Na stronie http://web.playmobil...al/298_406.html znalazłem:
4. Punkty Dostępu w PLAY
Punkty Dostępu (inaczej: Access Point Name lub APN) umożliwiają prawidłowe korzystanie z usług transmisji danych. W konfiguracji usługi należy podać odpowiedni Punkt Dostępu.
W Play uruchomione zostały trzy ogólnodostępne Punkty Dostępu
MMS - wykorzystywany do wysyłania i odbierania wiadomości MMS
WAP - wykorzystywany do dostępu do serwisów WAP
INTERNET - wykorzystywany do połączenia z siecią internet.
Z tego cennika który posiadamy (nie jest on oficjalnie na stronie www.playmobile.pl) nie ma nic o INTERNET. Wie może ktoś o tym więcej?
Uuu... Nie chciałbym mieć takiego dostawcy ;)
Do rzeczy:
Access Point (najprostszy, jeden z tańszych).
Do Access Pointa przykręcamy antenkę od internetu bezprzewodowego. Podłączamy pod jeden z portów LAN komputer skrętką zaciśniętą prosto.
Konfigurujemy go za pomocą przeglądarki internetowej tak, aby działał w trybie "client". Tam z listy wybieramy sieć do której chcemy się podłączyć.
Podłączamy się do sieci:
a. jeśli jest zabezpieczona to wpisujemy klucz
b. jeśli nie jest zabezpieczona, a Twoja znajoma łączy sie za pomocą połączenia PPPoE to można ten AP ustawić również w taki tryb pracy
c. jeśli dostawca filtruje adresy MAC kart sieciowych kopiujemy adres sieciówki z komputera w odpowiednie miejsce w ustawieniach AP
Na koniec można podłączyć drugi komputer ponieważ AP ma 4 porty LAN.
Tyle ode mnie jeśli ktoś ma lepszy pomysł to niech się wypowie :P
Osobiście uważam, że to jest najtańsze i najodpowiedniejsze wyjście. Żadnych konfliktów po prostu nie może być.
Sam miałem taką konfigurację przez dłuższy czas.
Witam,
Mam w domu neostrade podlaczona do routera rozdzielającego sygnal na 4 kompy. mam tez nowy router dlink G604T. Niedlugo bede zamienial stary router na nowy, ale do tego czasu chcialbym uzywac nowego routera jako access pointa zeby miec internet na notebooku. Stary router uzywa statycznego adresu ip. W konfiguracji d-linka ustawiam w kategorii WAN static IP i wpisuje wszystkie potrzebne dane takie jak IP kabla ethernet podlacznonego do routera idacego od starego routera, maska podsieci, brama domyslna i dns... Niestety internet nie chce dzialac a w statusie routera jest napisane 'rozlaczony'. Wiecie moze czy cos zrobilem zle?
czesc,
mam taki problem: zrestartowaly mi sie access pointy do konifugracji poczatkowej i teraz nie wiem jak je ustawic. Wiem jak wejsc do konfiguracji. Jeden to RDAA-81 do niego podlaczony jest panel 5 ghz i drugi access point edimax EW7206APg. Do edimaxa podlaczona jest antenka. Siec dzialala bezprzewodowo. Jezeli ktos sie na tym zna to prosze o pomoc i z gory dziekuje.
Posiadam Access Point od Actiontec. Mam problemy z jego ustawieniem, w protokole wpisuje nastepujące dane :
IP adres : 192.168.0.2
Maska Podsieci : 255.255.255.0
Brama Domyślna (mój adres ip):10.57.0.76
Preferowany DNS: 80.48.241.253
Alternatywny DNS: 194.204.159.1
Sterownik od AP ma ip 192.168.0.1 (domyślne), szyfrowanie wyłączone.
Na moim PSP znajduje mi sygnał od utworzonego AP lecz gdy się łączę wyskakuje błąd servera DNS.
Ustawienia w PSP :
IP Adres: 192.168.0.3
Maska Podsieci: 255.255.255.0
Brama Domyślna: 192.168.0.2
Preferowany DNS: 80.48.241.253
Alternatywny DNS: 194.204.159.1
(na Nintendo Wii tak samo jak na PSP tylko IP 192.168.0.4)
Nie mogę się połączyć z obu urządzeń (Naturalnie internet mi działa bardzo dobrze, mam radiówkę 1 Mb/sec)
Gdzie popełniłem błąd? Pomóżcie !!
Zapomniałem dodać, że internet na PSP juz mi chodził tylko, że robiłem format i zapomniałem konfigurację :) .
Jak w temacie...
Posiadam access point Linksys WAP54G.
Problem polega na tym,że co jakiś czas (5-15 minut) tracę połączenie z AP i tym samym z internetem.Czasami potrafi działać kilka godzin,ale jak już się raz się rozłączy to potem jest seria disconnectów.Teraz działa wyjątkowo długo bo jakieś 30 minut :P
Próbowałem już format,testowałem na trzech odbiornikach (2 Linksysy i 1 Sagem od Neo),używałem softu od linksysa,który nie dojść,że miesza w systemie to jeszcze nie rozwiązuje problemu,a także wyłączałem usługę odpowiedzialną za konfiguracje kart wi-fi w windowsie (wyczytałem,że to jest rozwiązaniem).
Niestety żadne z powyżej wymienionych nie przyniosło efektów.
Przez pierwszy tydzień od posiadania wi-fi wsio działało dobrze dopiero potem zaczęło się kaszanić.
Nie jest to wina sygnału ponieważ komputer piętro niżej jak i na tym samym piętrze nie ma takich problemów a AP mamy na strychu.Problem występuje tylko na moim komputerze.
System to XP z SP2
Jeżeli to istotne to procesor to AMD X2 4200+
Użytkownik Shadyhunter edytował ten post 30 marzec 2008 - 16:54
Posiadam lacze 2MB z Virgin UK
Mam podpiete to do swojego laptopa i denerwuje mnie ze mam komputer przenosny i nie moge go zabrac do innego pokoju korzystajac z internetu. Moj laptop ma wbudowana karte radiowa tylko nie mam zielonego pojecia jak to podlaczyc.
to moj modem ....
http://www.cableforu...ges/ntl250a.jpg
z modemu do kompa idzie kabel ethernet .
Slyszalem ze potrzebuje Access Point...
Jak on jest podlaczony z moim modemem i jak skonfigurowac go i kompa abym odbieral sygnal.
Czy lacze bedzie gorzej chodzic ? i czy to sie oplaca ?
Jeżeli jest to połączenie tylko dwóch kart bez pośrednictwa access pointa to pójdą tylko w trybie ad-hoc. Sprawdź w menedżerze urządzeń czy przypadkiem we właściwościach nie masz zaznaczonej opcji przy zarządzaniu energią: zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii - jeżeli tak masz to odznacz to pole. Wydaje mi się, że opcja power saving powinna być włączona. Jeżeli masz możliwość to nie używaj windowsa do konfiguracji połączenia. Jeżeli to nie pomoże to spróbuj zainstalować same sterowniki do kart bez programów do zarządzania i wtedy będziesz musiał użyć windowsa do konfiguracji. Daj znać czy pomogło - jak nie to się jeszcze pomyśli
Witam
Posiadam sieć przedstawioną na obrazku:
I teraz po kolei:
Sieć LAN ma przydzielone adresy z zakresu: 10.0.0.0/25 czyli od 10.0.0.1 do 10.0.0.126 maska 255.255.255.128. W tym są komputery które mają przydzielony adres IP statyczny i takie którym adres IP jest przydzielany z serwera DHCP - zakres 10.0.0.65 – 10.0.0.94. Serwer DHCP znajduje się na routerze.
Access point 1 ma uruchomiony serwer DHCP i przydziela adresy z zakresu 10.0.0.130 – 10.0.0.158 maska 255.255.255.224
Access point 2 ma uruchomiony serwer DHCP i przydziela adresy z zakresu 10.0.0.162 – 10.0.0.190 maska 255.255.255.224
Połączenie pomiędzy access pointami a siecią LAN ma się odbywać za pomocą VPN.
Mam w związku z tym pytanie:
Oczywiście muszę ustanowić połączenie VPN żeby istniała komunikacja pomiedzy wlan a lan. Gdy ustanowie takie połączenie to czy serwery dhcp nie będą się ze soba "gryzły" tzn. czy np. któryś z komputerów stacjonarnych może zostać zaadresowany po przez serwer dhcp znajdujący się w access pointcie?
Jestem otwarty na wszelkie sugestie dotyczące budowy i konfiguracji tej sieci.
Dziękuję z góry za pomoc
Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek". Poprawiłem.
Gusioo.
ok. Enable Access Point, Disable DHCP. adresy, bramy automatycznie i wszystko działa.
teraz jeszcze pytanie co z hasłem. wygnerował mi 4x Key i wszystko ok, tylko problem jest w tym ze za kazdym razem musze w komputerze2 wpisywać to hasło (mimo utworzonego aktywnego profilu w programie) co jest mi niezbyt na rękę. istnieje jakiś sposób, aby system zapamiętał to hasło?
co do Techniclana to według mnie sprawuję się bardzo dobrze, działa stabilnie, jest cichy, nie zawiesił mi się nigdy a mam go już 2 rok. pare razy miałem z nim do czynienia i konfiguracja nie była zbyt skomplikowna.
Witaj. Powstało urządzenie Access Point czyli 2 routery w jednym. Urządzenie ma dwie anteny i kilka możliwości konfiguracji, jedną z nich jest możliwość podłączenia anteny zewnętrznej ( tej, której używasz aktualnie ) oraz podłączenie drugiej jako nadawczej w domu. Dodatkowo masz kilka portów LAN. Na allegro ceny są różne ale myślę, że najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt, który ma przepustowość co najmniej 100MB/s oraz 4 portów LAN. Co do firm to: Linksys, D-link, TP-Link.
U mnie była potrzeba zgoda dostawcy internetu na rozdzielenie sygnału radiowego, może powinieneś najpierw porozmawiać z nim o tej sprawie ? Lepiej nie wpadać w konflikt z prawem w taki głupi sposób. Pozdrawiam.
Mój AP jest taki sam jak podał kolega wyżej. Gorąco go polecam.
Potrzebujesz dodatkowo zakupić Access Pointa. Łączysz go skrętką z już działającym routerem. Ustawiasz w tej samej podsieci lecz na innym IP niż ma router, konfigurujesz połączenie WiFi na tym AP i... działa
Proponuję zakup AP ze stajni TP-Link. Cenowo rozsądnie, z konfiguracja i działaniem nie ma problemów.
Witam. Jestem laikiem w sprawach wi-fi. A muszę dokonać następującej konfiguracji. Mam access point i ma być podłączony do kopiarki, i dostęp do tej kopiarki będzie bezprzewodowy za pomocą tego access pointa. I moje pytanie, jaki adres ip oraz bramę ustawić w kopiarce i access point? W kopiarce mam 192.168.0.100 i bramę: 192.168.0.1. A acces point ma adres 192.168.100.200. Czy brama musi być taka jak adres acces point czy ip z tej puli aby była komunikacja za pomocą kable między kopiarką a access pointem? Pozdrawiam.
To trójkątne pudełeczko to zapewne Access Point. W twoim przypadku odbiera ono sygnał sieci bezprzewodwej i przekazuje dalej kablem.
Wspomniany router wrt54g na pewno sobie poradzi z zadaniem ale konfiguracja może być kłopotliwa jeśli nie zna się podstaw. Więc lepiej zleć to komuś kto chociaż trochę wie o co chodzi.
Witam.
Mam pytanie odnosnie konfiguracji routera adsl z routerem wifi.
Posiadam w domu router adsl Pentagram Cerberus adsl lite skonfigurowany pod netie do ktorego podlaczone mam dwa komputery przez kabel i chce do tego modemu dolączyc laptopa pod wifi.
Naturalnym jest ze potrzebuje jakis acces point.
Zastanawiam sie czy moge do tego routera podlaczyc do portu lan kolejny router z antena wifi?
Na oku mam Netgear WGR614 tylko nie wiem czy on bedzie wspolpracowal z moim routerem adsl pentagrama?
Czy potrzebuje go polaczyc zwyklym kablem czy z crossem?
Czy potrzebuje zrobic cos takiego jak bridge? czy moze DHCP?
Wyczytalem cos o tym na forach ale dokladnie nie moge znalezc rozwiazania mojego problemu.
Bardzo uprzejmie prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Zasada działania routera:
Internet [Dostajemy 1 (najczęsciej) adres IP (np. 89.123.234.5)] ---> Router (z wbudowanym AP Wifi) ---> Klienci (każdy z nich dostaje adres IP poprzez DHCP routera, np. 192.168.0.2...255)
Access Point:
Internet [Dostajemy 1 (najczęsciej) adres IP (np. 89.123.234.5)] ---> Router ---> Osobny AP ---> Klienci (każdy z nich dostaje adres IP poprzez DHCP routera, np. 192.168.0.2...255)
Czyli Access point działa tak jak switch (nie posiada serwera DHCP oraz NAT). Czyli tak czy siak router musi być (przy rozwiązaniu typu IPcop, routerem jest osobny komputer a AP może być karta sieciowa WiFi).
Jednym słowem konfiguracja takiego urządzenia polega na tym, że podpinamy mu kabel z routera a resztę konfigurujemy na routerze
Co do faktury... Trzeba po prostu poszukać takiego sprzedawcę, który ją wystawi...
Witam.
Postanowiłem udostępnić swoje połączenie sieciowe z siecią osiedlową, przez wifi do telefonu.
Internet do komputera dostarczany jest lanem z owej sieci.
Jako urządzenie wifi użyłem adaptera Pentagram. (W pełni sprawny, działął u kolegi jako ap).
Telefon to nokia n95, z innymi sieciami łączy się bezproblemowo.
Do konfiguracji wifi używałem programu konfiguracyjnego Ralink Wireless Utility oraz próbowałem konfigurować w połączeniach.
W sieci Lan mam IP stałe (bez DHCP), wewnętrzne.
konfiguracja sieci to:
Ip 192.168.0.11
maska 255.255.255.0
brama 192.168.0.1
dns 194.204.152.34.
Telefon był konfigurowany według różnych wskazań które znalazłem w internecie (porady przy konfiguracji takiej sieci)
Próbowałem udostępnić to połączenie za pomocą ustawienia karty wifi jako Ad-hoc oraz Ap.
Telefon widzi sieć. Łączy się z nią w obu przypadkach, lecz po chwili wykakuje komunikat nie odnaleziono bramy.
Konfigurację telefonu oraz komputera przeprowadziłem w sposób prawidłowy. (kierowałem się kilkoma instrukcjami znalezionymi w internecie).
Poradniki nic nie mówią o przypadku gdy ip przydzielone w lan jest z puli 192...
Gdy połączenie zostaje ustanowione w oknie stan sieci widać niewielkie ilości wysyłanych pakietów. Odebranych brak.
Dodam, że program Ralink przy zmianie trybu pracy karty wifi na acces point prosi o wybranie połączenia WAN z pustej listy - coś związane z jakimś ICS.
Proszę o pomoc w konfiguracji sieci.