W dniu dzisiejszym zawitał do nas świeżutki jeszcze cennik wybranych podzespołow komputerowych wprost z CGK (Centralnej Giełdy Komputerowej) w Warszawie. Dawno nie było aktualizacji, więc czas najwyższy to zmienić... zajrzyjcie do działu Aktualności i zapoznajcie się z cenami :-)Pełna treść publikacji
Na obydwa pytania muszę z przykrością napisać... TAK :P Wiesz gdzie jest giełda komputerowa i się jeszcze pytasz :Up_to_s: Są wyprowadzenia z gniazd grzebieniowych na śledzie i przedłużacze, a nawet wygodne rozgałęziacze z obudową na tyle ciężką, że kabel po wypięciu flesh'a nie spadnie za biurko ;) . Swego czasu np. MSI dorzucało podświetlany do płyt ;) Chodzi Ci może o warszawską giełdę przy Batorego?? (WGK - spotkałem się, że tak nazywają CGK-Centralną giełdę komputerową w Wa-wie) Jeżeli tak, to wejdź głównym wejściem (po lewo od stodoły) i daj długą w pierwszą w prawo. Zanim dojdziesz do końca tej alejki, powinieneś mieć już taką przepinkę... :E
EDIT: I to się nazywa PenDrive a nie klucz USB!!! Klucze dostępu pod USB są stosowane jako zabezpieczenie dostępu np. do niektórych programów. Możesz kupić sobie pod USB 2.0, to jak będziesz przenosił na komp zgodny z 2.0(480Mbps), to będzie szybciej przesyłał dane, mimo iż u Ciebie jest na 99,9999999999% 1.1 (12Mbps)
Pozdrawiam
Ten post był edytowany przez Cezi_86 dnia: 22 Kwiecień 2005 - 21:08
na Centralnej Giełdzie Komputerowej przy ul.Batorego - Za Stodołą. (Nie mylić z Warszawską Giełdą Komputerową w podziemiach przy GUS, bo to zwykłe sklepy i jeszcze większe ceny!!!).
BTW.
Kto odkopuje takie stare wątki? Już wszystko dawno sprzedane
Ten post był edytowany przez STEffAN dnia: 08 Marzec 2005 - 22:16
Witam ponownie, Ja zaopatruję sie na: Centralnej Giełdzie Komputerowej bądż TU
Looknąłem na link i chyba ten podany przeze mnie jest trochę tańszy (niedużo, ale dla mnie wszystko się liczy, bo mam ograniczone fundusze )
A czy Centralna Giełda Komputerowa to to samo co Warszawska Giełda Elektroniczna? Sorki za być może banalne pytanie, ale w Wawie mieszkam dopiero od pół roku
Pamietacie
Ile razy czlowiek tam nie pojechal to akurat musialo padac i gielda przypominala platformowke - ludzie skakali po rozplywajacych sie kartonach, czesc wpadala do wody i bylo game over
A pamietacie tych gosci co 'zestawami' handlowali? Kosztowalo toto > 100zl !
Co nie zmienia jednak faktu, ze mamy:
- Centralna Gielde Komputerowa (obecnie na Batorego, wczesniej w 'szkole' i na Grzybowskiej)
- Warszawska Gielde Elektroniczna (w podziemiach pod GUS'em)
- *domene* WGK (wskazujaca na 213.77.108.21) oznaczajaca Warszawska Gielde Komputerowa, istnieje tylko w 'tej drugiej' rzeczywistosci i prozno jej szukac w Warszawie... no chyba, ze SklepWGK - ale to juz nie gielda.
Giełda papierów wartościowych to najważniejsza instytucja rynku kapitałowego, której celem jest obrót papierami wartościowymi oraz zapewnienie jednakowego dla wszystkich do nich dostępu. Papierami wartościowymi mogą być akcje i obligacje. Właściciel akcji ma prawo do udziału w zyskach spółki. Przedmiotem handlu na giełdzie może być również samo uprawnienie do zakupu akcji, zwane prawem poboru. Obecnie na świecie działa wiele giełd, do największych zalicza się giełdy w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Frankfurcie... .
Powstanie pierwszej polskiej giełdy po II wojnie światowej związane było ze zmianami w systemie gospodarczym Polski w latach dziewięćdziesiątych. Przechodzenie polskiej gospodarki z systemu centralnie planowanego do rynkowego umożliwiło utworzenie w kwietniu 1991 roku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Giełda ta jest spółką akcyjną założoną przez Skarb Państwa, a obecnie jej akcjonariuszami są banki, domy maklerskie i Skarb Państwa. Zasady działania warszawskiej giełdy oparto na zasadach giełdy we francuskim Lyonie. W porównaniu z giełdami światowymi obroty giełdy warszawskiej są znikome, a jej głównym zadaniem jest umożliwienie pozyskiwania przez notowane spółki kapitałów od potencjalnych inwestorów.
Na giełdzie warszawskiej handluje się papierami wartościowymi, które nie istnieją w formie papierowej, ale jako zapis elektroniczny w systemie komputerowym Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Dokonywanie transakcji kupna-sprzedaży papierów wartościowych odbywa się za pośrednictwem domów maklerskich, których właścicielami są zwykle banki (dlatego biura maklerskie mieszczą się najczęściej w oddziałach różnych banków). Klienci, tak zwani inwestorzy, składają zlecenie dokonania transakcji w biurze maklerskim, w którym wcześniej muszą mieć otworzony rachunek inwestycyjny. Inwestorzy mogą składać zlecenia z limitem ceny, po której chcą sprzedać lub kupić, oraz bez limitu cen – wówczas nie są w stanie przewidzieć, po jakim kursie zostanie zawarta transakcja. Biura przekazują zlecenia Giełdzie Papierów Wartościowych, która na podstawie cen zawartych w zleceniach określa kurs, czyli aktualną cenę danych akcji czy obligacji. Po dokonaniu transakcji biuro maklerskie za pośrednictwem banku rozlicza się z klientem oraz z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, w którym są przechowywane w postaci zapisów elektronicznych wszystkie papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu. KDPW zmienia w rejestrach dane właściciela papierów wartościowych i potwierdza dokonanie transakcji, a informację o niej przekazuje za pośrednictwem biura maklerskiego do inwestorów. Jest to ostatni etap dokonania transakcji na giełdzie papierów wartościowych.
Powstanie pierwszej polskiej giełdy po II wojnie światowej związane było ze zmianami w systemie gospodarczym Polski w latach 90. Przechodzenie polskiej gospodarki z systemu centralnie planowanego do rynkowego umożliwiło utworzenie w kwietniu 1991 roku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Giełda ta jest spółką akcyjną założoną przez Skarb Państwa, a obecnie jej akcjonariuszami są banki, domy maklerskie i Skarb Państwa. Zasady działania warszawskiej giełdy oparto na zasadach giełdy we francuskim Lyonie. W porównaniu z giełami światowymi obroty giełdy warszawskiej są znikome, a jej głównym zadaniem jest umozliwienie pozyskiwania przez notowane spółki kapitałów od potencjalnych inwestorów.
Na giełdzie warszawskiej handluje się papierami wartościowymi, które nie istnieją w formie papierowej , ale jako zapis elektroniczny w systemie komputerowym Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW). Dokonywanie kupna -sprzedaży papierów wartosciowych odbywa się za pośrednictwem domów maklerskich, których właścicielami są zwykle banki. Klienci, tak zwani inwestorzy, składają zlecenie dokonania transakcji w biurze maklerskim, w którym muszą mieć wcześniej już otworzony rachunek inwestycyjny. Inwestorzy mogą składać zlecenia z limitem ceny, po której chcą sprzedać lub kupić, oraz bez limitu ceny wówczas nie są w stanie przewidzieć po jakim kursie zostanie zawarta transakcja. Biura przekazują zlecenia Giełdzie Papierów Wartościowych, która na podstawie cen zawartych w zleceniach określa kurs, czyli aktualną cenę danych akcji czy obligacji. Po dokonaniu transakcji biuro maklerskie za posrednictwem banku rozlicza się z klientem oraz z KDPW, w którym są przechowywane w postaci zapisów elektronicznych wszystkie papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu. KDPW zmienia w rejestrze dane właściciela papierów wartościowych i potwierdza dokonanie transakcji, a informacjeęo niej przekazuje za pośrednictwem biura maklerskiego do inwestorów.Jest to ostatni etap dokonania transakcji na giełdzie papierów wartosciowych.