logo
 Pokrewne renessmekoncertmaryli rodowiczmiejska gorkaplkompresja Archiwizacja plikówkomet frezykorty tenisowe Wimbledon zdjęciakoliformnĂ­ bakterieKomis Łódź WłókniarzyKorekcja gammaKościół Miłosierdzia Bożegokomputerowy Zabrzekonferencje pokojowe
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • missremindme.htw.pl
  • renessme


    " />Witam

    Przymierzam się do dokładnego wyboru kierunku studiów. Na maturze będę zdawał Matematykę i Fizykę na poziomie rozszerzonym. Interesuje mnie Mechanika Energetyka i Lotnictwo na Polibudzie. Gdzie można pracować po kierunku lotnictwo i kosmonautyka (specjalność napędy lotnicze) ? Czy są w Polsce firmy które zatrudniają absolwentów tego kierunku z taką specjalnością ? Z tego co się dowiedziałem pierwszy rok studiów jest jednakowy dla wszystkich kierunków. Na jakiej zasadzie dokonywany jest wybór specjalności ? Czy wybieram ją na podczas rekrutacji ? Czy ktoś z was studiuje na tym wydziale ? Jak jest z dostaniem się a co ważniejsze z utrzymaniem się ? Niech ktoś podzieli sie wrażeniami



    " />podpinam się pod temat,
    chciałbym zasięgnąć waszej opini na temat kierunku Energetyka z wydziału MEiL.
    Czy po niej są szersze perspektywy niż po innych podobnych kierunkach? łatwiej znaleźć pracę niż np. po Informatyce czy Elektronice, np. praca w elektrowni jądrowej, przy systemach informatycznych w energetyce?
    Według mnie Energetyka to przyszłość, jest duże zapotrzebowanie na energię, ma zostać wybudowanych wiele elektrowni jądrowych.

    Z tego co wiem od 2010 na pierwszy rok (MEiL) przyjmują odddzielnie na kierunki mechanikę, energetykę i lotnictwo. Pewnie i tak pierwszy jest bardzo podobny do siebie.

    Do autora tematu: Ja na początku też zainteresował mnie kierunek Lotnictwo i Kosmonautyka, jednakże z tego co wiem, ciężko jest o prace w Polsce(hmm produkcja silników w Rzeszowie, praca na lotnisku, inne mniejsze firmy), za granicą jest więcej tego typu firm. Może potem praca w NASA



    " />Witam, jestem na III roku na lotnictwie na MEiL-u.

    ">pracować po kierunku lotnictwo i kosmonautyka (specjalność napędy lotnicze) ? Czy są w Polsce firmy które zatrudniają absolwentów tego kierunku z taką specjalnością?

    Są. Instytut Lotnictwa. GE Aviation. WSK Rzeszów. PZL Mielec.


    ">Z tego co się dowiedziałem pierwszy rok studiów jest jednakowy dla wszystkich kierunków. Na jakiej zasadzie dokonywany jest wybór specjalności ? Czy wybieram ją na podczas rekrutacji ?
    Do tej pory było tak, że na pierwszym roku wszyscy, tzn ~350 osób studiuje te same przedmioty, a po roku student deklaruje na jakim kierunku chce kontynuować naukę. Dotychczas chyba nie było przypadku, że ktoś zadeklarował np LiK i go tam nie przyjęli. Jednak od tego roku zasady się zmieniają i od początku deklarujesz kierunek. Nie orientuję się, musisz sprawdzić na stronie wydziału http://www.meil.edu.pl



    ">Jak jest z dostaniem się a co ważniejsze z utrzymaniem się ? Niech ktoś podzieli sie wrażeniami
    Dostajesz się z palcem w d... Progi są na poziomie 120 pkt na 225 możliwych do uzyskania. Na pierwszym roku masz przedmioty ogólne, tzn analizę matematyczną, algebrę, wytrzymałość konstrukcji, termodynamikę. Może być ciężko, jeżeli kulejesz z matmą licealną. Ogólnie to nie uciekniesz od matmy i fizyki, będzie to się pojawiało na kolejnych semestrach na różnych bardziej konkretnych przedmiotach, ale wtedy już nikt nie będzie ponownie Cię uczył jak się liczy całki, tylko będzie mówił o pewnych zagadnieniach biegle z nich korzystając.


    ">MEIL jest z tego co wiem ciut trudniejszy rocznie automatyke i robotyke ponoc 4 osoby konczy
    No jeżeli co roku na ten kierunek idzie około 10 osób to czego się spodziewać.


    ">Na meil generalnie jak czujesz sie na silach zamieszkac w bibliotece to sobie dasz rade zero imprez i te sprawy. No chyba ze chesz robic kazdy rok w 2 lata a to tam normalne.[/quote]
    Nieprawda. Urban legend. Zależy czego oczekujesz od studiów. Większość osób którym studiowanie się przedłużyło to po prostu imprezowicze, którzy traktują studiowanie (jedynie!) jako okres niekończących się imprez alkoholowych w akademiku. Albo tacy co trafili tu przypadkiem, bo nie dostali się na wymarzony wydział na PW i nie mieli odwagi po roku spróbować jeszcze raz, a to co studiują obecnie wcale ich nie kręci.


    ">A co do informatyki to rozkmin wizje siebie 24 na dobe przed komputerem mnie to odstrasza.
    Jeżeli chcesz projektować to raczej ta "przyjemność" niestety Cię nie ominie...


    ">Mowa o dwóch uczelniach Politechnika Warszawska i Lubelska.
    Jeżeli masz możliwość studiować w Warszawie to nie ma nad czym się zastanawiać.

    -- 17 kwietnia 2010, 22:54 --


    ">Lotnictwo na Politechnice Rzeszowskiej ponoć jest, i ponoć jest ciężkie ale warte uwagi ; ) Chyba nawet licencje masz po ukończeniu studiów.
    Co roku tylko 15 osób dostaje się na specjalność PILOTAŻ. Z opinii osób które próbowały dostać się na tą specjalność wynikało, że sukces był mocno związany z faktem czy masz tzw "znajomości". Nie wiem jak jest na prawdę, ale pomyśl, że po zrobieniu kursów szybowcowego i na samoloty turystyczne (dają dodatkowe pkt), za które zapłaciłeś 30tys. PLN okazuje się, że byłeś 25 na liście przyjętych (a tylko 15 przyjmują) to można mocno zwątpić.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl