logo
 Pokrewne renessmekomputer nie czyta dyskietek dyskietekkomputery pokładowe w samochodach jakie mają funkcjeKomputer zakupiony przed założeniem działalnościkomputer resetuje się podczas ściągania plikówkostka od modułu komputera Polonez gdzie jestkomputer zatrzymuje się podczas uruchamiania biosukomputer nagle się wyłącza przy rozruchukomputer się zawiesza przy włączaniu Skypekomputer resetuje się przy uruchamianiu skypakomputer wykrywa telefon jako MTP
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • janekx82.keep.pl
  • renessme


    Witam

    Mam problem z kartą WIFI, w komputerze Sony Vaio NR310E /amerykański model/
    A mianowicie

    Nie działa karta WIFI, tzn sterowniki najnowsze są zainstalowane, komputer je wykrywa jak i samą kartę, jednak ona się nie włącza.
    Czy może być to problem software czy jest to definitywnie wada karty.
    Dodam tylko, że przy włączaniu komputera lampka od WIFI świeci, dopiero po chwili gdy wszystko się wczyta gaśnie i wyłącza się karta.
    Dziękuję i pozdrawiam.



    Witam, od niedawna posiadam S96S. Mam następujący problem (Vista Business 32 bit) - po wybraniu opcji wyłączenia komputera system jakby zamykał się poprawnie - ekran gaśnie (tzn nie całkowicie widać lekkie podświetlenie) i dioda świeci się cały czas jakby komp cały czas był włączony. Dopiero przytrzymanie klawisza zasilania całkowicie wyłącza komputer. Oczywiście stery ACPI mam zainstalowane ze strony Intela. Może ktoś spotkał się z czymś takim?



    Mam problem z płytą główna

    Polega on na tym że komp restartuje

    Jest pstryk, bez ostrzeżenia gaśnie monitor i zaczyna się od
    nowa ładowanie systemu.
    Wygląda to na restart sprzętowy - jakby komputer
    został wyłączony i włączony.

    Zmiana miejsca pobytu (podłączenia), reinstalacja
    systemu - nie zmieniły niczego.

    To się zdarza się to kilka razy dzienie.
    Nagle kilka razy z rzędu, potem się uspokaja.

    Pozdrawiam

    Wygląda to jak by coś odcinało napięcie do procesora i klap

    Czy ktoś wie gdzie jest dioda zabspieczjąca procesor przed przepięciem ?
    Bo chyba ona jest uszkodzona.

    Płyta jetway SIS530
    Procek 500 K6
    Grafika onboard
    RAM160
    Zasilacz 350W nowy




    Ostatnio zmieniłem karte i prubowałem podkręcić kompa bez wiekszych rezultatów..po tym zdazeniu pojawił mi sie dzieny bład czasami komputer sie "wyłancza" czerwona dioda pali sie ciagiem monitor gaśnie niemam pojęcia od czego może to być moze sugestie ?? jestem otwarty na propozcjie!!??


    no z******cie smieszne,
    poco podkrecac kompa bez wiekszych rezultatow? :hmm:
    dzieny blad????
    moze przestan pic to wszystko wroci do normy.




    Oprocz tego mam jeszcze inny, nie tak wazny i pilny problem:
    gdy wchodze w stan wstrzymania S3 albo S1&S3 (ustawione w BIOSie), zaraz po wstrzymaniu komputer natychmiast sam sie "budzi", tak, ze nie moge wogole z wstrzymywania S3 korzystac :/
    Gdy klikam "wstrzymaj", komp sie normalnie wstrzymuje, potem "gasnie", ale po 0.5 sekundy ponownie sie "rozbudza", jakbym sam nacisnal power, ale ja go nie naciskam :/
    Z trybu S1 (samo) lub hibernacji moge normanie korzystac.
    Mam nadzieje, ze niczego nie zapomnialem i licze na pomoc!

    Cos go wybudza, gdzieś da się ustawić które urządzenia mogą budzić kompa. Najprawdopodobniej jest to karta sieciowa.



    Witam
    mam dość dziwny problem i nie wiem jak go zdiagnozować :/
    otóż od kilku dni mój komp ma problem z wyświetlniem obrazu na monitorze po wybudzeniu tzn u mnie komp chodzi 24/h i na noc zawsze wyłączam monitor z klawisza natomiast jak włączam go rano to obraz na ok 1s się zapala po czym gaśnie (lampka na monitorze w dalszym ciągu się pali na zielono jak przy normalnie włączonym monitrze; ponowne wyłączenie i włączenie monitora skutkuje tym samym)
    wiem że komputer nie wisi bo po w czasie tego mrugnięcia widzę że zmieniaja sie dane w utorrencie a po wyłączeniu z klawisza system normalnie sie zamyka i słychać dźweki systemowe
    tydzień temu zmieniłem procesor z amd 3800 x2 windsor na 5200 x2 brisbane więcej zmian nie robiłem więc pytam czemu sie tak może dziać

    mój config to:
    ga-m59sli-s5
    amd64 X2 5200+
    4 x 512 ddr2 geil ultra
    radeon gigabyte x1650 pro na SP



    Witam.

    Od pół roku jestem posiadaczem laptopa Fujitsu Siemens Li 2727. Cały czas łączyłem sie z internetem przez klasyczną karte sieciową, od niedawna zacząłem używać sieci bezprzewodowej i napotkałem mały problem. Karta sie sama wyłącza przy włączaniu komputera. Włączam komputer dioda od WiFi sie swieci, pojawia sie obraz na monitorze, i dioda gaśnie. za każdym razem kiedy chcę skorzystać z internetu muszę wcisnąć kombinację klawiszy (Fn + F1) by włączyc karte. Przyznam ze jest to trochę uciążliwe, czy mozna to jakos zmienic? Ma ktoś jakis pomysł.

    i przy okazji zapytam czy jest mozliwosc zainstalowania Windowsa XP na tym laptopie?



    Mam to samo
    jak stoje to obroty a to 600 a to 900 i tak buja
    wymienilem juz prawie wszytko co mozna wymienic
    jaja się dzieją jak np jade 100 i dojezdzam do swiatel i gasnie
    niezaleznie czy na gazie czy nie czy mam właczona klime czy nie
    mechanicy " kowalscy" rozkladaja ręce jest to wersja CDX omegi tak więc nasrane tych czujników po ząb

    sam dedukcja dochodze żę co do silnika krokowego ( tez wymieniłem)
    którego zasadą jest przejęcie kontroli jak obroty silnika spadjaą od 1300 obr on czasami nie przejmuje dostaje poxniej sygnał z komputera jak obroty spadna do 200 i go dzwiga jak zdazy

    myśle że przyczyna tego może bys czujnik połozenia wału korbowego
    tylko tak myślę

    co o tym sadzicie

    a moze wiecie który czujnik jest odpowiedzialny za informacje ktorą odczytuje silnik krokowy by samochód nie zdechł



    Podpinam się pod temat - instalka sekwencyjna Mistral z wtryskami JET 18. Na wolnych obrotach albo pracuje bardzo nierówno, albo (najczęśćiej) gaśnie. Byłem w piatek u gazownika. Sprawdził wtryski (podmienił na nowe) - bez zmian, podmienił komputer - bez zmian. Adaptacja i zmiana mapy wtrysków nic nie dały. Przy okazji sprawdził, że podczas pracy na gazie conajmniej jeden wtryskiwacz od benzyny nadal pracuje. Mam załozony przekaźnik odcinający pompę paliwa PB.


    Czy ktoś ma w swoim okręcie taka instalację? Może ktoś dysponuje schematem i instrukcją w języku polskim do tej instalki? Znalazłem po angielsku na stronie producenta, ale może jest coś w naszym języku. Czeka mnie kolejna wizyta u gazownika, więc każda podpowiedź będzie na wagę złota.



    Witam serdecznie!
    Mam problem z układem wtryskowym. Czasem podczas jazdy się dusi jakby brał lewe powietrze. Kilka razy zgasł na drodze. Zazwyczaj udawało mi się znów odpalić bez problemu, ale zdarzało się że pompa przestawała chodzić. Dopiero na drugi dzień jakby nigdy nic znów działała. Byłem u dwóch mechaników, którzy nic nie stwiedzli, nawet na komputerze nic nie wyszło. Wymienione zostały wszystkie uszczelki, filtry powietrza i paliwa. Dodam jeszcze, że problem nasila się gdy zwalniam na biegu. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale temperatura rzadko jest powyżej 60 stopni. Myślałem że to może coś z elektrozaworem ale po wyjęciu go nic się nie zmieniło. Co ciekawe, normalnie gaśnie przy wyłączeniu stacyjki.
    Proszę pomóżcie, bo nie wiem czy mam już pompe wymieniać czy to coś mniej kosztownego.
    Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.



    Hmm, u mnie jazda na gazie wygląda mniej więcej tak samo jak na PB.

    Jeśli energii kinetycznej dostarcza nam na przykład siła ciążenia (jedziemy z górki) to dopływ paliwa jest odcinany od silnika i to nie silnik napędza koła a mniej więcej w drugą stronę.

    Natomiast jeśli jestem na płaskim i puszczę gaz na drugim biegu to ani na PB ani na LPG samochód mi nie gaśnie tylko się wolno toczy. Ba nawet pod nie za dużą górkę podjedzie. I wtedy chwilowe spalanie na komputerze wcale nie pokazuje mi się jako 0 tylko jakaś tam konkretna wartość (nie pamiętam dokładnie ale pewnie 4 - 6l).

    Jeśli auto gaśnie Ci na LPG gdy puszczasz gaz to najwyraźniej jest problem. Pytanie tylko czy z instalacją LPG czy innymi elementami. Na benzynie też samochód zachowuje Ci się w ten sam sposób (tzn zgaśnie na dwójce gdy nie dodajesz gazu zamiast wolno się toczyć?)

    Pozdrawiam,



    Witam,

    Mam w swojej skodzie niedawno zainstalowaną instalację gazową ( pod koniec listopada), z którą są ciągłe problemy.
    W grudniu robiłam remont silnika - palił olej - tak to się chyba nazywa. Po wymianie pierścieni jeździłam ponad miesiąc czasu na samej benzynie - wszystko było ok, żadne kontrolki się nie świeciły ani nic takiego.
    Ponad tydzień temu zaczęłam przełączać na gaz - i zaczęły sie problemy. Cały czas świecił się check, do tego najpierw przed przełączeniem z benzyny na gaz auto gasło a po kilku dniach auto też w czasie jazdy na gazie zaczęło gasnąć i to dość często, bez różnicy czy była to prędkość 180km/h czy 50 km/h.
    Byłam tam gdzie montowałam gaz - powiedzieli że trzeba było zmienić parametry itp i teraz będzie już dobrze. Nie zdążyłam przejechać km po wyjeździe od nich auto zgasło 3 razy!
    Po podłączeniu pod komputer wychodzi "zbyt bogata mieszanka paliw" czy jakoś tam.
    Do tego wszystkiego kontrolka check zgasła w momencie wyłączenia lpg.

    Czy jest ktoś tutaj kto ma ten sam model auta i ma instalację ? Czy wy także mieliście takie problemy ? Jakie instalacje macie założone ?
    Zależy mi na tym aby dojść do tego co dzieje się z tym autem.

    Podkreślam że jestem kobietą, nie wszystkie nazwy jestem w stanie zapamiętać, i nie wszystko dokładnie zrozumieć, więc proszę o wyrozumiałość.

    Skoda Octavia, 1999r , 2.0 benzyna SLX !

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl