logo
 Pokrewne renessmeKomenda Wojewódzka Policji w KoninieKomenda Wojewódzka poliicji w BydgoszczyKomenda Wojewódzka Policji w PrzemyśluKomenda Główna OHP w Warszawiekomenda IP virtual-reassemblyKomenda Powiatowa Policji wejcherowoKomenda Powiatowa Policji w CzarnkowieKomenda Lotniska Nr 2 w RadomiuKomenda Policji Warszawa MokotówKomenda Miejska Policja Olsztyn
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • super5.keep.pl
  • renessme


    To już bardzije podchodzi pod programowanie. Używanie języka php umożliwia ci "zaawansowane programowanie" stron. Dużo podobnych możliwości daje ci JavaScript, java, aczkolwiek różnicą jest to, że komendy dawane w języku php są wykonywane po stronie serwera ( najpopularniejszym porównaniem jest zegar napisany w JS i php pierwszy podaje godzinę z twojego PCta, a drugi z serwera ). Php daje Ci możliwość pracy na bazach danych SQL, chociarz to już też osobny rozdział, praca na plikach, pętle, instrukcje warunkowe itd. itd. Strona wykonana w htmlu nigdy nie będzie tak "interaktywna" jak za pomocą php. Popularne jest też tworzenie stron w formatach .swf czyli we Flashu, w którym można także korzystać z php, JS, języka flasha itd. itd. A do tego animacje, ładowarki no i inne pierdoły. Oczywiście, jest to kupa nauki, więc najlepiej zaczynać stopniowe, poprzez html, js, php.
    Pozdrawiam.



    Witajcie!

    Daje wam TSBC, jest to program, w którym za pomocą komend można robić fajne skrypty. TSBC to skrót od ThunderStorm Bash Commands.

    Tytuł:ThunderStorm Bash Commands

    Gatunek: Utilities

    Opis: Za pomocą skryptów i własnego języka tzw. TSBCL można robić proste programiki dla linuxa

    Download: http://www.gmclan.org/up2444_3_TSBC11.html
    Rozmiar pliku: 1K



    ABC Amber LIT Converter

    Licencja: freeware

    • Otwiera formaty LIT (eBooki Microsoft Reader).
    • Umożliwia ich konwersję do: PDF, HTML, RTF, CHM, HLP, TXT, DOC, WRI, WPD, MCW, WPS, SAM, WSD, Clipboard
    • Bonus od wersji 2.02: konwersja do RB (Rocket eBook), FB2 (FictionBook), PDB (Palm)
    • Obsługuje konwersję typu batch z nielimitowaną liczbą plików.
    • Dostępna też linia komend.
    • W programie można ustawić język polski



    ABC Amber Palm Converter

    Licencja: freeware

    • Otwiera formaty PDB i PRC (eBooki Palm)
    • Umożliwia ich konwersję do: PDF, HTML, RTF, CHM, HLP, TXT, DOC, WPD, Clipboard
    • Bonus od wersji 2.02: konwersja do RB (Rocket eBook), FB2 (FictionBook), LIT (MS Reader)
    • Obsługuje konwersję typu batch
    • Obsługa z linii komend
    • W programie można ustawić język polski





    .



    Po pierwsze widzę, że nia masz zielonego pojęcia o HTML-u. To, że zrobiłeś szablon strony jest ostatnią rzeczą, jaką powinienieś zrobić.
    To dopiero początek twojej drogi i mówię to od razu. Stronę z twojego szablonu zrobisz dopiero po nauczeniu się przynajmniej dobrze HTML( też dobrze, by było gdybyś douczył się także CSS), inaczej możesz sobie odpuścić.
    HTML-a możesz spokojnie nauczyć się z internetowych kursów, bo to są podstawy, jednak radziłbym kupić książkę o CSS, ponieważ jest to najbardziej podstawowy język po HTML i moim zdaniem powinno, a wręcz trzeba go znać.(Polecam książkę ,, CSS - Witryny szyte na miarę" Charles Wyke- Smith, wiadomo znajduje się tutaj kilka błędów, lecz książka warta polecenia, bo uczy się z niej świetnie.)
    Pytasz o program, który nie jest darmowy, po drugie bez podstaw daleko nie zajdziesz, więc radzę ci zacząć od samego Notatnika( tak notatnika z Windowsa), bo wyrabiasz sobie pamięć i będziesz znał większość komend.
    PS. Bez opanowania CSS możesz sobie odpuścić.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaskadowe_arkusze_stylów




    Brad ja widze jeden duzy minus tego generatora: powstałe strony są statyczne, googiel w jeden dzień od razu ma dostęp do wszystkich podstron, a potem taka strona tylko wisi i wegetuje.

    Tak, oczywiście masz racje, ale jeśli ktoś zna chociaż podstawy html'a/php może sobie napisać taki szablon, który będzie dynamiczny. Program to tylko narzędzie do tworzenia zaplecza, coś jak wersja notatnika stworzona specjalnie dla osób tworzących zaplecze. Na notatniku można napisać każdą stronę, na to samo pozwala mój program, tyle że szybciej i wygodniej. Planuje wprowadzić komendy do języka programu, które pomogą tworzyć dynamiczne strony osobą słabo znającym php i bazy danych.



    Potrzebuje jakiegoś narzędzia które łączy pliki mpeg2 w jeden film. Tak konkretniej to mam kilkaset krótkich filmików (w ponumerowanych katalogach ponumerowane pliki) i musze je skleić w jeden długi, więc potrzebuje albo narzędzia które przyjmie nazwy tych plików w linii komend, albo jakiejś biblioteki do jakiegokolwiek języka, która umożliwia coś takiego.
    Ściągnałem to http://www.mitov.com...l/videolab.html ale się sypie przy kompilacji (tj chyba komponenty się źle zainstalowały, bo wystarczy wrzucić komponent na formę żeby przy kompilacji wyskakiwał błąd jakichś plików).
    Ten post był edytowany przez Deadeye dnia: 14 Październik 2009 - 18:52




    Witam!!
    Chciałbym się dowiedzieć czy mogę już zacząć programować w czymś poważniejszym od html i java script.
    Mam 13 lat także wiedza matematyczna jeszcze nieduża.
    Chciałbym spróbować pascala bo niewiem co dobre na początek.
    Zastanawiałem się nad pascalem albo php bo to w miarę łatwe języki.
    Powiedzcie mi skąd pascala ściągnąć bo w torrencie nie ma.
    Chciałbym poprostu na informatyce trochę poszpanować wprawdzie w 1 gim nie ma ale w 2 lub 3 będzie i już ma wejść html dlatego nie będe brylował tak jak w podstawówce bo tam miałem 6 z infy.
    Także proszę o pomoc i mam nadzieję że ją dostanę.
    Najbardziej chcę wiedzieć gdzie można pascala ściągnąć z jakimś kompilatorem żeby sprawdzać te programy w nim napisane czy działają.
    Jak najlepiej się uczyć pisania programów lepsze jest wkuwanie znaczników czy przepisywanie i myślenie co do czego służy???

    Polecam Ci paskala na dobry poczatek, uczy pewnego ladu, jest bardziej zapobiegliwy w popelnianiu bledow, niz np. C++, bo na mniej pozwala :). Jak najlepiej się uczyć pisania programów? Poznac podstawowe komendy, skladnie, petle, pozniej przejrzec programy ktore ktos kiedys zrobil, no a przede wszystkim - miec wlasne pomysly na programy i realizowac je, stawiac sobie poprzeczke coraz wyzej ;)
    matematyka , jesli bedziesz robil wlasne pomysly, nie musi byc ci jakos wybitnie znana. Natomiast logika sie przydaje (np. prawda i falsz daje w rezultacie falsz itd) . Ale do tego mozna raczej dojsc samemu, nie zrazaj sie bynajmniej :)
    tyle moich rad i tego, jak ja podchodze do programowania :)



    Już mamy termin warsztatów. Zamieszczam informację ze strony chorągwianej.
    Oczywiście serdecznie zapraszam do udziału w szkoleniu.
    Ja tam będę


    Warsztaty HTML/PHP - 2008-12-10 09:58:02
    W ostatnią sobotę przed Świętami (20.12.2008r.) w lokalu komendy chorągwi odbędą się warsztaty HTML i PHP. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na adres webmaster@krakowska.zhp.pl.

    Warsztaty mają na celu poszerzenie wiadomości związanych z pisaniem stron w HTMLu i zapoznanie z językiem programowania PHP służącym do tworzenia dynamicznych stron WWW.

    Zapraszamy serdecznie harcerzy z poszczególnych hufców, którzy zajmują się tworzeniem i utrzymaniem stron hufcowych, a także osoby odpowiedzialne za strony innych jednostek chorągwianych.

    Zakres materiału realizowanego na warsztatach, a także ich długość zależeć będzie od wiedzy i preferencji uczestników, tak więc proszę o wcześniejsze zgłoszenie.

    Warsztaty planujemy rozpocząć o godz. 9:00.

    pwd. Wiktor Maj
    szef Zespołu ds. Internetu
    ZHP Chorągwi Krakowskiej




    Napisz co Ci sie w nim nie podoba.

    Czekałem ponad rok, na coś co spełni moje wymagania. Nie chciałem kupić stacjonarki ani samemu czegoś składać. To spełnia większość.
    Ale mimo małej ceny, powinien:

    - mieć wyłącznik ( niewygoda, gdy soft się powiesi )
    - dawać możliwość dołączenia w przyszłości ( future connector ) płytki z obsługą CSS/Macrovision ( za dodatkową kasę ), aby można było dołączyć stacjonarny odtwarzacz z PC jakiegokolwiek formatu BR,HD, DVD9/4 , ... inny który powstanie za 1/2 roku....
    - nie jest to super istotne i wynika z ograniczeń czipsetu, ale wstawiłbym GigabitEthernet + Ethernet. Jak ktoś ma w pokoju już jakiś NMT, to aby postawić dodatkowy - musi postawić słicza. Mając na uwadze, że w tym siedzi linux - jest to jedna komenda i 2 port miałby też ethernet. Swoją drogą - w specyfikacji czipsetu wydawało mi się, że mogą być 2 porty ethernet.

    To, co mnie teraz drażni, ale na pewno poprawią ( wiem to po kiss'ie, którego mam od paru lat ( różne modele ) i z innymi jest podobnie ):
    - polskie ogonki w napisach
    - napisy generalnie w różnych formatach ( fajnie byłoby, aby można było je zobaczyć w katalogu i przełączać, ale to nie jest super ważne - nazwa może być równa tej z filmem )
    - DTS na HDMI
    - zwiechy ( pewnie jak zwykle "memory leak" ) po dużej transmisji na dysk > 30 GB, kilka źródeł na raz - po prostu umarł.
    - brak szczegółowej dokumentacji użytkownika ( choćby w formie *.txt lub *.html ) - wszystkiego trzeba się domyslać i dowiadywać ( jak z tym ftpuser/1234 )

    Ale oczywiście jestem zadowolony z zakupu.... Z innymi odtwarzaczami cierpliwie czekałem na kolejne wersje softu - tu też poczekam.

    Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - czy jest metoda bezspornego i bezobsługowego wgrania softu w przypadku kompletnej zwiechy lub zagonienia się w kozi róg ( zmiana języka na chinese ). W Vivie/Mancie którą parę lat temu miałem był kłopot taki, że jak coś poszło nie tak z wgraniem softu lub wgrało się uszkodzony - to do serwisu i EPROM ERASE, w KISS'ie jest tak, że zawsze można go bootnąć z specjalnej płyty i nie ma strachu.
    Jak jest tu?

    F.
    ... nie za długo... sorki... :-)

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl