Może spróbujesz KMP.
Dodatkowo mogę polecić.
Moduł renderujący video Haali
Moduł renderujący audio reclock [ma bardzo zacny kompresor, ihmo lepszy od ffmpegowego]
Moze i tak, ale odtworzenie tego np. na stacjonarnych odtwarzaczach z Divx to juz inna bajka.
@xacti - poszukaj na www.videohelp.com lub www.doom9.org - na pewno cos bedzie na ktorejs z tych stron.
Szybki tutorial VirtualDuba - otwierasz film, wybierasz Video->Compression (w ktorym ustawiasz opcje kompresji, mozna tez podac docelowa wielkosc pliku wynikowego), to samo w Audio (tu najprosciej MP3 stereo o zadanej jakosci), ustawiasz w Video opcje Full Processing Mode (w Audio tez jesli chcesz przekodowac dzwiek, jesli nie, to Direct Stream Copy), a potem tylko Save As i czekasz az sie zakoduje ;)
Aha - do kodowania potrzebujesz normalnego kodeka (np. Xvid), sam ffdshow czy CCCP nie wystraczy.
No tak ... faktycznie SD mają problemy.
Ale jeśli :wink: ktoś kompresuje do HD to w sumie lepiej już użyć x264 ... pewnie wszystkie stacjonarne HD sobie z tym radzić będą a zauważyłem że upchane filmy tym kompresorem są znacznie mniej odkształcone ( kwadratowe artefakty zminimalizowane )
Użytkownik Kyle edytował ten post 17 styczeń 2007 - 23:07
Witam wszystkich,
Chciałbym wykonać urządzenie, ktore bedzie nadawalo wideo po 802.11g. Układ ma mieć wejście analogowe PAL, przetwornik A/C, kompresor i nadajnik odbiornik WiFi. Odbiornik jest potrzebny, bo oprócz nadawania do układu będzie podpięty uC z ethernetem. Sieć w tym urządzeniu będzie 100BaseT Na pokładzie będzie też switch, który będzie rozdzielał sygnał video od danych. Video będzie szło po H.264 a dane do uC albo TCP albo UDP (jeszcze nie zdecydowałem). W związku z tym mam pytania:
1. Czy ktoś kiedykolwiek budował coś podobnego?
2. Czy orientujecie się jak w najprostszy (najtańszy sposób) skompresować analogowe video do MPEG-4
3. Czy używaliście kiedyś switchy np IP1717 i macie z tym jakieś doświadczenia?
4. Czy ktoś dysponuje pomysłem jak w prosty sposób zamienić 802.3 na 802.11?
Cześć
Na płycie VideoCD można zmieścić
tyle materiału audiovideo, ile minut nominalnie ma płyta CD. Np. na płycie
650 MB (74 min) można zmieścić około 70 minut nagrania. Oczywiście jest to
wartość bezpieczna - dzięki np. overburning'owi można zmieścić nieco
więcej danych. Dla formatu PAL rozdzielczość video to 352 x 288 pikseli z
transferem MPEG-1 na poziomie 1'150'000 bitów na sekundę oraz dźwięk w
formacie MPEG Layer II 44100 Hz / 16 bit z transferem 240'000 bitów na
sekundę. Nie polecam płyt 90/99 min. ze względu na sporą
niekompatybilność z popularnymi odtwarzaczami VCD/DVD dostępnymi na
rynku.Jest dostępnych
bardzo dużo kompresorów MPEG-1. Jednym ze znanych darmowym kompresorów
MPEG-1/2 jest Tsunami MPEG Encoder (TMPGEnc). To, co najczęściej
nas interesuje to szybkość i jakość kompresora oraz jakie
dodatkowe funkcje oferuje. Istnieją drogie programy, które potrafią w
zasadzie tylko kompresować do określonego formatu MPEG-1 bez żadnych opcji
preprocessingu (czyli wstępnej modyfikacji wejściowych danych video), a za
to oferują bardzo dużą prędkość i wyśmienitą jakość, ale za duże pieniądze.
Bardzo dobry program oferuje także firma Canopus o nazwie ProCoder rewelacja lub inne
TMPGEnc,tmpgenc_vfp,avi2vcd_tmpg możliwości jest ogrom.A warto tez powiedzieć że są też formaty SVCD gdzie na płytę można wpakować ponad 90min materiału z bardzo dobra jakością. Jak chcesz sie coś dowiedzieć jak najlepiej ustawić
parametry chetnie udziele informacji.
Pozdrawiam.
Temat rzeka... i właściwie jak by ktoś chciał Ci wyczerpująco odpowiedzieć to musiał by przepisać cały dział poświecony tuningowi i dodać jeszcze o wiele wiecej.
Proponuje dokładną lekture działów Tuning i 2/121...
Pytanie troszke bezsensowne ... bo zmienić w aucie można aktualnie wszytko.
Od stylistyki:
-Bodykity (zderzaki, progi, lotki, spoilery itp.)
-Blacharke (Poszerzenia, wygładzenia, wloty itp.)
-Lampy (przednie, [jakie?], podświetlenia wnętrza i podwozia itp.)
-Lakierownia i grafiki
Przez wnętrze: tapicerka, fotele sportowe, szelki, klatki, kierownice, wskaźniki, systemy audio-video itp.
I układ jezdny i hamulcowy:
-Felgi
-Opony
-Zawieszenie
*Spręzyny
*Spręzyny +Amorki
*Systemy Pneumatyczne i Hydrauliczne
-Hamulce (Tarcze, klocki, zaciski, przewody)
Po silnik:(dążąc do uzyskania mocy i momentu obrotowego atmosferycznie lub przez doładowanie -turbo, kompresor, nitro)
I przeniesienie napędu...Np.: ingerencje we wzmocnienie skrzyni.
Sam musisz mniej wiecej wiedzieć jakie fundusze chcesz na to przeznaczyć (bo zabawa w tuning Autka nie ma końca).... i co chcesz osiągnąć...czyli mniej wiecej jaki zakres zmian masz zamiar poczynić.
Każdy bedzie radził Ci co innego... bo właśnie to jest ciekawe w tuningu żeby uindywidualniać auto.... i dzieki temu, że ludzie mają inne podejście do tematu jest to barwne i fajne.
Opis K-Lite Codec Pack Full 2.78:
K-Lite Codec Pack to zbiór najpopularniejszych narzędzi i kodeków, które sę niezbędne przy odtwarzania wszelkich multimediów, np. filmów. Paczka obejmuje nie tylko kodeki video, ale także audio, obejmuje zatem divx, xvid, 3ivx, mpeg4, mpeg2, mp3, ogg, ac3, wma i inne.
Wersja Full zawiera jeszcze więcej kodeków. Jest przeznaczona dla profesjonalnych i zaawansowanych użytkowników i tych tworzęcych własne filmy. Zawiera ona bowiem największę ilość narzędzi i kompresorów kodujęcych i dekodujęcych pliki.
" />Witam.
Najlepiej zrób to w virtualdubie bo lepszy jest efekt niż w AP (tak mi się przynajmniej wydaje bo robiłem porównania). Virtualduba możesz łatwo ściągnąć np.:
http://cesnet.dl.sourceforge.net/source ... -1.5.4.zip
Rozpakuj i uruchom program, następnie:
file/open video file...
video/ >>zaznacz full processing mode<<
video/filters
add/deinterlace/OK
OK
OK
file/save as AVI
I już masz zapisany plik bez przeplotu. Możesz dodatkowo kompresować plik podczas zapisu do avi, ale wtedy przed file/save as AVI musisz jeszcze odwiedzić video/compression i ustawić kompresor. Może być też tak, że VirtualDub nie będzie chciał otworzyć Twojego pliku z filmem, gdyż nie będzie miał kodeków DV, wtedy zainstaluj wielokrotnie polecane na forum MainConcept i będzie już wszystko grać.
Jeżeli jednak upierasz sie przy AP to w menu podręcznym na zakładce effect, chyba w kategorii video jest filtr "deinterlace". Złap go myszką i rzuć na film otwarty na "timelinie" w którym chcesz usunąć przeplot. Później już tylko zapisz sobie ten film i będziesz miał bez przeplotu.
Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem i będzie wszystko działać.
Jeżeli masz problem ze ściągnięciem VirtualDub-a, albo znalezieniem MainConcept to podaj priva prześle go mailem.
Pozdrawiam.
" />Witam.
Chciałbym podyskutować o kompresji materiału audio-video. W internecie w wielu tabelach napisane jest, że płyta dvd mieści 2 godziny filmu w jakości dvd czyli 720x576, DD 5.1 i bitrate 6Mbit/s.
Płyty dvd wszelkiej maści mają najwyżej 4,35Gb wolnego obszaru do nagrania. Zauważyłem jednak, że kompresja w programie montażowym mediastudio, albo tmpgenc xpress jest bardzo słaba. W tej chwili mój klip, który ma 35min z dźwiękiem DD 5.1 ma 1,70Gb. Oczywiście obraz ma parametry wyżej opisane czyli 720x576 oraz 6Mbit/s. Około 70min tego nagrania zajmie 3,40Gb a 3-krotna długość ok. 105min zajmie już 5,1Gb! Brakuje 15min do dwóch godzin, płyta nie ma "MENU" a nagranie już się nie zmieści. Oczywiście można obniżać bitrate.
Czy wszystkie znane kompresory uzyskują podobny wynik? Czy tylko oryginalne filmy są o wiele lepiej kompresowane i programu do aż tak wydajnej kompresji nie ma?
Co o tym sądzicie?
Dziękuję
" />witam bywalcow
jako zainteresowany kamerami JVC z twardzielem pozwole sobie zabrac glos w dyskusji.
Nikt jeszcze nie zwrocil uwagi ze modele MG40/50 jako jedyne jak do tej pory (?) sa wyposazone w jasny obiektyw f1.2! Byc moze to wlasnie wplywa na troche wyzsza jakosc nagran. Zapewne polityka marketingowa spowoduje wypuszczenie niebawem modelu MG80/90 o rozdzielczosci 2MPx i z superjasnym obiektywem tylko czy stosunek cena/jakosc bedzie do przyjecia?
Zmartwilo mnie to ze znawcy tematu wieszaja psy na jakosci filmu z w/w kamer i kompresji MPEG-2, liczylem ze model MG40 dzieki jasnosci obiektywu i megapixelowej matrycy stanie na wysokosci zadania (i ceny).
Juz niemal stalem sie wlascicielem tej kamerki . Nie pozostaje mi chyba jednak nic innego jak poczekac na kolejna serie, moze JVC uda sie zoptymalizowac obiektyw+matryca+kompresor.
I tu wlasnie rodzi sie pytanie: moze to wlasnie kompresor nawala? Z tego co sie orientuje kompresja do MPEG-2 wymaga duzej mocy procesora a na pewno wiekszej niz do formatu DV. Im wyzsza moc obliczeniowa i "jakosc" modulu odpowiedzialnego za sciskanie strumienia video, tym lepszy efekt koncowy.
Jesli tak to nie jest dobrze, koledzy videomaniacy. Nie wierze bowiem aby JVC zmienilo procesor obrazu w serii EVERIO. Predzej wypusci EVERIO 2
Jesli sie myle to bardzo prosze o sprostowanie i polemike w tym zakresie. Byc moze ktos mnie przekona ze jakosc filmu z MG40 nie odbiega znaczaco od kamer MiniDV o podobnych parametrach i powinienem jednak kupic ten sprzecior. Byc moze przekona mnie Kiki?
Tymczasem nadal poszukuje nieduzej kamery do 3 tys. zl, ale chcialbym wiedziec za co place
pozdro
" />Co ty za archaicznego Procodera masz, że musisz męczyć sie z ręcznym wprowadzaniem bitrate?
Dzisiejsze programy nie tylko do pracy z video, prócz nowych narzędzi tworzone są z coraz to wygodniejszym środowiskiem pracy niemal każdy poczciwy kompresor, a jest nim z pewnością Procoder automatycznie dzisiaj ustala wartości nawet dla VBR, potrafiła to już wersja o nazwie "Express" tego programu, a praca z wersją Procoder 2 to dosłownie zabawa Warto dodać, co naprawdę cieszy, że wielkość pliku wynikowego niemal zawsze jest dość precyzyjnie osiągana przez program niezależnie od jego stopnia "trudności scen", gdzie jak wiadomo przy VBR manualne wyliczenie bitrate, rzadko tworzyło nam plik o zadawalającej wielkości.
Polecam Ci Sreg instalację dowolnego kompresora, który zwolni cię od kalkulacji trenowania metodami prób i błędów tak, czy tak, a zrobi wszystko za ciebie i uwierz mi zdecydowanie rezultat będzie lepszy.
" />O pluginach działających na osi czasu myślałem i musiałem rozwiązać kilka problemów z nimi związanymi (albo też z swoją niewiedzą, w każdym bądź razie opierałem się na tym, co Sony wypuściło i w samych przykładach nie funkcjonowało tak jak powinno). Pewnego rodzaju próbą w tej materii jest film clutter plugin.
O trzymaniu parametrów obrazu pomyślę, choć to, co mi na myśl przychodzi i jest czymś w podobie do kompresora w dźwięku jest raczej niemożliwe a nie ma możliwości dostępu do dowolnych z API pluginu poza tą aktualnie obrabianą (tak w ogóle pluginy video muszą być bezstanowe, chociażby ze względu na możliwość sieciowego renderingu) .
" />Witam
Jest możliwość użycia Procodera bespośrednio z timeline z UMS7? Szkoda mi czasu na kompresję najpierw do avi a potem do mpeg. Może jest jakiś plugin lub coś podobnego!
I jescze jedno pytanko związane z UMS7: mam pełną wersję softu ale chcąc zapisać projekt DV jako mpeg bezpośrednio z tamline nie widze po wybraniu opcji "create video files" w zakładce "video' kompresora mpeg? A podobno jest. Jak się do niego dostać lub ewentualnie co robie źle!
dzięki i pozdrawiam
kosmaluk
" />
">m2p to program stream, blu-ray
Nie koniecznie, gdyż do tradycyjnego DVD-Video od dawna konwertuję materiał jako m2p, niekiedy m2v/m2a. Przegapiłem temat wątku, że chodzi tutaj o blu-ray. O ile materiał zgodny jest ze standardem krążka video, programy do authoringu nie muszą przeliczać go ponownie, a w zgodność tą wchodzi nie rozszerzenie pliku wynikowego z kompresora, bo te może być naprawdę różne, ale przede wszystkim rozdzielczość, stopień bitrate i wiele innych czynników decydujących o tym, aby przeliczanie to mogło zostać pomijane. To, że będzie to format elementary wcale nie gwarantuje prawidłowego przyjęcia plików w każdym sofcie.
Prościej mówiąc nie wystarcz mieć śrubkę, aby dała się ona wkręcić, musi ona jeszcze mieć odpowiednią średnicę, gwint itp.
" />Ja zastanawiałem się - czemu ma służyć Twój post, ta informacja o tym jak przebiegają jakieś Twoje osobiste testy, do których przeprowadzenia nikt inny nie jest gotowy nie posiadając Twojego materiału (jak to napisałeś)?
Do czego komu przydać się mogą twoje wyniki i informacja, że czekasz na jakieś zasilacze i ramy?
Przeprowadź jakieś porównanie jakości wynikowych różnych kompresorów video, jakiś narzędzi itp, które dzięki testom pozwolą użytkownikowi na wybór któregoś, ale to?....