logo
 Pokrewne renessmeKomenda Wojewódzka Policji w KoninieKomenda Wojewódzka poliicji w BydgoszczyKomenda Wojewódzka Policji w PrzemyśluKomenda Główna OHP w Warszawiekomenda IP virtual-reassemblyKomenda Powiatowa Policji wejcherowoKomenda Powiatowa Policji w CzarnkowieKomenda Lotniska Nr 2 w RadomiuKomenda Policji Warszawa MokotówKomenda Miejska Policja Olsztyn
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ugrzesia.htw.pl
  • renessme


    jakby ktoś miał ochotę się wybrać z nami na jakiś rajd...najbliższy:
    Nazwa Rajdu:
    XIX HARCERSKI RAJD NOCNY
    „NA ZIMOWYM SZLAKU”
    WŁOCŁAWEK 2008

    REGULAMIN RAJDU:

    1. TERMIN. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę w dniach 8-10 lutego 2008 r.

    2. PROGRAM RAMOWY:
    Piątek:
    - przyjazd uczestników – 18.00 – 20.00
    - spotkanie przy ogniu – 21.00 – 22.30
    Sobota:
    - Trasa Dzienna – 9.00 – 13.00 po niej obiad
    - Konkurs Piosenki Harcerskiej – 16.00 – 20.00
    - Trasa Nocna (z soboty na niedzielę)
    Niedziela:
    - podsumowanie rywalizacji, rozdanie nagród, dyplomów, pucharów
    - niespodzianka
    - zakończenie Rajdu ok. godz. 14
    SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DRUŻYNY OTRZYMAJĄ PO PRZYJEŹDZIE DO WŁOCŁAWKA

    3. WARUNKI UCZESTNICTWA
    W Rajdzie Nocnym mogą uczestniczyć patrole liczące nie mniej niż 7 osób pod opieką pełnoletniego instruktora ZHP. Instruktor bierze udział w rajdzie bezpłatnie. Patrole tylko z drużyn starszo harcerskich oraz wędrowniczych.

    4. ZGŁOSZENIA I WPISOWE
    Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: piotr.walburg@walburg.pl
    Wpisowe w wysokości 14,7 zł od uczestnika należy wpłacać na konto o numerze:
    0070 29116 02202 0000 0000 3322 4528
    Przy wpłacie należy podać nazwę zgłaszanego patrolu.
    TERMIN ZGŁOSZENIA MIJA 31 STYCZNIA 2008 R. O GODZ. 23.47

    5. ŚWIADCZENIA W RAMACH WPISOWEGO:
    - okolicznościowa plakietka dla uczestnika;
    - herbata do posiłków;
    - zupa z „wkładką” w sobotę;
    - dyplom dla każdej drużyny i puchar dla najlepszej reprezentacji;
    - nagrody rzeczowe za Festiwal Piosenki Harcerskiej.


    6. UCZESTNICY RAJDU ZOBOWIĄZANI SĄ DO:
    - posiadania potwierdzenia od właściwego Komendanta Hufca o niezaleganiu w opłacaniu składek harcerskich jak również wyrażenia zgody na udział drużyny w rajdzie;
    - posiadania własnego śpiwora lub koca (wg potrzeb) oraz karimaty;
    - posiadania latarki, a drużyna busoli lub kompasu;
    - posiadania własnego prowiantu (kolacja, śniadanie);
    - regulaminowego umundurowania i odpowiedniego wyposażenia (apteczkę) pozwalającego na trzydniowy pobyt w różnych warunkach pogodowych;
    - przestrzegania Prawa Harcerskiego, przepisów ochrony przyrody, ppoż. i BHP;
    - znajomości filmu pt. „Czarne Stopy” – wiedza ta będzie potrzebna do trasy dziennej;
    - wykonania zadania przed rajdowego, czyli 4 zdjęć przedstawiających drużynę działającą w różnych sytuacjach (zdjęcia w formacie JPG zgrane na podpisanej nazwą patrolu płycie CD oraz wywołane umieszczone na arkuszu formatu A4);
    - zabranie ze sobą „worka humoru” i ulubionych piosenek – NAUCZYCIE ICH!;
    - przygotowanie piosenek na Przegląd Piosenki Harcerskiej – jedna o tematyce harcerskiej, drugo o tematyce dowolnej (czas max 10 min.);
    - podporządkowanie się zaleceniom Komendy Rajdu.

    trzeba by doliczyc dojazd ale wydaje mi sie ze całkiem ciekawy??



    skauting...
    Zaczęło się jeszcze w XIX wieku... Twórcą skautingu jest gen. Robert Baden - Powell. To on stworzył nową metodę pracy z młodzieżą opartą na systemie pracy w małych grupach (system zastępowy), rozwijaniu własnych umiejętności i kształtowaniu charakteru. W 1899 dowodził obroną miasta Mafeking (kłania się poprzedni obóz:). W 1906 roku utworzył pierwszą drużynę skautową a w 1907 roku na wyspie Brownsea odbył się pierwszy skautowy obóz... Jego książkę "Skauting dla chłopców" czytano na całym świecie - wszędzie tam powstawały organizacje skautowe. Wkrótce powstały również skautki (zajęła się nimi żona Baden-Powella).

    harcerstwo...
    Polska była w tym czasie pod zaborami... Podwaliny pod harcerstwo - Polską odmianę skautingu stworzyły trzy organizacje: Sokół - organizacja można powiedzieć sportowa, Zarzewie - organizacja patriotyczna mająca na celu walkę o wolną Polskę oraz Eleusis - organizacja abstynencka. Stąd tak charakterystyczny dla harcerstwa profil patriotyczny i abstynencki...

    1911 - w Polsce powstają pierwsze drużyny skautowe (Lwów) - Andrzej Małkowski (wcześniej przetłumaczył na Polski "Skauting dla chłopców")
    I Lwowska Drużyna Skautów im. Naczelnika Kościuszki - drużynowy Czesław Pieniążkiewicz,
    II Lwowska Drużyna Skautów im. Hetmana Chodkiewicza - drużynowy Franciszek Kapałka,
    III Lwowska Drużyna Skautek im. Emilii Plater - drużynowa Olga Drahonowska.
    1912 - III Lwowska Drużyna żeńska prowadzona przez Olgę Drahonowską wprowadza na swym obozie pozdrowienie "Czuwaj" w miejsce dotychczasowego zawołania "Czołem".
    1912 - Powstaje pierwszy wzór Krzyża Harcerskiego wzorowany na orderze Virtuti Militari. Pomysłodawcą projektu był ksiądz Kazimierz Lutosławski, "Szary".
    1918 - Zjazd w Lublinie zjednoczenie organizacji skautowych z trzech zaborów - powstanie ZHP
    W okresie międzywojennym szczególne zasługi dla harcerstwa oddał Aleksander Kamiński, który stworzył całą metodę pracy z zuchami.
    II wojna światowa...
    Harcerstwo zaangażowało się znacznie w walkę z Niemcami. ZHP przeszło do konspiracji pod kryptonimem "Szare Szeregi". Organizacja harcerek działała pod nazwą "Związek Koniczyn" (a później "Bądź Gotów"). Pierwszym Naczelnikiem "Szarych Szeregów" został Florian Marciniak z Poznania. Kolejnymi byli hm. Stanisław Broniewski i hm. Leon Marszałek. Najsłynniejszymi akcjami "Szarych Szeregów" były akcja Meksyk II (tzw. Akcja pod Arsenałem - 26.03.1943), czyli odbicie Rudego z rąk Niemców, zamach na Franza Kutscherę (komendanta warszawskiej policji i SS). Ponadto harcerze licznie włączyli się do wali w czasie powstania warszawskiego (np. bataliony "Zośka" i "Parasol"). "Szare Szeregi" dzieliły się na 3 grupy wiekowe: Zawiszę (12-14 lat), Bojowe Szkoły (15-17 lat) oraz Grupy Szturmowe (pow. 18 lat). Wprowadzono dla nich program tzw. "dziś-jutro-pojutrze", w którym ustalono jakimi rzeczami powinni się zajmować obecnie (dziś), w czasie walki zbrojnej z Niemcami (jutro) oraz w powojennej Polsce (pojutrze)

    Etapy grupy wieku "Dziś" "Jutro" "Pojutrze"
    Zawisza - szkolenie do służby pomocniczej nauka szkolna
    Bojowe szkoły Akcje pomocnicze szkolenie pojedynczego strzelca w zakresie służby w pocztach dowódców, plutonach łączności, oddziałach rozpoznawczych nauka szkolenia,nauka zawodowa
    Grupy szturmowe Wielka Dywersja,oddziały leśne szkolenie podchorążych, szkolenie w zakresie motorowym kończenie nauki szkolnej, nauka zawodowa, studia wyższe, praca zawodowa

    Przyjęto "pszczeli" system nazewnictwa. Zastęp został nazwany "pszczoła", drużyna - "rodzina", hufiec - "rój", chorągiew - "ul" a Główna Kwatera - "pasieka". Szare Szeregi nie były jedyną organizacją harcerską działającą w Polsce. Hm. RP Stanisław Sedlaczek zorganizował Hufce Polskie, związane z kościołem.

    Po wojnie...
    W 1949 roku rozwiązano ZHP i utworzono , na wzór radzieckich pionierów, Organizację Harcerską Związku Młodzieży Polskiej. ZHP na powrót reaktywowano w 1956 roku na tzw. zjeździe łódzkim.
    Rok 1980 - powstają Kręgi Instruktorów Harcerskich im. Andrzeja Małkowskiego (KIHAM-y), mające na celu odnowę harcerstwa, powrót do przedwojennej wersji prawa harcerskiego. Ich symbolem była lilijka przewiązana węzłem płaskim (stąd zwyczajowa nazwa "Ruch płaskiego węzła"). W stanie wojennym zakazano działalności KIHAM-ów.
    1983 - II pielgrzymka papieża do Polski. Harcerze ze środowisk KIHAM organizują służbę sanitarną i porządkową, która wspiera służby kościelne. Efektem tej "Białej Służby" było utworzenie półtajnego Ruchu Harcerskiego Rzeczypospolitej. Drużyny uczestniczące w Ruchu wróciły do tradycyjnego Prawa i Przyrzeczenia, tradycyjnego systemu stopni i sprawnosci harcerskich, tradycyjnych metod pracy. Ruch miał swoje władze naczelne i swoją własną, tajną strukturę. Jednocześnie członkowie Ruchu zewnętrznie niczym nie odróżniali się od tych z ZHP.
    POH...
    Polska Organizacja harcerska powstała w 1985 roku w Koninie po tym jak z ZHP wyrzucono kilku harcerzy za przyjście do kościoła w mundurach. Organizację tworzyli hm. Krzysztof Dobrecki, hm. Ryszard Stachowiak, phm. Wojciech Zaleski oraz s. Rut. Początkowo działała w Koninie, później również we Włocławku, Lublinie, Suszu, Siedlcach, Błaszkach. W 1989 roku odbył się pierwszy Krajowy Kongres POH, a w 1990 POH została zarejestrowana. W 1997 VI Kongres podjął uchwałę o rozwiązaniu POH i zalecił środowiskom wstępowanie do ZHR.

    ZHR...
    1989 12.II - Powstaje Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. W skład ZHR weszły wsześniej działające nielegalnie organizacje harcerskie: Promieniści, Betanie, Harcerski Niezależny Ruch Liturgiczny, Polskie Bractwo Skautowe, Luzarowcy i Ruch Harcerski Rzeczypospolitej. W tym samym roku w Krakowie powstało ZHP (rok założenia 1918), mające na celu odbudowę przedwojennego ZHP oraz Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" (Lublin).
    1992 - wobec niemożności zreformowania ZHP następuje połączenie ZHR i ZHP 1918 w jeden Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.
    1999 nad jeziorem Lednickim odbywa się zlot 10-lecia ZHR.



    KURSY DRUŻYNOWYCH (wszystkie metodyki)

    1. Miejsce:
    Las nad Jeziorem Święte; leśnictwo Ruda; okolice Włocławka.

    2. Termin:
    29 lipca - 11 sierpnia 2009

    3. Komenda zgrupowania:
    - Komendant: phm. Piotr Wychowaniec (BOKK)
    - Kwatermistrz: pwd. Paulina Ciszek (KKK)
    - Oboźny: phm. Paweł Majka (BOKK)

    4. Komendanci podobozów:
    - Podobóz zuchowy: phm. Katarzyna Hordziejewicz (BOKK)
    - Podobóz harcerski: phm. Artur Skobel (BOKK)
    - Podobóz starszoharcerski: phm. Wojciech Wychowaniec (BOKK)
    - Podobóz wędrowniczy: phm. Łukasz Kordyzon (BOKK)

    5. Sprawy organizacyjne:

    5.1. Zakwaterowanie:
    - Namioty wojskowe 10-cio osobowe ("dychy")
    - Maksymalnie 6 osób w namiocie
    - Kanadyjki, materace, koce

    5.2. Wyżywienie:
    - Pełne wyżywienie: śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje.
    - Namiot - stołówka (100 osobowa)

    5.3. Transport:
    - Autokar (autokary) dowożący uczestników wyjeżdża z Kielc 29 lipca o 6.00 spod KCK w Kielcach
    - Dla chętnych możliwość przednoclegu w Kielcach
    - Jedzie trasą Kielce - Mniów - Piotrków Trybunalski - Łódź - las.
    - Trasa może ulec zmianie zależnie od liczby uczestników, dla których taka zmiana miałaby nastąpić (do decyzji organizatorów)

    5.4. Warunki sanitarne
    - Umywalnie polowe
    - Prysznice polowe w namiocie typu NS (ciepła woda)
    - Latryny naturalne (ziemne)
    - Obóz jest typowym obozem harcerskim

    6. Program i zaplecze kształceniowe:

    6.1. Program:

    - Zgodny ze Standardami Kursów Drużynowych w ZHP (załącznik do Uchwały Głównej Kwatery ZHP nr 79/2003 z dnia 23 października 2003 r. ze zmianami z dnia 28 czerwca 2006 r.)
    - Stworzony przez komendy poszczególnych podobozów kursowych
    - Zawierający elementy wspólne dla całego zgrupowania

    6.2. Zaplecze kształceniowe:
    - Miejsca programowe na podobozach i zgrupowaniu
    - Świetlice na podobozach i zgrupowaniu
    - Miejsca ogniskowe
    - Materiały programowe, rzutnik, ekran, sprzęt Audio, sprzęt komputerowy, drukarka, ksero.

    6.3. Kursantom zapewniamy:
    - Możliwość wzięcia udziału we wszystkich zajęciach programowych i atrakcjach przygotowanych przez organizatorów
    - Dostęp do wszelkiego rodzaju potrzebnych materiałów programowych, metodycznych, poradników, informatorów itd.
    - Kadrę, zawsze chętną do pomocy
    - Wyprawkę z materiałami z zajęć oraz pakiet niezbędnych dokumentów i publikacji metodycznych
    - Opiekę medyczną podczas pobytu (pielęgniarka, ratownik wodny)
    - Pamiątkową plakietkę

    7. Założenia wstępne uczestnictwa w kursie (zgodnie ze Standardami Kursów Drużynowych w ZHP):
    - ukończone 15 lat
    - doświadczenie harcerskie: co najmniej otwarta próba na stopień samarytanki/ ćwika (w przypadku osób dorosłych kadra kursu określa szczegółowe warunki uzupełnienia wiedzy i umiejętności harcerskich)
    - podstawowa wiedza i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

    8. Warunki ukończenia kursu:
    - posiadanie wiedzy i umiejętności wynikających z zamierzeń kursu
    - stopień dojrzałości i postawa - niezbędne do prowadzenia drużyny
    - ukończenie 16 lat.
    Oceny dokonuje komenda kursu i na tej podstawie przyznaje dyplom ukończenia kursu. Komenda kursu może określić dodatkowe warunki uzyskania dyplomu. Dyplom ukończenia kursu jest potwierdzeniem kwalifikacji do prowadzenia drużyny. Kwalifikacje te zostały określone w instrukcjach: gromady zuchowej oraz drużyny harcerskiej, starszoharcerskiej, wędrowniczej i wielopoziomowej.
    Ukończenie kursu potwierdza w rozkazie komendant hufca.
    Osoby, które nie spełniły warunków ukończenia kursu, otrzymują potwierdzenie uczestnictwa w kursie.

    9. Zgłoszenia:
    - I etap zgłoszeń to przysłanie uzupełnionej ankiety aplikacyjnej i zdjęcia (najlepiej portretowe w mundurze) w formacie .jpg na adres http://las2009.kielecka.zhp.pl/.
    - II etap to pobranie karty obozowej z siedziby Hufca ZHP Kielce Południe i oddanie uzupełnionej karty w nieprzekraczalnym terminie do 10 maja 2009 r. Uczestnicy spoza Kielc mogą liczyć na wysłanie do nich kart obozowych pocztą.
    - Pierwszeństwo uczestnictwa w kursie mają członkowie Chorągwi Kieleckiej ZHP
    - Komenda LAS-u zastrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia w razie niespełnienia warunków uczestnika kursu
    - Ilość miejsc na podobozach jest ograniczona do 20 uczestników na każdym podobozie

    10. Wpisowe i wpłaty:

    10.1. Koszt uczestnictwa:
    Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 600 zł. Dla członków chorągwi Kieleckiej jest to 500 zł. Inne dofinansowania zależą od decyzji macierzystych hufców i chorągwi.

    10.2. Wpłaty:
    - I rata wpłaty wynosi 100,- (sto złotych) i stanowi bezzwrotną zaliczkę. Należy ją uiścić w nieprzekraczalnym terminie do 20 kwietnia 2009 roku.
    - II rata wynosi: dla członków ZHP Chorągwi Kieleckiej: 400,- (czterysta złotych); dla uczestników spoza Chorągwi Kieleckiej: 500,- (pięćset złotych) i należy ją uiścić w nieprzekraczalnym terminie do 1 czerwca 2009 roku.
    - Wpisowe jest płatne przelewem na konto Hufca Kielce-Południe.
    Numer konta:
    Kredyt Bank S.A. Oddział w Kielcach
    73 1500 1458 1214 5004 4775 0000
    Tytułem: "LAS 2009 imię i nazwisko uczestnika"
    - Faktury za udział w obozie, wystawiane są na życzenie wpłacającego w terminie 14 dni od daty wpłaty!! Faktura wystawiana jest na osobę, która dokonała wpłaty - prosimy o dokładne podawanie danych do jej wystawienia (imię, nazwisko lub pełna nazwa instytucji oraz adres i nr NIP)
    - Wystawienie faktury będzie możliwe tylko i wyłącznie jeżeli dane płatnika do faktury będą zgodne z danymi osoby dokonującej przelewu, co oznacza, że jeżeli faktura ma być wystawiona na hufiec, to przelew musi zostać dokonany z konta hufca, lub podczas wpłacania wpisowego w banku należy jako wpłacającego podać dane hufca podobnie jeśli faktura ma być wystawiona na zakład pracy.

    11. Informacje:
    - Wszelkich informacji na temat kursu udziela phm Piotr Wychowaniec.
    - Kontakt: druzynowi.las2009@kielecka.zhp.pl ; GG: 5596340 kom. 694-643-755

    12. Postanowienia końcowe
    - Sprawy sporne , których nie normuje niniejszy regulamin rozstrzyga Komenda LAS-u 2009.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl