logo
 Pokrewne renessmeKominki Makroterm i brudna szybakolory Waszych kominków Muratorkominki gril wędzarnie ogrodoweKominki opinie dymienie szybyKominki rustykalne KrakówKominki kaflowe i tradycyjneKominki Bielsko-BiałaKominki Puławy plKominki serwis WrocławKominki elektryczne Rzeszów
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • opowiastki.keep.pl
  • renessme


    To ja polecam coś takiego:

    Kominki piece piecyki
    Poradnik omawia stosowane obecnie w krajach północnoeuropejskich urządzenia do indywidualnego ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Przedstawia dane techniczne i użytkowe różnych kominków, a także pieców kaflowych, żeliwnych, stalowych itp. Książka jest przeznaczona dla osób zainteresowanych wyborem, instalacją własnych urządzeń grzewczych, głównie w domach jednorodzinnych.



    Znalazłem jeszcze coś takiego "Kominki, piece, piecyki ". Nie znam tej pozycji więc przytaczam notkę:
    Poradnik dla wszystkich, którzy myślą o zainstalowaniu kominka w domu. Omawia stosowane obecnie w krajach północnoeuropejskich urządzenia do indywidualnego ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Przedstawia dane techniczne i użytkowe różnych kominków, a także pieców kaflowych, żeliwnych, stalowych itp. Książka jest przeznaczona dla osób zainteresowanych wyborem, instalacją własnych urządzeń grzewczych, głównie w domach jednorodzinnych.

    "Jesienią i zimą palę codziennie w ponadstuletnim kominku Z trzema kanałami dymowymi i nowoczesnym wkładem żeliwnym, dzięki czemu część oddawanego bezpośrednio do otoczenia ciepła jest akumulowana w masywnej obudowie. W razie potrzeby palę również w znajdującym się na piętrze piecu kaflowym, który daje przyjemne ciepło i wyraźnie odciąża elektryczny grzejnik konwekcyjny. Podczas każdego sezonu grzewczego zużywam około 10 m3 drewna brzożowego. W czasie świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie rozpalam w starym piecu chlebowym, w którym mieści się 12 dutych bochenków. Wypiekany w ten sposób chleb ma niepowtarzalny smak, jakiego nie da się uzyskać w piekarniku elektrycznym."




    Czwarty sezon spalamy w kominku wodnym drewno, kostki weglowe, brykiety ECO - typu AFRI PAL a teraz w czasie mrozow także węglem kostką i ekogroszkiem EKORET. Również spalamy polana drewna i to różne gatunki i jakosci.
    Z doswiadczenia polecamy rozpalanie w proporcji ilosciowej-wagowo 1/4 paliwem weglowym , a nastepnie 3/4 drewna.
    Dotychczasowe opinie i stereotypy o spalaniu wegla w kominkach nie potwierdzaja się , natomiast jest kilka istotnych zalet jak szybkie rozpalanie , duża moc i możliwość ogrzania domu nawet 300 m kw, dobre spalanie gorszego gatunkowo drewna , a więc i niski koszt. Również skuteczne wypalenie ogniem węglowym sadzy i osadów po spalaniu drewna,
    łatwe utrzymanie i czyszczenie szyby. Przy spalaniu dobrego gatunkowo węgla jaki stosujemy powstaje silny ciąg kominowy i nie ma zjawiska smrodzenia, zapachów i tp. Jest tylko jeden istotny warunek-nie we wszystkich kominkach można takie eksperymenty robić, szczegolnie w żeliwnych gdzie producent tego zabrania. Nasz kominek HIBANA jest przystosowany do spalania i temperatur do 1000 st.C , dlatego bezpiecznie możemy stosować wegiel. Polecam i chętnie odpowiem na inne watpliwości.


    Ja do czyszczenia szyby zrobiłem nalewkę z popiołu.Pięknie się myje. Pozdrawiam Jan.




    Widziałam w muzeum we Wrocławiu piec żeliwny wykonany jako naturalistyczna postać afrykanki ,z kilku metrów myślisz że to posąg-rzeżba.Taka koza w salonie to dopiero atrakcja.Może jakaś odlewnia pokusi się o skopiowanie?
    To pytanie o gust?To po dyskusji ,wiadomo dlaczego.O przewagę w możliwościach grzewczych?To wiadomo że kominek.O bezpieczeństwo?Opcja za kominkiem




    Witam
    Z tą wielkością otworów to raczej na odwrót. Powietrze zimne poprzez ogrzewanie rozpręża się więc i zwiększa swoją objętość. Dla zapewnienia prawidłowego i swobodnego przepływu powietrza ogrzewanego musisz zapewnić wyloty powietrza ogrzanego większe od doprowadzanego zimnego.

    Pozdrawiam
    P.S. Czy jest to piec KORNAK nr 9 ?? Bo tak znajomo mi wygląda

    dziekuję za przypomnienie faktycznie tak trzeba zrobić . tak to jest kornak nr 9
    dodałem spowalniacz spalin lub inaczej mówiąc gorące spaliny jeszcze raz oddają cieplo.
    Nie rozumiem jednego skoro piec ma moc 8 kw i grzeje jak czort to dlaczego nie można go obudować to przecież niemal 100 kg żeliwa!!!
    Pomyslałem sobie tak skoro olbrzymia ilośc ciepła kumuluje sie w jednym miejscu to zrobienie I blasznej obudowy z wylotami odp wielkości spowoduje że bedzie to wg mnie tak samo działąło jak kominek do zabudowy. całość i tak bedzie izolowana
    Tomasz



    niewiem czy istnieje możliwośc pomocy w dobranie odpowiedniego wkladu kominka ( typ . producent ) jesli tak to bardzo prosze, o następujących parametrach: kategoria C, ciagle palenie, krociec spalin 150 mm, dostep do popielnika poza paleniskiem, odlew zeliwny monolityczny, jak njmniejsza szerokosc i glebokosc. Nie precyzuje mocy tylko dlatego iz wielkosc nie idzie w parze z moca z tego co mi sie odalo dowiedziec, jednakze gdyby moc byla potrzebna to wynosi ona okolo 6 -7 kw.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl