logo
 Pokrewne renessmekolory ścian w mieszkaniu Wasze propozycjekolory ścian jaki kolor malowaćkolory kabli do radia samochodowegokolory pasujące do koloru wengekolory szkieł w okularach 3DKostka brukowa kolory jesienikolory widziane przez kobietękolory Waszych kominków Muratorkolory na ścianie jakie dobieraćKolory farb Dulux do kuchni
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • sklepabc.htw.pl
  • renessme


    Maluszek - tynk mam terranowa silikatowo silikonowy chyba kolory z wzornika nie pamietam numerow ale mam jeszcze wiadra ten na bonie jest 3-4 tony ciemniejszy od podstawowego.
    Opaska - podmurowka jest rowniez terranowa tynk mozaikowy chyba numer 20 gradacja 2-3mm ale tez musialbym sprawdzic dokladnie.
    Kladzie sie fajnie bo zostalo mi kilka wiader wiec sam robilem sobie skladzik na drewno i smietnik tym tynkiem sama przyjemnosc.

    Pzdr
    Fugas



    Nasz wykonawca twierdzi ze od jakiegoś roku terranova bardzo sie popsuła jakościowo, idą po prostu na masówke. Przy czym pytałam go tylko co do tynków silikatowych i siloksanowych nie wiem jak akryl tej firmy. Moi rodzice maja własnie robione z terranovy, ale było to 5 lat temu, zreszta to on robił i jest ok, a teraz widzi,ze to juz nie ta sama jakośc materiału, trzeba dawac wiecej na m2 niz podaje producent, zeby zachować jakość - a to podraza cene niz ktos sobie wyliczy ze zużycia które podaje producent. Dlatego on nie chętnie robi terranovą teraz, zreszta powiedział ze worek kleju terranovy kosztuje dla klienta 40groszy, to w hurcie ile 20-30gr to co tam w nim jest za klej skoro klej do papieru kosztuje np 1zł. Poleca niemieckie tynki jako jakościowo dobre, są oczywiście troche droższe, ale spokój ma sie na lata.
    Acha ta cena u mnie bez dopłaty za kolor, bo wiem,ze niektóre firmy mają niektóre czytaj te najładniejsze kolory za dopłatą




    Zdecydowaliśmy się na tynk polimerowo mineralny terranova. Ekipa uważa że lepszy jest do malowania i później pomalować farbą. Tańszy jest barwiony w masie (odchodzi koszt malowania i farby). Nie wiem jaki wybrać. Co wy myślicie na ten temat? No pomyśl:
    - ekipa woli ten do malowania bo ma więcej roboty ale i więcej kasy
    - tańszy jest ten barwiony.

    Jeżeli barwiony w masie to moim zdaniem masz większą pewność na jednorodność koloru na całości. Jak malowany, to na 90% znajdą się miejsca, gdzie pomalują za słabo i odcień będzie inny.
    Dodatkowo, czy ta farba nie będzie bardziej narażona na działanie warunkó atmosferycznych aniżeli cały kolorowy tynk?



    21 września 2006

    Styropian na ścianie od frontu (od południa) jest już zaciągnięty siatką i klejem. Ma być jeszcze jedna warstwa. Wczoraj ocieplana była też płyta balkonu, w ramach akcji "Precz z Mostkami" :lol: Balkon jest ocieplony styropianem FS20 - od dołu 4 cm, od frontu 4 cm, od góry pod wylewką 2 cm. Cały dom jest oklejony styropianem 15 cm, a ściany fundamentowe - 6 cm pod ziemią i 8 cm nad ziemią. Powinno być ciepło 8)

    Tymczasem nadal czekamy na styropian, którego zabrakło na ściany. Jak ja to liczyłem, że się pomyliłem o 40 m2? :o Dostawca obiecuje na piątek-sobotę, wykonawca niezbyt zadowolony, ale na razie ma co robić - został jeszcze taras do wymurowania. Oczywiście też zabrakło materiału - a kupić od ręki silkę 18 cm w 200-tysięcznym mieście to wielki wyczyn. Na szczęście wczoraj znalazłem - w jednym składzie zostały 3 palety z czyjegoś zamówienia. Dzisiaj kupuję.

    W piątek ma być tynk - polimerowo-mineralny Weber Terranova. Kolor U005 - "jasne kakałko" :lol:

    Po zrobieniu elewacji bardzo być chciał zainstalować oczyszczalnię ścieków, żeby wreszcie można było zrobić to i owo w cywilizowanych warunkach, tym bardziej, że wkrótce będę musiał na stałe zacząć nocować na budowie (a może powinienem napisać już - "w nowym domu" :wink:)



    nie znam takiej firmy. Zuzycie 3 kg na m2 to musi byc tynk o granulacji 3mm, no chyba ze jest to weber terranowa to wtedy przy 1.5mm granulacji masz takie zuzycie :)


    Polecam tynk KABE, dobre zuzycie, cena i jakosc. 1kg powinien kosztowac w granicy,( w zaleznosci od intensywnosci koloru) 4-6zl. Przy granulacji 1.5mm , bo taka sie stosuje na 90% budynkow zuzycie masz miedzy 2.1-2.3 kg/m2. Zawsze kupuje sie mniej np. na 80% powierzchni, wtedy zobaczysz ile chlopakom spadlo a ile na scianie ;)

    Z innych tynkow to jeszcze Lakme i Bolix moge ci polecic( akrylowe) mineralne to atlas, ceresit.

    Nie wybieraj zbyt intensywnego koloru bo ci go slonko i deszczy wypali i wymyje. Mysle ze po 3-4 latach juz bedzie widac.


    pozdrawiam



    No cena jak zwykle zalezy od kilku czynników, producenta, hurtownika, faktury tynku, granulacji, zużycia na m2.

    Np. w Terranowa, silikatowy , baranek, granulacja ziarna 1 mm, cena netto za 1 kg 6,18 zł lub 185, 40 zł za opakowanie 30 kg., zużycie na 1m2 od 1,5 do 2 kg. Im większa granulacja, tym większe zużycie materiału , więc robi się drożej.

    Kolor-przy jasno-szarej dachówce celujemy w jakąś spokojną odmianę niebieskości-błękitu. Ale tak trudno wybiera sie z papierka...



    witam :) Franciszek :D
    Dziękuję za kolejne namiary . Wiedzy nigdy nie za wiele :)
    Raab Karcher handluje Terranovą - ale drogo wychodzi ponad ca 3.000,- ew. jakiś rabat 15 % . Ja mam do tynkowania ok 100 m2 i musi być kolor cegły i to trochę ;) podraża (przynajmniej tak mówią) . Swego czasu byłam w WKT w Gdańsku, może uda mi się w sobotę dojechać (za dużo na głowie jak na jeden dzień do załatwiania :) ).
    Byłam wczoraj w Castoramie - też mają różne tynki - nawet Atlasu . Jestem ciekawa jak one się sprawdzają. Mają też Terranovę i na oko wydawało mi się, że wychodzi taniej niż u Raab Karchera . Ale to "na oko" :D
    Ale z tego wszystkiego to powinnam zadzwonić do faceta, który będzie mi kładł tynk i się poradzić. Ma jakieś namiary na dobre tynki ale mineralne - to na razie wiedza od mojego murarza. Muszę szybko ją zweryfikować :D
    pozdr Ewa



    Witam,
    zbliża się sezon na wykonywanie dociepleń więc polecam styropian, wełnę, kleje, tynki, lub całe systemy, również z wykonawstwem
    STYROPIAN FS15-130,- brutto/m3
    (lub taniej gdy do kompletu wejdą kleje, siatka i tynk czyli system; mam w ofercie Baumit, Terranovą, Caparol, i inne;
    Baumit jako jedyny nie życzy sobie dopłat dodatkowych za dowolny kolor zawarty w wzorniku),
    STYROPIAN FS20- 175,- brutto/m3
    polecam również system dociepleń BAUMIT EKOLAM w pakietach z wełną mineralną, rozwiązanie pakietowe obniża cenę ponieważ całość jest z Vat 7%, przy zakupie elementów docieplenia pojedynczo część jest z 22%-owym Vat-em
    pozdrawiam
    Andrzej Kosidło
    tel. 0504-039-949



    Hej, hej


    jak tam samopoczucie po swietach?? :)

    y postanowilismy mocno wziac sie do pracy ;) i poszlam (wreszcie) poogladac tynki, bo zaczyna mi sie nudzic elewacja w kolorze papieru toaletowego :lol:

    Narazie mam wycene o Bechcickiego i od MB03 na tynki akrylowe - Terranova i Ceresit. Hmm, ceny srednie, pocieszam sie, ze narazie to tylko rozpoznanie terenu i ze ostatecznie uda nam sie cos w dobrej cenie ustrzelic.

    A wy gdzie byliscie?? Moze bysmy zebrali siei powalczyli wspolnie o jakies rabaty :D.

    Aha - jakie teraz panuja ceny na rynki za zrobienie tynki zewn.? (rok temu bylo 11-17).




    Hej, hej


    jak tam samopoczucie po swietach?? :)

    y postanowilismy mocno wziac sie do pracy ;) i poszlam (wreszcie) poogladac tynki, bo zaczyna mi sie nudzic elewacja w kolorze papieru toaletowego :lol:

    Narazie mam wycene o Bechcickiego i od MB03 na tynki akrylowe - Terranova i Ceresit. Hmm, ceny srednie, pocieszam sie, ze narazie to tylko rozpoznanie terenu i ze ostatecznie uda nam sie cos w dobrej cenie ustrzelic.

    A wy gdzie byliscie?? Moze bysmy zebrali siei powalczyli wspolnie o jakies rabaty :D.

    Aha - jakie teraz panuja ceny na rynki za zrobienie tynki zewn.? (rok temu bylo 11-17).

    Jeszcze nigdzie nie byliśmy ale temat jest nam już całkiem całkiem bliski.

    Chętnie razem powalczymy. W kupie raźniej ! :wink: i cieplej. :wink:

    Czytałam coś kilka dni temu na Forum o tynkach czeskich.
    Dajcie cynk jak wyglądają wyceny od Bechcickiego i od MB03.

    Pozdrawiamy
    Scur-ki ja też się może uśmiechnę o wyceny od Bechcickiego i MB03, jakoś w maju chyba będziemy szukać tynków więc może też na wspólny rabacik się umówimy :)



    nie chcę wymieniać firm bo zaras powiecie że przedstawiciel tere fere...
    bolix i terranova robią tynki mineralne (zawartość żywic do 15% takie one mineralne) ale są naprawdę dobre i trwałe cena nieco większa od akrylowych atlasa jesli kolory nie intensywne to cena neco mniejsza.
    mineralny nasiąka ale i odparowuje to tyle
    siatka :o :roll: :o :(
    siatką zbroi się warstwę klejową na podkładzie "niestabilnym", na pewno nie można dawać jej w sam tynk bo będzie ją widać i nic to nie pomoże
    chyba że chcesz wzmocnić podłoże jakąś warstwą klejową lub wyrównującą ale wtedy lepiej tradycyjny tynk c-w i ładna farba silikatowa, krzemianowa

    nie no panie z tym fryzjerem to nie przsadzajcie przeież i tak super wyglądacie :wink:



    Chyba wszyscy zamarzli ?
    Co już nie budujecie.
    Ja właÂśnie wybieram okna - mam na myÂśli plastyki z profili ALUPLAST IDEAL 2000 RoundLine w kolorze 2*Złoty Dąb. WczeÂśniej nazbierałem chyba z 40 ofert - plastyki i drewno. Okazuje się że wiele firm ma 30% ranatu a ceny wyższe niż inni bez rabatu !
    Ja wybrałem już chyba nawet firmę - AS DOM albo ALPORT. Mają podobne ceny.
    Czy ktoÂś już tynkował budynek tynkiem ciepłochronnym TERRANOWA lub WEBER czy KBE.
    Co doradzicie - tynkowac a potem wstawiac okna (trzeba czekac na pododę) czy wstawic okna a jak będzie pogoda to zatynkowac.
    Szukam też dobrego tynku na zewnątrz - typu kornik - myÂślę o silikatowych - macie jakieÂś propozycje ?
    MirZaw
    Zaczynam od 01/03/2002 wykańczac stan surowy.
    Charmonogram od budowlańców mówi że na wrzesień się wprowadze !!!



    Paj
    Tynk silikatowy kosztowal mnie: zacytuję z dziennika:
    "27 sierpnia 2003
    Tynk silikatowy.
    Zamówiliśmy tynk silikatowy firmy TERRANOWA
    - kolor: jakiś numer z szerokiej palety barw – taki na oko piaskowy – próbka mała była i teraz jak ktoś ze znajomych pyta się nas „jaki kolor” to różnimy się w odpowiedziach, Marek mówi, że „ciemny biały” , ja mówię że „jasny, ciepły żółty” , a jaki wyjdzie to się okaże już pod koniec pierwszego tygodnia września.
    - koszt: ciut ponad 4000 zł z podkładem (czy jak ktoś woli – gruntem)
    - faktura: baranek 1,5 mm
    - do pokrycia: 250 m.kw ścian zewnętrznych
    "

    + 2300 zł robocizna (gruntowanie, położenie tynku i pomalowanie podbitki)
    Tak że sumując 6000 zł (załóżmy, że 300 zł to za malowanie podbitki)
    Niedługo zamieszczę zdjęcia w albumie to sami ocenicie jak wyszło.

    Co do malowania podbitki to jest dużo różnych szkół i tak naprawdę to nie chciałabym się wypowiadać. My pomalowaliśmy 3 razy drewnochronem. 1 raz jeszcze przed założeniem, drugi raz jak już była zamontowana a 3 raz to tak zupełnie kosmetycznie coby dopieścić kolorek.
    Sąsiad pomalował tak jak Paj i też jest git.



    Właśnie przechodzi chrzest nasz dom pomalowany farbą silikonowa Terranova. Jak na moje oko, to spisuje się świetnie, choć samej farby zeszło trochę więcej, niż podaje producent. Malowałem to na zwykłym tynku i może dlatego, że był trochę porowaty, to zeszło więcej tej farby. W każdym razie kolor wyszedł dokłądnie taki, jak miał wyjść. Całośc kosztowała ok 2000 zł (za jakieś 250 m2 ścian)

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl