logo
 Pokrewne renessmekomputer nie czyta dyskietek dyskietekkomputery pokładowe w samochodach jakie mają funkcjeKomputer zakupiony przed założeniem działalnościkomputer resetuje się podczas ściągania plikówkostka od modułu komputera Polonez gdzie jestkomputer zatrzymuje się podczas uruchamiania biosukomputer nagle się wyłącza przy rozruchukomputer się zawiesza przy włączaniu Skypekomputer resetuje się przy uruchamianiu skypakomputer wykrywa telefon jako MTP
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • videojahu.xlx.pl
  • renessme


    Plik MPEG-2 z VHS przez kartę WinFast TV 2000 XP Expert-obraz i dźwięk dobry, ale nie przyjmuje tego pliku Pinnacle 9.4 (konwertuje kilka godzin, a na koniec komunikat "niewłaściwy plik") Na forum wyczytałem, że trzeba go przekonwertorować programem TMPGEnc 2.5 i tak zrobiłem. Czym różnią się oba pliki MPEG-2 nie pojmuję.
    Po obejrzeniu na monitorze dźwięk jest niezgodny z obrazem-osoba mówi a po kilku do kilkunastu sekund słychać głos. Pinnacle przyjmuje tak zrobione pliki, ale problem dźwięku zostaje. Co robić, gdzie popełniam bład?
    Podaję parametry-zgrywanie:
    VHS>MPEG Profil przechwytywania-MPEG 2, jakość optymalna, rozdzielczość 720x526, bitrate MPEG-2 zmienne, transmisja danych 6000 Kbps. AUDIO MPEG-1 Layer II, stereo 224 Kbps
    Konwersja TMPGEnc jak wyżej, zgodnie z zaleceniami w artykule "Filmy z komputera" z numeru 6/2004 Eksperta.





    (...) karta potrafi kodowac material np.z analogowej kamery bezposrednio do MPEG2 bez gubienia klatek.Tego zwykle karty nvidii nie potrafia.
    Mylisz się :P W obu przypadkach kompresja MPEG jest programowa. Natomiast jeśli ktoś bawi się w amatorską obróbkę filmów na komputerze, to znacznie wygodniejszy od MPEG jest format MJPEG (np. kodek Morgan MJPEG v3) w którym każdka klatka skompresowana jest niezależnie. Amatorskie karty video (np. Pinnacle DC10+) wykorzystują również kompresję MJPEG, ale robią to całkowicie sprzętowo nie obciążając procesora.


    Jesli uwazasz ze myle sie stwierdzajac ze karta potrafi kodowac bezposrednio do MPEG2 bez gubienia klatek...to chyba nigdy nie miales takiej karty :P Co do standardow kompresji MJPEG to masz oczywiscie racje ale ja mowie tu o kartach ATi a nie amatorskich kart do nieliniowego montazu wideo.Co do czysto programowego kodowania...znowu sie mylisz,poczytaj chocby specyfikacje Rage Theater na oficjalnym saicie ATi i sprawdz jakie wykonuje zadania.



    " />w tej kamerze nie ma innej możliwości zapisu, jeśli chodzi o przerobienie pliku nawet do postaci nie skompresowanej to wynika problem, chodzi o to że obraz jest powielany w poziomie jest w odległości 2/3 obrazu pasek przezroczysty po nim od początku obraz tylko część. Jaśniej mówiąc po lewej stronie jest 2/3 obrazu a po prawej 1/3. próbowałem różnych programów do przeróbek, między innymi ULEAD VIDEO, PINACLE, nawet VIRTUAL DABa i to samo, nie wiem gdzie leży wina, myślałem ze po stronie kodeków w systemie ale na innym komputerze z innymi pakietami kodeków też to się dzieje. Wiem ze lepjej by było zmienić format lub kodek ale nie daje rady z tym. Natomiast inne pliki jak mpeg2, kontener avi z różnym kodekami o niższych rozdzielczościach są obsługiwane bezproblemowo. Mogę zapisać do różnej postaci wideo. Próbowałem co było możliwe technicznie, nawet ADOBE PREMIERE PRO i om sobie nie radzi, nie wiem co dalej mam robić? Jak na razie jedyną alternatywą o ile nikt z forumowiczó nie wymyśli inaczej jest podpięcie karty TV do mojekgo kompa i podłączenie kablem kamery do tej karty i w ten sposób zgranie, ale jest to bardzo nie dogodne, zwłaszcza że z kamery mogę wyjąć karte SD i zgrać bezpośrednio na komp ale w takiej formie jest nie możliwa obróbka materiałuy.



    " />Mam problem. Po dlugich i burzliwych namyslach kupilem karte Pinnacle AV/DV aby zgrywac material z analogowej kamery a w przyszlosci z cyfrowej. Przy zgrywaniu oczywiscie ustawiam format DV to AVI aby zgrywac material bez kompresji w jak najlepszej jakosci. Lecz po zgraniu materialu gdy odtwarzam plik *.avi np w best playerze (bez obrobki - surowy, zgrany plik avi) w miejscach gdzie na ekranie jest ruch (np jak ktos rusza reka) obraz jest pasiasty (widac jakby linie obrazu sie troszeczke rozjezdzaly). Taki efekt dla obrazu juz wczesniej zauwazylem prz ogladaniu telewizji na karcie telewizyjnej na komputerze. Prosze powiedzcie mi czy to jest normalne, czy po prostu cos zle ustawiam. Ale probowalem juz wszystkiego. Zaznaczam ze jak zgrywam fimy do mpga takiego czegos nie ma, ale wiadomo obraz wtedy juz traci na jakosci i nie satysfakcjonuje mnie to. Wolalbym zgrac material bezstratnie na kompa i obrobic go i potem skompresowac i wypalic np. na DVD. Jeszcze raz prosze o pomoc.



    " />Witam!

    Posiadam kilka płyt DVD, które chyba zostały źle utworzone, a mianowicie po wyświetleniu planszy tytułowej żaden odtwarzacz stacjonarny nie chce uruchomić filmu (może plansza została źle zlinkowana z materiałem video). Nawet na komputerze WindowsMediaPlayer oprócz planszy nie chce wystartować filmu, podobnie działa odtwarzacz HP QuickPlay, który mam na HP Pavilion'ku. Jedny program, który potrafi te płyty ruszyć to PowerDVD, więc stąd wiem, że materiał video nie jest uszkodzony.
    Postanowiłem więc wykorzystać Pinnacle Studio 12 i funkcję 'Przechwyć lub zaimportuj z: Dysk wideo DVD'. Program bez problemu zaimportował materiał DVD (pomijając tą nieszczęsną planszę tytułową) i zapisał jako jeden plik MPEG2. Czy za pomocą PS12 da się z tego pliku utworzyć ponownie dysk DVD bez ponownego renderowania materiału? Próbowałem utworzyć dysk DVD ale PS12 zaczął renderowanie klatek. Może trzeba coś ustawić (opcję 'zawsze koduj ponownie cały film' mam wyłączoną). Może istnieje inny program, który tylko utworzy dysk, bez ponownego kodowania materiału?



    " />Witam,

    korzystam, z Vegasa z dwoma monitorami i do tego mam tak zwany monitor podglądowy (TV), który jest podłączony poprzez Movie Boxa firmy Pinacle. Nie wiem co wpływa na to iż obraz na TV lekko szarpie, oczywiście zmieniam ustawienia we właściwościach podglądu na previu lub draft ale ... Pytanie który komponent komputera należy zmienić aby obraz był płynny. A być może sa ustawienia Vegasa, które pomagają to zminimalizować. Dodam tylko iż materiał odtwarzany z Media Libary jest płynny, natomiast sytuacja zmienia się kiedy ten sam klip jest położony na timeline i zapewne jest rkompresowany - co by to nie oznaczało



    " />Niekiedy stosuję taki tryb przeliczania do "zwykłego" montażu w Pinnacle 8/9/10: w jednym kompie zgrany jest np. 4-godzinny materiał z VHS, na obu tworzę dwa projekty po 2 godziny (drugi korzysta z udostępnionego materiału roboczego na HDD pierwszego). W normalnej sytuacji komputer przelicza 2-godzinny film w czasie ok. 4,5h (Athlon 2600+, nForce2, 1GB), więc byłoby ok. 2x4,5h=9h na przeliczenie 4 godzin materiału w tym komputerze. Przy użyciu łącza czas pracy obu maszyn nad 4-godzinnym materiałem, podzielonym na dwie część przekroczy 9 godzin. Lepiej więc poświęcić na to jeden komputer od początku do końca, a drugi do innych zadań niż mieć zajęte oba (tym bardziej, że wiemy jakie jest obciążenie procesora kodowaniem - mało co można na nim zrobić w tym czasie). Złącze 1394 na pewno przydaje się do przerzucenia plików z jednego do drugiego: np. z HDD folder VIDEO_TS z komunią (ok. 6') i nagrywam na nagrywarkach w obu komputerach ten sam film, jeżeli oczywiście potrzebne są większe ilości kopii.
    Jeszcze jedna uciążliwość połączenia: uaktywnienie kamery w jednym kompie od razu domaga się przechwytu także w drugim. Na ten czas wolę je "rozłączyć", niż mieć problem z np. kodowaniem na drugiej maszynie. Nie mam kart video, wspomagających kodowanie - ale uważam że lepiej jest mieć 2-3 komputery do pracy ze średniej" półki niż tylko jeden wypasiony. "Zabawa" toczy się równolegle na wszystkich maszynach: przechwyt, kodowanie lub "odpoczynek". Oby tego ostatniego było jak najmniej:-)) Dariusz Łukaszewski, Choszczno



    " />
    ">Tu masz spolszczenie - LINK i patch do wersji 8.12.7 - LINK. Wiele lat używałem Pinnacle Studio w tej wersji. Nie klikaj zanim nie dokończy poprzedniej czynności, nie używaj mp3 (zamień dźwięki dodawane do programu na VAW), a będziesz miał dosyć stabilny, bardzo sympatyczny w użyciu program.
    WAV zajmuje ok 1,5 Mbit/s w bitrate strumienia DVD, a mp3 od 128 Kbit/s. Przy dłuższych nagraniach niz godzina, WAV może znacznie ograniczyc jakość video. Max bitrate przyjęty dla odtwarzaczy DVD to ok 9 Mb/s (praktycznie ustawia się 8 - 8,5 Mb/s, tyle że to jest łączne bitrate dla audio i video)dla godzinnego nagrania na płycie.
    Problem może być związany z wydajnością komputera, który nie daje rady płynnie odtwarzać skompresowane audio i video jednocześnie ?

    ?

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl