Odstąpię rezerwacje willi Magnolia przy ulicy Śląskiej w Zamościu na 27.08.2011 za kwote zaliczki w wysokosci 1000 zł.Cena za osobę wynosi 150 zł, w tym wliczony jest nocleg.Pokoje noclegowe sa nad salą,jest około 40 miejsc.Sala ( przestronna i elegancka,z kominkiem ) jest rozbudowywana i od przyszlego roku moze pomiescic nawet 200-300 osob.Poza noclegiem cena za osobę obejmuje 6 dań głównych, 12 przystawek, napoje (soki,woda,kawa,herbata,coca-cola itp.) oraz desery(ciasta,owoce,lody).Alkohol i tort we własnym zakresie.Na specjalne zamówienie są też wiejski stół i prosie z rusztu.Mozliwe sa rowniez poprawiny w formie grilla.Goscie mogą nocować od piatku do poniedziałku w tej cenie.Przed willą znajdują sie 2 hustawki,oczko wodne i mnooooostwo zieleni:-)Zdjęcia sali mogę przesłać e-mailem.Kontakt: spirit8@o2.pl
A ja mam jeszcze lepszy patent niż regulusy. Elektryczno-wodne ogrzewanie nadmuchowe. Zainspirował mnie bogusław swoimi założeniami:
Trzeba rozdzielić wg tego:
1/.produkcja ciepła
2/.magazynowanie ciepła
3/.dystrybucja ciepła.
Produkujemy ciepło czym chcemy, kocioł, kominek z PW, nagrzewnica elektryczna.
Bufor ciepła w postaci baniaka z wodą.
Wodne nagrzewnice powietrza w kanałach nawiewowych od rekuperacji.
System doskonały!
Nie trzeba regulusowych skrzynek na ścianach wieszać i za nie płacić.
Nie trzeba ciągnąc po pokojach rurek z wodą i oczywiście za to płacić.
System jest zwarty i bardzo dynamiczny (na pewno bardziej niż regulusy :) ).
Ciekaw jestem czy ktoś to produkuje ?
Swoją drogą fajna jest ta reklama zwykłych w końcu grzejników w wątku o wyższości prundu nad resztą świata.
Powinni się tu jeszcze wypowiedzieć producenci dachówek, pex-ów wszelkiej maści a może nawet producenci kosmetyków? Ogrzewanie ma jakis wpływ na cerę, prawda? Ruszcie głową! :D
1. Z rysunku wynika, że komin istniejący leży poziomo? ;)
2. Nie możesz podpinać się do komina, który już do czsgoś jest podpięty - grozi to kłopotami (wcale nie prawnymi) - ale o tym już było 100 razy tutaj i nie będę się powtarzał.
3. Z rysunku mi wynikło, że poziomy odcinek łączący "pion dymowy" kominka z kominem na strychu miałby ok. 5m długości. Mam obawy co do tego, czy to będzie działać, tzn. czy będzie ciąg - spaliny w odcinku poziomym będą się wychładzały i nie będą miały ochoty wylecieć przez komin.
4. Jak widać najlepiej byłoby dać oddzielny komin dla kominka - nawet metalowy, wypuszczony przez dach (tutaj inni muszą Ci pomóc co do szczegółów).
5. Co do meritum, czyli zabezpieczenia rur wodnych, nie napisałeś, ile miejsca od "przodu" rur możesz poścwięcić. CHodzi o to, że można przykryć je ekranem z wełny mineralnej pokrytej folią ALU (takie coś jako izolację termiczną standardowo dają kominkarze w budowanych kominkach). DObrze byłoby, zeby wełna nie przylegała do rur (ryzyko zawilgocenia wełny parą wodną wykraplającą się na powierzchni rur), tylko żeby była odsunięta o kilka cm. Oczywiście idealnie byłoby, aby ta obudowa nie była całkowicie szczelna, tylko np. na górze podłączona do wentylacji lub chociaż jakieś otwory na np. przy podłodze i pod sufitem - chodzi o tą wilgoć, bo w pomieszczeniach mieszkalnych takie rury nieźle się "pocą" ;)
Taki ekran można wesprzeć na profilach używanych do robienia rusztu pod karton-gipsy.
Te tereny są mi bliskie ponieważ z żoną pochodzimy z Oławy, ale wracając do tematu główną kotłownię zamierzam wyposarzyć w piec gazowy, ale ponieważ dom stoi na uboczu, to podciągnięcie nitki trochę potrwa, narazie będę ogrzewał dom kominkiem z rusztem wodnym - CTM POLONIA 18 KW. Znajomy drugi sezon tym grzeje i jest bardzo zadowolony z wydajnoĂści i niskiej ceny ekspluatacji.