Barranki miłe to o co konkretnie mam pytać Monsieur Zduna....o otwarty kominek na tarasie , czy o grill murowany na tarasie , bo coś mi sie plącze....
I tak pewnie skończy się na tym , że go uprzedzę , że Go podręczycie tele-fonicznie :wink:
Nieeeee, żaden gryl, gryla się wymuruje obok już w trawie. Otwarty kominek, taki żeby jesieniom siedzieć i się ze zadumą wpatrywać w - wicie rozumicie - nostalgyczny widok a obok żeby tszaskało.
Oczywiście możemy podręczyć zduna, jak go nam udostępnisz. Boszsz, jak to brzmi: Barranku, co robisz? Eee, no męczę zduna :wink:
kupiłem wkład kominkowy który ma być zlicowany ze ścianą, wkład typu "portalowego" umieszczony we wnęce w ścianie
Obudowany ma być ścianą z cegły od przodu i po bokach , z tyłu jest komin , tzn. tak żeby wyglądało jak nieotynkowana ściana , mam pytanko skoro obudowa będzie z cegły od samego dołu do sufitu , to czy muszę ją też izolować wełną od środka , czy też nie izolować i wykozystać to że cegły sie nagrzeja od wkładu i będą dłużej trzymać ciepło ? kratki wlotowe i wylotowe powietrza konwekcyjnego też będą wykonane.
Jakie cegły zastosować , zwykła odpada - klinkier nie chcę , są jakieś ozdobne imitujące stary mur ?
Moim zdaniem ma poprawiać aż do skutku.Odkopać-izolować,odkopać -izolować.Szambo ma być szczelne,a jeśli wiedział,że poziom wód gruntowych jest wysoki to teraz nie ma usprawiedliwienia.Solidny wykonawca powinien powiedzieć "sorry ale musi pan mieć inne szambo,woda jest za wysoko i murowane może nie być szczelne" a nie łakomić się na pare złotych zarobku.
U mnie było podobnie jak miał :bezele facet był dwa razy,teraz już nie kapie spod kominka wlotowego...no powiedzmy kapie niewiele jak sprawdzałem lejąc wodę z węża bezpośrednio przy szambie.
Wody gruntowe są wiosną już na 50cm:(
możesz troche jaśniej ?
W większości przypadków powietrze do komika doprowadzane jest rurą PCV pod wylewką. Czasami wykonana jest Z-tka. Nie widziałem takiego komina którego zadaniem miałoby być tylko doprowadzenie powietrza do kominka, no chyba że wieje z kanału wentylacyjnego bo ciąg się odwrócił.
Kominy w większości są murowane z wkładką albo z ceramiki albo z kwasówki albo bez wkładu.
Jeśli dobrze Cie rozumiem to chodzi Ci o komin z kwasówki z ociepleniem, który czasami widuje się przy kotłowniach osiedlowych lub większy budynkach.
Czy tak?
No...dzisiaj to jest nieźle :D Kupiłem komin - w końcu wybrałem HIBET. Beton od Walenciaka umówiłem na wtorek.
No i wiadomość dnia. Miałem sen, w którym widziałem, że od soboty zaświeci słońce :D
to pewnie jakiś system komin systemowy , dlaczego się je stosuje ?
ja mam dwa kominy murowane , jeden do kominka bez żadnego wkładu , drugi do kotła gazowego , w nim ma być kwasówka , chyba wystarczy , co Wy na to?
U mnie komin kominkowy też tylko murowany, a przy kotle gazowym kwasówka.
Co do pana Kordalewskiego to potwoerdzam tani i bezproblemowy gość.
Aktualnie jestem na etapie drzwi zewnętrznych. Proszę o wskazówki, gdzie szukać. Wydawniczą już oglądałem.
A ja to bym wolała, żeby wszystko robili u nas dobrzy fachowcy a my tylko odbieralibyśmy dobrze wykonaną pracę i płacili za nią. Ale:
1. o dobrych fachowców trudno
2. nawet ci nienajlepsi kosztują.
W związku z tym braliśmy ich tylko do tego czego sami nie umieliśmy/baliśmy się robić. Tak więc "odpadło" nam murowanie ścian, dach, kanaliza (chociaż teraz wiemy że nie taka straszna), kotłownia, zainstalowanie kominka, tynki i wylewki w części domu (tak prawdę mówiąc do skucia ale nie mamy już na to siły).
Cała reszta to wkład Sebastiana i taty i troszeczkę mojego. A teraz jak już mieszkamy robimy wszystko sami. Dla ekipy (wujkowej) zostanie tylko tynk zewnętrzny. Jakoś nie pasuje mi myśl o kręcących się po domu obcych facetach w brudnych ... buciorach :wink:
Hey.
U mnie teraz przyszedł czas na temat p.t. "Komin".W proejkcie mam systemowy Schiedla,dwa kanały jeden 180 mm,drugi 200 mm.Jeden do pieca c.o. drugi do kominka.Poczatkowo nawet i bylem za Schiedlem,ale aktualnie skłaniam sie ku kominowi murowanemu.Cena za Sciedla jakies 5700 zł,dla porównania Icopal 5600 zł,takze ta sama cena,z tymże w icopalu,czesc ponad dachem z materiału imitujacego cegłe.Ale troche zirytował mnie fakt iz obaj prodcuenci nie przewiduja "czapy" na dwa kanały idace w jednym ciagu.
Druga sprawa,wiem ze Schiedel produkuje cos takiego jak nawis,azeby ponad dachem obmurowac klinkierem i znowu dla komina dwuknaławego,nie ma tej opcji.
Pytanie o kominy murowane,oczywiscie wiadomo ze trzeba je przekoszulkowac,czyli wstawic wkłady,ale czy np. dla kominka może być wkład ze stali nierdzewnej,czy musi byc jakiś specjalny.
Druga sprawa,poniewaz komin mam umieszczony pośrodku schodów(schody okalaja komin),wiec i z miejscem nie bardzo,zastanaiwam się czy można komin murować i kłaść cegłe na sztorc,a w czesci nad dachem,klinkier klasc normalnie na płasko.
pozdrawiam
Gagata
Czy chcesz postawić kominek na piętrze domu, czy na parterze.
Bo ja tu chyba czegoś nie rozumiem.
Strop na parterze musi to wytrzymać, przecież pod deskami (bo chyba są deski, czy nie?) jest pewnie ziemia, albo wylewka betonowa, więc nie ma problemu.
Usuwa sie deski (tylko tyle ile trzeba na obudowę wkładu), robi się wylewkę na równo z podłogą i stawia kominek. Musi wytrzymać.
Bo sam wkład kominkowy waży od 100 do 200 kg, do tego obudowa, też około 100-150kg no i komin dymowy (murowany z cegły to podobno i 5 ton może ważyć) ale są systemy np.: Shiedel które ważą 500kg.
Ja też się przymierzam do takiego kominka w podobnej chałupce.
Pod podłogą drewnianą na parterze mam glebe, więc będę robił wylewki i kominek na takiej wylewce postawie, może trochę lepszy beton dam w tym miejscu, ale na tym koniec.
Pozdrawiam.
Witam ,witam, jakie pochlebne słówka wyczytuję :D :oops: , aż się milej zrobiło. Spotkałam się z " miłym Panem" od wykończeniówki. Mam lekki poślizg, wszystko przez grypę, ta zaraza mi wykonawców rozkłada :evil: Wybrałam wkład do kominka - Tarnava 18kv Comfort, i już się chyba zdecydowałam na schody wewnątrz, będzie marmur. Mój "miły Pan" przywiezie go spod Kielc :) Z powodu funduszy wybrałam najtańszy. Wyobraźcie sobie, że mój "miły Pan" pozałatwiał mi upusty na płyteczki :). W dolnej łazience będzie Tubądzin Alabastrino. W środę zaczynamy murowanie barku w piwnicy, i ścianki przy schodach do piwnicy. Hmmm, muszę założyć internetowy album, tylko ten czas tak pędzi..., a teraz będzie coraz szybciej. Myślę jednak, że jak ja się troszkę zadomowię w nowym domku to Wy będziecie na starcie i wtedy fotki będą najbardziej potrzebne. Moja Salsa już tylko będzie pięknieć ;) Ależ się rozpisałam....
wszystko samemu ?? ;-))
czyli geodezja, przylacza, murowanie, ciesielka, dekarskie, elektryka, wod.-kan., ocieplenia, plyty GK, wentylacje, kafelki, malowanie .... ??
nie pytam o odkurzacz cntr, alarm, drenaz i kominek.
budowa domu to nie tylko murarka ;-)
J.
Wiemy już natomiast, ze do przeróbki naszej mamy wlot powietrza pod kominek. Nie uwzględniliśmy tego, ze w projekcie szkieletu komin był dostawiony z boku do ściany, a w murowanej jest przystawiony do ściany. Ale z tym nie będzie problemu, bo się go łatwo przesunie w bok. W dodatku na tej ścianie kazaliśmy zrobić gniazdo pod sterowanie do kominka :), no i będziemy musieli je jakoś podłączyć, bo w tym miejscu stanie komin :)
Druga rzecz, to odpływ w małej łazience na dole. Nie wiemy dlaczego, ale wypadł dokładnie pod kanałami wentylacyjnymi, więc tam tez czekają nas przeróbki. Tu raczej zawaliła ekipa, bo na projekcie jest w trochę innym miejscu. :roll: Ale będziemy myślec, co z tym zrobić.
Nie tak znów bezwzględnie Senser. Murowany komin o przekroju 20x20 cm też sobie znakomicie da radę. Po jakimś czasie rogi zajdą trochę sadzą i będzie przekrój prawie kołowy. Przy tym to niezły rekuperator odzyskujący część ciepła ze spalin . A taka stalówka co.... ?
Nie dość, że kosztuje, to ją jeszcze za pomocą lejka obsypią perlitem w środku i całe ciepło leciii.......do nieba.
Zresztą pomyśl......kominek......miejsce rodzinnych spotkań......źrodło ognia żywego........nastrój domowego ogniska, a Ty to chcesz wszystko puścić kwasówką z dymem ?
;-))))
1.Zebranie humusu 300zł
2.Wykop fundamentowy -samodzielnie
3.Fundamenty+sciany fundamentowe całość z ociepleniem 3500 /56mb ław 60cm szerokosci+trzy stopy pod słupy +ściany fundamentowe murowane z bloczków M-6 24*38*12 9warstw+dysperbit 3x+styropian 10cm na ścianę fundamentową i na to jeszcze 2*dysperbit/
4.Ściany parteru i ściany działowe 10000 /z BK 24cm zewnętrzne + działówki 12cm 180m2 pow. ścian zewnętrznych około 100m2 ścian wewnętrznych/
5.Kominy systemowe IBF 2 sztuki na wys. 6,60m + 7kominów wentylacyjnych na wysokość 4m-powyżej "giętkimi rurami" podejście pod dachówki kominkowe/ całość 1000zł
6.Wieńce i podciągi lane "z gruchy" ca 70mb 2000zł
7.Wykonanie 135m2 zasypki piaskowej mechaniczne+zagęszczenie "skoczkiem" ręczne warstwami co 20cm oraz wykonanie podbetonów grubości 10cm*135m2 razem 1450zł
8.Konstrukcja więźby dachowej 240m2 szacuje około 3000zł bo cena była za całość z montażem
9.Pokrycie dachu dachówką ceramiczną+łacenie+izolacje+orynnowanie
23zł/m2 razem 5500zł
10.I teraz mam wycenę na taras 28m2 z bloczków M-6 + schody wejściowe "duże" 3000zł
11. Dodaje jeszcze około 3000zł za koparkowego w różnych trudnych momentach:) oraz różne duperele
Dom parterowy bez stropu betonowego powierzchni zabudowy 169m2 z tarasem - powierzchni użytkowej ca. 130m2
Razem 32750zł
Oczywiście ceny za samą robociznę.
Razem z materiałami wyszło 105tys do stanu surowego otwartego, wtym jeszcze rozprowadzenie kanalizacji,przyłącze wody,przyłącze prądowe...