logo
 Pokrewne renessmeKominki Makroterm i brudna szybakolory Waszych kominków Muratorkominki gril wędzarnie ogrodoweKominki rustykalne KrakówKominki kaflowe i tradycyjneKominki Bielsko-BiałaKominki Puławy plKominki serwis WrocławKominki elektryczne Rzeszówkominki elektryczne Castorama
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • dudi.pev.pl
  • renessme



    Witam,
    moi rodzice mają kominek z płaszczem wodnym i powiem Ci szczerze, że są bardzo nie zadowoleni. Mimo, że mają dobry dostęp do drewna, drewno sezonowane, wysokiej klasy, liściaste to niestety kominek nie jest tym czego chcieli. Jednocześnie chcę nadmienić, że mięli wcześniej kominek z wkładem z rozprowadzeniem tylko na część poddasza, no i ogrzewanie olejowe, które nadal jest.
    Sytuacja wygląda tak, że w salonie zrobiła im się normalnie kotłowania, szyba kominka dużo bardziej usmolona niż wcześniej, otwierasz powoli drzwiczki a i tak się dymi /kominek cały osmolony, mama ciągle lata i sprząta/, kurzy się. Drewno z piwnicy po schodach muszą dźwigać, a i czyszczenie komina i wyczystek dużo częstsze niż przy tradycyjnym wkładzie. Zresztą wszystkich argumentów Ci nie przekażę, bo nie użytkuję.
    Jeśli ogrzewanie z płaszczem to zrób sobie w kotłowni zwykły piec z płaszczem, a w salonie pal sobie w kominku dla ozdoby i przyjemności, bo wydasz kasę, a potem będziesz żałował swojej decyzji.
    p.s. ja też się teraz buduję i osobiście nie zrobię kominka z płaszczem wodnym, tylko tradycyjny wkład z rozprowadzeniem, a w kotłowni jakieś inne źródło zasilania w ciepło, tym bardziej, że będę mieszkać w lesie i jak zabraknie prądu to w zwykłym kominku zawsze nagrzeję i z zimna nie pomrzemy
    pozdrawiam i życzę dobrego wyboru

    tak przyłaczam sie do tematu to niestety prawda jesli chce sie wrocic do sredniowiecza i palic w salonie to jeszcze prponuje zrobic klepisko zamiast podłogi i bedzie tego pełen obraz takiego mieszkania



    Dzień Dobry.
    Planuję w piwnicy zrobić zwykły kominek z rusztem żeliwnym, bez wkładów, ewentualnie z samą szybą żaroodporną. Mój problem polega na tym iż nie bardzo wiem jak się za to zabrać, oraz nie jestem pewny o czym należy pamiętać podczas budowy, tzn. zachowanie odpowiedniego ciągu ( w jaki sposób, bo słyszałem że musi być jakaś półka „aerodynamiczna”), odpowiednia wielkość, izolacja itp.). Bardzo bym prosił o jakąś instrukcję do budowy i zaizolowania kominka. Z góry dziękiuję.



    http://www.ulrich.com.pl/oferta/offer.php?nodeId=140&dzial=k

    nie znalazłem tam trwałości..3....5...7lat???. ile kosztuje chemia do czyszczenia... jaka będzie cena drewna liściastego gdy i u nas będą przepisy UE dotyczące drewna ...x3 x5... co w razie przymusowej nieobecności....
    Czy nie lepiej kasę przeznaczyć na izolację i przysłowiową żarówką jak w Norwegii się ogrzewać... a kominek zamknięty... to nie jest kominek! A jeszcze!!!!! przymus palenia odbiera przyjemność, nie tylko szyba.



    Mam kafelkarza złotą rączke - jak nie buduje domu, czyli jak jest deszcz, to przyjezdza do mnie kłasc płytki - i juz mi mowil ze chyba sie modlilem o deszcz ??:
    No ale płytki w piwnicy beda skonczone o wiele szybciej niz myslalem, przy takiej pogodzie...a cene tez mam mocno promocyjna...W kominku przepalam zeby szybciej schło i faktycznie jest cieplo....ale szybe trzeba czyscic, bo drzewo suchoscia nie powala na kolana



    W tym pokoju jest kuchnia i w sumie mam 2 kratki wentylacyjne + kominek, kominek ma swój komin który jest niezależny od innych, wydaje mi się że jest on najkrótszy z wszystkich kominów i uruchomiła mu się funkcja nie wysysania powietrza z mieszkania tylko zasysania

    Do pomieszczenia nie dostaje się dym tylko na początku rozpalania problem po chwili ustaje i wszystko jest ok komin dosataje temerature i sobie ładnie pracuje, problem pojawia się po wygaszeniu, raz zrobiłem tak że zdemontowałem strażaka i zakleiłem tą rurę taśmą i praktycznie nic się nie zmieniło co prawda chyba nie wiało przez komin od góry tylko tak jakby powietrze wchodziło do mieszkania przez "dolot powietrza do wkładu", kominek jest produkcji firmy Joniec i ma doprowadzenie powietrza prosto pod palnik i teraz tak sobie myślę że powietrze najłatwiej do domu może się dostać własnie z tego miejsca bo na ścianie mam zamontowaną kratkę wentylacyjną właśnie na tym kanale ale jest ona nieszczelna, i wtedy powietrze przechodzi przez nia wpada do paleniska i potem obok szyby etc wchodzi do mieszkania i zapach idzie dalej.

    Tak sobie myślę jaka będzie różnica ciśnień jeśli komin jest na górze otwarty i na dole ( doprowadzenie powietrza do komina ) i będzie tak jeśli wszystko jest otwarte ( dolot, komin ) to powietrze idzie kominem na dół po jego podstawa jest schłodzona przez dolot, jeśli zamknę komin na górze to powietrze wchodzi przez dolot i śmierdzi.

    Czekam na wasze sugestie i porady.


    PS komin ma 5 lat i na strychu/poddaszu wygląda idealnie.




    Witam. Mam taki problem: przy zamkniętym szyberze, przy zamkniętym ciągu powietrza drewno w kominku pali się nadal dużym płomieniem. Dane dotyczące kominka: wysokość komina-4 merty od wejścia(zakończony jest strażakiem), średnica komina-15cm; moc kominka-14kw. Dodam jeszcze,że szyba jest uszczelniona dodatkowo specjalnym kitem(poczatkowo myslałem,że to właśnie brak uszczelnienia jest powodem tych problemów,ale okazało sie,że problemy zostały). średnica wylotu spalin z wkładu do komina zredukowana jest z 200 milimetrów do 150.
    Bardzo prosze o radę.



    Trudno powiedzieć gdzie mogą występować duże nieszczelności pozwalające na dopływ powietrza do spalania i odprowadzenie spalin. Trzeba sprawdzić, czy w kanale dymowym została założona przepustnica, a palenisko może być wyposażone w dolny dopływ powietrza. Warto więc dokładnie przeczytać instrukcję montażu i obsługi (oczywiście jeśli taka została dostarczona).

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl