logo
 Pokrewne renessmekorektor rozświetlający jaki najlepszy opiniekorekta wzroku Wrocław cennikkorektor graficzny jaki kupićKOREKTA FAKTURY VAT WZÓRkorektor barwy dźwięku schematKOREKTOR PRZEŚWITU CITROEN BXkorektor liczby oktanowej ZETECkorektor do Sony erikson do pobraniakorekta PIT 11 wyjaśnieniekorekta brwi w gabinetach kosmetycznych
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • happyhour.opx.pl
  • renessme


    http://www.manduk.pl/ap-tummy.htm

    to link do zdjec a tu pare slow

    ABDOMINOPLASTYKA czyli plastyka powłok brzucha

    INFORMACJA DLA PACJENTÓW
    NA TEMAT PLASTYKI POWŁOK BRZUCHA – ABDOMINOPLASTYKI

    Abdominoplastyka lub inaczej plastyka powłok brzucha jest wykonywaną powszechnie na świecie operacją odmładzającą w zakresie poprawy sylwetki i tułowia.

    Do głównych wskazań należą:


    • duży wiszący brzuch po przebytych porodach, w przebiegu otyłości, podczas naprzemiennych epizodów chudnięcia i tycia, po operacjach zmniejszających żołądek (pacjenci bariatryczni) oraz po długotrwałym chudnięciu u pacjentów z patologiczną otyłością

    • rozejście się pochewek mięśni prostych brzucha – najczęstszą przyczyną są wielokrotne ciąże i/lub niewspółmiernie do sylwetki matki duży płód

    • rozległe blizny po przebytych operacjach w przeszłości


    Niestety nie ma jednej techniki operacyjnej pozwalającej w każdym przypadku osiągnąć najlepszy rezultat estetyczny i funkcjonalny. Dlatego też tak ważna jest konsultacja przedoperacyjna, podczas której chirurg wnikliwie ocenia rozległość uszkodzenia przedniej ściany brzucha, nadmiar skóry i położonej pod nią tkanki tłuszczowej, jakość skóry, ilość i położenie rozstępów, stan układu rozcięgniowego brzucha, napięcie mięśni prostych brzucha, identyfikuje ewentualne przepukliny oraz ocenia sylwetkę pacjenta. Duży fałd skórno tłuszczowy brzucha lub obecność rozległej przepukliny w przedniej ścianie brzucha mają swoje negatywne odbicie nie tylko w zgrabności sylwetki ciała. Zaburzenie napięcia mięśni przedniej ściany brzucha pociąga za sobą stały wzrost napięcia mięśni grzbietu i mimowolne przyjmowanie przez pacjentów przymusowej pozycji ułatwiającej oddychanie. Przez długi okres czasu, nawet wiele lat, taka sytuacja jest przez wielu pacjentów niezauważana, ale zawsze powoduje pojawienie się bólów kręgosłupa, które w skrajnych przypadkach utrudniają pacjentom wykonywanie codziennych i zawodowych czynności.


    Operacja plastyki brzucha ma więc na celu nie tylko przywrócenie młodzieńczego wyglądu, ale także musi przywrócić prawidłową mechanikę przedniej ściany brzucha. U szeregu pacjentek po takiej operacji zmniejszają się lub znikają w ogóle w okresie do 1 roku dolegliwości związane z kręgosłupem. Wszyscy pacjenci poddani plastyce brzucha powracają do pełnej formy w okresie od 6 tygodni do nawet 6 miesięcy po rozległych skomplikowanych operacjach estetyczno – naprawczych.

    Przygotowanie przedoperacyjne

    Rozległe operacje chirurgiczne muszą być wykonywane w okresie pełnego zdrowia. Wszyscy pacjenci powinni mieć zdrowe zęby, a więc wizyta u dentysty jest wskazana. Paniom zalecam wizytę u ginekologa – niemniej przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, obecność wkładki wewnątrzmacicznej, w tym hormonalnej, nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu operacyjnego. Ponieważ skuteczność antykoncepcji po operacji w znieczuleniu ogólnym jest wątpliwa oraz ma ona wpływ na układ krzepnięcia u kobiet ją stosujących proponuję pacjentkom zaprzestanie antykoncepcji doustnej po ostatnim krwawieniu poprzedzającym zabieg i powrót do niej od następnego krwawienia miesięcznego po zabiegu. W przypadku używania plastrów antykoncepcyjnych nie zalecamy przerywania terapii. Jednak decyzję o sposobie przyjmowania/używania tabletek/plastrów antykoncepcyjnych w okresie przed i okołooperacyjnym powinien podjąć ginekolog prowadzący. Panie w okresie okołomenopauzalnym (okołomenopauzowym) i po menopauzie przyjmujące hormonalną terapię zastępczą (HTZ) powinny w okresie nie krótszym niż 2 miesiące do zabiegu zaprzestać terapii. Terapię można powtórnie rozpocząć po pełnym zagojeniu ran po plastyce brzucha.

    Do zabiegu niezbędne są następujące badania biochemiczne:
    - grupa krwi
    - cukier w surowicy
    - morfologia
    - układ krzepnięcia
    - Na, K, Ca, Mg w surowicy
    - poziom kreatyniny
    - OB
    - antygen Hbs u osób niezaszczepionych przeciw WZW typu B
    - przeciwciała anty HCV
    - EKG
    - rtg klatki piersiowej przeglądowe

    Wskazane jest zaprzestanie palenia papierosów na okres 2 tygodni przed zabiegiem. Osoby z nadciśnieniem, zaburzeniami kardiologicznymi lub leczone z powodu innych chorób powinne przed zabiegiem zostać skonsultowane przez doświadczonego internistę, który podejmie decyzje o czasie wykonania zabiegu.

    Zabieg operacyjny i znieczulenie

    Zabieg operacyjny odbywa się zawsze w znieczuleniu ogólnym tzn. pacjenci przez cały okres zabiegu śpią. Bezpośrednio po zabiegu pacjentom zakłada się na okolicę brzucha elastyczny pas, który w okresie pooperacyjnym wzmacnia ścianę brzucha, zmniejsza dolegliwości bólowe oraz ułatwia w pierwszym tygodniu pooperacyjnym poruszanie się, a w następnych tygodniach wzmacnia siłę mięśni brzucha i pozwala szybciej powrócić do pełnej aktywności. Pacjentki na czas pobytu w łóżku mają założony do pęcherza moczowego cewnik, który zostaje usunięty po pionizacji, tj. najczęściej w drugiej dobie. Klinikę pacjenci opuszczają zazwyczaj w 3 dobie po zabiegu. Do zagojenie rany pooperacyjnej dochodzi pomiędzy 8-14 dniem po operacji, rana wokół pępka goi się do kilkunastu dni po zabiegu. W ok. 15% przypadków może dojść do brzeżnej martwicy skóry w okolicach dolnej rany i w takich przypadkach gojenie przedłuża się, co nie wpływa na końcowy efekt zabiegu.

    U pacjentek, u których oprócz powiększonego fałdu skórno tłuszczowego brzucha mamy do czynienia z rozległą przepukliną pępkową i kresy białej lub rozległym uszkodzeniem aparatu rozcięgnowego przedniej ściany brzucha podczas zabiegu zostaje wszczepiona ponad otrzewną a pod mięśnie proste brzucha półwchłanialna siatka ETHICON Ultrapro® (operacja sposobem Rives – Flament). Jednoczesna korekcja estetyczna fałdu skórno tłuszczowego brzucha i naprawa przedniej ściany brzucha za pomocą siatki powoduje utratę pępka, który zostaje odtworzony po minimum 3 miesiącach w dodatkowym płatnym zabiegu. Wszyscy pacjenci poddawani plastyce brzucha mają zakładane 2 do 4 drenów w zależności od rozległości zabiegu. Dreny są zazwyczaj usuwane w 2 – 3 dobie po zabiegu. Pacjenci powracają do codziennych czynności w okresie 6 – 24 tygodni w zależności od rodzaju zabiegu i zawodu jaki wykonują. W niektórych przypadkach łącznie z plastyką powłok brzucha niezbędne jest odessanie tłuszczu z przedniej ściany brzucha, dzięki czemu uzyskujemy brzuch płaski, o znacznie estetyczniejszym wyglądzie.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl