logo
 Pokrewne renessmekomunalny zasób miasta Gnieznokomunalne zakłady budżetowekomunalne mieszkanie za odstępneKomuna Roccokomunalny PLkomu przysługuje mieszkanie z TBSkorekta zaćmy Katowicekompresor Matrixkorytka przemysłowe do instalacji elektrycznychkorek sufit
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • jaczytam.htw.pl
  • renessme



    W końcu trzeba skończyć ten chocholi taniec, że urzędnik wie lepiej co obywatelowi potrzebne. To już przeżywali nasi rodzice i nie po to walczyliśmy o zmiany żeby teraz robić te same błędy.

    Wymieniłeś tyle, a zapomniałeś o budownictwie komunalnym czy TBS. Wiesz dlaczego Ciołkiewicz przegrał wybory? Ponieważ nie zrobił tego, co opisałem powyżej, a jednocześnie zrobił to czego absolutnie nie powinien. Wilk miał to naprawić. Nie zrobił i dlatego jest już na przegranej pozycji. Ciekawe gdzie - u kogo - po ewentualnej porażce znajdzie swoją kolejną przystań..?



    Typowa spółka miejska czy też na zasadzie partnerstwa p-p, przyniosłaby Miastu, czyli żyrardowianom, ogromne zyski. W UM pracują ludzie których gdy się zapyta o tę kwestię - rżną takiego głupa, że ho, ho..! Nie wiesz dlaczego...? Za panowania Ciołkiewicza, w UM nie wolno było mówić źle o Błażejewskim i jego inwestycjach. A jak jest obecnie, za rządów prezydentów Wilka i Obłękowskiego?



    Raczej ja bym się nie łudził że dostaniesz mieszkanie.Ja na komunalne czekam już z pięć lat ale pewnie i tak nie dostane bo za dobra sytuacja materialna (nie mam kilkorga dzieci i nie jestem bezrobotnym który żyje z opieki społecznej) a z drugiej strony na kredyt nie nie stać.Tbs tak jak juz pisałem trzeba mieć dojscie albo czekac sto lat moze na mnie trafi(chodz tbsy nie sa juz takie tanie w takim tepie niedlugo zrownaja sie cena z rynkiem prywatnym)

    Generalnie miasto nie prowadzi żadnej polityki społecznej jesli chodzi o mieszkania.Wogóle nie dostosowuje standardow mieszkan do mozliwosci placowych ich lokatorow.(znam kilka osbo ktore maja mieszkania typu m3 a chodza po dodatki mieszkaniowe na nie bo nie pracuja )

    W zyrardowie napewno jest wiele młodych ludzi ktorzy by z checia oddali za mieszkanie w czynszu jezeli miasto wybudowalo by taki blok ze swoich srodków po co placic po 1000 zł prywaciarzom za wynajem (chodz i tak te mieszkania dostaly by dzieci urzednikow i znajomi znajomych wiec nie wiem czy to mialo by sens)

    A tak wogole moze tym tematem zainteresowal by sie Pan Kaczanowski i wyraził by swoja opinie.

    Opinia Pana Wilka raczej nie jest tu potrzebna bo po moich kilku wizytach u niego jesli chodzi o temat mieszkan socjalnych mydlil mi tylko oczy w sumie co on moze zrobic.....



    Gdyby nie budowa AQUA i sieci ciepłowniczych PEC-u oraz projekt Jaktorów- Żyrardów PGK, to praktycznie w mieście nic by się nie działo. Pomijam inwestycje ŻSM i GD oraz Błażejewskiego. Mowa o miejskich. Zapomniałbym, jest jeszcze TBS i trzy bloki przy parku już za Wilka. Oj, czy na pewno za Wilka, czy nie jest to pomysł poprzedników?



    VT energo splajtowało z powodu braku odbiorców. Były to głównie nieistniejące już zakłady. Nie mamy szczęścia. Mszczonów nie musiał się pieprzyć z geotermalnymi odwiertami, bo otrzymał je w spadku po PRL-u. Były tam już w 1976 roku. Szmat czasu niewykorzystane. No, ale "co się odwlecze to nie uciecze...". Dziś na siebie zarabiają. Ciepłownia na Wschodzie - w zimie - pracuje praktycznie na pełnych obrotach. Prezes PEC tłumaczył, że Miasto przyłącza do sieci coraz to więcej budynków, a ciepłownia za lat kilka tego problemu już w tych realiach nie udźwignie. Inaczej mówiąc, zimą możemy mieć trochę chłodniej w mieszkaniach. Dlatego tak ważne jest również ocieplanie bloków przed utratą ciepła. A to pole do popisu dla bardzo dobrego znajomego prezesa Mariana. Ponoć ten przedsiębiorca chciałby już teraz ocieplać budynki komunalne. Daj mu Boże...



    Wniosków nie przyjmują bo chciałem złożyć. Wstrzymane jak to pani powiedziała. TBS ma dokończyć obecną budową obok parku, a później będzie stawiać blok z mieszkaniami na sprzedaż, co jest niezgodne z ustawą o TBS. Na moje pytanie dlaczego tak jest i na jakiej podstawie tak się dzieje dostałem najpierw informację, że jest zgodnie z prawem, po czym podałem ustawę to już nie było tak kolorowo i odesłano mnei do prezesa, któego oczywiście nie było.

    Na komunalne czekałem 16 lat. Już mieliśmy z rodziną dostawać to zawsze a to komuś się komin zawalił, a to nagle jakaś inna pilna sytuacja i ludzie ze wsi dostali, którzy na liście byli 1 czy 2 miesiące. Przykładów mam wiele, znam nazwiska itp. Więcej chyba komentować tego nie trzeba.



    Jak miastu przywrócić należyty wygląd? Jak pomóc mieszkańcom mieszkań komunalnych, by budynki w których zamieszkują ponownie nabrały blasku? Może wreszcie watro pójść śladem innych, i założyć fundację której działalność będzie skupiać się wyłącznie do udzielania pomocy finansowej wspólnotom mieszkaniowym utworzonym w budynkach komunalnych na terenie Miasta Żyrardów. Na czym miałaby polegać taka pomoc? Na pomocy przy spłacie zaciągniętych kredytów na remonty budynków.



    Ale by to mogło powstać, należałoby wpierw ogłosić przetarg który wyłoni bank, który by obsługiwał rachunki fundacji. Bank który udzielałby preferencyjnych kredytów wspólnotom mieszkaniowym na inwestycje związane z remontami i konserwacją części wspólnych nieruchomości. Może to jest ta droga, do szybszego i lepszego odbudowania wizerunku naszego miasta. Może, kto wie...? Coś podobnego miało u nas już miejsce. Miasto podobnie zachowywało się wobec TBS.



    Taka troche niezręczna dla Miasta sytuacja powstaje w związku z przenosinami mieszkańców starówki na Fornalskiej. Z jednej strony medialne nagłośnienie sprawy "pokrzywdzonych" mieszkańców, z drugiej "bezduszne" Miasto.

    Dziwi mnie tak późna reakcja mieszkańców. przecież przeprowadzek spodziewać sie powinni od co najmniej 2-3 lat, a awantura zaczęła się na miesiąc przed przeprowadzką... Bo sezon był udany i miałby być ostatni?

    Niezręcznie stawiać najemcom podobne zarzuty co my tutaj... bo nie są podparte żadnymi namacalnymi dowodami. A jestem niemal pewien, że gros tych osób po pierwsze nie ma zgodzy TBS-ów na dokwaterowanie dodatkowych osób, i nie odprowadza opłaty klimatycznej, nie mówiąc o podatkach. Choćby z racji dokwaterowania TBS-miałby prawo wymówić umowę najmu lokalu komunalnego.
    Już parokrotnie, raczej z tytułu ściągalności opłaty klimatycznej, forumowicze postulowali kontrole w prywatnych komunalnych kwaterach, w czasie sezonu. I jeśliby takie kontrole kiedykolwiek istniały Miasto miałoby argument w walce z "szarymi" najemcami...
    I może właśnie dlatego larum nad przekwaterowaniem podniosło się po sezonie. Żeby taka kontrola nie zjawiła sie w szczycie sezonu...

    A z tym prawem pierwokupu nie jest wcale głupi pomysł...



    Widzisz 'Mirek'. To chyba nie do końca jest tak. Miasto jest wlaścicielem tych lokali i, niejako za ich użyczenie, pobiera od najemców czynsz. Zdaje się, że symboliczny, ze wzgledu na stan budynków. Jeżeli przyjrzeć sie umowom najmu, to są one napisane, pomimo swojego wieku, na iście kapitalistyczną nutę. To najemca ma obowiązek utrzymania stanu technicznego lokalu na poziomie co najmniej takim w jakim lokal utrzymał. Warto wspomnieć, że wszelkie znaczące ingerencje w konstrukcję lokalu (dobudówki, przeróbki etc.) wymagają zgody właściciela (TBS-u). W "dawnych" czasach, jak pieniądze z państwa płynęły w kierunku obywateli, to i administracjom starczało na remonty, budowy itp. Teraz kierunek przepływu gotówki nieco sie zmienił i TBS-y muszą być samowystarczalne. I daja pieniadze tam, gdzie są wspólnoty. A nie tam, gdzie 100% najemców ma mieszkania komunalne.

    Szkoda, że autor artykułu skonstruował go tak, że nie było możliwości wypowiedzenia się Miasta. Wtedy może okazałoby się, że te 38(?) rodzin, ma już podpisane nowe umowy najmu lokali na Fornalskiej. I może również okazałoby się, że wśród tych 15-tu rodzin kilka jest z lokali, które do rewqitalizacji nie pójdą...

    No i propozycja pierwokupu zrewitalizowanych lokali, lub pomysł z rewitalizacja na koszt najemcy, który wykupił swój lokal... Jak są chętni do takich inwestycji... chyba warto się nad tym zastanowić. i chyba warto uświadomic obecnym najemcom, jakiego rzędu kwoty wchodzą tutaj w rachubę.

    100% popieram stanowisko 'iw-a'...



    A można poszerzyć ankietę?

    Ja bym jeszcze dodał.
    - Zmiana planów przedszkola na Polnej na budowę większego żłobko-przedszkola
    - Wprowadzenia strefy płatnego parkowania na Starówce
    - Dbania o już odnowioną infrastrukturę (vide np. Chopina)
    - Skutecznego egzekwowania opłaty klimatycznej.
    - Co najmniej utrzymania na obecnym poziomie statystyk budownictwa komunalnego i TBS-owskiego
    - Kontynuacji rewitalizacji

    Punkt 6 zależy nie tyle od naszych pobożnych życzeń ile od świadomego wyboru mieszkańców...
    Tylko, żeby nie było tak, że powyższa ankieta będzie programem wyborczym naszych Kandydatów na radnych... a potem wszystko po staremu



    " />
    ">czym sie rozni mieszkanie wlasnosciowe od tego w TBS?
    biorac mieszkanie na kredyt kiedy jestes jego wlascicielem? w momencie wprowadzenia sie czy po 30 latach?
    jesli Cie to interesuje to poczytaj sobie http://www.forumtbs.pl/
    jesli ktos nie ma gotowki na kupno wlasnego mieszkania to tbs jest zdecydowanie korzystniejszy.

    Nie wiem czy to pytanie pytanie było skierowane do mnie...
    Powiem jak ja to rozumuje <tak na chłopski rozum>.
    Kupując mieszkanie na wolnym rynku (czytaj za gotówkę) jesteś właścicielem lokalu oraz kawałka terenu. W przypadku kredytu - do czasu spłaty kredytu na hipotece ustanowiony jest zastaw bankowy.
    Ja jako właściciel moge sprzedac to mieszkanie komu zechce i kiedy zechce (oczywiście w sprawie kredytu paluszki macza jeszcze bank).
    W momencie kiedy mi sie zemrze prawo do tego mieszkania mają moje dzieci i stępni itd.
    Nie wiem jak to wygląda w TBS-ach. Swego czasu (jakieś chyba 5 lat wstecz) kilka osób z firmy w której pracowałem starało sie o mieszkania w TBS-ach i z rozmów które przeprowadzali wynikało że nie można wykupić tego mieszkania i nie wiedzieli jak wygląda sprawa po śmierci głównego najemncy. Starali się o mieszkanie w TBS-ach bo mieli za małe dochody na kredyt hipoteczny. Od tego czasu nie interesowałem sie tym tematem. Więc moze ktoś w skrócie porówna jaka jest różnica pomiędzy mieszkaniem komunalnym, spółdzielczym, właśnościowym a TBS-owskim.
    Valdi
    Dlaczego stwierdziłeś że TBS to kiszka?



    Witam po powrocie z wczasów

    Widze że pod moją nieobecność coś sie działo super pomysł z tymi ścieżkami ale mam nadzieje że w przyszłości jeszcze ich powstanie powinny również powstać wzdłóż głównych szlaków komunikacyjnych, aby część użytkowników samochodów jadąc do pracy czy szkoły przesiadła sie na rower
    A te bloki TBS fajne są dość spore te osiedle Cynkowa-Wysoka będzie nawet natomiast TBS na Wirku przy bibliotece jest genialny oby jak najwięcej tych TBS-ów powstało w mieście (w granicach rozsądku oczywiście ) no i mieszkań komunalnych oraz socjalnych także oby przybywało szybko



    Po podjęciu uchwały o poręczeniu części kredytu dla naszej spółki 4 gmin – TBS Zieleń Miejska, stało się możliwe pozyskanie kredytu z BGK dla Spółki, która ma pełną dokumentację do rozpoczęcia budowy domów.
    Warunki otrzymania mieszkań w domach komunalnych są dostępne w siedzibie spółki – przy ul. Gordziałkowskiego w Pruszkowie, w Internecie lub za pośrednictwem naszej Komisji Mieszkaniowej (pok. Nr 6 Urzędu Gminy Brwinów).
    Z poważaniem,



    Idziesz do urzedu gminy lub miasta koniecznie w swoim miejscu zamieszkania lub męża czyli np jeśli Ty jesteś zameldowana w Warszawie Twój mąż w koszalinie to tylko w tych dwóch mistach mozecie ubiegać sie o mieszkanie socjalne czy jak kto woli komunalne. Więc idziesz do gminy, do pokoju gdzie zajmuja sie sprawami socjalnymi i mówisz jaka jest sytuacja, oni mówią ci albo ze istnieje możliwośc TBS-ów i kieruja Cie w odpowiednie miejsce albo każą Ci złozyć wniosek z opisana sytuacja materialną i czekać.
    Czasami stan techniczny mieszkań komunalnych nie jest zbyt dobry, bo lepsze mieszkania wiadomo dla kogo sa dla nas szaraczków zostaja te najgorsze, zyczę powodzenia.



    W 2007 roku firma LOKUM-PARK sp. z o.o. rozpoczęła budowę budynku mieszkalnego z usługami na parterze u zbiegu ulic Tuwima i Chełmonskiego w Mińsku Mazowieckim. Początkowo budynek miała wybudować firma TBS "BUD-SYSTEM". Była to jakaś spółka mazowieckiego przedsiębiorstwa BM-SYSTEM sp. z o.o. Jednak w 2005r. firma BM-System ogłosiła upadłość i inwestycja nie zostałą rozpoczęta. Później doszły do mnie informacje, że miał tam powstać budynek komunalny. Jednak w końcu działkę kupił LOKUM-PARK. Budynek nie jest nadzwyczajny. Jest to prosty blok w kształcie litery L. Na parterze zlokalizowano lokale usługowe. Na terenie osiedla znajdują się miejsca postojowe dla mieszkańców oraz plac zabaw dla dzieci. Generalnym wykonawcą osiedla była firma REMBUD Siedlce ul. Bema 89. Projektantem osiedla było: Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Projektowe, Warszawa ul. Gorlicka 13/61.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl