logo
 Pokrewne renessmeKominki Makroterm i brudna szybakolory Waszych kominków Muratorkominki gril wędzarnie ogrodoweKominki opinie dymienie szybyKominki rustykalne KrakówKominki kaflowe i tradycyjneKominki Bielsko-BiałaKominki Puławy plKominki serwis WrocławKominki elektryczne Rzeszów
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ogloszenia.keep.pl
  • renessme


    Robert średnio wykończony dom budowany systemem firmowym wychodzi około 2500 zl za metr. Ty planujesz wykończenie po najniższych możliwych kosztach więc pewnie mniej. Mnie tyle wyszedł dom budowany o wiele drożej jeśli chodzi o wykończenie. Ale może tak być ze w malym domu ta cena metra wychodzi większa. Z takich uwag do podanych przez Ciebie kosztów to za 2500 tys kupisz wklad do kominka, obudowa kosztuje conajmniej drugie tyle jesli jest prosta i tanio wykonana:)



    Słuszne uwagi moich przedmówców należało by podsumować tylko w następujący sposób : Wszyscy macie racje
    Podstawowy problem palenia w kominku musicie sami rozpoznać i oswoić się z tematem./ jest to gromadzenie drewna, niestety śmiecenie w salonie i czasami może powstać niekorzystny zapach / Bez wątpienia palenie drewnem jest najprostszym i najtańszym sposobem ogrzewania domu, ale za nim w następnej kolejności znajduje się węgiel i tu należało by się zastanowić nad sensem wykorzystywania kominka do ogrzewania domu. ja osobiście we własnym domu wykorzystuję piec na ekogroszek i korzystam z kominka z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Ekogroszkiem utrzymuję temperaturę 19 stopni a po powrocie do domu albo dogrzewam kominkiem albo podkręcam temperaturę na piecu. W przypadku korzystania z kominka w czasie jesieni i wiosny gdy piec jest właściwie wyłączony paląc w kominku przydało by się ogrzewanie do ciepłej wody i tu wracamy do rozpatrywanego problemu. Jestem sprzedawcą i monterem systemów kominkowych i na dzień dzisiejszy zgodnie z moją wiedzą doradzam klientom raczej zakup kominka z płaszczem wodnym, ale podstawowym warunkiem jest zakup wkładu naprawdę dobrej marki gwarantującej wieloletnie bezproblemowe działanie.
    Pamiętajmy tylko o tym aby nie zrobić z salonu kotłowni bo znam i takie przypadki




    Cze.Najtańszy wkład to tylko do sporadycznego palenia bo można nie nadązyć dokładać drewna.Coś o tym wiem z doświadczenia.Pozdro

    No właśnie u nas kominek to bardziej ma być ozdoba, pewnie od czasu do czasu zimą odpalimy tak żeby czasem popatrzeć na ogień, ale to na pewno będzie sporadycznie i nie do grzania.



    Ustawa o warunkach technicznych budowli wyraźnie określa, że kominki z otwartym paleniskiem lub z wkładem kominkowym można instalować w budynkach mieszkalnych, niskich wielorodzinnych o wysokokości do 4 kondygnacji nadziemnych włącznie. Jesli garaż nie "wystaje" ponad pozim gruntu wiecej niż o połowę swojej wysokości to z opisu wynika że dom ma 4 kondygnacje więc można w nim zamontować kominek. Oczywiście jego instalacja będzie możliwa jeśli w pomieszczeniu znajdują się odpowiednie kanały dymowy i wentylacyjny oraz zapewnionu będzie dopływ powietrza zewnętrznego w ilosci nie mniejszej niż 10 m3/h na kazdy kW mocy nominalnej kominka. Formalnie, konieczne będzie uzyskanie pisemnej zgody właściciela budynku, oraz protokół odbioru kominiarskiego zamontowanego kominka i kanałów dymowych.



    No właśnie, mam ten sam dylemat.

    Komin wntylacyjny + komin do kominka + komin do pieca na gaz ziemny.

    Podobno nie ma różnicy pomiędzy tymi markami. Podobno robi dużą różnicę.

    A i jeszcze podobno w kominie do pieca na gaz ziemny wkład z szamotu wystarczy, nie trzeba dawać blachy kwasówki. I to mnie zastanawia bardzo.



    Witam,

    Jestem zainteresowany zakupem kominka Tine HJ z wkładem Northstar-NI22, ale wcześniej potrzebuję dobrze wykonanego projektu odprowadzenia spalin. Mieszkam na parterze budynku wielorodzinnego, ale kwalifikującego wg przepisów do instalacji kominka.

    Warunkiem narzuconym przez Wydział Architektury Urzędu Gminy jest zatwierdzenie przez nich projektu instalacji kominowej. Czy mogą Państwo podać mi adres osoby/firmy wykonującej takie projekty.

    Pozdrawiam
    Andrzej Dębowski



    Witam
    Można by coś dyskutować, doradzać, podpowiadać gdyby tak więcej informacji. Zapytam więc:
    - czy za każdym razem się cofa
    - czy jak się rozpali w kominku to też to występuje
    - jaki wysoki komin i jak mniej więcej usytuowany na budynku
    - jaki przekrój przewodu kominowego
    - czy pomieszczenie z kominkiem jest rozszczelnione
    - jak podłączony jest wkład kominkowy do komina
    Może tyle na początek.




    Mam kominek z wkladem kominkowym bez plaszcza wodnego, w srodku wylozony szamotem i chcialbym go podlaczyc do centralnego ogrzewania( z rurkami miedzianymi i grzejnikami plytowymi). Centralne ogrzewanie mam podlaczone do pieca gazowego 2-funkcyjnego. Czy istnieje taka mozliwosc i co nalezalo by w takiej sytuacji dokupic. Jestem gotowy na calkowita przebudowe kominka. Czy ktos juz tak przerabial, prosze o rady.
    Znajomi to przerabiali i teraz mają kominek z płaszczem a w kieszeni parę tysięcy mniej.Zeby to miało sens potrzeba kasy która nigdy się nie zwróci./Z tego co wiem od nich to potrzeba automatyki do pogodzenia systemu otwartego kominka z zamkniętym pieca gazowego.




    Witam
    Moje pytania wynikają moze z tego że nie wszystkow idac na zdjęciach. Zastanowiło mnie tylko jedno dla czego te boczne ścianki są tak wąskie, zazwyczaj w kominkach widuje się szersze (patrząc od przodu). Myślałem że sa to płyty krzemianowe ale wymiarami mi coś nie pasowało. Dla tego pytanie z czego i jaka odległość do wkładu i czy jest na nich izolacja. A co do rury to chodzi mi o tą która odprowadz dym do komina. Pytam o nią bo się tak odbarwiła. Pewnie jes to rura kwasowa żaroodporna bo stosuje się też rury z czarnej stali.
    Ale jeżeli wszystko działa poprawnie i zabudowa się nie nagrzewa to życze miłych chwil przy kominku.


    Witam,

    Dokładnie tak, jest to rura kwasowa, a odbarwienia spowodowane były tym, że pewnie za dużo wkładałem drewna do kominka ( nie miałem jeszcze ogrzewania gazowego a tynki wew były już wykonane, więc w zimie nie żałowałem drewna - pakowałem olbrzymie pieńki , ledwie się mieściły i paliło się ciągiem przez trzy dni), aby nie zaglądać na budowę za często.

    pozdrawiam:

    Darek

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl