[quote name='dragonfly' date='11.11.2009, 16:35 ' post='184135']
Witam
Przymierzam się do wyboru telewizora LCD:
LG 42LH3000 FULL HD albo TOSHIBA 42" 42RV635
ale prawdziwy problem mam z wyborem media tank`a.
Poszukuję czegoś super wszechstronnego :
1. dysk sieciowy (min 1 TB)
2. wifi lub LAN
3. odczyt z dysków innych komputerów w sieci Ms Network , zapis z komputerów na dysk Media Tanka, odczyt z USB
4. odtwarzanie multimediów (nowe DivX, AVI, czytanie napisów, formaty zdjęć, muzyka, DVD)
5. mile widziana opcja tunera , a przede wszystkim mozliwosc nagrywania programów z TV cyfrowej(moze byc nagrywanie z osobno podlaczonego tunera, np NBox)
6. stabilna praca, sprawdzona jakosc, przyzwoita szybkosc i energooszczednosc, wygodny interfejs
Czytając te interesujące informacje zastanawiam się czemu nikt nie wspomniał o Dvico Tvix6600N -z tunerem potrafi to wszystkoplus obsługuje formaty DTS MA, DolbyTrueHD i odtwarza BluRay. Fakt że jest troche droższy ale jakość kosztuje, a Tvix już wyrobił sobie całkiem dobrą markę. Tuner T431 lub441 działa w 6600 znaczenie lepiej niż w starych Tvixach(6500) i trudno mu coś zarzucić.
Dobra, dołączę się.
Otóż używam klawiatury pod USB (mam zestaw bezprzewodowej myszy i klawy). Mam ochotę teraz zmienić system (używam obecnie Win7, chwalę sobie ale chcę Ubuntu doinstalować). No i jak włącza mi się bootmenu instalatora pingwina to komputer nie reaguje na moje polecenia z klawiatury. Dodam że zwykłej klawki, pod PS2 nie mam. Da się to jakoś ominąć by nie wiem, np. zainstalować Ubuntu z poziomu windowsa (wiem wiem, głupio brzmi ale może jednak jest coś takiego możliwego). Jeśli nie, to żeby instalator reagował na to co wyklikuję na swojej klawiaturze.
Dodam że normalnie w BIOSie klawiatura działa (czyli mogę wejść w SETUP za pomocą DEL itd).
Instaluje USB 2.0 z płytki , na co komputer reaguje stwierdzeniem, że potrzebuje płytki "EHCI Driver Instalation Disk" (pierwsze słyszę) a potem szuka pliku ousbehci.sys w katalogu H:\C:\WINDOWS\drivers\ousb2 (to pierwsza propozycja). Plik ten znajduję w c:\windows\last good\System32\drivers, ale po wciśnięciu "Dalej" pojawia się info, że nie można zainstalować urządzenia (KOD 10). mozecie jakos pomuc prosze a mam sp2
mam wlasnie ten sam problem, skutkiem tego wszystkiego jest (tak mi sie wydaje przynajmniej), ze nie moge podlaczyc do kompa zadnej cyfrowki, ipoda, karty pamieci usb itp.
moze ktos podpowie jak ten problem rozwiazac?
W późnych godzinach nocnych wyczytałem na jakimś zagranicznym forum, że być może to wina wadliwej płyty głównej. W moim przypadku jest to gigabyte gak8ns z chipsetem nVidia nForce 3 250/ATX. Zatanawiam się powoli nad wymianą płytki.
Dziękuję za odpowiedż.
Niestety to nie dyski HDD lecz płyta główna (tak mi się wydaje)
Nie znajduje już urządzeń podpiętych pod port USB które nie mają własnego zasilania
Również przy uruchamianiu komputera ma różne przebłyski (wyświetlanie sekundowe) screnów których do dzisiaj nie widziałem.
Może ktoś poleciłby jakąś dobrą płytę główną która obsłuży 8 dysków HDD 3 napędy?
Mile widziana jak najszybsza odpowiedż.
Zainstalowałem Samsung PC Studio , Kebel USB i sterowniki ... A w Menadżerze Komputera jest wykrzyknik przy USB do Samsunga , nie wiem co z Tym zrobić , bo nie moge poprzesyłać z kompa na kome i na odwrót ... Komórka nie łączy sie z komputerem. Pomóżcie
wiem, ze pewnie duzo bylo na ten temat ale nie mam czasu szukac a potrzebuje waszego zdania
maz wlasnie kuil aparat cyfrowy ale nie bardzo sie znamy moze ktoras z was lub maz napisze na ten temat...czy dobry itd...
oto parametry:
SONY CYBER-SHOT P41
karta memory stick 16MB
zoom cyfrowy 3x
nagrywanie filmów (obraz + dzwięk)
zdjęcia sekwencyjne
wyświetlacz kolorowy 1,5"
redukcja czerwonych oczu
balans bieli
posiada aż 4.1 MEGA PIXELS
Iluminator
możliwość przeglądanie jednocześnie 9 zdjęć
Łączenie z komputerem za pomocom kabla USB 2.0
na karcie memory stick można zapisać aż 97 zdjęć
możliwość robienia zdjęć czanobiałych i zdjęcia "sepia"
BARDZO PROSZE O WYPOWIEDZI I DZIEKUJE!
1.Co zmienić w Biosie żeby po wyłączeniu komputera, wyłączało mi sie USB?Â
2. Co daje moduł TPM?
3. Czy AI GEAR działa automatycznie, czy są do tego jakieś sterowniki (lub trzeba cos w Biosie zmienić)?
4. Jak podpiąć jednocześnie pod tył płyty głośniki i słuchawki?
Sobie wziąłbym zwykłego składaka bo lubię mieć świadomość, że jak coś mi się nie spodoba to będę sobie mógł dany element wymienić lub dołożyć coś nowego.
A o gustach się nie powinno dyskutować.
Calkowicie sie zgadzam. Dla mnie liczy sie przede wszystkim mozliwosc szybkiej i taniej (komponenty dolaczane przez USB sa sporo drozsze od odpowiednikow dla PCI) rozbudowy peceta. Poza tym nie narzekam na brak miejsca w domu wiec spokojnie moge marnowac miejsce na komputerowa bude. Dla mnie barebone bedzie zawsze tylko i wylacznie ladnie wygladajacym substytutem komputera.
Witam!
moj kolega chce sobie kupic komputer za okolo 2000 zl. ma na oku nastepujaca konfiguracje: 2400 + athlon , 512 DDR,120 GB hdd, ALBATRON KX 600 PRO (VIA KT 600, DDr 333x3, PCI x 5, AGP x 8, SOUNDS ,LAN, USB 2.0), radeon 9200 xp 128 mb ddr. Co o tym sadzicie?? ja nie wiem jak to jest z tym radeonem 9200- juz sie z radkami pogubilem... a wiem ze mozna sie nadziac. bede wdzieczny za jakies propozycje albo przestrogi, zeby mu kitu nie wcisneli... jestem otwarty na propozycje:)
Elo.
Mam pytanie: Czy podłączenie 2-3 diod LED (takich od zapalniczki) pod USB (do czerwonego i czarnego kabelka w przewodzie USB) jest szkodliwe dla komputera? Może się coś stać? Diody podłączam bez żadnych oporników i tego typu podobnych rzeczy.
Z góry dzięki za odp.
qwertyui666
Może być zwarcie ale jak dobrze podłączysz i zabezpieczysz to powinno być ok. Ryzyko jest zawsze i z tym się trzeba liczyć. Chociaż nie wiem jakie straty może spowodować taka awaria.
Mam Pendriva Corsair ATV 4GB i po włożeniu go do USB, zapala się na chwilę diodka, windows wykrywa urządzenie USB (pojawia się dymek), ale nie ma pamięci wśród dysków.
Na innym komputerze pojawia się wśród dysków, ale jak chcę np sformatować, to pojawia się komunikat, że brak dysku w stacji dysków. Pojemność dysku to 0bajtów.
miałem kiedyś taki problem - obudowa zewnętrzna icom, dysk hitachi 20gb 2,5"
- obudowa ma wyprowadzenia na 2 x usb
1. przy podłączeniu 1 x usb dysk stuka głowicami, jest rozpoznawany w windows/linux, ale próba dostępu generuje błąd
2. przy podłączeniu 2 x usb jest OK, ale gdy podłączam do przednich usb w niektórych komputerach występuje błedne działanie tak jak w punkcie 1 - wygląda na to że przednie usb nie wszędzie są w stanie dostarczyć 2 x 0.5A (tyle wynosi specyfikacja).
3. przy podłączeniu 2 x usb - bezpośrednio na płycie (tzn. z tyłu komputera) , zawsze jest OK.
A co do pytania przerobić się oczywiście da tylko poprzez zmianę obudowy (oczywiście na taką z dwoma wyjściami USB lub z dodatkowym zasilaczem) i dopasowanie jej do interfejsu dysku.
Jeżeli to SATA to polecam rozwiązanie w stylu eSATA - doskonała wydajność ale niestety nie każdy komputer posiada.
no więc dysk został przerobiony na esata + zasilacz i dalej są problemy. Występują 3 rodzaje problemów:
1. jesli dysk jest podłaczony przed właczeniem kompa to windows nie chce sie załadować (czasem jest wyjatek). Dodam ze podobnie było przy usb.
2. Dysk często sie zawiesza podczas pracy i występuje błąd - opóźniony zapis nie powiódł sie
3. Umiarkowanie często dysk nie chce zadziałać jak go podłączam jako plug and play.
Czy mozliwe że dysk jest wadliwy i posiada bad sectory???
Jak dla mnie to nie ma sensu zadnego... sama wydajnosc takich urzadzen jest smiesznie mala a komputery znowu az tak bardzo sie nie grzeja... pewnie moglbym na tym naladowac 4 paluszki do aparatu przez caly dzien pracy...
Kiedys w desperacji ladowalem telefon przez USB w kompie bo stracilem ladowarke... przez USB ladowala mi sie ponad 8h... i pewnie taka wydajnosc jak nie mniejsza bedzie mialo przetworzenie tego ciepla
Raczej to bedzie wina slabej mocy samego liveboxa :) Livebox jest znany z tego ze czasami jak sie trafi lipny model to 5m w terenie otwartym stanowi dla niego problem
Nieprawda a przynajmniej nie jest to prawda w tym przypadku jeśli jakoś mu to przez dwie ściany chodzi. Najtańszym rozwiązaniem będzie zakup karty na PCI jeśli to komputer stacjonarny albo dongla USB ale z zewnętrzną anteną. Ten wynalazek dokładany do liveboxa to i tak cud że jakkolwiek działa przez dwie ściany. Wymiana routera na lepszy, tzn. z zewnętrzną anteną bo moc nadajnika wszędzie jest podobna, to rozwiązanie nie gwarantujące sukcesu.
Filesystem nie ma znaczenia, jeśli rzeczywiście winne jest zasilanie to nic z tym nie zrobisz, choć przyznam, że nie spotkałem się z wolno działającym pendrivem nawet na pasywnym HUB-ie. Zakładam, że próbowałeś podłączania do innych portów płyty głównej. Możesz jeszcze sprawdzić kabel łączący HUB z komputerem - musi być USB 2.0.
Tak przyznam się że próbowałeś podłączenia do innych portów płyty głównej co i tak nic nie dało. kabel łączący HUB z komputerem jest USB 2.0.
Witam, mam problem z padem MM814. Po podłączeniu do komputera wyskakuje, że urządzenie nie zostało rozpoznane, tak samo reaguje po zainstalowaniu sterowników. Sprawdzałem też na różnych portach usb, ale wszystkie są sprawne a pad nadal nie działa. System to Windows 7 Home Premium. Pomyślałem, że może pad jest uszkodzony, ale na laptopie działa bez zarzutów (taki sam system). Jakieś pomysły?
Może być to wina starej baterii tego laptopa.Weż zobacz na innej baterii czy takie coś sie będzie dzało.Jak nadal bedzie takie coś występowało to sie potem pomyśli :P.
Pozdro
jakby to powiedzieć...otóż baterii prawie wcale nie używam, bo laptop służy mi za komputer stacjonarny, wiec ciągle jest na zasilaczu.
Nadmienię, że podłączone mam do niego pod usb : mysz, klawisze, włożona karte pcmcia zwiększającą ilośc slotów usb i moduł bluetooth. to tyle z rzeczy które mogłyby obciążać system..
pozdr
Świetny temat, jako iż uprawiam samozwańczą sztukę zdobniczo-piórnikową! XD
Jak dorwę się do aparatu przyjaciółki i do jej kabla usb i do komputera... I poczty też jej, to zamieszczę fotki mojego wspaniałego piórniczka ^^
Powiem na razie tyle, że mój piórniczek jest czerwony i nazywa się Ferrari, a noszę w nim wszystko. Ołówki, długopisy, korektor, więcej długopisów, gumkę (do gumowania), cyrkiel, nożyczki, linijkę, kawałek broszki-różyczki i inne przelotne elementy. Przy piórniczku mam przyczepionego misia z Velvet'u, któremu dnia 18- go października odpadł nos, a dnia następnego ubrudziła tuszem łapka oraz nitkę uniwersalną, która pomaga mi ów piórnik otworzyć. Bardzo lubię mój piórniczek ^^
A piórniczki z MTV widziałam w empyq (i to nie jest profanacja tak pisać xD) i muszę przyznać, że są ładne. Tylko nie da się po nich za bardzo bazgrać (czyt. sztuka zdobnicza), bo szkoda ich
Od siebie mogę dodać, że jeżeli zamiast "/tpa" wpiszemy "/card", to po utworzeniu odpowiednich folderów na karcie pamięci, sms'y będą zapisywane właśnie na niej. Ma to swoje plusy i minusy.
Minusem jest to, że gdy podłączymy kabel USB do komputera, nie odczytamy, ani otrzymamy żadnego sms'a (oczywiście sms dojdzie po odłączeniu kabla). Czasami także telefon restatuje się przy podłączaniu kabla, czy wyjmowaniu karty pamięci.
Plusem jest, że możemy łatwo zarchiwizować sms (np. gdy skrzynka się już zamula), kopiując sms'y za pomocą MobyExplorer, a następnie oczyścić skrzynkę. Innym plusem jest to, że gdy pokazujemy komuś telefon, a nie chcemy pokazywać mu sms'ów poprostu wyjmujemy kartę pamięci i pożyczamy telefon bez karty
Dodano:
Ciekawostką jest również, że o ile 1 sms zapisany w pamięci telefonu zajmuje 1KB/2KB (w zależności, czy jest to sms odebrany, czy wysyłany), o tyle w wypadku karty pamięci wartości te są zdecydowanie większe i zależą od rozmiaru posiadanej karty pamięci. Dla karty 64MB jest to 16KB/32KB za 1 sms. Dla karty 1GB - 32KB/64KB. To dużo biorąc pod uwagę, że zapewne chcemy przechowywać takich sms'ów setki. Z drugiej strony mamy jednak pewność, że nasze sms'y zostaną nietknięte podczas np. wgrywania nowego softu. Po takich operacjach skrzynka wydaje się być pusta, wystarczy jednak tylko przywrócić wartość /card w pliku pref_store.txt, aby sms'y "wróciły" do skrzynki z powrotem.