logo
 Pokrewne renessmeKomis z wózkami dziecięcymi PoznańKomis używanymi meblami PoznańKomendy Wojewódzkiej Policji w PoznaniuKomis samochodowy Gniezno Poznańskakorekta wady wzroku Poznańkoncerty muzyki dawnej w PoznańKomis samochodów używanych w PoznaniuKomunikacja prywatna Poznańkonta ING PoznańKomunikacja Poznań plan
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • braseria.xlx.pl
  • renessme



    Jeżeli ktoś z Was będzie rozglądał się za kominem systemowym, polecam firmę Plewa

    Dlaczego ta firma a nie inna? (czyt. Schiedel, IBF) Bo ich produkt jest bardzo dobrej jakosci, tylko na naszym rynku jeszcze mało znany, bo cena za tę jakość jest niższa niż Schiedel a podobna do IBF, bo siedzibę mają w Poznaniu.

    jeżeli ktoś z Was będzie się z tym Panem kontaktował, wspomnijcie, że namiar od Marcina który buduje w Rokietnicy obok budynku Policji. Żeby wiedzieli, że ich poleciłem, bo na to zasłużyli. I żeby wiedzieli jak wielka jest siła tego forum :wink:
    Byłam, powiedziałam skąd namiary, Pan rzeczywiście bardzo miły, uprzejmy, rozmowa w dobrej atmosferze i w ogóle...
    Co do cen: jeśli chodzi o komin do kondensacyjnych to rzeczywiście sporo taniej niż Schiedel (na kominie 7,66m wyszło 600PLN taniej a jeszcze mają dobre upusty) ale już na zwykłym kominie do kominka np i pustakach wentylacyjnych to nawet po upustach wyszło drożej niż Schiedel - tak że polecam ale należy porównywać ceny :)
    Pozdrawiam
    Asia



    U naszego dostawcy zabrakło suporeksu a ściany nie są nawet na półmetku. Dostawca zaproponował bloczki ytonga, co było robić wzięłam.
    Po wymurowaniu kilku warstw okazało się, że jest dużo lepszym materiałem, bloczki są równe i nie popękane jak to było z suporeksem.
    Kominy zastosowaliśmy z firmy Plewa, z Poznania, są one z wkładem ceramicznym innym do kominka i innym do kotła gazowego oraz posiadają izolację z wełny mineralnej.
    Najważniejsze, że są konkurencyjne cenowo za oba zapłaciłam 5250 zł.
    Przygotowuję zdjęcia do wklejenia może w przyszłym tygodniu kilka zamieszczę.



    An.i - wyrażaj swoje opinie i to bardzo :wink: Pewnie, że czas sam pewnie przyniesie rozwiązania , ale bywa, że człowiek nie wpadnie na prostego pomysła ...a ktos podpowie.

    Do kominów wracając. Ja za Plewe zapłaciłam 3.700 - dwie sztuki. Jeden jest do kominka z wkładem ceramicznym ( 8 m) + cztery ciągi wentylacyjne. Drugi to sama wentylacja - trzy ciągi (troszkę niższy - nie pamiętam dokładnie) ...ale do pieca w kotłowni to pewnie schiedel pójdzie. Już nie będzie taki drogi bo "niższy".

    Możesz zadzwonić do Poznania ( 61 662-27-45) i dopytać o wycenę. Ja kontaktowałam się też drogą mailową plewa-poznan@wp.pl.
    Doradził mi ktoś znajomy - używa i jest zadowolony. Zobaczymy ...
    Ponoć mają dożywotnią gwarancję.



    Firma Grum oferuje swoje usługi w zakresie szeroko pojętego zduństwa i kominkarstwa.

    Wybrane usługi świadczone przez naszą firmę:

    - kominki tradycyjne z paleniskiem otwartym,
    - kominki z wkładem kominkowym z kamienia, płyt GK, płyt izolacyjnych, kafli
    - kominki kumulacyjne kaflowe bądź z płyt szamotowych z modułową masą kumulacjną, (ciepłe do 24 godzin od spalenia jednego załadunku opału)
    - piece kaflowe tradycyjne,
    - nowoczesne piece kaflowe,
    - modernizacja starych piecy kaflowych,
    - piece chlebowe,
    - wędzarnie,
    - grile ogrodowe,
    - sprzedaż i montaż kominów systemowych Plewa
    - sprzedaż wkładów kominkowych i materiałów do budowy kominków,

    zapraszamy na nasze strony internetowe:

    sklep internetowy kominki wolnostojące, wkłady kominkowe, kominy
    galerie projektów kominków

    pozdrawiam

    Grum



    Witam
    Heh taki ładny domek, a nikt nowy sie nie pojawił do dyskusji w temacie :-?
    Dostałem wycenę i w zasadzie już podpisałem umowę z wykonawcą
    na Stan Surowy Otwarty za cenę 239tys brutto ( z 7% VAT) robocizna i materiały.
    Region Poznań.
    W cenę wchodzą następujące elementy:
    geodeta, fundamenty, ściany parteru i poddasza, nadproża okienne
    dostosowane do rolet, kominy systemowe Schiedel lub Plewa,
    strop żelbetowy, ściany działowe parteru ( na poddaszu będzie nidagips),
    schody wewnętrzne i wejściowe oraz tarasy, na dachu pełne deskowanie
    + papa i dachówka Brass Celtycka Lumino grafit, rynny PCV Marley lub Wavin
    + opierzenia dachowe.

    Aha i z ostatniej chwili - na 99% zmienię dachówkę na Brass Podwójne-S Cisar grafit
    - zdecydowanie lepsza jakościowa i najważniejsze ładniejsza :P



    co do wyboru schiedel czy plewa to jednak jak dla mnie zdecydowanie plewa jeśli się porówna bezpośrednio oba produkty (dla danego typu odprowadzania spalin) . Przyznaję , że będąc z Poznania w czerwcu 2008 r. kupowałem (prowadziłem telefoniczne negocjacje cenowe ) kominy plewy dla brata budującego się w innej miejscowości- kominy pod piec na ekogroszek , pod kominek i kominy wentylacyjne . Przykładowo wystarczy porównać na stronach internetowych dane techniczne plewy z aprobaty technicznej z danymi schiedla - przykładowo kominy do paliw stałych plewy mają zauważalnie lepszą odporność termiczną (w najwyższej możliwej klasie) . Poza tym jeśli porówna się rury kamionkowe (a miałem możliwość uczynić to tego samego dnia na budmie) to plewa robi jednak lepsze wrażenie (być może przez ten "bajer" owalny przekrój przewodu kominowego) , a cały system kominowy jakby był bardziej przemyślany i wyglądał na lepiej spasowany , choć być może wrażenia takie wynikały z obserwacji efektu targowej ekspozycji w 2008 r. . Co do innych czynników za schiedlem przemawia z kolei dłuższa tradycja na polskim rynku i ilość zadowolonych klientów oraz większa ilość dostępnych w Polsce modeli systemów kominowych a także ewentualna pomoc techniczna i szkolenie . Z kolei plewa jest (a przynajmniej była 8 miesięcy temu , gdy kurs euro był niższy) na polskim rynku tańsza od schiedla , zwłaszcza , iż jej przedstawiciel w Poznaniu (zanim jeszcze przeniósł siedzibę z Grunwaldu na Szczepankowo czy Pokrzywno - dzielnice Poznania ) był otwarty na negocjacje cenowe . Ja uzyskałem - 15% rabatu od cen katalogowych (a te przy porównywalnych kominach są znacznie niższe niż w schiedlu - odwrotnie niż w Niemczech ) oraz bezpłatny transport na budowę (230 km od Poznania) , choć towar chyba bezpośrednio jechał z Niemiec . Schiedel (przedstawiciel handlowy) też proponował rabat ale cena finalna była znacznie wyższa z tym , że gratis miałem jeszcze "dostać" : "legendarną" niezawodność schiedla , uznanie majstrów stawiających dom brata co do solidności wyboru oraz co bezcenne zabezpieczenie się przed krytyką znajomych co do takiego wyboru - bo przecież schiedla nie można źle oceniać . Podsumowując znalazłem dla brata (jest z niego zadowolony- po postawieniu kominów ) towar co najmniej porównywalny (ja uważam że trochę lepszy) za istotnie niższą cenę , a to ostatnie mogło wynikach z polityki cenowej , by zaistnieć na polskim rynku - gdzie póki co schiedel marketingowo i w w obiegowej opinii "króluje" .



    Dla tych co są przed kupnem kominów:
    Plewa- Pokrzywno 3, Poznań
    1. Uni FE 18/18 + kan.went. 7,66 mb, podłączenie 45 st 1926,43 brutto
    2. Uni LAS 12/12 + kan.went. 7,66 mb 2231,20 brutto
    Fachowa i miła obsługa...



    Witam , jestem nowy na forum . Pozdrawiam wszystkich budujących w okolicach Poznania.
    Mam do Was pytanie : chcę kupić komin systemowy firmy Plewa. Czy można gdzieś taniej kupic taki system niż w firmie Plewa w Pokrzywnie ?



    No dobra. Obejdzie się bez kucia i burzenia. Zostaje tak jak jest zrobione. Ale nie znoszę być królikiem doświadczalnym, zwłaszcza dla błędów kierownika budowy.

    Tydzień upłynął mi intensywnie. Tzn na budowie nie działo się nic, poza polewaniem stropu (120 km dziennie podróży.... ) i rozgwoździowywaniem/czyszczeniem desek po szalowaniu wieńca. Już połowa roboty za mną, odzyskam więc półtora kubika calowych desek. Będzie na strop nad garażem jak znalazł.

    W międzyczasie szukałem rozwiązania na komin. Może wpierw słów kilka o kominie i wentylacji. Jak pisałem wyżej, projekt dość nieszczęśliwie zakłada, że kratka wentylacyjna w pomieszczeniu gospodarczym wyjdzie sobie akurat tam, gdzie będzie futryna drzwi (no albo ciut wyżej, w każdym razie albo w ścianie albo w futrynie). Poglądowo kawałek projektu:

    http://www.gerion.perfekt.pl/budowa/kominy_s.jpg


    Zamiast więc stosować rozwiązanie: przewód kominowy+wentylacja+przewód wentylacyjny dwukanałowy, wybieram opcję kominowy+przewód wentylacyjny dwukanałowy+anemostat w pom. gosp.

    Nieco inaczej jest z kominem do kominka:
    http://www.gerion.perfekt.pl/budowa/kominy2_s.jpg

    Oczywiście mistrzowscy murarze ścianę działową garderoby (pom. 1/5) połączyli mi ze ścianką konstrukcyjną. I wątpię, by zmieścił mi się na wymurowanym wcześniej fundamencie komin i kanały wentylacyjne. Ale i tak się tym nie martwię, bo przecież wszystkie działówki rozbierają i stawiają na nowo po wylewce chudziaka (więc też po wymurowaniu kominów).

    W sumie więc potrzebuję 7mb Rondo i 7 mb Rondo plus. Do tego 2 x 7m dwukanałowy system wentylacji grawitacyjnej.

    Naszukałem się trochę po Poznaniu. Jasne, że chciałem "przyoszczędzić" i wybrać jakiś zamieniik Schiedla... Wiecie jak trudno coś znaleść?! Trafiłem na Lutycką do Euro-Matu. Nie dość, że na Bolesławiec trzeba czekać 3 (!) tygodnie, to cena którą mi zaproponował Pan hurtownik była taka sobie. Za ww komplet, coś w granicach 4 tys. Poza tym koszt transportu bla bla bla i wogóle fochy stroił jak panna na weselu. Za to zaproponował mi systemy PLEWA. Coś pośredeniego między Bolesławcem a Scheiedlem (wedle niego). Obejrzałem na wystawce (stało to to obok Bolesławca) i różnicę w jakości wykonania widać faktycznie gołym okiem. Słowa nie napiszę o drzwiczkach wyczystkowych z Bolesławca, bo albo w Euro-Macie sami to sfuszerowali, albo faktycznie wygląda to dość amatorsko. PLEWĘ gość wycenił mi na 5800 brutto. Tjaa... coś pośredniego.

    Pokazałem mu wycenę firmy Wena (z Dąbrowskiego) na identyczny system Schiedla. 4,9 tys brutto, transport i wyładunek gratis, 3 dni oczekiwania na realizację. Gość wymiękł. Kolejna hurtownia co szuka frajerów?

    Tak więc wezmę pewnie Schiedla. Myślałem jeszcze o takim manewrze, by wyciąg kuchenny połączyć z kanałem wentylacyjnym (wszystko w jednym), ale raz - kominiarz może grymasić przy odbiorze, dwa - oszczędność mizerna (około 200 zł netto).

    I teraz tak, majstry miały się zjawić dziś. :evil:
    Ale wczoraj zadzwoniły, że będą dopiero 13 września... I wcale mi to z terminaminie pasi, bo tak - więźba już jest. Nie mogą zacząć jej robić, bo nie ma wymurowanych słupków pod dach nad tarsem (ba nie ma w ogóle tarasu) i nie ma wymurowanego przedwejścia. Pewnie więc więźbiarze pojawią się dopiero po 26 września, oby im terminy pasowały (ponoć w 4 dni machną wszystko), ale znając życie terminy im pasować nie będą.

    Już obmyślam zemstę na murarzach za pokrzyżowanie mi planów i myślę, że wpadłem na wystarczająco paskudne rozwiązanie. No ale nie będę uprzedzał faktów.

    Dzięki temu, że strop jest regularnie polewany, setki litrów wody dostają się do środka przez właz schodowy i dziury na kominy. Teraz widać wyraźnie fuszerkę majstrów, miejsca dobrze zawibrowane (a więc te, gdzie mieli jeszcze sprawną żabę do wibrowania) nic się z nimi nie dzieje.
    Miejsca, gdzie żaba się już popsuła i ponoć majstry polewały wodą piasek ... bez komentarza, musiałem podbijać od spodu stemple - tak pospółka usiadła. Szczęściem nie ma tam wielu stempli i nie grozi mi ugięcie się stropu ;-)

    Ale to co zrobiło się z odpękniętymi ściankami działowymi woła o pomstę do nieba. Kiedyś szczelina była 1,5 cm. Teraz spokojnie tam wchodzi moje przedramie. Z premedytacją leję wodę po jedyną ściankę działową która nie usiadł. Niech se spokojnie odpęknie i usiądzie. Będą mieli Bartki rozbierania i kucia "fundamencików" na parę dni. A ja będę stał nad nimi z batem i łoił po tyłku.

    Tak sobie myślę, że po częściowym rozstemplowaniu w piątek (2 tydzień), raz jeszcze porządnie zleję wodą pospółkę, żeby usiadło ostatecznie to co jeszcze nie usiadło (zasypwanie fundamentów było 8 lipca, a więc to drugi miesiąc). Nie chciałbym się zdziwić potem, jak wyleją mi chudziak, że chudziak nagle miejscami osiada i pęka... Widzicie inne wyjście? Mechanicznie nie będę wibrował, no bo jak - są już mury i strop. A wylana płyta też inaczej rozkłada swój ciężar, niż betonowe fundamenciki, głębokie na 50 cm, pod którymi jest jeszcze metr piachu...

    Dostałem już ofertę na wykonanie instalacji sanitaro-kanalizacyjnej. Cosik koło 1600 zł za wszystko i gość możepodejść z marszu (bo z Kostrzyna). Dzięki Pati za namiar ! ;-) Chyba skorzystam, bo jak z marszu, to dobrze- też nie potafię dziś zaplanować konkretnej daty kiedy co i gdzie...

    Wcześniej myślałem, że zdążę w tym roku zrobić jeszcez instalacje. ALe wygląda na to, że nie bardzo. Nawet jakby udało mi się do połowy września wylać chudy beton, to i tak sama elektryka zajmie ze 2 tygodnie, podobnie jak instalacja wody i C.O. Czyli połowa października.

    A potem musiałby otynkować, żeby złodzieje nie powyrywali miedzi ze ścian, ocieplić podposadzkę i wylać jastrych... Robi się przełom października/listopada. Nikt mi nie zagwarantuje, że nie będzie przymrozków. A w takiej pogodzie to tynki szlag trafi.

    Chyba więc nie będę się gorączkował i poczekamy z tym do wiosny. Ze spokojem planując sobie kolejny etap i goniąc za zimowymi promocjami na stolarkę, płytki i inne cuda niezbędne do kolejnych etapów budowania.

    Właśnie. Dachówka ;-) O dachówcę napiszę w kolejnym poście, bo muszę dziś wieczorem podliczyć i porównać ofertę Jungmeiera i Nelskampa. Acha, zobaczyłem i dotknąłem rynny Lindab i oszalałem ;-) Czemu to musi być takie drogie ?

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl