm. Na tym kominie pracuje wkład kominkowy z wylotem 180 mm. Wszystko jest ok i nawet super. Wysokość komina od przyłącza to około 6 m. Nad wkładem mam jeszcze dodatkowo zamontowany wymiennik - rekuperator [owo]

    Można więc teoretyzować i komplikować sytuacje, ale po co. Według mnie jednak wszystko zależy od wyboru wkładu kominkowego. Reszta jak jest wykonana według zasad to będzie ok.



    Ja mam taki problem, jak pale w kominku nie wystarczająco sezonowanym drewnem - brzozą to na łączeniu czopucha z rurą kominową skrapla się woda która wylatuje na wkład kominkowy wydzielając przy tym ogromny swąd, Wiem wiem, że najlepsza rada to palenie suchym drewnem sezonowanym ale zastanawiam się czy nie uszczelnić tego czymś jeszcze, jest w sprzedaży tzw. kryza kominkowa która odprowadza wodę do wewnątrz kominka, jednak nie mam już miejsca żeby ją tam włożyć.



    A mój kominek pali powiedziałbym w 80% tak jak należy.Szyba się brudzi,jeżeli trochę smrodku dostaje się do mieszkania to przyczyną jest słaby dostęp powietrza z zewnątrz, no to trochę rozczelniam okna. Co byśmy nie dyskutowali o błędach kominkowych nie dojdziemy do przyczyn których jest mnóstwo. Są od tego fachowcy o których niełatwo którzy potraktują problem całościowo.Ja mam szczęście bo i wkład podobno dobry,no i fachowiec od kominków był profesjonalistą. Temat kominkowy to jak rzeka.Komu kominek nie szwankuje ten ma cholerne szczęście, i to na tyle



    kurcze nie przychodzą mi informacje o wpisach w komentarzach :) wy mnie dzielnie wspieracie i piszecie a ja wam nawet nie odpowiadam:)

    komin ma tyle do schodów, że jakby go nie było to mielibyśmy więcej miejsca w klatce schodowej i zrobilibysmy dokładnie tak jak Jędralek bo uważam ze to genialny pomysł. Komin przesunięty do środka klatki schodowej wkład kominkowy w klatce schodowej a od strony salonu widoczna tylko szyba kominka:) ale generalnie skoro i tak zamkniemy schody w kwadracie klatki schodowej to już mi wszystko jedno. Zresztą moje gdybanie nic nie daje bo komin to trzeba planować już na etapie fudamentów..... (krótką mam pamięć) ale kierownik budowy mi ją odświeżył



    Na ogół koszty wybudowania kominka z przeszkleniem dwustronnym jest nieco droższe o sytuacji, gdy zastosowany jest wkład kominkowy z jedna szybą. Wynika to z tego, iz więcej kamienia zuzywa się na zabudową kominkową (dwustronną), a ponadto sam wkład jest droższy. W związku z tym, iż różne marki wkładów kominkowych mają bardzo zróżnicowane ceny, trudno jest oszacować jakąkolwiek cenę. Jak wkei Pan nowe zdjęcia i prześle pomiary, to postaram się coś fajnego zaproponować.




    RAFALG - odwiedź jeszcze salon kominków "KUR" prowadzony przez małżeństwo Damps. Salon mieści się po lewej stronie ulicy Morskiej w Gdyni (kierunek Rumia), jakieś 200-300 metrów po minięciu Estakady, tuz obok niewielkiego salonu mebli kuchennych SILAN. W adresie maja Działdowska 2. Telefony: 623-8304 lub 698-643-448. Mój kominek kosztował finalnie 8.000, w tym: wkład francuski 3.500, marmur 2.500. Zdjęcie kominka w moim albumie.

    ALUNEK - zapraszam z wizytą w moje skromne progi do Bojana. Zobaczysz pompę ciepła naocznie i namacalnie. Jest to pompa ciepła firmy Neuratherm z Austrii. W lutowym numerze Muratora z tego roku był duży artykuł o tej pompie. Jej instalacja i sprzedażą trudni się firma z Grudziądza. Ich strona www.climakomfort.pl
    Jeżeli planujesz pompę ciepła to w mojej prywatnej opinii nie ma sensu ekonomicznego i wykonawczego instalacja kominka z płaszczem wodnym. Sam kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza jako zapasowe źródło ogrzewania jak najbardziej, ale z płaszczem wodnym zdecydowanie nie.
    Markus,
    dzięki za zaproszenie! :) Chętnie skorzystamy.Co do terminu to jeszcze umówimy się. A wracając do ogrzewania, to czy ja dobrze zrozumiałam, że u Ciebie pompa ogrzewa zarówno dom , jak i wodę?Kominek masz z DGP? Pamiętasz może całościowy koszt pompy?
    Alunek

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl