Repeater działa w trybie AP. Jeśli się go włączy, to uruchamiany jest wirtualny APC podłączony do linuksowego portu 'repeater'. Konfiguracja tego APC polega na wpisaniu nazwy sieci. Wymagane jest użycie tego samego szyfrowania w AP, co w sieci do której podłączany jest APC. Na tę chwilę w repeaterze obsługiwane jest szyfrowanie WEP.
Tryb APC w 802.11b/g z definicji nie jest przezroczysty. Aby uzyskać przezroczyste adresy MAC należy użyć trybu Bridge Slave lub WDS. Można jeszcze włączyć na APPro funkcję PPPoE Relay - wtedy urządzenie też będzie przezroczyste dla MAC-ów. Dla każdego z tych ustawień musi być też odpowiednio skonfigurowana baza.
Brak przezroczystości można ominąć też na inne sposoby, przy czym w większych infrastrukturach cecha ta traci na znaczeniu, ponieważ i tak konieczne staje się dzielenie sieci na mniejsze fragmenty.
Witam wszystkich, mam takie pytanie czy jest możliwe aby na tym AP uruchomić oprogramowanie APLite w trybie AP Repeater+WDS tak aby pracował z drugim takim AP.
Wstępnie próbowałem takiego rozwiązania (AP Planex GW54SP Repeater+WDS soft oryginalny) i drugi (AP Planex GW54SP Repeater+WDS soft oryginalny) do pierwszego po LAN mam podpięty router udostępniający połączenie internetowe.
W takiej konfiguracji wszystko działa i klienci podłączeni do pierwszego jak i do drugiego AP mają połączenie z netem.
Z racji chęci przetestowania oprogramowania z serii APLite (następny krok zakupienie APPro:) )
Wgrałem na ten drugi AP oprogramowanie z serii APLite i przy takiej samej konfiguracji (chyba że coś nie tak ustawiłem) za AP jako Bridge+WDS. Te AP mają połączenie w WDS jak również użytkownik za tym drugim AP z softem APLite ma net.
Natomiast żaden z klientów radiowych tego AP nie może się z nim połączyć przez co nie ma dostępu do neta.
Według sygnalizacji led na tym ap nie pokazuje on aby pracował w trybie Bridge.
Proszę o odpowiedź czy oprogramowanie APLite nie wspiera tej funkcji czy być może coś źle ustawiłem.
W obecnej chwili musiałem wrócić do oryginalnego softu Planexa.
Pozdrawiam
Zainstalowałem powyższą wersję oprogramowania i funkcja REPEATER nie działa poprawnie, mówiąc szczerze to widoczny jest nowy SSID, ale nie udostępnia on łącza internetowego. W mojej konfiguracji APRRO ma za zadanie być REPEATERem innego AP. Serwer DHCP jest na innym AP. Chciałbym skonfigurować APPRO (Planet WAP 4035) tak aby porty LAN1, LAN2 i WLAN były clientami, a połączenie z AP (dystrybutora Internetu)było drogą Wifi. Czyli mój APPRO jest elementem pośredniczącym i wzmacniającym sygnał Wifi innego AP. Ponadto transfer sieci WLAN nie przekracza 1.5 MB/s. Proszę o pomoc w konfiguracji APPRO.
Witam
Właśnie odebrałem swój AP 2405 i mam problemy z jego konfiguracją...
Kupiłem go ze względu na: "wewnętrzna antena, umożliwiająca pracę w trybie Repeater razem z anteną zewnętrzną". Do wyjścia antenowego podłączyłem antenkę zewnętrzną, laptopa przez skrętkę do jednego z portów LAN. Ustawiłem adresy i zalogowałem się na AP. Na MT dodałem maca tego routerka i podłączyłem się nim do bazy. Odpiąłem kabelek od lapka, włączyłem wifi i podłączyłem się do sieci "isp". W połączeniu bezprzewodowym na lapku wpisałem adres IP, który ma przypisany internet, pomimo tego net nie działa...
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić w jaki sposób mam to skonfigurować aby na laptopie był net bezprzewodowy ??
Z góry dziękuje za odpowiedzi lub nakierowanie mnie na odpowiednie materiały.
Witam,
Posiadam APPRO Outdoor2, jak w temacie. Potrzebuję pomocy w konfiguracji urządzenia tak, aby odbierał internet bezprzewodowy z innego AP i przekazywał go dalej za pomocą wifi oraz portów LAN.
Czy jest możliwość ustawienia go jako lokalny serwer DHCP i repeater jednocześnie?
Witam wszystkim forumowiczów i zarazem proszę o pomoc, problem mój jest następujący, chce u kuzynki w domu rozsiać sygnał od mojego wifi, kuzynka mieszka 200m dalej, miałem pomysł zeby postawić repeater u niej w oknie, ale gdy stawiam repeater to odrazu zmienia sie konfiguracja calego akcesa na APC, i inni klienci którzy maja ode mnie internet tracą sygnał, jak to zrobić zeby chodziło na trypie AP??? posiadam ovislinka wl-5460ap v2 z Appro i antene horizon xp maxi, drugi akces to tak samo ovis wl-5460ap v2 tylko ze bez appro
z góry dziekuje
pozdrawiam
Łukasz
Hmm, przez święta miałem chwilę i zainstalowałem tę nową wersję ze sterownikiem 1,8. Muszę powiedzieć, że słusznie ktoś tu wcześniej zauważył, że nie są naprawiane stare błędy, przez co powiela się je w kolejnych wersjach. Już w minione lato mocno podejmowałem dyskusję na forum, że w wersji z czerwca nie działa w traffic managerze blokowanie ruchu dla ludzi z poza listy. Zaznaczywszy opcję 'deny' blokujemy net tym z poza listy jak i tym z listy. Strasznie mnie to irytuje, bo akurat opcja by się przydała, ale nic... Pan Warczak dostał dane do mojego apa, łączył się przez http i ssh i niby wszystko z konfiguracją jest ok, a jednak wspomniana opcja nie działa. Drugą rzeczą są nowe funkcje. Czy gdzieś są one opisane - do czego służą, jak się nimi posługiwać? Proszę mi tylko nie wspominać o książce, bo ja jako użytkownik ApPro powinienem chyba mieć dostęp do jakichś instrukcji? Jak idę kupić dvd do sklepu, to instrukcję dostaję w komplecie, bo gdyby sprzedawca mi powiedział 'kupiłeś pan sprzęt, to dokup sobie teraz do niego instrukcję za 20 zł' to chyba bym go pogonił.
Zupełnie nie wiem do czego służą i jak się posługiwać następującymi opcjami:
OLBC Mode,
G-Protection,
Long retry limit,
Short retry limit,
REPEATER Client.
Mógłbym to zostawić w spokoju i nie ruszać, ale moja sieć pracuje w bardzo zakłóconym środowisku i ja wciąż kombinuje jak dopasować takie ustawienia, by przebić się przez to bydło liveboxów itp. Może więc zrozumienie do czego służą te opcje pomogłoby mi w optymalnym ustawieniu parametrów apa. Dziękuję z góry za ewentualną pomoc. A przy okazji zachęcam innych, by spróbowali przetestować:
traffic manager
zaznaczamy enable
zaznaczamy deny
wpisujemy mac swojej karty na listę i wklepujemy up i down stream
akceptujemy i co się dzieje?
Gdyby wrazie się okazało, że wszystko działa, strony otiwrają się normalnie, poczta się ściąga, komunikatory działają, to teraz usuwamy swój mac z tej listy przy cały czas zaznaczonej opcji deny, zapisujemy i jaki jest efekt? U mnie czy mac jest czy go nie ma na liście, to opcja deny blokuje net absolutnie.