logo
 Pokrewne renessmekonfiguracja mmsów na Sagema myx4Konfiguracja internetu w Noki 6300Konfiguracja Linksys WRT54GP2 po voipakonfiguracja E50 jako modemkonfiguracja firewalla w pakcet Tracerzekonfiguracja Air Live 5450konfiguracja konta pocztowego wpkonfiguracja motoroli E398 E1konfiguracja DWL 510 pod windows98konfiguracja HD250HJ SATA2 na sata1
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • opowiastki.keep.pl
  • renessme


    akurat wicherlku twoja wiedza jest znikoma, po pierwsze jakiego 2 routera skoro w kompleci eni emasz zadnego dostajesz tylko modem ktory moduluje i demoduluje sygnal, po drugie Leszek wyraznie zaznaczyl ze chce miec wlaczony obojetni ektory i zeby byl net wiec jedynym rozwiazaniem jest zakup routera, mozna pokusic sie o zakup routera od razu z modemem wtedy ich modem mozna wywalic na kibel i podlaczyc jedno [pudelko router z modemem i switchem 4 portowym, tanie i proste w konfiguracji sa routery adsl planet badz pentagram, wiele opcji maja, oraz dodrukowane specjalne wkladki na rozne rodzaje polaczen w kraju (ustawienia_ neo, tepsy itp koszt okolo 140 zł wiem bo sama mam i sama robilam wiec nie jest rudne
    pozdrawiam




    Witam wszystkich na forum i proszę o pomoc!
    Jestem laikiem w sprawach komputerów i dlatego zdecydowałem się na zakup szybkiego internetu wraz z telefonem w Netii (przekonały mnie reklamy). Od 05.10.2009 jestem "SZCZĘŚLIWYM" posiadaczem tych usług i od 05.10.2009 skończyło się też moje szczęście. Podłączyłem wszystko tak jak było w instrukcji i nic. Telefon milczy, a internet niby jest ale bez możliwości korzystania. Próbuję łączyć się poprzez kabel z jednym komputerem, a przez kartę WiFi z drugim. Pokazują się ikonki, że jestem połączony z internetem ale nie mogę otworzyć żadnej strony. Domyślam się, że jest to problem z konfiguracją routera. Proszę o pomoc jak to wszystko uruchomić. Router to Pirelli DRG A 223G.
    Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.


    Mam ten sam router, pan technik na informacji powiedzial, ze te routery maja problemy z "rejestrowaniem sie" u nich i musza to robic manualnie, wiec trzeba do nich zadzwonic i powiedziec co i jak.



    co to jest opcja DMZ? ja odblokowałem wszystkie porty i sprawdzilem czy napewno sa odblowkane a mimo to nie działa mi. Ja chyba mam IP zewnetrzne bo mam Neostrade wiec gdzie je znalesc i gdzie wpisac. Jak daje uruchom to mam IpV4 192.168.0.3 i dla tego Ip wlasnie sprawdzalem porty. Robilem cala konfiguracje zgodnie z zaleceniami portforward.com i mimo to nie moge stawiac serwa. Wie ktoś co powinem sprawdzic? NA routerze Ip ADSL zaczyna sie od 83. a Ip Lan 192.168.03 i pod to drugie mam skonfigurowane porty.



    a dales ?



    Sw1(config-if)#spanning-tree portfast


    zeby wylaczyc STP na linkach do hostow aby odrazu hosty byly aktywne po podlaczeniu

    po drugie daj konfiga z tego routera na gorze i z reszty routerow

    Jesli wylaczyles autosumaryzacje w konfiguracji protokolu ripv2 to byc moze nie wszystkie interefejsy biora udzial w routingu ripv2, najlepiej mowie daj konfigi

    Po za tym pooznaczaj routery i switche.. bo nie wiaodmo ktory jest R1, sw1 itp

    W dodatku nie wiadomo.. ktore z tych polaczen to ethernet(krosy,proste) a ktore to seriale
    jesli chodzi o polaczenia router switch i router -> router

    Daj konfigi.... bo rownie dobrze to moze byc przyczyna zle skonfigurowanego NATA(PAT)



    No tak tylko problem polega na tym, że tak jak jest w tej konfiguracji Cisco:

    Na routerze przypisuje interfejs dla WLC


    Router(config)# interface integrated-service-engine 1/0

    Router(config-if)# ip address 192.0.2.254 255.255.255.0

    następnie łącze się z konsola WLC, którą też konfiguruje tak jak to jest w instrukcji potem z poziomu routera robię pinga:


    Router:# ping 192.0.2.24


    Router:# ping 192.0.2.25

    pinguje mi sie jedynie management ip, ap-manager nie ???

    Następienie przechodzę do Configuring Wide-Area LANs on the Cisco WLCM na routerze

    i nie widzi mi w ogóle interfejsu GigabitEthernet ? I nie wiem dlaczego ?

    Nie wiem może WLC w ogóle nie jest zainstalowany na tym routerze, ale z drugiej strony jak by nie był to dlaczego wchodzę w jego sesje :

    service-module integrated-service-engine 1/0 session ?[/code]




    Switch FR ładnie mi działa ale jak na R1 np dam

    interface Serial0/0/1
     bandwidth 128000
     ip address x.x.x.x y.y.y.y
     encapsulation frame-relay
     no fair-queue


    i coś podobnego po drugiej stronie i się niczego nie uczą

    EDIT: routery to realne 2811

    Switch FR nie generuje i generalnie nie pośredniczy świadomie w transporcie Inverse ARPów. Oba routery powinny się tym zająć, switch FR zestawia im tylko kanał komunikacji (polecenia 'route' podane przez Sebę).

    Gdzie masz jakieś PVC do których można dopiąć identyfikator DLCI żeby zbudować dla niego mapowanie L2<>L3? Bo nie widzę w konfiguracji.




    No jak to dokąd ?? Dokąd moze być tylko jedno , tzn w tym przypadku do hosta. Ale co to zmienia ? Przeciez router nie zawsze rozpozna urzadzenie po drugiej stronie.

    Nie, nie do hosta. Na interfejsie fa0/0 masz maskę /24 i robisz routing statyczny do sieci 22.222.222.0/24 wskasując tylko interfejs - router NIE WIE jaki jest adres ip następnego węzła i przy takiej masce nie może sobie sam tego adresu "odgadnąć".
    Stąd powyższa konfiguracja jest nieprawidłowa.

    Jako zadanie domowe zastanów się / doczytaj / poszukaj kiedy w routingu statycznym można wskazywać jedynie interfejs i jakie ma to konsekwencje.




    Dodałem do split-tunnelingu wpis o którym mówiłeś, jednak to nic nie dało Czy jest jakakolwiek możliwość sprawdzenia na którym z interfejsów ruch się blokuje? Jakiś debug czy coś w tym stylu?
    Rozumiem, że ruch idzie następująco :
    klient VPN Cisco ---- ruch_szyfrowany ---- [ interfejs routera (koniec tunelu) ---- ruch rozszyfrowany ---- interfejs tunelu do oddziału ] ---- ruch szyfrowany ---- oddział

    Co bym dodal do Twojej konfiguracji to:

    access-list 116 permit ip 10.80.80.0 0.0.0.63 10.200.1.0 0.0.0.255
    access-list 150 permit ip 10.200.1.0 0.0.0.255 10.80.80.0 0.0.0.63

    Po zestawieniu tunelu klientem VPN sprawdz, czy w tablicy routingu na hoscie masz dodany prefiks oddzialu 10.200.1/24. Mozesz sprawdzic, czy przy probie np. pingowania adresu z oddzialu przyrasta licznik pkts encrypt/decrypt w "show ipsec sa". Potem to juz "debug ip packet detail".

    Jezeli nie jestes pewien, co do routingu urzadzenia w oddziale, to dodaj interfejs loopback w centrali z adresem klienta VPN z maska 32 i sprobuj cos po drugiej stronie zapingowac. Oczywiscie z adresem zrodlowym loopbacka.




    Przy dwóch ASAch i odpowiedniej licencji można skorzystać z VPN Load Balancing. to rozwiązanie mnie nie interesuje.


    Jeżeli chodzi o konfigurację EasyVPN można wskazać backup server.
    Czyli to mogłoby wyglądac tak:
    - router w lokalizacji nr1 z łaczem i adresacja IP od ISP1 skonfigurowany jako Easy VPN server
    - router w lokalizacji nr2 z łaczem i adresacja IP od ISP2 skonfigurowany jako Easy VPN server
    - ASA w jakiejs małej lokalizacji skonfigurowana jako Easy VPN Client z: "vpnclient server IP_od_ISP1 IP_od_ISP2"?

    Jesli na routerze jest skonfigurowany Easy VPN server to czy bedzie na nim mozna bez przeszkód skonfigurowac równiez stałe tunele IPsec site to site z innymi routerami?
    ==========

    Czy w ASA da sie skonfigurowac 2 tunele IPsec site to site do dwóch róznych peerów, powiedzmy ze jednoczesnie beda obydwa aktywne z tym ze ruch będzie wychodzil tylko przez jeden z nich. A gdy ten uzywany tunel ulegnie awarii to ruch przejdzie przez ten drugi tunel powiazany z drugim peerem?
    Przejmowanie ruchu przez drugi tunel moznaby ustawic za pomoca static route z dystansem administracyjnym (ewentualnie ip sla)?



    Witam,
    poniżej pisałem już o problemie dysku USB podłączonego do routera FritzBox. Leopard nie wiedzi tego dysku w sieci.Jaki sprawdzony router oprócz AiPort Express (Time Capusle) umożliwia robienie backupu porzez time Machine i pozwala na korzystanie z tego dysku przez inny komputer z XP? Czy w obecnej konfiguracji (FritzBox 7270) można jeszcze coś dostawić aby dysk był widoczny w sieci? Pomijam kwestię wykonania drugiej partycji z Fat32 dla WIN XP.
    Sławek



    Sytuacja: jeden Mak - stałe łącze (ethernet).
    Problem: jak najlepiej podłączyć drugiego Maka - niezależnie od pierwszego, no i w sposób legalny. Dostawca proponuje albo switch na istniejącym kablu, albo router (czym się różnią te rozwiązania? co z jakością połączenia?) Czy przy okazji istnieje wówczas możliwość takiej konfiguracji, by oba Maki się komunikowały?



    heh wyluzuj :)
    ja chyba sie zaraz upije z radosci... 2 dni walczylem z zakichanym swiatlowodem ktory mam pociagniety pare kilometrow z biura do serwerowni i wpiety do swojej sieci... niby swiatlowod ma gwarantowane 10mbit/sek (bo za tyle placimy teraz - w koncu to tylko biuro...) ale nie szlo wyrwac wiecej niz 0.3mbit/sek :)

    Okazalo sie ze jak po jednej stronie masz Catalyst'a to po drugiej dla spokoju postaw identycznego i wymus na nich recznie predkosci i typ duplexu... inaczje bedziesz tak jak ja palowal sie bez sensu kilka dni i zachodzil w glowe dlaczego to gowno nie dziala...

    OFF-TOPIC - moj dzisiejszy wniosek...
    Switche Cisco Catalyst sa super... ladnie wykrywaja czy port jest 10 czy 100mbit, half/full duplex oraz mase innych bajerow... maja VLANy itd, nawet porty gigabit ethernet... i do tego jak polaczysz dwa to gadaja ze soba (dzisiaj ten w biurze zglosil ze konfiguracja w serwerowni jest zla hehe)... tylko ze jak wpinasz do nich jakies firewall'e, routery, itp (to znaczy NIE-komputery), to ZAWSZE ustawiaj parametry recznie - nie zostawiaj automatycznego uzgadniania bo czesto nie dziala a Ty bedziesz zarywal nocki z nerwow... jak mam swiatlowod ustawiony na 10mbit full duplex to musze wymusic na portach to samo na obu switchach i mam 10mbit a nie ledwie 0.3 w powiewach do 3.2mbit...



    Odpowiadajac na drugie pytanie - do routera raczej sie nie podlaczysz ot tak - nie do CISCO... one raczej nie maja zwyczaju sluchac na kazdym porcie i przedstawiac sie swoim IP :)
    Wycinanie ruchu odbywa sie raczej na firewall'u niz na switchu. Przejecie adresu MAC i IP nie koniecznie musi oznaczac dostep do internetu - wystarczy zrobic prosty VLAN na switchu i odczytac tagi pozniej na firewallu... albo switch z Twoim portem gadajacym do LAN tylko a nie majacym kontaktu z portem ktory idzie na swiat - do tego nie trzeba firewall'a - switch CISCO wystarczy.
    Jesli jednak cala konfiguracja siedzi na firewall'u to masz przechlapane - tak latwo nie ominiesz. Poza tym zgadnij co zrobi szef jak zlapie Cie na korzystaniu z sieci skoro Ci nie dal do niej dostepu...



    mac już niebawem ale boje sie kilku rzeczy..
      ...mianowicie boję się konfiguracji go z internetem mam router d-link DSK-504T i czy nie ma problemów z nete? wystarczy podłączyć kabel sieciowy i działa?? czy trzeba coś kombinować itd.? po drugie jak jest z mikrofonem? dużo rozmawiam przez skypa i gdy kupie maca o np słuchawki na usb logitecha to będzie działać? a po 3 mam teraz dysk 250gb na SATA II i jak dokupię do niego obudowę i podłączę dysk z obudową do maca za pomocą FireWire to nie będzie problemu żadnego? na tym dysku mam muzykę,filmy,fotografie, i czy klawiatura oryginalna maca a zwykła robi dużą różnice? no i jak mam pare tekstów w wordzie to czy na macu jest jakiś program do odczytywania i pisania w nim?, jak cos mi sie przypomni to napisze :) dzięki za cierpliwości i licze na wyrazne jasne i godne odpowiedzi pozdro for all

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl