logo
 Pokrewne renessmekomputer nie czyta dyskietek dyskietekKomputer zakupiony przed założeniem działalnościkomputer resetuje się podczas ściągania plikówkostka od modułu komputera Polonez gdzie jestkomputer zatrzymuje się podczas uruchamiania biosukomputer nagle się wyłącza przy rozruchukomputer się zawiesza przy włączaniu Skypekomputer resetuje się przy uruchamianiu skypakomputer wykrywa telefon jako MTPkomputery używane Bielsko Biała
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • lkw.htw.pl
  • renessme


    Hummer H2 – model dużego samochodu terenowego klasy (full-size) SUV, produkowanego pod marką Hummer przez firmę AM General Corporation od 2002 roku. Prawa do sprzedaży samochodów tej marki posiada koncern General Motors.

    Historia

    Pokazane na salonach samochodowych w Detroit w 2000 H2 SUV i w Nowym Jorku w 2001 H2 SUT weszły do produkcji seryjnej w 2002 roku. Ich konstrukcja oparta jest na ramie samochodu Chevrolet Tahoe. Do napędu posłużył silnik benzynowy V8 Vortec 6.0 l o mocy od 316 KM. Stały napęd na cztery koła przekazywany jest za pośrednictwem automatycznej, czterobiegowej skrzyni biegów i dwubiegowego reduktora. Hummer H2, tak jak Hummer H1, jest w Polsce samochodem ciężarowym, gdyż jego masa dopuszczalna całkowita wynosi 3900 kg.

    Charakter samochodu

    Hummer H2, mimo wysokiej ceny, jest bardzo dobrze sprzedającym się samochodem, głównie na rynku amerykańskim. Najczęściej kupowany jest przez raperów i bardzo często występuje w teledyskach hiphopowych. Jego wysoką sprzedaż wśród ww. klientów może uzasadnić fakt, iż jego charakterystycznymi cechami są: masywność, mała powierzchnia szyb, duże rozmiary błyszczących, chromowanych felg i duża ilość innych elementów chromowanych w nadwoziu, a także bardzo dobre wyposażenie, obejmujące telewizję, DVD, podgrzewane skórzane fotele, klimatyzację, otwierany dach, system audio, komputer pokładowy, podający informacje o 28 różnych parametrach dotyczących funkcjonowania samochodu itp. elementy. Z tego powodu uznawany jest on wśród niektórych osób za "szpanerski" samochód, którym poruszają się głównie raperzy i osoby ozdobione rozliczną ilością chromowanych zawieszek. Samochodem o podobnym charakterze jest Cadillac Escalade.

    źródło wikipedia.pl



    Fiat Regata, Fiat Regata Wekeend - model samochodu osobowego produkowanego w latach 1983-1990 przez firmę Fiat we Włoszech oraz kilka lat dłużej w firmie Sevel Argentina S.A. w Argentynie (jako Regatta). Powstawał również na licencji w Hiszpanii jako SEAT MĂĄlaga. Była to wersja sedan modelu Fiat Ritmo. Wersja kombi nosiła dodatkowy składnik nazwy Wekeend.



    Występował on w szerokim zakresie wersji: Regata 70 z silnikiem benzynowym 1300, Regata 85 z silnikiem benzynowym 1500, Regata 100 z silnikiem benzynowym 1600 (rozróżnia się tu model 1.6 OHC - jedno wałkowy o mocy 90 KM, 1.6 DOHC - dwuwałkowy o mocy 97 KM i 1.6 DOHC - dwuwałkowy o mocy 105 KM) i Regata Diesel 1700. Co więcej, model 70 był dostępny z trzema zestawami wyposażenia: "Base", "Super", i "E.S.". Ostatni miał silnik o zmniejszonym zużyciu paliwa w cyklu miejskim. "Fiat Regata Akropolis" ma silnik 1.8 dm³ i 2.0 dm³ DOHC z Fiata 132. Fiat w tym aucie jako jeden z pierwszych zastosował elektronicznie sterowany nawiew i temperaturę powietrza.



    W swoich latach było to auto dość luksusowe, bowiem najbogatsza wersja zawierała choćby elektrycznie otwierane szyby, elektronicznie sterowany nawiew, centralny zamek, alarm, wycieraczki na reflektorach, elektryczny szyberdach, przykrywka na radio, regulacja wysokości kierownicy, wspomaganie kierownicy, pierwowzór komputera pokładowego - tzw. CheckPoint informujący o niskim stanie oleju, płynu chłodzącego, wodzie w zbiorniku paliwa (w dieslach), ładowaniu akumulatora, sprawności żarówek w lampach, niedomkniętych drzwiach i wiele, wiele innych. Całość wskaźników jest podsumowana kontrolką gotowości do jazdy. Sporym atutem tego auta jest też potężny bagażnik.

    W 1986 roku model ten został zrestylizowany. W latach 1985-1990 produkowano wersję dostawczą Fiata Regata Weekend pod nazwą Fiat Marengo. W latach 1990-2001 model Marengo powstawał na bazie Fiata Tempra SW.

    Źródło: Wikipedia



    Opel Senator był dużym sedanem sprzedawanym w Europie od 1978 do 1994 roku. Był znany także jako Vauxhall Royale, Chevrolet Senator oraz Vauxhall Senator. Senator służył następnie jako podstawa dla Opla Rekord oraz Opla Omegi.

    W wersji coupĂŠ był znany jako Opel Monza. W modelach do roku 84 prędkościomierz był analogowy, dopiero w późniejszych modelach montowane były cyfrowe znane z Senatora A2


    Opel Senator A



    Senator A był wydłużoną wersją Opla Rekord E. Był także produkowany w 3-drzwiowej wersji coupĂŠ jako Opel Monza. Senator A oraz Monza były początkowo sprzedawane w Wielkiej Brytanii jako Vauxhall Royallle, jak i pod oryginalnymi nazwami. Samochody były także dostępne w południowej Afryce jako Chevrolet Senator do 1982 roku, kiedy nazwę przywrócono na Opel.

    Senator oraz Monza (modele A1) poprawiono w 1982 roku i oznaczono wewnętrznie jako modele A2. W Wielkiej Brytanii były one wtedy sprzedawane jako Opel, a następnie, od 1984 roku, jako Vauxhall.


    Opel Senator B



    Nowy model, Senator B, został zrobiony w 1987 na podstawie Opla Omegi (w Wielkiej Brytanii znanego jako Carlton). Wersja coupe nie została zbudowana. Ten model oraz Omega służyły za bazę dla VN Commodore w Australii.

    Były różne wersje Senatora B. W 1987 wypuszczono wersje z silnikami 12V 2.6 dual ram oraz 3.0 12V oraz w późniejszych latach od roku 1990 3.0 24v dual ram również w wersji "CD". Wersja CD różniła się wyposażeniem takim jak podgrzewane siedzenia przednie i tylne czy komputer pokładowy lub klimatyzacja i skórzane siedzenia. Samochody były dostępne z pięciobiegową manualną oraz z dwoma rodzajami czterobiegowej automatycznej skrzyni biegów z 3 trybami sportowym snieżnym i zwykłym, i zwykłą skrzynią bez trybów.Najbogatsza wersja nowego fabrycznie Opla Senatora b kosztowała w 1991 roku 110 tysięcy DM.



    Źródło: Wikipedia



    Renault Safrane to duża, pięciomiejscowa limuzyna produkowana przez koncern Renault. Auto miało konkurować w najwyższym segmencie aut luksusowych z Audi A6 C4,Mercedesem klasy E i BMW serii 5, jednak ze względu na brak tradycji i braku nadwozia sedan firmy Renault w tym segmencie, nie spotkało się poza rodzimą Francją, ze zbyt dobrym przyjęciem i nie odniosło zakładanego sukcesu.

    Opis

    Nadwozie typu liftback dostępne wyłącznie jako pięciodrzwiowe. Istniała koncepcja wprowadzenia wersji kombi, ale nie została zrealizowana. Auto bardzo przestronne, wygodne, doskonale wyciszone. Renault Safrane przeszło jedną poważną modernizację nadwozia - zmieniono tylną pokrywę bagażnika, światła tylne, zderzaki, reflektory, maskę silnika, oraz przeprojektowano niektóre detale wewnątrz (boczki drzwi, elementy deski rozdzielczej). Dużą wadą jest bardzo mała ilość schowków wewnątrz auta. Model Safrane był jednym z najbardziej ekskluzywnych modeli francuskiego producenta, jednak nie sprzedawał się tak dobrze jak niemieccy konkurenci ze stajni Mercedesa i BMW.

    Wyposażenie

    Samochód ten był bardzo bogato wyposażony, m.in. w:

    * podgrzewane, pompowane w 5 punktach fotele z elektryczną regulacją
    * dwustrefowy klimatronik
    * skórzaną tapicerkę
    * podwójna turbosprężarka (wersja Bi-Turbo 4x4)
    * napęd na cztery koła
    * komputer pokładowy z syntezą mowy
    * pneumatycznie sterowane zawieszenie
    * elektrycznie podgrzewana przednia szyba
    * system audio
    * system nawigacji satelitarnej

    Gama silników obejmowała jednostki benzynowe: 2.0, 2.2, 2.5 20v, 3.0 V6, oraz diesle 2.1, 2.2, 2.5. Do wyboru była skrzynia ręczna o pięciu przełożeniach, lub automatyczna.

    Wersja pierwsza



    Wersja druga



    Wersje specjalne

    * Dużo emocji budzi wersja Bi-Turbo z silnikiem 3.0 V6 o mocy 263 KM zaopatrzona w podwójną turbosprężarkę i układ napędowy typu 4x4. Model ten dysponuje przyspieszeniem 7,2 do 100 km/h i prędkością maksymalną 250km/h.
    * Wersja Baccara oraz po faceliftingu Initiale oferują kompletne wyposażenie łącznie z mahoniowymi wstawkami na desce rozdzielczej i obszytą deskę rozdzielczą.





    Źródło Wikipedia

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl