logo
 Pokrewne renessmeKominki Makroterm i brudna szybakolory Waszych kominków Muratorkominki gril wędzarnie ogrodoweKominki opinie dymienie szybyKominki rustykalne KrakówKominki kaflowe i tradycyjneKominki Bielsko-BiałaKominki Puławy plKominki serwis WrocławKominki elektryczne Rzeszów
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • leszczyniacy.pev.pl
  • renessme


    TomekMO5a zmobilizowałeś mnie do napisania kilku słów o postępach budowy ale musicie (zwracam się do wszystkich )wybaczyć mi ta ciszę bo w domu jestem gściem a jak już jestem to to jestem tak padnienta że nawet mi się nie chce czytac a co dopiero pisać mój domek ma się ku końcowi oczywiście stan surowy otwarty obecnie murarze kończą klinkierową część kominów a za tydzień wchodzą już dekarze więzba jest zrobiona słupy w łazience są gorsze od zarazy i wyglądają koszmarnie z uwagi że mój domek jest podniesiony i powiększony to i poddasze jest większe więc i lązienka jest wieksza ale w nagrode z czterema słupami mówię wam cudo :evil: :evil: ale już poprawiam wam nastrój no i sobie oczywiście na kominach będzie operta zbrojona bardzo solidna belka która bedzie podtrzymywała konstrukcje dachu (w pomieszczeniu łazienki) nastepne dwa słupy zastąpią stalowe podciagi lub wymurowane Sciany a słupy wynocha nie moge zrobić zdięć i pokazać bo nie mam aparatu (i chyba długo go miec nie będe :o :wink: :D )dach kryjemy ceramiką ROBEN (coś w tym stylu lub RABEN) kolor midziano czerwony rynny LINDAB (nie wiem jak się to pisze) metalowe kolor złoty obróbki blacharskie wszystkie w kolorze dachówki cenami nie będe strzelała na ślepo bo nie pamiętam a faktury mam na dzielce bardzo ale to bardz przepraszam was za błędy ort. ale dziś to mi już wsjo ryba pa pa GOSIA :oops: :lol: :lol: :lol:



    Krótko: zwolalem narade wojenną, bo wykonwaca źle zaczął stawiać komin. Zawęził go tak, że ścianka wewnętrzna, przez którą powinien przebiegac 30 cm wieniec wyszla 12,5 cm (szer. cegły). Po skontaktowaniu sięz biurem projektowym dostalem zgode na przewężenie wieńca i zbrojenia w kominie i w sumie moglem kontynuowac budowe, ale okazalo sie, ze wklady kominowe mozne łamac w kominie, a ja myslelem, ze nie. Okazuje sie, ze są specjalne kolanka na wypadek, gdyby komin skręcał sobie. No i problem sam sie rozwiazal. Burzymy 1,5 m komina i stawiamy tak, jak jest w projekcie. Oczywiscie mowilem o kominie dymowym, a nie gazowym. Poza tym wyjasnialismy kwestie osadzenia belek stalowych (HEB-y) na wiencach i podciagach. Mowie wam, nie widzialem takiego rozwiazania jak dlugo zyje. @ belki stalowe, ktore trzeba dźwigiem osadzac na wiencach. Trzeba konczyc. Jutro rano jade zobaczyc jak zaczynaja ...




    wow, niezły ciąg
    Przy jakim przekroju komina i wysokości?
    Komin fi 160 (wkład stalowy), wysokość ok. 8 m; tyle że dom stoi na wzniesieniu - może to też ma wpływ ...
    Wczoraj po południu założyłem "zawirowywacz" - wcześniej przy pelecie i przymkniętych drzwiczkach wyczystki się sprawdzał. Teraz, jak mam całkowicie otwartą wyczystkę, w kotle pojawiło się tyle dymu, że nie mogłem otworzyć żadnych drzwiczek w kotle. Sądzę więc, że nie mogę mieć równocześnie tych 2-ch rzeczy: albo wyczystka na full albo zawirowywacz. Muszę tylko dojść które rozwiązanie jest lepsze (nie ukrywam, że "zawirowywacz" byłby mniej kłopotliwy więc teraz na mieszance sprawdzę to, co sprawdzało się przy samym pelecie: wyczystka uchylona i "zawirowywacz" założony).
    Pozdrawiam.



    Hej!
    Mam takie pytanie - w projekcie kominek jest przewidziany w scianie zewnętrznej. Na dole do najbliższego pomieszczenia innego niż "salon" jest około 3m. Na poddaszu komin wychodzi w jednym pokoju, do drugiego jest około 2m, pozostałe sa jeszcze bardziej oddalone.
    Chcemy zrobic ogrzewanie kominkowe.
    Czy to się opłaca w takim układzie? I jeśli tak - jakie najbardziej ? cZy powietrzne (grawitacyjne) czy płaszcz wodny??
    Jeśli powietrzne - to gdzie idą te rury ?? czy trzeba przewidzieć miejsce pod stropem nad parterem i zakryć je np. sufitem podwieszanym ?
    uff, może dziwne te pytania ale trochę zielona jestem....

    acha i jeszcze jedno - czytałam że do kominków z wkładem nie mozna stosować komina murowanego, tylko albo rurę stalową albo specjalne wkładki ceramiczne.....czy to prawda?
    Dziękuję



    No to i przy okazji i ja się spytam . U mnie komin posiada otwór na wyczystkę tak położony, że po zabudowie wkładu dostęp do niego nie będzie możliwy( u podstawy komina). Chcę zamontować wkład stalowy. Jak zakończyć ten wkład? Miską z odpływem na kondesat, zaślepić całkowicie. Czy konieczna jest wyczystka? Czy podłączyć rurę komina bezpośrednio tylko do wkładu?



    Ja tez bede robil w praktycznym 2 wentylacje mechaniczna z rekuperatorem.
    sprawa ma sie tak ze nie trzeba budowac kanalow wentylacji grawitacyjnej tych przy kominach( tylko zostawic przewod spalinowy) no i tych w lazienkach. Tak sobie mysle moze mozna by w scianach pochowac kanaly do rekuperecji, tak jak jest kanal w scianie na dole w wc, a rekuperator postawic na strychu. rozprowadzenie kanalow na pietrze nie bedzie problemu, a na parter w scianach to by bylo dobrym rozwiazaniem, ale nie jestem na 100% przekonany czy mozna.
    sa jakies kanaly o przekroju prostokatnym i mozna chowac je w stropie rowniez.

    Jak moc pieca wieksza nic 21 kw to tylko przez komin, tak jak w projekcie, lub na zewnatrz budynku dostawiana rura stalowa.

    ja tez mam zamiar zastosowac kociol kondensacyjny dwufunkcyjny z zasobnikiem 350l do tego solary, podlogowka na dole, zastanawiam sie tylko nad pietrem czy tez nie dawac podlogowki, gdyz kociol kondensacyjny najlepiej wspolpracuje z niskotemperaturowym odbiornikiem tj. podlogowka



    Wybudowanie komina do kominka o przekroju wewnętrznym 14x14cm jest niewątpliwie dużym błędem. Uważam, iż burzenie komina nie musi byś ekonomicznie uzasadnione. Chyba, że wykona to wspomniany wykonawca na swój koszt. Warto zastanowić się nad zainstalowaniem komina stalowego, żaroodpornego o średnicy 200mm. Komin stalowy byłby podwieszony nad wkładem kominkowym, więc nie zabrałby w ogóle miejsca. Wyczystkę skierować można byłoby albo gdzieś za ścianę lub na jedną ze ścian zabudowy kominkowej (to kwestia odpowiedniego projektu). Myślę, że znalazło by się także miejsce na ujście skroplin z nowego komina stalowego. Może pechowy wykonawca dołożyłby coś Pani do tego komina? Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, iż należy zaprojektować komin i kominek razem.



    Zaznaczę, że jestem jeszcze przed budową.
    Widziałem takie coś chyba w muratorze - cały (lub co najwyżej w kilku częściach) stalowy wkład został owinięty wełną, obwiązany chyba jakimś drutem i wsunięty od góry. Być może można to zrobic już podczas murowania komina, ale trzeba by mieć dobrą i uczciwą ekipę, żeby nie zaciaprali tej wełny.
    Oczywiście komin musi być dość szeroki i chyba z okrągłych kształtek ceramicznych, a nie ze zwykłaych cegieł, żeby dało się to przepchać



    W kotłach na drewno czy w kominkach opalanych drewnem ważna jest konstrukcja komina, ale najważniejsze jest palenie suchym drewnem.

    Kotły zgazowujące powinny mieć drewno pochodzenia liściastego o wilgotności do max.20% (sezonowane min.2lata).

    Można kupić urządzenie do badania wilgotności drewna, to są takie 2 kły i wyświetlacz, po wbiciu w drewno pokazują jego wilgotność.

    Z palenia drewnem niestety bardzo kwitną kominy, a jak to świństwo przejdzie do wewnątrz, to smród jest okropny. do pewnego stopnia można to uratować, po przekroczeniu pewnej granicy będzie problem z ratowaniem komina.

    Producenci kotłów zgazowujących drewno najczęściej piszą w dtr jak powinien byc wykonany przewód kominowy i na jakiej temp. nalezy palić w takim kotle.

    Do kotłów na paliwa stałe wkład stalowy powinien być grubszy i wykonany z blachy zarówno kwaso jak i żaroodpornej.

    Radzę szybko cos zrobic z kominami, póki wewnątrz domu jeszcze mocno nie śmierdzi i póki jeszcze komin nie kwitnie od środka budynku.



    Mozna włożyć wkład stalowy w gotowy szyft zbudowany z takich typowych bloczków kominowych jak z systemu Schiedla tylko bez tych wszystkich wkladow ceramicznych, waty itd albo wprost do komina z bloczków wentylacyjnych.

    Są gotowe takie systemy ze stali kwasoodpornej, ktore mają w systemie odprowadzacz skroplin, wyczystke i inne konieczne elementy.

    Wykonawca c.o. zapewniał, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić parę złotych no i jest banalnie proste.

    Poniżej podaje link do jednego z producentow takich profili:
    http://kominy-wentylacja.eu/kominy-koncentryczne.html



    Stalowy to i ja bym sama zrobiła :smile:

    Mój sąsiad, oprócz pełnego wykszt. budowlanego, ma zawodowe murarskie. I mimo to nie odważył się murować komina, bo nie ma od dawna praktyki(choć bawi się murkami klinkierowymi przy tarasie). Jedyne co zrobił, to dokładnie wygładzał fugi przy kominie jak były jeszcze mokre. Więc jak zawodowy murarz bez praktyki się bał murować własny komin, to ja bym nie ryzykowała :smile:



    Witam

    Oczywiście, nie zrozum mnie źle z tym balkonem :lol: Grubość ściany zaplanowałem sam zanim zacząłem budowę .Jakoś nie mam przekonania do ściany jednowarstwowej ,zwłaszcza że dwóch znajomych wybudowało domki z BK36,5 i potem tak dla pewności jeszcze ocieplili styropianem 5 cm ."Dzięki temu" ich ściany wyszły chyba najdrożej jak tylko się da . Kominek mam na ścianie między salonem a sypialnią -nie w rogu . Jeśli chodzi o koszty to ja za stan surowy otwarty zapłaciłem 12 tyś zł (fundamenty,ocieplenie ich ,wieńce,słupy, ściany nośne ,działowe ,kominy ,strop,ścianka kolankowa ,postawienie stalowych ram HEB160 , szczyty ,wylanie chudziaka w środku ).Niech ci majster nie czaruje że jest to dom drogi w budowie bo moja ekipa (grupa wiejskich murarzy ,ale doświadczonych ) po obejżeniu projektu stwierdziła że żadnych problemów ani trudności nie będzie - i nie było .Wybudowali bez problemów . Do dachu miałem inną ekipę -zresztą też bardzo solidną .



    po tym co napisał Pierwek naszły mnie pewne wątpliwości, co do moich zachowań...otóż mamy dom obłożony drewnem kominkowym na ścianie południowo- wschodniej i południowej (teraz chyba 13 m tego drzewa mamy); szerokie okapy dachu i dostawionego garażu pozwalają na super schnięcie drewna; suszymy tak już drugi rok i odpukać pożaru nie było

    wykonałam dzisiaj pewien telefon i trochę się uspokoiłam, usłyszałam, że jak mam 10 cm styropianu, siatkę z włókna szklanego i tynk akrylowy cienkowarstwowy bez żadnych uszkodzeń to mogę spać spokojnie, chyba że mam sąsiada, który jest podpalaczem, a pożar to może się zdarzyć w domach, gdzie nie będzie kawałka styropianu i drewna; trzeba wystrzegać się palenia ognia blisko tego naszego drewna, co robimy: gril rozpalamy 10 m od tego składowiska, a papierosów nie palimy, traw też nie wypalamy, popiół z kominka wybieram jak jest zimny- odkurzaczem kominkowym (kominek to nasze źródło ogrzewania domu),komin mamy stalowy, śmieci nie walają nam się po posesji, gazy z rur tłumików nie owiewają tego drewna, sprawna gaśnica stoi na komiku

    czy jednak mogę spać spokojnie?

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl