logo
 Pokrewne renessmeKominki Makroterm i brudna szybakolory Waszych kominków Muratorkominki gril wędzarnie ogrodoweKominki opinie dymienie szybyKominki rustykalne KrakówKominki kaflowe i tradycyjneKominki Bielsko-BiałaKominki Puławy plKominki serwis Wrocławkominki używane allegro
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • super5.keep.pl
  • renessme



    [chlast!]
    Najwiekszym bledem ludzi instalujacych kominek jest uzycie wkladu nieklasyfikowanego lub klasy I lub A do dystrybucji goracego powietrza,szczegolnie wymuszonej (turbina). Do DGP powinien byc uzyty wklad klasy C.Najlepiej renomowanych producentow.
    Witam.
    Ja wlasnie z przyczyn finansowych kupowal bede wklad raczej nizszej klasy (w cenie ok. 1000PLN - pewnie cos z NOMI albo Castoramy).
    Czy jesli do ogrzania mieszkania 48m2 grawitacyjnym DGP (kominek bedzie umiejscowiony dokladnie w centrum mieszkania) zakupie wklad 14kW z 'nizszej polki', to zda to egzamin? Dodam, iz bedzie to jedyne zrodlo ogrzewania w mieszkaniu ...dotychczas byly to grzejniki elektryczne + kominek z otwartym paleniskiem, wiec nawet jesli nie bedzie to wklad klasy C, to zuzycie drewna do kominka i tak bedzie nieporownywalnie mneijsze :wink:

    ps. wszelkie sugestie odnosnie konkretnego modelu 'taniego wkladu', czy tez czegokolwiek istotnego o czym nie mam pojecia, beda mile widziane =]

    zdrawim



    Patrzyłam ostatnio na kominki elektryczne w Castoramie.... był jeden bodajże za 1300zeta który bardzo mi się spodobał i po załączeniu wygladał naprawdę fajnie ...podejrzewam że gdybym się rozejrzała to znalazłabym za max 2000 zeta naprawdę wypasiony i bardzo realistycznie wygladający :wink:

    a koszt ... porównajcie : 20000 a 2000 to jest róznica sprowadzająca się nie tylko do jednego zera więcej :wink:

    i podobnie jak Kryspin uważam, iż jeśli kiedyś będę miała kaprys posiadać kominek to właśnie taki elektryczny... być może nie usmażę sobie w nim kiełbaski , ale jeśli chodzi o aspekt praktyczny -to w moim przekonaniu przeważa kominek elektryczny :roll:




    Arku - proponowałem Ci zwykłą castoramowską kozę - pozbędziesz się w ten sposób odpadów drewnianych z budowy. A na dogrzewanie grzejniczek konwekcyjny elektryczny ustawiony na niskie parametry(żeby było +5-10stC) lub olejak elektryczny. Ja właśnie zakupiłam sobie taką kozę (koszt 122 zł + rura 15 zł). Jak jedziemy robić to po 20 minutach od rozpalenia w domu jest tak ciepło, że trzeba się rozbierać. Piecyk na 5 z + :)) A, gdzie kupiłąs?podaj dokłądna nazwe, bo ja tez potrzebuje, na :wink: gwałt Gosia kupiłam w Castoramie w Rumii. Były rozchwytywane jak ciepłe bułeczki :) Koza naprawdę przydaje się do ogrzewania wewnątrz podczas różnych prac , kiedy docelowe ogrzewanie nie jest jeszcze uruchomione. ma ona jkis symbol czy po prostu mam szukac kozy za 122 zeta :wink: Symbolu żadnego ni ma (a może ma ...nawet nie zauważyłam :) Koza stoi tam gdzie wszystkie kominki, wkłady i akcesoria. Jest w kształcie walca z pokrywą. Tylko jedna jest taka i w tej cenie Na etykiecie cenowej pisze, że jest na węgiel, ale nie sugeruj się tym bo drewnem również można w tym palić :)



    23 października 2005

    Kolejna niedziela pod znakiem rozważań budowlano-wykończeniowych :wink:

    Cieszymy się z zamówionej wczoraj waty do ocieplenia poddasza: Isover w rolce grubość 18 cm, cena 18zł za metr kwadratowy. :lol: Tylko nie mówcie, że można kupić taniej, bo już zbiliśmy cenę dość znacznie od pierwotnej nam zaproponowanej...

    Dokonaliśmy wyboru kominka: wkład kominkowy 14 kW Fonte Flamme ClairFlam 685C/083 (może ktoś ma i podzieli się opinią?) - podobno trzyma do 10 godzin. Obudowa będzie z jasnego piaskowca + półki (dolna i górna) z jasnego marmuru - podobno tzw. styl angielski. Jak znajdę w internecie podobne zdjęcie, to postaram się wrzucić do dziennika. Całość (z rozprowadzeniem ciepła do trzech pokoi na górze) będzie nas kosztować ok. 8500zł.

    Zaczynamy coraz częściej gościć w Castoramie: nie żeby coś kupować, ale żeby popatrzeć, dotknąć, zmierzyć. Dzisiaj skupiliśmy się na wannach, bateriach, brodzikach, kabinach - musimy powiedzieć hydraulikowi co dokładnie chcemy. Dodatkowo pooglądałam sobie gresy, glazurę i inne takie drobiazgi. Super, zaczyna mi się w głowie wszystko układać.

    W naszej łazience wymyśliliśmy wannę narożną (ok.1500zł), a natrysk przyścienny kwadratowy (czyli ścianki szklane z trzech stron). To koncepcja zdecydowanie różna od pierwotnej - a więc będziemy przekładać kable elektryczne, co będzie bardzo zabawne, bo dopiero co położyliśmy tynki. :lol: :lol:
    Trochę się naszukałam w internecie, bo jest bardzo duży wybór kabin prysznicowych, ale przede wszystkim narożnych :evil: .
    Znalazłam w końcu - nawet taki zestaw za 40 tys.zł ze wszystkimi bajerami. :o No, ale to zdecydowanie nie na naszą kieszeń. :lol:
    Stanie chyba na Sanplaście (kabina szklana przyścienna kwadratowa, szerokość 90cm, niewygórowana cena 700zł + VAT). Do tego brodzik z siedziskiem za 393zł + VAT. Jeżeli macie inne pomysły na podobne wyposażenie w rozsądnej cenie to dajcie znać.

    Tydzień będzie chyba bardzo intensywny - jeszcze sporo spraw musimy omówić i zdecydować. 8)



    Hm, pytan i czynnikow jest mnóstwo:
    1/ Jezeli piec na drewno/węgiel, to komin musi mieć o wiele większą srednicę i wytrzymalośc ogniową niz na gaz. Spaliny gazowe z tradycyjnego kotła mają ze 200 stopni, z kondensacyjnego poniżej 100 stopni a dobrze nahajcowany piec węglowy daje 700 st C. Zależy od tego, co juz istnieje - zmiana pieca może wymagać przebudowy - zmiany srednicy i ścian komina - to jest konkretna kasa do doliczenia.
    2/ Podloga i ściany - piece węglowe są cięższe - jeśli podłoga drewniana, to trzeba uważać. Odstęp od ścian tez jest jakiś wymagany (powinno pisać w instrukcji pieca).
    3/ Skład opału - skąd nosić, gdzie kupowac, gdzie trzymac, aby nie zamókł - to są "problemy logistyczne".
    4/ Co z popiołem - zwlaszcza gdy nie ma sniegu jest on nieprzydatny
    5/ Komfort cieplny - nie jest tajemnicą, że im mniej nachalne zródlo ciepla, tym przyjemniej. Rozgrzana do czerwoności koza nie pozwala siedzieć w promieniu kilku metrow. Kominek juz tak.
    6/ Skąd ciepła woda - bojler elektryczny? Czy instalacja jest wystarczająco dobra - czy miedziana, czy komunistyczne sypiące sie aluminium? Jakie zmiany tam trzeba wprowadzić?
    To trzeba podliczyc. Jezeli domek jest w górach i służy z rzadka na wyjazdy na narty, to bym nawet wziąl mały kocioł dwufunkcyjny (10 KW)przystosował na gaz LPG, z butli (butla kosztuje 32-35 Pln i wystarcza na dobę grzania). Do tego 2-3 grzejniki, tania instalacja z rur ocynkowanych, do środka niezamarzający płyn (bywa w Castoramie - ale poczytajcie w instrukcji kotła, czy producent dopuszcza) i hajda na narty. Z takiego kotła uzyskasz także ciepłą wodę do mycia. Jeżeli to na codzienny użytek
    to już odpada moje kowbojskie rozwiązanie.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl