logo
 Pokrewne renessmekomis telefonów komórkowych w KrakowieKostka brukowa JADAR KrakówKomis mebli używanych KrakówKomis instrumentów muzycznych Krakówkorepetycje angielski Kraków wakacjekomis z Ubraniami obuwie KrakówKomunikacja prywatna Kraków - Zakopanekomisariaty policjii w KrakowieKominki rustykalne KrakówKOREPETYCJE STATYSTYKA KRAKÓW
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • tejsza.htw.pl
  • renessme


    PROJEKT MOZART 2007
    Podczas tegorocznego projektu Stowarzyszenie "Mozart 2003" zagra 17 koncertów w 16 miastach (dwa koncerty odbędą się w Warszawie).


    Koncerty Projektu Mozart 2007:
    ETAP I
    24.VIII.2007, Piątek - Trzęsacz, Kościół pw. Miłosierdzia Bożego
    25.VIII.2007, Sobota - Gryfice, Kościół Mariacki
    27.VIII.2007, Poniedziałek - Szczecin, Kościół Seminaryjny
    28.VIII.2007, Wtorek - Choszczno, Kościół pw. NNMP
    29.VIII.2007, Środa - Zielona Góra, Kościół św. Ducha
    30.VIII.2007, Czwartek - Wrocław, Kościół oo. Franciszkanów
    31.VIII.2007, Piątek - Częstochowa, Bazylika Jasnogórska
    1.IX.2007, Sobota - Warszawa, Kościół św. Krzyża

    ETAP II
    16.IX.2007, Niedziela - Wadowice, Bazylika Ofiarowania NMP
    17.IX.2007, Poniedziałek - Kraków, Kościół Mariacki
    18.IX.2007, Wtorek - Zakopane, Sanktuarium M.B. Fatimskiej
    20.IX.2007, Czwartek - Lwów, Bazylika Archikatedralna pw. WNMP
    21.IX.2007, Piątek - Łuck, Kościół Katedralny pw. św. ap. Piotra i Pawła
    22.IX.2007, Sobota - Zamość, Katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza
    23.IX.2007, Niedziela - Warszawa, Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela
    27.X.2007, Sobota - Koszalin, Katedra NMP



    Papierowe torby na zakupy, a na nich wypisane ludzkie winy i grzechy są dominującym elementem wystroju Grobu Pańskiego w krypcie kościoła oo. pijarów w Krakowie. Zawieszona na drewnianej belce pętla ze sznura przypomina o losie Judasza.


    Mottem tegorocznego Misterium Grobu Pańskiego u oo. pijarów są słowa "Jezus Chrystus w hipermarkecie".


    REKLAMA Czytaj dalej



    W hipermarkecie ludzkich zdarzeń, myśli i uczuć - wyjaśnił autor i wykonawca Misterium Grobu Pańskiego ojciec Szymon Kurpios. Te torby mogą stanowić początek rachunku sumienia dla współczesnego człowieka - dodał. Na torbach wypisane są m.in.: "zakupy w niedzielę", "mobbing", "terroryzm", "aborcja", "eutanazja", "nadmierna prędkość", "pogarda", "chamstwo", "gniew" "korupcja", "używki".

    OO. pijarzy chcą, by umieszczona w takiej scenerii postać Jezusa skłoniła ludzi do zastanowienia nad własnymi wyborami życiowymi i zdecydowania "mieć czy być".

    Kluczem do zrozumienia tegorocznego wystroju grobu jest, jak mówił o. Kurpios, przypomniana na wielkoformatowych reprodukcjach dzieł sztuki postać Judasza, który zdradził Jezusa, a potem oddał srebrniki i powiesił się. Wychodząc stąd każdy może się zastanowić, czy przypadkiem w codziennym zagonieniu nie zdradza i nie sprzedaje dzisiaj Chrystusa - powiedział o. Kurpios.

    Umieszczona w centralnej części krypty postać Chrystusa jest jakby uniesiona nad ziemią "na całunie zmartwychwstania". Ułożone poniżej kwiaty oraz gniazda z jajkami symbolizują rozwijające się życie i zmartwychwstanie. Autorom misterium chodzi o zachęcenie do refleksji, czy Chrystus ma być w naszym życiu zmartwychwstały czy ma być jedynie postacią historyczną.

    Misterium Grobu Pańskiego będzie można zobaczyć od piątkowego popołudnia do 30 marca.

    OO. pijarzy od kilku lat urządzając Grób Pański nawiązują do aktualnych wydarzeń. W 2007 r. był to symboliczny grób młodych ludzi, którzy popełnili samobójstwa, w 2006 r., w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II, przypomnieli o jego cierpieniu, w 2004 o aktach terroru na świecie, a w 2003 r. - o wojnie w Iraku.
    www.wp.pl





    Kristos hariaw i merreloc, Alleluja!
    Orhniale harutiun Kristosi, Alleluja!

    Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!
    Błogosławione zmartwychwstanie Chrystusa, Alleluja!


    Drogim Przyjaciołom życzę z głębi serca dobrego i owocnego przeżycia Triduum Paschalnego i oktawy Surb Zatik - Zmartwychwstania Pańskiego. Życzę też wszelkich łask Bożych dla Waszych rodzin.
    Równocześnie wszystkim Braciom Kapłanom składam najserdeczniejsze życzenia z okazji Wielkiego Czwartku.


    Przy okazji zapraszam uroczystości kresowe i patriotyczne:
    Niedziela, 19 kwietnia, g. 13.30 (a nie jak zawsze 14.00!) – Wrocław – kościół ojców dominikanów przy pl. Dominikańskim - msza św. ormiańskokatolicka ku czci ofiar ludobójstwa dokonanego przez Turków na Ormianach w 1915 r. i ofiar ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich z UPA na Polakach i Ormianach w Kutach nad Czeremoszem w marcu i kwietniu 1944 r.

    Sobota, 25 kwietnia – Kraków:
    g. 11.00 – kościół bernardynów pod Wawelem - msza św. rzymskokatolicka z moim kazaniem z okazji XX-lecia powstania Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.
    g. 16.00 - kościół św. Mikołaja przy ul. Kopernika 9 - msza św. ormiańskokatolicka ku czci ofiar ludobójstwa dokonanego w 1915 r przez Turków na Ormianach . i ofiar ludobójstwa dokonanego w marcu i kwietniu 1944 r. przez nacjonalistów ukraińskich z UPA na Polakach i Ormianach w Kutach nad Czeremoszem
    g. 19.00 - Teatr Słowa i Tańca, ul. Długa 72 - Wieczór Poezji ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego - reżyseria i wykonanie: Sława Bednarczyk, muzyka: Jerzy Bożyk. Wstęp wolny.

    Niedziela, 26 kwietnia, Oborniki Śląskie - kościół ojców salwatorianów pw. św. Judy Tadeusza.
    g. 17.00 – msza św. ku czci ofiar ludobójstwa dokonanego przez Turków na Ormianach w 1915 r. i ofiar ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich z UPA na Polakach i Ormianach w Kutach nad Czeremoszem w marcu i kwietniu 1944 r.
    - wmurowanie i poświęcenie tablicy pamiątkowej ku czci Polaków, Ormian i Ukraińców pomordowanych przez nacjonalistów ukraińskich z UPA w Kutach oraz na Pokuciu i Podolu .
    g. 18.00 - "Requiem Ormiańskie" - premierowy koncert w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Wrocławskiego "Gaudium" pod dyrekcja Alana Urbanka.


    Shnorhavor Surb Zatik!
    Blogoslawionych Świąt Wielkanocnych!

    Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
    Duszpasterz Ormian
    Prezes Fundacji im. Brata Alberta
    www.isakowicz.pl



    Mam ogolna koncpecje :

    Msza pogrzebowa w intencji Prezydenta Jędrzeja Kiwierskiego:

    Drodzy Bracia i Siostry zjednoczeni w Jezusie Chrystusie dziś towarzyszymy naszemu bratu w ostatniej drodze.

    Śmierć chrześcijanina, jest przejściem z życia doczesnego do wiecznego, jest ukoronowaniem wspólnej drogi z Chrystusem towarzyszącym mu w czasie pielgrzymowania swoimi świętymi sakramentami. Przez chrzest bowiem powstaje nadprzyrodzona więź między Chrystusem i chrześcijaninem. Chrześcijanin umiera tak jak Chrystus i z Nim zmartwychwstaje do nowego życia.

    Dziś przy ołtarzu dwóch kapłanów, w drugiej intencji modlimy się za Ocalenie Polski, intencję tę zamówił Pan Marszałek Sejmu.

    Chciałbym serdecznie powitać wszystkich gości:
    p.o. Prezydenta RP, Marszałków Sejmu i Senatu, Premiera wraz z Ministrami, wszystkich polityków, rodzinę i przyjaciół zmarłego, poczty sztandarowe, szanownych gości i prostych ludzi którzy zechcieli towarzyszyć zmarłemu w jego ostatniej drodze. Witam także przedstawicieli wszystkich religii

    Prymas zabiera głos:

    Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci naszego prezydenta. Prawdziwego patrioty, męża stanu i gorliwego katolika. Dziś krótko chciałbym ostatni raz Wszystkim przybliżyć postać Jędrzeja Riwierskiego. Jędrzej pochodził ze szlacheckiej, konserwatywno-patriotycznej rodziny z wielowiekową, krakowską tradycją. Ukończył on studia ekonomiczne w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych.
    W 1913 roku ożenił się z Agnieszką Radziwiłł, która urodziła mu syna - Aleksandra w 1914 roku. 3 sierpnia 1914 w Krakowie wraz z Józefem Piłsudskim współtworzył Pierwszą Kompanie Kadrową, pomagając w zdobyciu Kielc i Warszawy. W 1918 został członkiem, a następnie wiceprezesem Młodzieży Wszechpolskiej. W 1919 zostaje posłem z ramienia Związku Ludowo-Narodowego, w 1922 przystępuje do sojuszu sił endeckich pod szyldem Chrześcijańskiego Związku Jedności Narodowej, uzyskując w Sejmie funkcję Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej. W 1923, po objęciu obowiązków Prezydenta występuję z ChZJN. W wyniku decyzji Sejmu o postawienie ówczesnego Prezydenta, Gabriela Fredro przed Trybunał Stanu zgodnie z prawidłami Konstytucji marcowej przejął obowiązki Prezydenta RP . Obowiązki te pełnił do 1924 roku, gdy Trybunał Stanu skazał Prezydenta Fredro za zarzucane mu oskarżenia, a Zgromadzenie Narodowe poparło jednogłośnie jego kandydaturę. Swoja Prezydenturę pełni do roku 1930, kiedy to umiera. Kiwierski był wielkim Polakiem i politykiem, zawsze wspierał wszelkie inicjatywy Kościelne, chciejmy dziś go zapamiętać jako dobrego człowieka…

    Głos zabiera Biskup Stanisław Kostka Łukomski:
    Jak rzekł Prymas - Pan Prezydent był wielkim człowiekiem. Ceniłem go jako polityka, ale także jako katolika! Co niedzielę widziałem go na sumie w kościele. Nie chciałbym teraz rozwijać tematu kto go zabił ,dlaczego ,w jaki sposób. Najważniejsze byśmy chociaż w ten dzisiejszy dzień - dzień Pogrzebu Świętej Pamięci Jędrzeja nie pogrążali się w kłótniach! Chciałbym by choć dzisiaj politycy się zjednoczyli. Jędrzej byłby z Was dumny! Bardzo bym chciał byście pochowali go z godnością! Tego na pewno życzyłby sobie Prezydent!

    teraz będą politycy pzremawiać ........
    a na koniec Ty dasz:



    1. Módlmy się za Kościół święty, aby nieustannie głosił całemu światu nadzieję zmartwychwstania w Chrystusie.

    2. Módlmy się za wszystkich grzeszników, aby odmienili swoje życie i całą ufność złożyli w miłosierdziu Pańskim.

    3. Módlmy się za chorych i cierpiących, aby swoje cierpienia i doświadczenia życiowe złączyli z krzyżem Jezusa Chrystusa.

    4. Módlmy się za zmarłego (zmarłą)…, aby po trudach ziemskiego pielgrzymowania mógł (mogła) uczestniczyć w uczcie zbawionych w niebie.

    5. Módlmy się za rodzinę i najbliższych zmarłego (zmarłej)…, aby w tajemnicy świętych obcowania znaleźli pociechę i nadzieję.

    6. Módlmy się za nas uczestniczących w tej świętej Eucharystii, abyśmy pamiętali, że po śmierci nasze życie zmienia się, ale się nie kończy.


    Po mszy Świętej Uroczystym Korowodem z Katedry Uczestnicy Pogrzebu przeszli na Cmentarz.Tam w pięknej oprawie,przy pieśniach pochowano ŚP. Jędrzeja.Wielu ludzi zapamięta go jako dobrego człowieka,człowieka który chętnie pomagał innym.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl