logo
 Pokrewne renessmekorektor rozświetlający jaki najlepszy opiniekorekta wzroku Wrocław cennikkorektor graficzny jaki kupićKOREKTA FAKTURY VAT WZÓRkorektor barwy dźwięku schematKOREKTOR PRZEŚWITU CITROEN BXkorektor liczby oktanowej ZETECkorektor do Sony erikson do pobraniakorekta PIT 11 wyjaśnieniekorekta blizn pooperacyjnych zdjęcia
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ugrzesia.htw.pl
  • renessme


    Malowanie twarzy, czyli makijaż, to technika, którą większość kobiet opanowała w mniejszym lub większym stopniu. W ostatnim czasie bardzo popularny w Europie Zachodniej jest makijaż trwały, coraz częściej wybierany również w naszym kraju. Krąży o nim wiele mitów. Część z nich na pewno jest prawdziwa, jednak na pewno część nie jest zgodna z prawdą.

    Na początku należy wyjaśnić, co dokładnie powinno się rozumieć pod pojęciem makijaż trwały. Otóż jest to zabieg polegający na wprowadzaniu barwnika, za pomocą malutkiej igiełki na niewielką głębokość, tj. około 0,3 do 0,8 mm. Obecnie używane aparaty wykonują kilka tysięcy nakłuć w ciągu minuty. Bardzo często ten rodzaj makijażu jest mylony z makijażem permanentnym, jednak różnice są zasadnicze. Makijaż trwały jest dużo delikatniejszy i daje naturalny efekt. Barwnik bowiem wprowadza się na tę samą głębokość, a po pewnym czasie jednakowo zaczyna on blednąć na całym obszarze. Utrzymuje się od 3 do 5 lat, jednak powinno się go po pewnym okresie poprawić. Okres, po którym wykonuje się poprawki makijażu jest ustalany indywidualnie. Natomiast przy makijażu permanentnym barwnik wprowadzany jest na różne głębokości i dlatego potem blednie nierówno. Rezultat podobny jest do tatuażu, makijaż ten pozostaje do końca życia. Makijaż trwały nie jest zależny od rodzaju skóry, a od sprawnej ręki osoby wykonującej ten zabieg. Powinna to być osoba po specjalnych szkoleniach, tzw. linergistka. Co prawda nieudany makijaż da się poprawić, zamalowując go barwnikiem w kolorze skóry, jednak wybierając się do salonu kosmetycznego taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Właściwy zabieg przebiega następująco. Zdezynfekowaną skórę znieczula się specjalnym żelem lub płynem. Przed wprowadzeniem pigmentu zaznaczone zostają kontury rysunku. Nie należy denerwować się, jeżeli zaraz po zabiegu kolor wydaje się zbyt wyrazisty. Właściwy odcień zobaczymy dopiero po pięciu - siedmiu dniach. Barwnik zblednie do około 40 proc. swojej pierwotnej intensywności. Na powiekach po zabiegu może wystąpić mały obrzęk, który znika po kilku godzinach. Po zabiegu przez kilka dni myjemy twarz specjalnym płynem, używamy zaleconych preparatów i nie robimy codziennego makijażu. Przez dwa tygodnie nie korzystamy z sauny, basenu i solarium.

    Wykonanie makijażu nie kończy się na jednym spotkaniu w gabinecie kosmetycznym. Przeważnie proponuje się dwa spotkania, przy czym na pierwszym wykonuje się zabieg, na następnym, po około trzech, czterech tygodniach ocenia się rezultaty. Wtedy też, jeśli zachodzi taka potrzeba, uzupełnia się barwnik lub robi małe korekty. Nie ma przeciwwskazań, by podczas jednej wizyty wykonać kilka zabiegów. Pomimo, że "operacja" nie jest bolesna, zależy od indywidualnej wrażliwości na ból, zaleca się jednak wykonywanie zabiegów pojedynczo. Trwały makijaż jest odpowiedni dla kobiet w każdym wieku. Dzięki niemu można też poprawić pewne niedoskonałości, np. powiększyć zbyt małe usta lub zatuszować małą bliznę czy przebarwienie. Jest to również świetne rozwiązanie dla kobiet po chemioterapii, które straciły brwi i rzęsy.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl