Eroon: ja mam w podpisie wolnych kilkanaście znaków. Wszystkie URL, pogrubienia, kolory, obrazek... To naprawdę jest dużo literek i innych dziwnych symboli. Jak miałem dłuższy podpis o 30, może 40 znaków to nie przyjęło, bo program stwierdził, że mam ich nadmiar. Podpis i tak jest okrojony, poskracany, jak tylko mogłem. Kiedyś był bogatszy, a teraz... Eh!
Kolory- jak Sercio rzucił: do kosza
Ankieta- miód i lawenda
Wizytówki- a nie można by ich dać w osobny temat koło stolików i wrzuć każdemu graczowi link, żeby sobie spojrzał? Taki kompromis chyba jest akceptowalny?
No cóż... Mam/mialam trochę kosmetyków z Hauschki.
Nie polecam szamponu z nasturcji - znam lepsze i TAŃSZE szapony naturalne. A ten dziwnie pachnie i nie robi z włosami nic prócz mycia i błyszczenia.
olejek do twarzy - bardzo zachwalany... U mnie nie zdziałał nic. Moge tylko pochwalić ,ze jets dobry na zimę no i nawilża.
kąpiel lawendowa - jak dla mnie woń za ostra. Woda robi się po niej jakaś niebieskawo-zielonkawa.
krem pod oczy - nawilża, trochę wolno się wchłania, rozjaśnia cienie.
szminka - pięknie pachnie różami *.* nawilża, lekko natłuszcza. Kolor jest bardzo głęboki.
mleczko do demakijazu - cud miód orzeszki.
olejek z tarniną - dobry na swędzącą i wysuszoną skórę
podkład - dobry ale mocno jedzie alkoholem. O dziwo - nawilża mi twarz lepiej niż ten olejek
to chyba wszystko...
Maseczka z jabłka.
Umyte jabłko, obierz i utrzyj na tarce z drobnymi oczkami. Nakładaj na twarz, uprzednio umytą z makijażu. Równomiernie nałożoną warstwę spłukuj po 15 - 20 minutach. Najlepiej jeżeli będzie to przegotowana woda lub woda mineralna. Kolejno wklepujemy w twarz odrobinę kremu, odpowiednio dobranego do rodzaju cery. Jabłko zawiera dużo witamin z grupy B, oraz witaminy: A, E, K, PP oraz składniki mineralne. Tak więc maseczka z tego owocu dostarcza cerze dużo witamin, a dodatkowo oczyszcza i regeneruje.
Maseczka z miodu.
Miód nie tylko jest smaczny, ale skutecznie może pomóc naszej cerze. Możemy miód położyć na umytą wcześnie twarz lub połączyć go z połową żółtka. Przy tłustej cerze dodajemy niewielką ilość soku z cytryny, przy suchej łyżkę oleju. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na twarz i przytrzymaj około 15 - 20 minut. Zmyj letnią wodą, najlepiej przegotowaną. Dzięki tego rodzaju maseczce nasza skóra nabierze elastyczności i naturalnego koloru, odżywi się także cera.
Maseczka z ogórków
Umyty ogórek wraz ze skórką, pokrój w drobne plasterki. Następnie włóż do maślanki na około 3 lub 4 godziny. Kolejno przecedź płyn i przecieraj nim twarz. Możesz również, bezpośrednio na twarz, położyć same plasterki ogórka. Celem tej maseczki jest usunięcie przebarwień oraz rozjaśnienie cery.
Zioła
Są praktyczne i dostępne, a ponadto mają wiele walorów. Doskonale uelastyczniają i ujędrniają cerę. Każde zioło oprócz tych zalet ma jeszcze inne ważne cechy. Na przykład mięta; nawilża skórę, poprawia krążenie i jej wygląd ; rozmaryn zwęża pory, działa ściągająco, zmniejsza wydzielanie łoju, tak więc jest świetny dla cery tłustej. Rumianek rozjaśnia cerę, a lawenda rozluźnia ją. Jak widzimy, zioła zawierają wiele tajemnic, o których mało wiemy. Sporządzenie naparu z ziół, nie powinno sprawiać problemu, ponieważ na opakowaniu zawsze zawarta jest informacja.
No i w końcu ja też tu trafiłam (drogą kretą i wyboistą) potykając się o wątki alkoholowe w innych tematach.
Piwo - tradycyjnie nasz Lech (zimą grzany i z sokiem malinowym) , ale tak naprawdę to Fisher (piwo z pszenicy a nie jęczmienia) panom może nie smakować bo jest takie lekko słodkie (gold) chyba że bardziej gorzkie biter. Ma duuużą pianę przez cały czas, więc oprócz tego że jest dobre (dziewczyny polecam) to ładnie wygląda w pokalu czy kufelku dla panów (picie piwa z butelki albo co gorsza z nieumytej puszki to paskudny zwyczaj, brr). Ma tylko jedną wadę takie zamknięcie nie na kapsel ale klips z porcelany i nieraz nie mam siły go otworzyć.
Wino - jakieś dobre słodkie, a jak inne to grzane z przyprawami korzennymi ale sama na gatunkach się nie znam więc nic nie mogę powiedzieć. Szampana nie ruszam, bo zaraz boli mnie głowa i koniec imprezy.
Wódka wcale - jedyny wyjątek to "krwawa mery" - sok pomidorowy pół szklanki, kieliszek wódki (i tu ja używam nie czystej tylko koniecznie gin) sól specjalnie przygotowana (trzeba ją równomiernie rozsypać na plastrze selera przykryć drugim i zawinąć na jakiś czas folią, ta kupowana jest za mocna i ma jeszcze jakieś paprochy) pieprz cayenne (tak tycityci, ponieważ daję gin to nie używam sosu tobasco) i troszeczkę soku z cytryny - zmiksować, kostka lodu i listek bazylii (panom bez bazylii) - pycha.
Prywatny drink, który tylko ja lubię i nigdzie go nie spotkałam (mój Michał nazwał go "królewna snieżka" ) to roztopione (ale nie ciepłe) lody śmietankowe wymieszane w połowie z białym zmrożonym martini a do tego paseczek (częściej niestety dwa ) gorzkiej czekolady. Może warto byłoby go rozpropagować?
Osobna sprawa to miód sycony. Robiony samemu (forumowym specjalistą jest mawete) - sycony bo najpierw miód się poddgrzewa i zdejmuje szumy,a dopiero po tym następuje dalszy proces. Miód ze sklepu jest jakiś inny (raczej wino miodowe - ładnie pachnie ale nie ma dobrego smaku). Mój dziadziuś robił co roku ( w tajemnicy próbowałam już jako nastolatka ), teraz niekiedy tato ale coraz rzadziej. Jałowcowy (chmiel i nasiona jałowca) albo bez dodatków gryczany (cudowny kolor i specyficzny wspaniały smak).
Ale naprawdę najlepiej działa na mnie koktajl przygotowany w taki sposób: (Uwaga: zestaw dla pań)
weź gorącą kąpiel lawendową do tego odrobinę dobrego koniaku, aromat paczuli i czułego mężczyznę. Podawać w wygodnej pościeli, delektować się do woli...
Wiosna
Idealne kolory - ciepłe, delikatne
Kolor oczu - zielone, niebieskie, turkusowe, bursztynowe, złocistobrązowe
Tusz do rzęs - brązowy, lila, żółty, zielony w odcieniu mchu
Cienie do powiek - odcienie brzoskwiniowe, łososioworóżowy,
złocistobrązowy, odcienie miodu, żółtawe odcienie
szarości, złocisty połysk, jasne odcienie akwamarynu
Kreska na powiece - kolorowy eyeliner albo kredka (brąz, lila, zieleń)
UNIKAJ: CZARNYCH KRESEK NA POWIECE, ZBYT CIEMNYCH I
CHŁODNYCH KOLORÓW, ODCIENI RDZY, SREBRZYSTYCH
REFLEKSÓW.
Lato
Idealne kolory - zimne, przypudrowane
Kolor oczu - niebieskie, szaroniebieskie, zielone, niebieskozielone,
szarozielone
Tusz do rzęs - czarny, granatowy, szary, niebieskozielony
Cienie do powiek - dymny niebieski, odcienie szarości, zieleń morza,
turkusowy, miękkie odcienie różowego, jasny róż,
lawendowy, śliwowy, odcień malwy
Kreska na powiece - niebieska, zielononiebieska, chłodna zieleń, szara
UNIKAJ: ODCIENI ŻÓŁCI , ZIELENI I ZŁOCISTYCH REFLEKSÓW.
Jesień
Idealne kolory - ciepłe, zdecydowane
Kolor oczu - złocistobrązowe, ciemnobrązowe, orzechowe,
bursztynowe, zielone, jasnoniebieskie, turkusowe,
niebieskie, oliwkowe
Tusz do rzęs - brązowy, lila, zielony w odcieniu mchu
Cienie do powiek - odcienie beżu i brązu, miedziany, zieleń mchu,
zieleń pędów, odcienie brzoskwiniowe, zgaszony
turkus, złociste refleksy, żółty w odcieniu
kukurydzy
Kreska na powiece - brązowa, zielona, niebiesko-turkusowa
UNIKAJ: CHŁODNYCH ODCIENI BŁĘKITU, SREBRZYSTYCH
REFLEKSÓW.
Zima
Idealne kolory - zimne, żywe
Kolor oczu - czyste niebieskie, głęboko zielone, czarne, orzechowe,
szare
Tusz do rzęs - czarny, niebieski, zielony, fioletowy
Cienie do powiek - granatowy, szary, turkusowo-lodowa akwamaryna,
niebieski, odcienie różowego, zieleń, srebrzyste
efekty; również: kontrasty jasnych odcieni oraz
bieli z czernią
Kreska na powiece - czarna, ciemnoniebieska, szara, zielononiebieska,
niebieskofioletowa, biała (do wewnętrznych
brzegów powieki)
UNIKAJ: ODCIENI BRĄZU, ZŁOCISTYCH REFLEKSÓW.