moj mezulek przygotowal projekt naszego kominka. Oto owoc jego pracy :wink:
[img]http://img365.imageshack.us/img365/9647/dscf2563s.jpg
http://img365.imageshack.us/img365/d...jpg/1/w320.png
Witam cieplutko Utek! Już od kilku miesięcy zachwycam się wnętrzami Twego domku! Zakupiliśmy projekt Proton I (odbicie lustrzane) i cierpliwie czekamy na pozwolenia na budowę.Będziemy budować w warmińsko-mazurskim. Nie ukrywam, że jak większość budujących ten dom - uważam Twój dom za WIELKĄ INSPIRACJĘ! Dlatego na pewno kominek będziemy mieli podobny (a może nawet taki sam! ). Bardzo proszę (jeżeli jest to możliwe z twojej strony) o wysłanie kosztorysu kominku na priv: olesenka@op.pl. Większość kosztów podanych tobą na tych 11 stronach forum mam spisanych w zeszyt - wiem że to bardzo pomoże my w budowie oraz urządzaniu wnętrz wymarzonego Protonka. Brakuje jednak chociaż przybliżonych kosztów kominka. Bardzo dziękuję z góry i gratuluję PIĘKNEGO DOMU!
P.S. Jak tylko stopnieją śniegi i wbijemy pierwszą łopatę - obowiązkowo umieszczę zdjęcia!
Pozdrawiam wszystkich Protonowiczej!
Olesya
Hej !!
no widze ze moze sie temat ruszył ;-) sa posty i moze da to wsparcie kolejnym chetnym na ten projekt ....
Agnietka: jesli chodzi o zmiany, to rzecz jasna wiata znika i pojawia sie garaz, musze tez niestety zlikwidowac wykusz (warunki zabudowy nie pozwalaja - szerokosc), mala kosmetyka okien parteru (np. wyjscie na taras z salonu zamiast z gabinetu) oraz prawodopobnie sciany beda z SOLBETu zamiast YTONGa (czekam na oferty z cenami - po tym zdecyduje).
slupki na poddaszy postanowilem zostawic. moj architekt oszacowal ich likwidacje na jakies 10k PLN wiec wole te pieniadze wydac na cos innego (kominek z plaszczem wodnym np, drewniane schody itp).
zastanawiam sie nad materialem na dach, choc nie wiem czy ewentualna rezygnacja z dachowki ceramicznej wniesie oszczednosci warte efektu blachodachowkowego ;-)) koszt dachu nie bedzie maly, ale chyba warto go poniesc.
ktos wie ile kasy trza szykowac na saturna ??? .... jakies kosztorysy ?? doswiadczenia ?? .... mnie mowia ze 300k bedzie OK. dajcie znac jak wy to widzicie.
serdecznie pozd.
Jacek
My mamy kominek obłożony piaskowcem - paliliśmy kilkanaście razy i nie widzę żadnego obkopcenia, ale jesr to kominek zamknięty. Przt otwartym myślę, że nie ma możliwości nie obkopcić go, chyba że się mylę :roll: Dodam tylko, że po ułożeniu zaimpregnowaliśmy kamień.
Jeśli możesz to proszę wklej projekt - szalenie podobają mi siękamienne kominki. Pozdrawiam
Dawno tu nic nie pisałam, u nas prace praktyczne na finiszu, mamy już kominek, drzwi wew, góra pomalowana i są panele, łazienka dolna gotowa a górna niestety będzie kończyć się w połowie czerwca (glazurnik wyjechał do Niemiec).
Czekamy na parkiet na dole-którego ciągle brak w hurtowni, oraz na schody których niestety ciągle nie zamówiliśmy
Jak do tej pory wszystko w tym projekcie mi się podoba - pomieszczenia wyszły bardzo przestronne - zresztą sami macie takii projekt to wiecie. Ja mam VIRGO I (pierwsza wersja)
Pozdrawiam Edyta
Witaj,
cieszę się, ze zbudowaliście VIRGO I, bo większość na naszym forum buduje VIRGO II. Mamy teraz dylemat jeśli chodzi o kominek. Mariucha zrobil fajny, ale w Virgo II ma on zupełnie inny układ, a u nas jest narozny i do tego z kominem z boku...
Edytko, czy mozesz podesłać zdjęcie Waszego już zrobionego kominka? m.kietzman@didasko.com.pl
U nas od wczoraj ruszyło ocieplenie domu z zewnątrz, od razu będą tez robić tynki. W czerwcu bedziemy ocieplać dach i kłaść płyty, ale na razie wykonawca ma oba kciuki w gipsie!!! Potknął się gdzieś na tarasie, podparł i coś mu się stało ze stawami, dwa tygodnie unieruchomienia :-(
Teraz podejmujemy decyzje odnosnie pieca - wybieramy pomiędzy Vaillandem a Viessmannem, musimy tez kupić grzejniki.
Brakuje czasu, a już najbardziej brakuje pieniążkow, żeby bez bólu podejmować decyzje.
Ale i tak, my którzy zaczęliśmy w ubiegłym roku czy wcześniej, mozemy skakać do góry z radosci...
Trzymajcie się,
Małgorzata
Nam recznie kopali jeden dzien pod prawie 200 m, zastanawialiśmy sie nad odczekaniem ale na ten temat kazdy ma inna teoria wiec teraz my mamy swoja :-) , kupilismy beton b20 - odczekalismy 3 dni i bloczki cementowe poszly w ruch , a obecnie jestesmy na etapie wieźby dachowej , Nie nadążamy robic zdjec :-)
Wszystko bylo by super gdyby nie bledy w projekcie , jak przegladam nasz projekt to jestem zalamany, w zestawieniu stolarki ktos w muratorze dorzucil 2 okna wiecej cale szczescie ze pore to zauwazylem bo gosc od okien juz je zamawial. Brama w zestawieniu ma wysokosc 225cm a projekcie 205 , rece opadaja . A gdyby zamawiac drewno na wiezbe wedlug zestawienia mielibysmy na rok do palenia w kominku - sa 4 kubiki za duzo - szok . Zastanawiam sie czy murator wogole kontroluje co sprzedaje, dzwonilem do nich ale z inwestorami nie rozmawiaja na temat projektow :-) .
My tylko musimy przerabiac podciag nad brama garazową resztę w pore wychwycilismy, jak myslicie kto jest odpowiedzialny za bledy Murator czy biuro które wykonuje adaptecję projektu ??
Ładny i "nietypowy" projekt, ale na pewno będzie wymagał dużej działki i będzie jednym z droższych projektów w realizacji (dach, stolarka). Jeśli chodzi o funkcje to przy tej wielkości domu brakuje mi troche pralni i nienajszczęśliwiej jest rozwiązany kominek zewnętrzny (na styku okapu z zadaszeniem tarasu). Razi mnie też troche przejście do salonu niejako przez kuchnie (ale może się czepiam, to kwestia gustu) W mojej opini to drobne rzeczy, prawdopodobnie możliwe do poprawienia.
Podoba mi się zadaszenie tarasu, spora ilość szaf wnękowych, pomieszczenie gospodarcze (będzie miejsce na podpierdółki do ogrodu) duży salon z ciekawymi przeszkleniami, spora kuchnia z miejsce, na spiżarnie. Plusem dla mnie jest również gabinet przy wejściu, zwłaszcza jak ktoś popracowuje w domu.
Trzeba tylko znaleźć dobrą ekipę która nam takie cudo wybuduje :D (...i to jest problem)
Z tych trzech wymienionych powodów jedynie masz szansę na dachu. Na robociznie teraz już tak zbytnio nie zaoszczędzisz - brak w niektórych rejonach ekip, i coraz więcej się cenią. Zaoszczędzić możesz, i to sporo, utrzymując duże tempo budowy ( maksymum 8-10 miesięcy pod klucz), pilnując praktycznie cały czas postępów na budowie i nie zmienianiu i wprowadzaniu jakichkolwiek nowych pomysłów na bieżąco - często takie drobne usprawnienia wymagają przeróbki sporych fragmentów już wykonanych, a to pociąga za sobą dodatkowe koszty. Pracownicy za darmo tego nie zrobią, ich nie interesuje iż Tobie "już" się nie podoba projekt i chcesz np. kominek przestawić w inny narożnik ( przebudowa komina, nowy fundament pod komin, przeróbki dachu, przebicia w stropach itp), Twe drobne korekty czasami wymagają bardzo dużych zmian. Dlatego najwięcej zaoszczędzisz jak wybrany projekt przemyślisz i będziesz się konsekwentnie jego trzymać. A ile nerwów można dzięki temu zaoszczędzić. :P