logo
 Pokrewne renessmekonfiguracja mmsów na Sagema myx4Konfiguracja internetu w Noki 6300Konfiguracja Linksys WRT54GP2 po voipakonfiguracja E50 jako modemkonfiguracja firewalla w pakcet Tracerzekonfiguracja Air Live 5450konfiguracja konta pocztowego wpkonfiguracja motoroli E398 E1konfiguracja DWL 510 pod windows98konfiguracja HD250HJ SATA2 na sata1
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • super5.keep.pl
  • renessme



    No jezeli to jest tylko serwer www, to marnowaniem nieniedzy jest sprzetowe rozwiazanie, tak jak pisze rimowals, przejdz na https, jezeli jest to apache to to jest 10 minut roboty, sama konfiguracja i masz efekt jak w ipsec

    Jest https na apachu i tez uwazam, ze to spokojnie wystarczy ale ostatni glos w tej sprawie nie nalezy niestety do mnie. Maja byc VPN i kropka a ja mam wybrac sprzet ktory bedzie robil za koncentrator. Dzis sie jeszcze dowiedzialem, ze njelpiej jak by to jeszcze bylo skalowalne do 1000 uzytkownikow i teraz to juz zupelnie nie wiem co wybrac?




    tylko że chciałem różne subdomeny porobić... to chyba muszą byc vhosty ? tak musza być. do tego musisz skonfigurować server dns


    zamiast www.phpmyadmin po prostu na serwerze dns przypisz sobie jako phpmyadmin konfigurując cname wskazujące na www

    www          IN      A            ip.ip.ip.ip
    phpmyadmin  IN      CNAME      www do tego w konfiguracji apache zrób 2 vhosty wskazujące na odpowiednie katalogi i powinno brykać



    Nazwa domenowa wskazuje na adres IP. Ustawiamy i już. A to w którym katalogu mamy aplikację webową, zależy już od konfiguracji serwera http. Przy czym jeden serwer http może obsługiwać wiele aplikacji za pomocą VHostów (jak już zauważyłeś). Aktualnie skonfigurowane w apache2 VHosty możesz sprawdzić poleceniem: apache2ctl -S Mając już odpowiednio skonfigurowaną domenę (wskazującą na jakiś adres IP na którym jest nasz serwer) konfigurujemy VHosta. Definiujemu jego nazwę, katalog w którym jest kod aplikacji oraz kilka innych parametrów. Przeładowujemy konfigurację serwera i powinniśmy mieć dostęp do naszej strony za pomocą nazwy domenowej.



    [Pomocy] Jak instalowaĂŚ i konfigurowaĂŚ PHP ??
      a masz serwer z obsÂługa PHP? co chcesz skonfigurowaĂŚ? jak chcesz odpaliĂŚ u siebie na kompie to musisz sobie zainstalowaĂŚ np. apache + PHP, albo PHP do IIS (nie polecam), jeÂżeli nie posiadasz Âżadnej wiedzy nt. konfiguracji apache itd. to istniejÂą takie programy jak np. krasnal Kod: http://krasnal.tk , gdzie masz juÂż skonfigurowane apache, php, perl, mysql itd.



    mdv2006+apache za nat'em ???
      sytuacja wyglada jak w temacie.
    sarwerek ma adres z sieci lokalnej np 192.168.0.5, na routerze sa przekierowane na/z niego wszystkie porty z publicznego ip np 80.50.254.15.
    jezeli wrzuce stronke do folderu /var/www/html to wszystko dziala bez problemu i wlasciwie nie wymaga konfiguracji poinstalacyjnej.
    problem pojawia sie gdy chce skorzystac dodatkowo z vh, nie mam pojecia jak go skonfigurowac, sprawdzalem juz wiele kombinacji.
    np ustawilem listen dla vh na 192.168.0.5:2222, odblokowalem port na shorewalu (polaczenia z net, nie sprawdzalem loc),nadalem odp prawa do folderow i nawet jakies polaczenie jest nawiazane, ale wyrzuca blad403. konfiguracje vh przeprowadzalem wg http://gorzow-wlkp.pl/linux/apache_vhosts.php

    jakies propozycje, bo juz wymiekam ???

    [Dodano 2005-12-21, 13:46:51]

    juz sobie poradzilem, mozna zamknac temat




      > Co polecacie?

    Instalacja i konfiguracja pod winXP prof
    całej "trójcy" naprawde nie jest skomplikowana.
    Ściagasz MySQL'a i instalujesz.
    Ściągasz PHP rozpakowujesz, wrzucasz pare plików do katalogu Windows.
    Dogrywasz(jesli nie masz) np ISS z CD lub instalujesz Apache
    ustawiasz mu to co trzeba i juz masz działający zestaw "na czasie".

    Taka instalacja i konfiguracja wraz ze ściągnięciem źródeł to max 30 min.

    Oczywiście jesli chcesz pobawic sie w precyzyjne ustawienia
    to troszke dłużej to potrwa.
    Niektórym nawet 2 miesiące ;-) (kilka postów nizej: "[OT] IIS+PHP+Sesja w URL")

    Pozdrawiam
    Barton




    Moim zdaniem .php$ {} jest wystarczające, problem dotyczy osób nie mających dolara albo lepiej * zamiast, czyli ".php {}" albo ".php(.*) {}". Nie sprawdzałem mojej teorii więc się mogę mylić ;) Generalnie to polecam przed wysłaniem zrobienie testu czy plik istnieje i załatwione.

    Właśnie taka dowolność konfiguracji powoduje że apache i lighttpd mogą nie być wrażliwe na tego typu ataki (no chyba ze jakis zdolny htaccess :) )

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl