logo
 Pokrewne renessmekonfiguracja mmsów na Sagema myx4Konfiguracja internetu w Noki 6300Konfiguracja Linksys WRT54GP2 po voipakonfiguracja E50 jako modemkonfiguracja firewalla w pakcet Tracerzekonfiguracja Air Live 5450konfiguracja konta pocztowego wpkonfiguracja motoroli E398 E1konfiguracja DWL 510 pod windows98konfiguracja HD250HJ SATA2 na sata1
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • alcotours.xlx.pl
  • renessme


    Niestety prawdopodobnie konfiguracja twojego komputera będzie za słaba. Może się okazać ze sam Linuks będzie wymagał 256 MB RAMu. Kiedy w pracy zainstalowałem Auroxa 12 to przy 128 MB RAMu nie chciał się uruchomić. Pomogło dopiero ujęcie 32 MB RAMu zintegrowanej karcie graficznej Tak się składa że nowe dystrybucje Linuksa mają tak samo duże wymagania sprzętowe jak i Windowsy. Może lepiej do czasu rozbudowania a w zasadzie wymiany komputera nie eksperymentować z Mandrivą 2007 Xteme i innymi nowymi dystrybucjami Linuksa bo może się okazać iż stracisz sporo czasu na instalację dystrybucji, która być może nawet się nie uruchomi na twoim komputerze, a potem znów trzeba będzie od nowa wgrać wcześniejszy system operacyjny. Choć jak pamiętam SUSE 10.0 udało się mi uruchomić na Celeronie 400 MHz ze 128 MB RAMu i starą kartą graficzną 3D z 4 MB RAMu - ale służył on jako maszyna do pisania bez zbędnych efektów graficznych. Mimo tego dość wolno działał. Kolejne wersje SUSE 10.1 i 10.2 wymagają już 256 MB RAMu. Jest co prawda Mandriva Xtreme uruchamiająca się z płyty DVD (wersja Live), ale to też raczej nie rozwiąże problemu słabej konfiguracji sprzętowej komputera. Może wystarczyło by pobrać i zainstalować na twoim komputerze sam program Karamba do wyświetlania rożnych dodatków na pulpicie Slackware bez przeinstalowywania go?




    Po co przez sudo? Nie trzeba być root'em żeby zainstalować LH. Co najwyżej bazę Firebird, ale program sam poprosi o hasło.

    Trochę łopatologicznie:
    1. Zanotuj ścieżkę w której znajduje się plik instalatora .bin. Nazwijmy ją <ścieżka>.
    2. Otwórz z menu jakiś emulator terminala (KDE - Konsole, GNOME - Gnome Terminal).
    3. Wpisz w oknie terminala:
    cd /"<ścieżka>"
    4. Powinieneś znaleźć się w katalogu w którym jest plik instalatora - będziesz wiedział po tym że w linii poleceń pokaże się ostatni jej element.
    5. Wpisz:
    chmod 0755 LHMK-2.8.0-linux-installer.bin
    6. Wpisz:
    ./LHMK-2.8.0-linux-installer.bin

    Najlepiej zapisz plik w jakiejś łatwej ścieżce np. bezpośrednio w Twoim katalogu domowym. Wtedy ścieżka będzie miała postać "/home/<Twoja_nazwa_użytkownika>".

    Powodzenia

    Instaluję się wszystko oprócz serwera baz dany Firebirda. Przy instalacji Firebirda pojawia się komunikat w konsoli "-bash: /home/janek/tmp_script.sh: Nie ma takiego pliku ani katalogu
    Skrypt zakonczony z kodem bledu 127
    Prawdopodobnie bedzie potrzebne powtorne uruchonienie kreatora konfiguracji bazy danych,
    co mozna uczynic uruchamiajac skrypt ./wizz.sh
    Nacisnij klawisz ENTER.
    Press ENTER key.". Wywołanie skryptu ./Wizz.sh nic nie daje jest to samo, zmienienie domyślnej ścieżki instalacji też nic nie daje.



    Przepraszam ze przerwe...
    Pare stron temu bylo o zlocie Linuxa, wiec mała zajawka, ze jednak w dziurze mozna cos takiego zrobic:

    Po raz trzeci w Tuchomiu odbędzie się Zjazd Freesco. Zapraszamy użytkowników Freesco w dniach 29 lipca - 1 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie na http://zjazd.freesco.tuchomie.pl - zgłoszenia przyjmujemy do końca czerwca.

    W programie zjazdu będą zajęcia z zakresu podstawowej konfiguracji Freesco, instalacji i konfiguracji NND, bezpieczeństwa serwerów, a także o zastosowaniach linuksa w firmie i w domu.




    Kadu.
    I Skype do videorozmów, gadania(np. w gracH:P), wysyłania plików.


    W Windzie Konnekt, czyli połączenie GG, Tlenu i Jabber'a ( obsługuje chyba też inne sieci, ale trzeba w tym celu zainstalować wtyczki ) Czasem trochę kłopotliwa konfiguracja programu, ale jak się przez to przebrnie, przynajmniej w mojej opinii jest to dużo lepszy komunikator niż osobny GG, Tlen czy Jabber. Oby stworzyli go też pod Linuxa:P



    Powiedzcie mi jak zainstalować i skonfigurować w/w linux-a żeby był routerem / serwerem współpracującym z SDI. Załóżmy że totalnie się nieznam na tym Linuxie więc proszę o opis krok po kroku co i jak mam robić - zaczynając od włożenia płyty CD1/7 instalacyjnej.Komputer mam taki:Celeron 333MHz128MB RAMPłyta AMAX LE-440 na chipsecie Intel 443LXGrafika S3 ViRGE/DX 4MB PCIZasilacz 133WHDD 4GB




    Witam,
    Jak to wygląda w przypadku cisco? Jak radzicie sobie z problemami zmian w konfiguracji na duzej ilosci sprzetu? Jesli chcielibyscie zbudowac nowe DC, które wymagałoby powiedzmy 100 access switchy i wiele z nich mialoby podobna konfiguracje, jak byscie sobie z tym poradzili?


    Hej, ja staram się utrzymywać bardzo podobny konfig na urządzeniach o wspólnym przeznaczeniu, np. switche z access layer, albo routery w oddziałach i używam skrypty w linuxie... wygooglaj sobie to pod hasłem "TCL" - w sumie dla samych zastosowań cisco jest to proste, ponieważ skrypt musi tylko zrobić ssh na urządzenia z listy i wydać polecenie, np. wpisane w pliku testowym. trochę rzeczy dzięki temu można ogarnąć, ale ponoć CiscoWorks jest do tego dedykowany, lecz trzeba na niego trochę kasy wywalić i sporo się nagimnastykować przy konfiguracji, poza tym okaże się, że żeby zarządzać 'wszystkim' to trzeba dokupić kilka modułów...




    Mówiłem o ubuntu. Co polecicie początkującym, czy to dobry wybór (ubuntu). Poprosze o kilka porad dotyczących np możliwości zainstalowania gierek dla dzieci np. z gazet - czy jest coś co pozwoli odtworzyć film VCD? Nie znam sie tak bardzo a mnie to trochę irytuje

    Pozdrawiam serdecznie

    Ja dla początkującego polecam SUSE albo Mandrivę. Sam korzystam z Mandrivy 2007.1 Spring Free i jestem bardzo zadowolony (chwilowo z braku miejsca na hdd musiałem usunąć mandarynkę), ale najlepiej jest oczywiście wypróbować kilka dystrybucji, żeby się przekonać, która nam najbardziej odpowiada. W Mandrivie nie mam problemu z wykrywaniem sprzętu. Chociaż co komputer to inna konfiguracja i różnie może być. Co do gierek to jest opcja instalacji przez WINE (free) lub przez CEDEGE (płatne). Niestety ja nie gram i nigdy nie instalowałem gier windowsowych pod linuxem. Jeśli chodzi o odtwarzanie DVD, VCD czy DIVX'ów to teraz większość dystrybucji odtwarza je "po wyjęciu prosto z pudełka" Oczywiście nie wszystkie filmy mogą się odtwarzać od razu np. DVD zabezpieczone CSS'em, ale wystarczy ściągnąć odpowiednią bibliotekę i śmiga aż miło. Taka dystrybucja darmowa po dopieszczeniu nie różni się zbytnio od tej płatnej, a działa tak samo. No i co najważniejsze jest za friko.



    Ubuntu linux, swiezo po instalacji (wersja 6.12 pl). Dlatego jeszcze nie stuningowany :) Jak go stuninguje to bedzie sliczny :chill:

    Dobry system na laptopa, mniej zachodu ze sterami i konfiguracją niz z xp, no chyba ze jesteś paplą i nie umiesz czytać manuali. Ma wiecej sterów do laptopowych czesci niz vista, jedynie jesli karta nie jest zintegrowana to trzeba doinstalowac stery graficzne, ale jesli jest zintegrowana (Intela) to nie trzeba ZADNYCH sterów instalować ;) Chyba ze ktos ma kamerke wbudowaną. Do stacjonarnego tez oczywiscie jak najbardziej sie nadaje, o ile ktoś nie jest zapalonym graczem windowsowych gier.

    Link widoczny Tylko dla Zarejestrowanych.  Kliknij Tu i Zarejestruj się
    Link widoczny Tylko dla Zarejestrowanych.  Kliknij Tu i Zarejestruj się
    Link widoczny Tylko dla Zarejestrowanych.  Kliknij Tu i Zarejestruj się
    Link widoczny Tylko dla Zarejestrowanych.  Kliknij Tu i Zarejestruj się



    3 Maszyny do waszej dyspozycji! Hosting Proffesional
      WITAMWięc tak zacznę od tego iż mój Tata jest dostawcą internetu na okolicę Małopolski (Tarnów, Tuchów) Okolice.
    Więc tak do dyspozycji są:
    2 Serwery (komputery) Z systemem Windows Xp Pl (legalne) są takie same oto parametry:
    AMD phenom(tm) 9550 Quad-Core Procesor 2.20 GHzCzyli procesor 4rdzenowy 4X 2.20GHz
    4 GB RAM
    (grafika 512 MB)
    Łącze do dogadania ponieważ jest duużo wolnego łącza dostępowego.
    Obecnie jest tam Team speak
    1 Serwer (komputer) z systemem Linux Debian Takie same parametry jak wcześniej. (Pomogę w konfiguracji (kompilacji) Otsa na linuxie)***
    Na każdym komputerze Oczywiście można instalować dowolne aplikację.
    Wspaniała Oferta dla Prowadzących już Ot-s!!
    UWAGA!
    W związku z tym że pojawia się wielu oszustów kradnących mapy, Ja daję zdalny dostęp do komputera! Tak-Komputerem sterujesz wizualnie, tak jak byś przy nim siedział.
    Cena jednego serwera z windowsem w granicach 50 zł/miesiąc /2miesiące
    Cena Serwera z linuxem ok 30 zł /miesiąc
    Myślisz dlaczego oferuje tak tanio? O tuż to serwery i tak i tak są włączone a szkoda że nie są wykorzystywane.
    Jeśli Masz już otsa na który gra sporo graczy i sklepik sms możemy się dogadać w związku z ceną.
    POLECAM!!
    Kontakt pod numerem gg:663065 -Mateusz



    Cytat:
    Napisany przez Arcadio Konfiguracja Linuksa długa? Instaluję, ustawiam sobie ulubiony wygląd KDE, dokładam 2 programy których nie mam domyślnie i po 1,5h mam w 100% gotowy system do pracy. W przypadku Windows mozna rownie szybko. Ja swoj system stawiam w 10 minut :D




      Robert wrote:

    > Nie rozumiem, dlaczego po użyciu funkcji putenv() pod Windows funkcja time()
    > zwraca mi zły czas (PHP)? Nie wydaje mi się, aby chodziło o konfigurację
    > serwera aplikacji. Szukałem w wyszukiwarkach i nie znalazłem nic konkretnego
    > na ten temat. Jednak musi istnieć sposób, aby przestawić strefę czasową, by
    > PHP zwracał właściwy czas, pod Windows...

    http://pl2.php.net/manual/en/functio...mezone-set.php


    Z powazaniem,
    --
    Szyfrowanie skryptow PHP v4+v5. Blokady: czasowe, IP, MAC
    Loadery dla systemow: Windows, Linux, MacOS, BSD, Solaris
    Zabezpiecz swoje skrypty! Przetestuj http://phpencoder.pl



    Zdarza się tak, że mamy ochotę postawić serwer. Tutaj poznacie szczegóły jak to zrobić. UWAGA! Pamiętaj, żeby postawić server musisz mieć zewnętrzne IP (Internet Protocol), tzw publiczne. Jeżeli nie masz, nie bierz się za to!

    x Ile zabiera jeden slot? x

    Na jednego gracza potrzebne nam około 50 kb/s downloadu i 50 kb/s uploadu.

    x Nie stawiaj serverów na neostradzie x

    Neostrada, jej minustem jest oczywiście dynamicznie przydzielane IP. Po 24 h lub po ponownym podłaczeniu mamy inne.


    Koniec teori.

    x Czas zacząć x

    Ściągamy potrzebne pliki do windowsa TUTAJ W przypadku Linuxa TUTAJ lub TUTAJ (Jednak sposób uruchomienia się troszkę różni).
    Rozpakowujemy pliki do dowolnie wybranego folderu. Otwieramy go. Znajdziemy w nim plik server.cfg. Za pomocą notatnika edytujemy go (W przypadku Linuxa za pomocą edytora tekstowego). Konfigurujemy go:

    lanmode 0 – jeśli chcesz grać tylko przez localhost ustaw to na 1
    maxplayers 32 – maksymalna ilość graczy którzy mogą grać w tym czasie.
    port 7777 – port pod którego używa server
    hostname Unnamed server – Tu można zmienić nazwę serwera.
    gamemode0 lvdm 1 – pierwszy tryb gry
    gamemode1 rivershell 1 – drugi tryb gry
    gamemode2 area51 1 – trzeci tryb gry
    gamemode4 sftdm 1 – czwarty tryb gry
    weburl www.sa-mp.com - strona internetowa serwera
    rcon_password Twoje hasło – hasło administratora servera
    password Twoje hasło - hasło do serwera [Jeżeli nie chcemy hasła nie WPISUJ!]

    Po skonfigurowaniu pliku server.cfg możemy uruchomić serwer. W tym celu uruchamiamy program samp-server.exe. Teraz nasz serwer jest dostępny w zakładce Internet.

    x Administracja serwera podczas gry: x

    /rcon login twoje hasło – hasło administratora, które podaliśmy w pliku server.cfg. Teraz możesz adminować server komendami:

    /rcon kick id - wyrzuca gracza
    /rcon ban id - banuje gracza
    /rcon changemode nazwa - uruchamia nowy gamemod
    /rcon say text - pisze jako admin
    /rcon reloadbans - przeładowuje bany

    Pamietaj, że tekstu z - i po nim nie wpisuj, to jest nasz komentarz, aby ułatwić ci Konfiguracje / Obsługę

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl