logo
 Pokrewne renessmekomputer nie czyta dyskietek dyskietekkomputery pokładowe w samochodach jakie mają funkcjeKomputer zakupiony przed założeniem działalnościkomputer resetuje się podczas ściągania plikówkostka od modułu komputera Polonez gdzie jestkomputer zatrzymuje się podczas uruchamiania biosukomputer nagle się wyłącza przy rozruchukomputer się zawiesza przy włączaniu Skypekomputer resetuje się przy uruchamianiu skypakomputer wykrywa telefon jako MTP
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • bibliotekarz.opx.pl
  • renessme


    Wczoraj napisałam post, ale komputer stanął dęba i jak widzę nic nie doszło.

    Trochę przerażasz mnie chęcią zmiany projektu. Nie wiem jednak, czy przy tych samych założeniach (bardzo duża parterówka) znajdziesz coś tańszego w budowie. Co z tego, że powierzchnia mieszkalna to tylko 140 mkw do tego dochodzi 40 mkw garażu i kotłowni.

    Inne rozwiązania możesz zastosować zmieniając strop na drewniany lub tzw. sufit podwieszany na wiązarach dachowych. Obawiam się czy to przejdzie dla tego projektu. Zajrzyj do dziennika Whispera - on ma przestronną parterówkę. Ekipa postawiła mu ściany a następna montowała gotową konstrukcję dachu.

    Dla pocieszenia mogę napisać, że w przypadku naszego projektu też zaczyna mnie cisnąć w dołku, jak pomyślę o kosztach. Porwaliśmy się na mniejszy dom, ale i tak zaczyna nas przerastać.




    Czy ktos by mi udzielil informacji o budowie groty solnej i jej zastosowaniu. grote buduje się z bloczków /cegieł, pustaków itp/
    i wykłada solą /posadzkę sciany i strop/

    zastosowanie:
    " ... sól kamienna jest naturalnym jonizatorem, efektywnie poprawia jakość powietrza, produkując jony ujemne, które w ogromnych ilościach znajdują się nad morzem, przy wodospadach, po burzy. Komora i Ekran Solny dają powietrzu orzeźwiającą świeżość. Pomiary wykazały że w pomieszczeniach gdzie znajduje sie kilka osób, działa kilka urządzeń elektrycznych (komputer, lodówka, telewizor, radio ) ilość jonów ujemnych drastycznie spada.
    Komora Solna i Ekran solny może zwiększyć ilość jonów ujemnych nawet do 500%, wytwarzając swoisty mikroklimat, który przypomina aure nad wodospadem czy nad brzegiem morza. Wzbogaca powietrze w wiele mikroelementów, jony ujemne, niszczy szkodliwe dla zdrowia jony dodatnie i drobnoustroje chorobotwórcze ..."



    Nawiązując do wyboru i budowy komputera, który to temat pojawił się w tym wątku, to moge podesłać fotkę cuda które sam złożyłem, a się trochę znam, kiedyś się tym zajmowałem, teraz administruje niewielką siecią W2k3 AD. Moim najważniejszym kryterium była cisza, buczenie współczesnych komputerków w zupełności mi nie odpowiada.
    Na razie fotki nie mam, ale zrobię założę już nowy wątek - Wybór komputera pod kątem ergonomii i cichej pracy, niezależnie od zastosowań z wykazem komponetów użytych przez mnie.



    Na polskich stronach rzeczywiscie wiele nie znajdziesz najlepiej jest wpisac skrot EPAS albo rozwiniecie tego skrotu no ale trzeba znac angielski lub skozystac z pomocy tlumacza.
    Nie wiem do jakiego rodzaju pracy potrzebujesz te informacje technikum, studia itd
    EPAS (Electric Power Assisted Steering)
    Elektryczne wspomaganie ukladu kierowniczego sklada sie z trzech zespolów. Pierwszy to silnik elektryczny polaczony przez elektryczne sprzeglo i przekladnie redukcyjna z walem kierownicy. Zespol drugi to skomplikowany czujnik mechaniczo-elektryczny, okreslajacy kat skretu kierownicy i sile, jaka przyklada do niej kierowca. Czujnik sily to drazek skretny, którego odksztalcenie jest zalezne od sily dzialajacej na kolo kierownicy. Odksztalcenie drazka zamieniane jest na wielksci elektryczne poprzez system elementów dyskretnych o zmiennej rezystancji. Trzecim elementem jest komputer przetwarzajacy dane z czujników sily, predkosci jazdy i obciazenia silnika, konieczne do sterowania calym ukladem.
    Dzialanie elektrycznego wspomagania ukladu kierowniczego polega na wlaczeniu mechanizmu silnika elektrycznego po wykryciu przez komputer wychylenia kierownicy z polozenia neutralnego (jazda na wprost). Silnik poprzez przekladnie "pomaga" obracac wal kierownicy, zmniejszajac wyraznie wysilek kierowcy.
    Przy malych predkosciach, do 35 km/h, kazde wychylenie kierownicy powoduje zadzialanie silnika wspomagajacego z pelna moca. Powyzej 35 km/h efekt wspomagania zalezy od dwóch parametrów: zmierzonej sily na kole kierowniczym i "glebokosci"skretu. Im wieksze sa oba parametry tym dzialanie ukladu jest bardziej efektywne. Komputer sterujacy odcina dzialanie systemu wspomagania, w chwili gdy predkosc jazdy przekracza 65 km/h. ruchu miejskiego. A to co znalazlem bez wiekszego wysilku:
    EPAS (Electric Power Assisted Steering) ma wiele zalet w stosunku do tradycyjnego wspomagania hydraulicznego. Po pierwsze uklad elektryczny pracuje tylko wtedy, gdy jest to konieczne a hydraulika "kradnie" energie caly czas. W efekcie zastosowanie tradycyjnego wspomagania w samochodzie klasy sredniej z silnikiem 1,3 dm3 okupione jest zuzyciem paliwa podwywszonym o ok. 0,3 dm3/100 km. Dodatkowo uklad hydrauliczny ma skomplikowana budowe (pompa, przewody cisnieniowe, zawory przelewowe, silowniki, zbiornik wyrównawczy itp), jest drogi i ciezki a ponadto zajmuje duzo miejsca w coraz bardziej zapchanych komorach silnikowych. Uklad elektryczny ma natomiast ok. 2 razy mniejsza mase (ok. 7 kg) od hydraulicznego a jego glowny element, silnik, mozna zabudowaæ poza komora silnikowa, na wale kierowniczym, wygospodarowujac cenna przestrzen.




    Już wkrótce dostęp do kont bankowych, nieruchomości, systemów informatycznych, a nawet pojazdów będzie możliwy poprzez wykorzystanie naszych unikalnych danych biometrycznych, a niewygodne piny i tokeny bezpowrotnie odejdą w niepamięć.

    Przełomem w zastosowaniu biometrii okazało się opracowanie przez japońską firmę Hitachi nowej technologii biometrycznej, analizującej układ naczyń krwionośnych palca (Finger Vein), która gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo przy zachowaniu wygody użytkowania.
    Wprowadzenie nowej technologii biometrycznej opartej na indywidualnym układzie żył w palcach charakteryzuje się większą niezawodnością i bezpieczeństwem niż wykorzystanie technik opartych na analizie odcisków palca – mówi Tadeusz Woszczyński, Dyrektor Pionu Rozwiązań Systemowych Hitachi Europe w Polsce.

    – Danej Finger Vein nie da się pobrać bez wiedzy użytkownika, w przeciwieństwie do innych technologii biometrycznych jak biometria odcisku palca lub twarzy. Jako biometria wewnętrzna gwarantuje użytkownikom zachowanie prywatności, co jest istotnym argumentem w dyskusjach o masowych wdrożeniach biometrii i jej bezpieczeństwie– dodaje.

    Na międzynarodowym rynku zauważalne jest duże zainteresowanie biometrycznymi technologiami uwierzytelniającymi analizującymi tak indywidualne wyróżniki jak odcisk palca, tęczówka oka, budowa twarzy czy układ żył. To właśnie zastosowana przez Hitachi technologia skanowania żył palca zapewnia największą ochronę przed fałszerstwami i co ważne: daje się zastosować w szerokiej gamie produktów. Należą do nich między innymi bankomaty biometryczne, systemy kontroli dostępu do pomieszczeń i rejestracji czasu pracy, zabezpieczenia dostępu do komputerów PC, czy systemy uwierzytelniania dokumentów elektronicznych. Gama czytników Finger Vein rozszerza się w szybkim tempie.
    http://www.nextmag.pl/g/news/uu/f/finger_vein_bankomat_foto_475.jpg



    Curriculum Vitae

    Imię i nazwisko: Szymon Nowak
    Data urodzenia: 11.06.1976 r.
    Tel.: 48-607-037-336
    Stan cywilny: żonaty i dzieciaty ;) żona Aneta i syn Olgierd (16 m-cy)


    Wykształcenie:

    - Wyższe – Tytuł licencjata ekonomii uzyskany w Katedrze Finansów Wydziału Ekonomiki Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie (tytuł pracy dyplomowej: „Analiza finansowa przedsiębiorstwa przy udzielaniu kredytów obrotowych” – ocena bardzo dobra);
    - Absolwent LXIII L.O. im. Lajosa Kossutha w Warszawie.


    Przebieg pracy zawodowej:

    Umowy o pracę:

    -Obecnie – od maja 2004r. – Kredyt Bank S.A. –Lider Zespołu Budżetowania i Kontroli Kosztów w Departamencie Administracji. Organizacja pracy zespołu. Nadzór i analiza kosztów rzeczowych jednostek organizacyjnych Banku. Nadzór i opracowywanie budżetów jednostek organizacyjnych i kontrola ich wykonania. Tworzenie aplikacji przetwarzających dane przy użyciu języka VBA dla MS Excel, projektowanie, tworzenie (z wykorzystaniem VBA) i administrowanie bazami danych MS Access.Do września 2006 - Ekspert Analityk w Departamencie Administracji. Analiza kosztów rzeczowych jednostek organizacyjnych Banku. Opracowywanie budżetów jednostek organizacyjnych i kontrola ich wykonania. Tworzenie aplikacji przetwarzających dane przy użyciu języka VBA dla MS Excel, projektowanie, tworzenie (z wykorzystaniem VBA) i administrowanie bazami danych MS Access. Do września 2004 roku - Radca Bankowy w Departamencie Sprawozdawczości Zewnętrznej. Analiza systemów i procesów sprawozdawczych Banku, tworzenie i wdrażanie nowych rozwiązań mających na celu poprawienie jakości sprawozdań finansowych oraz skrócenie czasu ich przygotowywania. Tworzenie aplikacji przetwarzających dane przy użyciu języka VBA dla MS Excel.

    -Od stycznia 2000r. do kwietnia 2004 – Kredyt Trade Sp. z o.o. (wcześniej Bankowy Dom Consultingowy Sp. z o.o. – obie Spółki należące do grupy kapitałowej Kredyt Banku S.A.) – konsultant w Biurze Finansów. Analiza finansowa przedsiębiorstw i rynków, analiza przychodów i kosztów Spółki dla celów sprawozdawczych, przygotowywanie raportów handlowo-finansowych dotyczących podmiotów gospodarczych działających na polskim rynku, budowa modeli i projekcji finansowych na podstawie planowanych transakcji, konstrukcja i obsługa baz danych zawierających poszczególne operacje księgowe za minione okresy, tworzenie harmonogramów leasingu finansowego.
    -Od czerwca 2001 do grudnia 2002 – Net Banking Sp. z o.o. (Spółka należąca do grupy kapitałowej Kredyt Banku S.A.) – specjalista ds. finansów. Obsługa rachunków i kredytów przedsiębiorstwa, analiza przychodów i kosztów Spółki dla celów sprawozdawczych.
    -Od marca 1998r. do grudnia 1998r. – GD Rich Textiles Poland Trading Co. Ltd. – tłumacz-handlowiec. Tłumaczenia negocjacji handlowych z języka polskiego na angielski i z języka angielskiego na polski; organizacja ekspozycji firmy na targach (min. Międzynarodowe Targi Poznańskie); prowadzenie działu sprzedaży firmy – obsługa i pozyskiwanie odbiorców hurtowych oraz sprzedaż detaliczna.


    Prace zlecone:
    -Od stycznia 2004 roku – tworzenie aplikacji przetwarzających dane przy użyciu języka VBA dla MS Excel i MS Access dla potrzeb różnych zleceniodawców.
    -Od stycznia 2002 – trener bancassurance. Prowadzenie szkoleń dla pracowników Kredyt Banku S.A. z zakresu aplikacji komputerowej obsługującej sprzedaż produktów ubezpieczeniowych w placówkach Banku;
    -Od sierpnia 2001 – trener KB24. Prowadzenie warsztatów szkoleniowych dla pracowników Kredyt Banku S.A. z zakresu bankowości elektronicznej KB24.

    Umiejętności:

    Znajomość języków obcych:
    angielski w stopniu zaawansowanym (w mowie i w piśmie),
    rosyjski w stopniu podstawowym.

    Obsługa komputera:
    bardzo dobra znajomość pakietu MS Office - w szczególności Excel i Access.

    Pozostałe umiejętności:
    zdolność logicznego i analitycznego myślenia oraz szybkiego uczenia się,
    umiejętność prowadzenie negocjacji handlowych.


    Ukończone kursy i szkolenia:

    -Sztuka prezentacji produktów bankowych;
    -Analiza wniosków kredytowych;
    -Analiza finansowa przedsiębiorstwa;
    -Nowe prawo handlowe w praktyce bankowej;
    -Szkolenie dla trenerów bancassurance;
    -Szkolenie dla trenerów bankowości internetowej KB24;
    -Szkolenie dla trenerów: „Techniki profesjonalnej obsługi klienta w Kredyt Banku S.A.”;
    -MS Access – tworzenie profesjonalnych aplikacji bazodanowych.
    -MS Access – programowanie w VBA.


    Zainteresowania i pasje:

    programowanie w języku VBA,
    matematyka i jej zastosowania,
    żeglarstwo, śpiew.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl