logo
 Pokrewne renessmeKominki Makroterm i brudna szybakolory Waszych kominków Muratorkominki gril wędzarnie ogrodoweKominki opinie dymienie szybyKominki rustykalne KrakówKominki kaflowe i tradycyjneKominki Bielsko-BiałaKominki Puławy plKominki serwis WrocławKominki elektryczne Rzeszów
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • acapella.keep.pl
  • renessme


    Mariobros35 skusiłem się na kominek Byrskiego między innymi dzięki twojej reklamie. Czy było to dobre posunięcie to się okaże. Szukam natomiast niedrogiego bufora do tego kominka - w granicach 750 litrów, bez żadnych wężownic. Ma być prosty i tani. Te sprzedawane przez niektóre firmy to mają ceny jakby z księżyca. Może wiesz gdzie coś takiego kupię?



    Nie murowalem, ale wiem ze sa specjalne kleje do kamienia- w tym granitu, sprawdz jak sie zachowuja w duzej tmperaturze. ja bym to zrobil tak: wymurowal normalnie z cegly kominek, albo z czego tam chcesz, a oblozy kostka, probuj ..
    Ja w srodku okladalem kominek granitowymi plytkami stad ta uwaga o klejach- bardzo drogie!!!, ale tam bylo to odizolowane plyta karton-gips i welna,pozdr i zycze milej dlubaniny:)
    aha,ja w koncu dalem ceresit cm17 i tez trzyma,chociaz tez nie tanie




    Z tej "bazy" niewiele pozostało, chyba tylko gabaryty zewnętrzne :lol: . Pozostała bryła, prosta bryła bo to ważne ;) , prosty dach bo to ważne ;) i porównywalne koszta budowy. A zniknęły belki, podciągi itd itd. Doszedł jeden komin ;(


    Jeżeli planujesz dom indywidualny to powinieneś jednak lepiej przemyśleć funkcjonalność domu.
    Zgadzam się z poprzednimi wpisami odnosnie błędnego usytuowania kuchni - powinna być bliżej salonu. Może wejście do niej warto zrobić od strony salonu ?
    Żona nie chce kuchni blisko salonu a ja muszę to uszanować. Co prawda pomysł aby zamienić kuchnię z WC jest do przyjęcia, ale co z ciągami kominowymi ? Plusem "starego" miejsca jest to, że wpinamy się bezpośrednio w komin.


    Zastanów się nad zastosowaniem wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Możesz wtedy zrezygnować z kominów wentylacyjnych. Jeżeli zrezygnujesz z kominka, to kuchnię możesz ustawiać dowolnie :). KOSZTA ;) pewnie bym chciał, ale obawiam się, że mnie nie stać :)

    Dom w założeniu miał być możliwie tani w budowie a jego późniejsza eksploatacja miała być na tyle ekonomiczna, aby ostało się coś grosza na spłatę kredytu ;)



    odpowiedź nie na temat
    wentylacja grawitacyjna to kiepskie rozwiązanie

    proponuję kominek z własnym nawiewem i wentylację mechaniczną

    stosunkowo tanio i dobrze można to wykonać na bazie systemów wentylacji higrosterowanej np. aereco

    pozdrawiam



    Od takich instalacji są fachowcy(ostatnio znajomy zrobił sam,bo tanio a potem w kilkunastu punktach ciekło,a kilku nie mógł odpowietrzyć) - ale kominek pracuje w układzie otwartym a gazówka w zamkniętym-wniosek? potrzebny wymiennik płytowy.I już macie 2 pompy.
    Inna ważna sprawa -układ grzejnikowy i podłogowy (mądrze zrobiony)po stronie ukł. otwartego z górnym rozdziałem (w razie wyłączenia prądu), a gazowiec w krótkim obiegu.
    Tak,że jeśli tego nigdy nie robiłeś to nie radzę próbować samemu.
    Sam schemat niewiele da bez doświadczenia.
    Taka moja propozycja.



    Rafal111 napisał
    Pomyśl o piecu Typu KOZA
    jeżeli policzysz że jakiś tani wkład kominkowy będzie kosztował około 2000 zł dodamy do tego obudowę + rozprowadzenie DGP powiedzmy za 4000 zł
    razem wydamy 6000 zł i co mamy?
    mierny wyrób
    Jeżeli za 6000 kupimy piec kominkowy, kozę to mamy dobry markowy wyrób,
    żałuję że ja się nie zdecydowałem na kozę tylko na kominek, ale cóż też uległem tej modzie.
    Powodzonka życzę



    Tak tak dymek to już leci od jakiś 2 - tygodni jak ekipa skończyła tynki maszynowe to teraz trzeba je wygrzewać :wink: Tylko szkoda że ten dym to tylko z kominka a nie z pieca :D w tym tygodniu kolejna ekipa wylewa posadzki ( też maszynowo bo to szybciej i taniej ) a półsucha miesznaka szybciej wyschnie....... :lol:



    Witaj!
    Jestem w trakcie budowy tego projektu. Nie jest to tani dom. Na charakter budynku a zarazem jego cenę wpływ mają efektowne dodatki. Mam tu na uwadze duże powierzchnie klinkieru. Niestandardowy komin. Dwa kominki. Duże okna z łukami. 260 m2 powierzchni dachu. Wysokie na 2,80cm pomieszczenia.
    Jestem na etapie krycia dachu papą. Jeszcze sporo roboty wewnątrz i zewnątrz, a już coraz bliżej do założonej granicy wydatków :cry: . Mam nadzieję zamknąć się w kwocie 120tyś. za stan surowy otwarty (materiały + robocizna). Buduję na półn-wsch od W-wy i raczej nie przepłacam :) .
    Budynek wart jest tych pieniędzy ze względu na swoją urodę, a ponad to (jak dla mnie) jest optymalnie rozplanowany. Jest jednym z niewielu projektów idealnie pasujących na działkę z wjazdem od południa! Początkowo naszym faworytem do budowy była Adela z tej samej pracowni. Ale po obejżeniu gotowej Adeli zrezygnowaliśmy z tego projektu. Porażką w tym projekcie były podpory na poddaszu. Nawet cztery w jednym ciasnym pokoju. Izolda wszystkie podpory ma schowane w ścianach! :P .
    Pozdro ! :D :D :D



    Anher1968- sliczny ten domeczek, ja wybralam b. podobny z muratora Cichy Zakatek,roznia sie one tylko drobnymi szczegolami. Mysle, ze koszt budowy, bedzie prawie taki sam. Ja planuje, ze za 200 tys. sie wprowadze z powodzeniem.projekcik odbieram juz w czwartek.Sciany beda z betonu komorkowego, strop wylewany, dach pod blachodachowke [ chociaz zastanawiam sie nad papa bitumiczna, zalezy co bedzie tansze]. Srodkowa sypialnie przerabiam na lazienke i garderobe, a lazienke w pokoju goscinnym likwiduje, aby powiekszyc pokoj dzienny.Ogrzewanie czesciowo podlogowe, grzejniki, oraz ogrzewanie kominkowe. Juz sie nie moge doczekac kiedy rusze z budowa.Zaczelam juz zalatwiac sprawy papierkowe. Zycze ci powodzenia i taniego budowania-Renata



    Witam wszsytkich forumowiczów portalu Muratora po raz pierwszy na nowym nick-u starego zapomniałem a nikt z Muratora nie chce mi go odświeżyć.

    Otóż zakupiliśy projekt MEUS w wersji lustrzanej .Początkowo chcieliśmy budować Zimorodka ale Meus przebił go wygladem oraz możłiwoscią adaptacji .W projekcie tym częsciowo-nad salonem zrezygnowano ze stropu Teriva 1 bis na drewniany .Dzieki temu jest ładniejszy i mam nadzieje tańszy plus ogromny za przestrzeń w salonie .Dodatkowo przejście z garażu do wnętrza osobnymi drzwiami oraz kotłownia .
    Koniecznie chcemy zaoszczędzić więc rezygnujemy z wykuszu i dodatkowych drugich podwójnych drzwi z wyjsciem na zewnątrz -zastępujemy na trzecim takim samym oknem .
    I tu pytanie do forumowiczów -czy znacie taniego architekta z uprawnieniami z okolic Warszawy do wniesienia poprawek na projekt .
    Zastanawiamy sie również nad likwidacją kominka z uwagi na chęć zastosowania normalnego pieca w kotłowni , wyjdzie taniej o jakies 10 tys a dodatkowo odpadnie noszenie opału do salonu -wiadomo jak się brudzi .



    Plastik szybko tanio bez problemow w trakcie ralizacji, w trakcie eksplatacji nie ma problemow z kaieniem ale wystepuje z pewna bakteria nazwy nie pamietam ale wywoluje tak zwana chorobe legionistow

    Miedz szybko drozej ;) bez problemow

    Ocynk wolniej problemy z kamieniem

    Co do kolejnosci prac to jesli nie masz tynkow wykonalbym je po elektryce pozniej rownoczesnie Co wodza kanalizacja
    Montarz kominka z plaszczm polecibym firmie ale wode, kanalize zroblbym sam a w plastiku



    Jeszcze inny wariant, żeby nie rezydnować z kotła olejowego, to kominek z płaszczem wodnym + solary, lub kominek z DGP. Zawsze to będzie jakaś osczędność w porównaniu z opalaniem samym olejem. MOżna też pomyśleć o kotle na pellet. Cenowo wychodzi podobnie jak gaz ziemny, albo trochę taniej.



    Witam. Zrobilem obudowe z tej plyty. wymiar 122cm na 100cm grubosc 30mm w zupelnosci wystarczy. Oudowe mam prosta w ksztalcie szescianu wiec nie musialem nic cudowac. zrobilem szerokosc 100cm /gleb ok 70cm i wysokosc 270cm/ kupilem na to 10 plyt w cenie ok 1300zl. poszlo 2 wiaderko kleju i pol tubki silikonu do wys temperatur( na marginesie namawiam do klejenia wlasnie tym silikonem duzo latwiej, taniej i profesjonalniej niz klejem isol glue- na marginesie ekipa tej firmy wlasnie tak montuje. Sam sie o tym przekonalem na koniec jak mi braklo kleju a zostala wlasnie ta tubka z silikonem :D / Dla pewnosci zrobilem stelaz z profili do regipsow u27 chociaz wiem ze nie ma potrzeby bo mozna skrecic plyte wzmacniajac kawalkiem plyty w narozniku. Tylna scianke cala wykleilem plyta i w rogach dalem jeszcze na klej paski z resztek plyty dla pewnosci. PLYTA SIE NIE PYLI wiec nei ma potrzeby nic z nia cudowac. JEST ŁATWA w obrobce( do ciecia pila platnica) ale trzeba byc ostroznym bo nieuwaga moze kosztowac.robi sie faktycznie szybko i przyjemnie. Ja nie zaluje i polecam...kupowalem w http://www.e-kominki.pl/index.php?modul=9&pid=400



    wlasnie rozmawialem z kominkarzem w sprawie tego komina od stropu. Zadne przepisy tego nie zabraniaja wprost, wiec postawie go na stropie, wysokosc komina nie przekroczy 3m tj od stropu do wylotu spalin. Bedzie taniej.
    Dziekuje za zainteresowanie.
    Przy okazji bytnosci w sklepie z kominkami dowiedzialem sie ze sa rekuperatory z tzw 5-tym kanalem, podlaczonym do kominka. Takie polaczenie rekuperatora z DGP. Nie znam szczegolow jeszcze, materialy beda dopiero po niedzieli. A moze temat jest znany forumowiczom?
    Pozdrawiam Bogus



    Chcę we własnym zakresie wykonać obudowę do kominka. Czy mogę gdzieś w Małopolsce zakupić potrzebne materiały (tanio).
    Obudowę muszę wykonać jako rozbieralną, ponieważ jest to wkład z płaszczem wodnym. Czy ktoś robił taką obudowę?

    Jacek




    Miało być: SZYBKO, TANIO i DOBRZE (chodzi o projekt) - a jest WOOOLNO, DROGO ale mam nadzieję, że chociaż będzie DOBRZE.
    Najgorsze, że ekipy są już wstępnie poumawiane a do PnB jeszcze daleko.
    Na czewiec/lipiec - fundament + murarka, sierpień - dach.
    Zadowolony jestem na razie z zaprojektowanej lukarny na starej części dachu.

    No i zakupiłem 3m3 drzewa dębowego do przyszłego kominka - pocięte, podziabane, poukładane i SCHNIE 8)

    no ale dalej czekamy na projekt i PnB :-?



    tom soyer - zakladam ze minimalna konwekcja wystepuje ale na pewno duzo nizsza niz przy grzejnikach

    Do tej pory mieszkalem z ogrzewaniem grzejnikowym - cieplo jest, tylko dochodza efekty uboczne, przede wszystkim wysuszanie powietrza
    Nizsze koszty eksploatacji wynikają z obnizonej temparatury powietrza - temperatura odczuwalna jest wyzsza o kilka stopni - sam tego doswiadczylem - w powietrzu 19st odczuwa sie ze jest znacznie cieplej

    Mala pojemnosc wody wynika z faktu ze ogrzewanie ktore chce wybrac oparte jest na tzw "cieplowodach" - woda plynie tylko w poziomych rurach

    Dlatego pisze ksiazkowo ze naczytalem sie mnostwo literatury w tym rowniez folderow, przestudiowalem polskie firmy i zachodnie .
    Pomysl mi sie bardzo podoba, jest drozszy niz standardowe ogrzewanie ale ma chyba wiecej zalet
    Przed podjecie decyzji chcialem poznac opinie forumowiczow i podyskutowac o takim ogrzewaniu
    Jakie proponujecie inne ogrzewanie
    te ktore znam to grzejniki,podlogowe, scienne, powietrzne z pieca nadmuchowego, kominkowe - DGP, piece meksykanskie.
    Zalezy mi na wyborze ogrzewania nieklopotliwego i taniego w eksploatacji.
    Pozdrawiam



    W firmie ibf maja dwa rodzaje kominow :
    pierwszy na paliwa stale
    drugi gaz olej
    juzeli potrzebujesz do kominka to ja gwarantuje ci ze roznica jest dosc znaczna bo ten do paliw stalych jestdosc znacznie tanszy natomiast miedzy np.do gazu ibf a shiedlem no to nie jest az tak duza ale zamawiajac w firmie AWGA GRAND w ZGIERZU za posrednictwem przedstawiciela na ktorego dalem ci namiar jest jeszcze taniej .
    J w tym tygodniu bede jechal do zgierza i umowie sie tam z tym gosciem i bede mogl dokladnie ,konkretnie powiedziec cos o cenach.

    Pozdrawiam



    Mnie się wydaję, że mając budowlańca, trzymając reżim może się udać.
    Moja budowa 127m z garażem, na legaletcie, jednowarstwowy ytong, dach wielopołaciowy kosztowała (właściwie kosztuje, bo właśnie kończę) mnie 290 000. To już z kuchnią, łazienkami, podłogami, ogrodzeniem. Można było taniej:
    - nie legalett
    - dach w parterówce musiałam dać 35 stopni, wyszło w sumie 300m2
    - zachciało mi się stropu, więc doszło 4500 na strop drewniany
    - płytki mozna było kupić tańsze, dałam 100/m2
    - na bramie uchylnej zamiast segmentowej zaoszczędziłabym 2000
    - dosyć drogie okno tarasowe, możnaby uciąć z 2000
    - mogłam z kominka zrezygnować- 4500
    - koszty okołokredytowe, których ty unikniesz to ok.2000
    Więcej grzechów na razie nie pamiętam, ale było ich trochę.
    Nie wiem ile teść jest w stanie zrobić oprócz murowania (30 000 z blachodachwką bez fundamentów). Może jeszcze tynki (zewn i wewn-8 000-robocizna)? Może trochę wykończeniówki (14 000 robocizna).

    Ja bym, zaczynała. Chociaż te dodatkowe 50 000 pewnie by się przydało.



    bardzo tanio te schody i parapety - maxcie farta :)
    u mnie schody około 7000 :evil:

    zdecydowałam sie na gaz bo dokładanie do pieca byłoby na mojej głowie - mąz wiecznie pracuje, pozatym jak dom dobrze ocieplony to koszty nie są dużo wyższe do węgla a mamy też kominek z rozprowadzeniem ciepła. No pozyjemy zobaczymy - jak mnie nie bedzie stać to wstawie piec na wegiel.
    Wybór konultowałąm ze znajomymi którzy mają gaz i widziałam ich rachunki. :)
    no ale co dom to dom. Mam nadzieje że będzie nas stac bo nie ma za bardzo miejsca na piec węglowy - trzeba by było przerabiać instalacje w kotłowni.

    Kawika parapet sliczny - my ze wzgledów praktycznych mamy marmurowe czy jak to sie nazywa ale drewniane mi sie dużo bardziej podobają :)



    Man, jak łatwo zgadnąć - zakupiłem raczej skomplikowaną konstrukcję - Volcano 2Ph - otwierany do góry.

    Woprz, jeszcze nie kontaktowałem się z Hajdukiem - musiałem sam dojść do tego, co było powodem błędnego działania wkładu. Powodem była presja wykonawcy obudowy - chłopaki rozbierali ją 3 razy bo mi się nie do końca podobała, a w końcu jak juz było dobrze - zaciął się, więc trzeba było do raz jeszcze otworzyć (na szczęście nie był jeszcze wykończony).

    Szpulka, mam nadzieję, że TIM w końcu zreperuje Twój wkład, ale to co gdzieś wyczytałem - że do naprawy "potrzebują ciężkiego sprzętu" przekonało mnie o słuszności własnoręcznej naprawy wkładu.
    Dla Twojej wiadomości - oględziny mojego wkładu wykazały następujące wady:
    - zacina się bo od wysokiej temperatury wygina się osłona prowadnic od wewnątrz, a można to zauważyć dopiero po zdjęciu drzwi (uwaga - dość trudne, więc proponuję aby zrobił to serwis). Rozwiązanie problemu to kilka uderzeń młotkiem. Wydaje mi się, że smarowanie nic nie da, a tylko będzie śmirdziało i w końcu się zatnie od "nagaru"
    - drzwi mogą ciężko chodzić bo prawdopodobnie łożysko jest zapiekło. Jest to o tyle dziwne, że do takiego kominka powinni użyć specjalne - odporne na wysoką temperaturę łożyska ślizgowe, a nie zwykły ruski tani szmelc
    Moja ocena wkładu:
    - konstrukcja = 4+
    - wykonanie = 2 (bo za moich czasów taka była najniższa ocena)

    Dla tych którzy by jeszcze chcieli poczytać dlaczego wykonianie = 2:
    - szyby nie są spasowane
    - lakier odchodzi
    - szamot pęka (ale tak może ma być - tylko dlaczego po 3 paleniach :evil:
    - mnie szyber jeszcze chodzi, ale zauważyłem, że ogień z reguły pali się pod popychaczem szybra, więc chyba szybko padnie.
    - szyba się brudzi i nie chce wypalać
    - wiele innych.

    Szpulka - napisz jak tylko Ci zreperują.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl