Witam!
Mam domenę nazwa_domeny.pl wykupioną na home.pl. Mam również serwer w siedzibie, podłączony do routera. Na tym serwerze znajduje się witryna: F:Program FilesApache Software FoundationApache2.2htdocs
azwa_witryny. Chciałbym połączyć domenę z witryną tak, żeby po wpisaniu nazwa_domeny.pl uruchamiał mi plik index.php znajdujący się w w/w katalogu. Być może będą jeszcze inne witryny na serwerze, więc trzeba jakoś to tak zrobić, żeby wskazywał akuratnie na ten katalog po wpisaniu tego adresu.
Przyjrzałem się temu, co mam na home.pl. Wchodzę w Moje usługi, wyszukuję w Usługach nazwa_domeny.pl, kilkam w słowo Domena, a następnie Konfiguracja domeny. Jest tam wybrana opcja Zewnętrzne serwery DNS. Jako DNS1: dns1.nazwa_domeny.pl, IP1: 213.241.x.x, zaś jako DNS2: dns2.nazwa_domeny.pl, IP2: 83.238.x.x.
Zapytałem pomoc techniczną home.pl jak połączyć domenę z witryną i otrzymałem odpowiedź, że "domena nazwa_domeny.pl jest skierowana na zewnetrzne serwery DNS" i sugerują skontaktować się z administratorem docelowych serwerów DNS. Nie wiem, w jaki sposób sprawdzić, kto jest administratorem tych DNS-ów mając tylko ich IP. Niemniej jednak myślę, że taki kontakt nie będzie potrzebny.
Tak się właśnie domyślam, że chyba nie trzeba niczego zmieniać w panelu na home.pl i wystarczy coś edytować w pliku konfiguracyjnym Apache'a, ale nie wiem co. Prosiłbym o pomoc .
Pozdrawiam!
raczej chyba 443 - zamiast 447 (ale to chyba twoj blad przy wklejaniu tutaj, a nie w konfiguracji na routerze).
No i tak jak kolega wyzej wspomnial bez tego wycinasz sobie https... ale po 80 (http) powinno wszystko smigac.
Jak nie ma nic niepokojacego w logach i nie bylo jakiegos crash-a to musi to dzialac... chyba ze ci sie gdzies jakis alc zawieruszyl ktory cos tnie - ale to nie ma prawa znowu dzialac po czasie... ot wytnie od razu...
Inna sprawa to jak przestaje dzialac to z routera idzie ping na serwerek z apache ?
moze jakis problem na drutach...
To jest prawdą tylko pod warunkiem, że router ma włączoną opcję zdalnego zarządzania i ustawioną na port 80. To jednak powodowało by pokazanie witryny routera, a tak na dobrą sprawę nie pokazuje nic, więc wykłuczam takie prawdopodobieństwo. W załączonym zrzucie ekranu z routera zauważyłem, że jest tam odblokowany port Telnetu. Czy bez problemu podłączasz się do serwera z zewnętrznego IP poprzez Telnet? Jeżeli tak, to problemem jest albo konfiguracja Apache'a albo zablokowany port przez dostawcę Internetu.
Witam.
Mam taki problem. Mam router d-link DSL-G604T jego program konfiguracyjny jest pod adresem ip. 10.1.1.1 oraz 192.168.1.1 na pocie 80. Na tym samym porcie jest apache więc jak wchodziłem w mój adres ip. wyskakiwało logowanie do tego programu/panelu d-linka. Więc postanowiłem zmienić port w routerze. Więc zalogowałem się zmieniłem port z 80 na 17 teraz mam problem bo nie mogę wejść do tego panelu. przez żaden z tych adresów oczywiście po nich daje :17. Przeglądarka opera wyświetla że z powodu bezpieczeństwa porty są zablokowane google chrome wyświetla ,,Link jest uszkodzony". Co zrobić aby wejść do tej konfiguracji nie resetując do ustawień początkujących ?
Po pierwsze wywal serwer z DMZ. Bezpieczeństwo przede wszystkim (chyba że dobrze skonfigurowałeś firewalla na serwerze np iptables).
Po drugie: przekieruj porty 80, 443, 21 na routerze Asusa (możesz też inne)
Po trzecie: podaj nam więcej danych odnośnie konfiguracji serwera apache2 (czy robiłeś jakiś Virtualhost), czy stronka jest w php, html, czy może java?
Po czwarte: czy testowałeś może przy wyłączonym firewallu na routerze?
W ostateczności podaj adres twojej strony (może być jako PW) sprawdzę.
DDNS jest ci potrzebne jeśli chcesz dostać się*na swój adres po domenie. Tyle jeśli chodzi o ddns.
Jeśli chodzi o porty. to podejrzewam że te wszystkie ruterki domyślnie nasłuchują na 80 porcie, dlatego wbija ci się na router.
Ja spróbowałbym ustawić aby apache nasłuchiwało na 81 porcie i te przekierować porty na serwer + otworzyć na serwerze port 81. Może wtedy to zadziała tak jak powinno.
Co do przerwanego połączenia, to wobec tego co powyżej napisałeś jest to bardzo logiczne. W domyślnej konfiguracji, routery nie pozwalają się konfigurować z zewnętrznego adresu ip.
A więc jeśli skonfigurujesz to wszystko tak jak napisałem powyżej, to powinieneś się dostać na serwer wpisując w pasku adresu. http://mojadomena.dyndns.org:81
A mam coś jakby proxy/router. A ponadto czasem między mną a nim jest jeszcze serwer VPN, do którego jestem połączony (różnie zależnie od miejsca, w którym pracuję). Czyli to może mieć znaczenie, tak? Co tam trzeba (w pośredniczących komputerach) trzeba by w takim razie zrestartować?
[ Dodano: |26 Lis 2009|, 2009 09:48 ]
Zmiana uprawnień w Apache'u oznacza zarówno zmianę uprawnień do pliku jak i zmianę uprawnień w konfiguracji Apache'a. Problem polegał na tym na tym, że początkowe restrykcyjne uprawnienia się zapisały i nie dało się w ogóle ich udostępnić przez Apache'a. A co do usunięcia stronki to mowa o usunięciu katalogu (plików) z dysku.
Moja przeglądarka nie zapisuje stron do pamięci podręcznej.
A mam coś jakby proxy/router
Proxy w zależności od konfiguracji może keszować strony, więc tak, może mieć znaczenie. Możesz coś więcej napisać o tym proxy?
Sprawdzam jeszcze, czy na pewno jestem na właściwym serwerze,
To ile masz tych serwerów? I jak sprawdzasz że to ten dobry? Odwołujesz po IP czy nazwach domenowych?
Problem polegał na tym na tym, że początkowe restrykcyjne uprawnienia się zapisały i nie dało się w ogóle ich udostępnić przez Apache'a.
Przykro mi, ale ni w ząb Cię nie rozumiem :->
Najlepiej by było, gdybyś szczegółowo opisał o jakie ustawienia Apache Ci chodzi, jak się łączysz, jak sprawdzasz to "niedziałanie" itp. krok po kroku.
rkhunter miedzy innymi zwraca:
Warning: Found enabled inetd service: talk
Warning: Found enabled inetd service: ntalk
Warning: Found enabled inetd service: ident
Komputer jest domowym serwerem www (apache), Chodzi ssh, nxserver, komunikatory (kopete,skype).
Fizyczna konfiguracja to sam komputer, router dlink504 i kabel do netii.
Co z tym zrobić? A może nic - czytałem że część ostrzeżeń generowanych przez rodzinę chrootkit/rkhunter/tiger jest wystawiana "na wyrost".
Pozdrawiam.
Witam!
Szukam pomocy w konfiguracji nagiosa pod Debianem Etch. Generalnie nagiosa zainstalowałem, apache chodzi. Dodałem maszyny windowsowe i router - nagios monitoruje poprawnie i prawie wszystko wyświetla na zielono, czyli dobrze. Mam jednak problem z dwoma serwerami linuksowymi. Oba na dystrybucji Sarge. Kiedyś tam były instalowani klienci NRPE, dlatego ich nie ruszałem. Jakieś pluginy też są zainstalowane - jak je odpalam z shella to działają poprawnie. Są to jednak starsze wersje klienta niż wersja, którą zainstalowałem na serwerze na Etchu. Pytanka:
1. Jak sprawdzić, czy nrpe działa na danych Linuksach (jako demon chyba nie, bo ps -ef |grep nrpe nie daje rezultatu)? Tzn. jak sprawdzić, czy maszyny są gotowe na przyjęcie zapytania od serwera o status monitorowanej maszyny?
2. Jakie pliki konfigurować po stronie klienta i serwera?
3. Czy niezgodność wersji klientów nrpe na maszynach i na serwerze ma większe znaczenie, czy nie?
4. Generalnie chciałbym jakiś pisany manual z procesem instalacji i konfiguracji NRPE i klientów linuksowych.
Punkt 4 jest bardzo ogólnikowy, ale generalnie zawsze robię wszystko zgodnie z dokumentacjami, a do NRPE nie ma dobrej dokumentacji co do instalacji i konfiguracji pod Debianem Etch.
Witam,
jestem w trakcie pisania strony internetowej w php.
W jednym z modulow uzywam funkcji fsock do sprawdzania czy jedna z uslug localhostowych jest otwarta.
Ostatnio mialem okazje zobaczyc jak latwo ktos moze zDOSowac moj serwer i niebardzo wiem jak sie przed tym bronic.
Serwer www zostal sparalizowany i nie moglem wejsc na strone nawet przez localhost.
Czy wina lezy po stronie skryptow np tego wykorzystujacego fsock, konfiguracji Apache czy czegos innego?
Ruch do serwera mam przekierowany na routerze jedynie na port 80. Router (TPLINK WR543G) ma wbudowany jakis filtr DDOS ale czytajac kilka artykulow w sieci na temat tego typu atakach, watpie w jego skutecznosc.
Jest jakas dobra, prosta metoda aby sie przed tym bronic?
Jakimi programami/metodami moglbym potem w razie czego przetestowac rozwiazania sam siebie atakujac?
Z gory dziekuje za odpowiedz
ja ciekawe informacje o ochronie serwera znalazłem na stronie która chyba jest od niedawna ale jest niezła. dużo na niej informacji o zabezpieczeniach. to był Zatrzask.pl | Serwis Informacyjny Bran trzeba trochę tam poryć i się znajdzie. pozdrawiam
Witam,
jestem w trakcie pisania strony internetowej w php.
W jednym z modulow uzywam funkcji fsock do sprawdzania czy jedna z uslug localhostowych jest otwarta.
Ostatnio mialem okazje zobaczyc jak latwo ktos moze zDOSowac moj serwer i niebardzo wiem jak sie przed tym bronic.
Serwer www zostal sparalizowany i nie moglem wejsc na strone nawet przez localhost.
Czy wina lezy po stronie skryptow np tego wykorzystujacego fsock, konfiguracji Apache czy czegos innego?
Ruch do serwera mam przekierowany na routerze jedynie na port 80. Router (TPLINK WR543G) ma wbudowany jakis filtr DDOS ale czytajac kilka artykulow w sieci na temat tego typu atakach, watpie w jego skutecznosc.
Jest jakas dobra, prosta metoda aby sie przed tym bronic?
Jakimi programami/metodami moglbym potem w razie czego przetestowac rozwiazania sam siebie atakujac?
Z gory dziekuje za odpowiedz