Wiele osób kupuje komputerowy moduł Bluetooth i wykorzystuje go jedynie do przesyłania plików do i z komórki. To oczywiście rozsądne zastosowanie - ale nie jedyne. Taki moduł to uniwersalne urządzenie, które oferuje nam o wiele większe możliwości. W poniższym artykule pokażemy parę ciekawszych zastosowań tego urządzenia - poradzimy jak odpowiednio je skonfigurować, odróżnić moduł legalny od nielegalnego, wykorzystać telefon jako pilota czy stworzyć bezprzewodową kamerę internetową.
Przeczytaj więcej na ten temat
Firma Multioffice zaprezentowała nowy zestaw bezprzewodowy - Logitech
Cordless Desktop Deluxe Optical. Zestaw składa się z niezwykle płaskiej,
czarnej klawiatury i optycznej myszy komputerowej. Urządzenia komunikują się
z komputerem za pomocą fal radiowych. Klawiatura wyposażona jest w 22
dodatkowe klawisze o różnych funkcjach, które ułatwiają pracę i skracają
czas często wykonywanych zadań. Za pomocą naciśnięcia jednego klawisza można
uruchomić E-mail, kamerę internetową czy przeglądarkę internetową. Zestaw
dodatkowych klawiszy bardzo ułatwia również sterowanie multimediami i
poruszanie się po internecie. Umożliwia szybki dostęp do plików, obrazów,
muzyki i stron WWW. Wchodząca w skład zestawu bezprzewodowa mysz optyczna
wyposażona została w rolkę i trzy przyciski (2 symetryczne i jeden pod
rolką). Urządzenia można podłączyć do komputera zarówno przez port USB jak i
PS/2. Zestaw objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.Pełna treść publikacji
W lipcu firma Samsung wprowadzi na rynek nowy model notebooka serii R. Oznaczony jako R620 komputer ma być wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 16 cali, zdolny wyświetlać obraz z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli.
Ważący 2,75 kilograma notebook ma w sobie kryć procesor Intel Core 2 Duo, do 4 GB pamięci RAM typu DDR2, dysk twardy o pojemności 160, 250, 320 lub 500 GB, procesor grafiki ATI Mobility Radeon HD 4650 lub 4330 oraz nagrywarkę DVD. Według producenta jest to jeden z najlżejszych komputerów tego typu.
Pozostałe cechy komputera to: kontroler sieci przewodowych 1 Gb/s, kontroler sieci bezprzewodowych 802.11b/g/n, kontroler Bluetooth, kamera internetowa o rozdzielczości 1,3 megapiksela oraz czytnik kart pamięci (3-w-1).
Samsung R620 ma być dostępny z systemem operacyjnym Windows Vista Home Premium. Cena ma wynosić od około 820 euro za sztukę.
Pc-power.pl oferuje okolo 15 000 produktow z branzy komputerowej. W ofercie produkty swiatowych producentow IT, fachowa pomoc techniczna, mila obsluga. Swiatowe premiery produktow, codziennie kilka nowosci:
czesci komputerowe komputery, laptopy, sklep komputerowy, karty graficzne, monitory, sklep internetowy, sprzet komputerowy, akcesoria komputerowe, czesci komputerowe, internetowy sklep komputerowy, zestawy komputerowe, monitor, notebooki, drukarki, ipad, podzespoly PC, dyski twarde, zasilacze, UPS, awaryjne, sluchawki, glosniki, mysz, WiFi, sieci bezprzewodowe, procesor, INTEL, AMD, pamieci, Micro, Pendrive, RAM, ddr,Compact, IDE Flash Module, Memory Stick Cards, Micro Secure Cards, Mini Secure Cards, Multi Media Cards, Secure Digital Cards, Solid State Disk Flash, USB - Pendrive, XD - Picture Cards, Bluetooth, Modemy, Routery, Firewall, Switch, Hubs, Zasilacze LAN, Printserver, Kamery bezprzewodowe, Telefonia internetowa VoIP, BLU-RAY, Nagrywarki DVD, DVD - ROM, Tusze, Tonery, Kable i adaptery, Kontrolery & Karty, Notebooki/ Laptopy, Konsole do gier, Serwery, Oprogramowanie, PATA, SAS, SATAI, SATAII, SATAIII, USB, eSATA / Firewire, NAS, LCD, Projektory, Akumulatory, Aparaty
Dziękuję za odpowiedź, w tej chwili na razie badam możliwości i ograniczenia techniczne takiego rozwiązania.
Czy te tunery na linux'ie będą mogły współpracować z dyskami NTFS (lub macierzą w tym formacie)?
Generalnie raczej skłaniam się do N-ki lub Cyfry+, chciałbym w prosty sposób powiększyć pojemność dysku do nagrywania i wynieść go po LAN'ie do innego pomieszczenia, aby m.in. żaden wentylator (itp.) nie zakłócał odbioru w cichy spokojny wieczór.
Wiem, że jest jeszcze problem z kodowaniem zgranego cyfrowo materiału, jak go udostępnić innemu odbiornikowi w innym pokoju z dostępem do tej samej wewnetrznej sieci Ethernet?
Czy ktoś juz słyszał coś więcej na temat dekodera ADB5000 z możliwością nagrywania DVR i certyfikatem DLNA?
Czy ktoś już zbudował własną sieć domową z wykorzystaniem DLNA?
Czy warto również zainwestować w HP MediaSmart 1080p LCD HDTV?
Idea jest taka, aby mieć w 1 miejscu zasób sieciowy o b. duzej pojemności (macierz dyskowa poczatkowo 500GB, z możliwością rozbudowy do kilku TB, dostęp po Ethernecie i Wi-Fi do niego z każdego miejsca w domu, nagrywanie programów i filmów, archiwizacja zdjęć, utworów muzycznych, plików komputerowych, filmów z kamery itd.) i odtwarzanie tych materiałów na dowolnym sprzęcie w dowolnym pokoju?
Czy przy uzyciu obecnie dostępnych na rynku tunerów i telewizorów LCD jesteśmy w stanie "skłonić je" do tego typu współpracy i współdzielenia materiału zebranego na dysku lub współdzielenia sygnału online (multiroom?).
Kilka słów wyjaśnienia:
Sygnału z N-ki w ten sposób nie nagrasz, te tunery na dziś nie udostępniają takiej opcji, pomimo posiadania gniazda LAN.
Jeśli chodzi o Cyfrę, to posiadając legalną kartę w slocie Dreama lub Dboxa, nie ma problemu żeby streaming zgrać sobie na dysk udostępniony w LANie.
Nagrywanie odbywa się na 2 sposoby:pierwszy - na udostępnioną partycję linuksową. Drugi sposób, to nagrywanie na partycję dowolną, ważne tylko aby na PCcie uruchomić sobie mały programik, coś w stylu dedykowanego serwera plików.
Jeśli chodzi o nagrywanie po WiFi to działa, ale lubi się przyciąć i to przy materiale SD, o HD zasadniczo mowy nie ma, chyba że w standardzie sieci bezprzewodowej N.
Samo sterowanie nagrywaniem odbywa się z poziomu pilota tunera, ważne jest tylko by widział dysk wcześniej skonfigurowany.
A tak w ogóle, to odbiegamy od tematyki forum, bo te rozważania zasadniczo tyczą się tylko sygnałów SD i tunerów SD.
Ale ogólnie rzecz biorąc nie jest to wszystko wcale takie proste i wymaga już sporej wiedzy żeby to wszystko poprawnie skonfigurować. A i tak nie zawsze działa zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Cytowane tunery i ich soft nie są niestety orłami stabilności.
Są szanse że pójdzie:
"Sprzęt zalecany dla systemu Mandrakelinux 10.0
Pełna lista obsługiwanego sprzętu dostępna jest na stronie http://www.mandrakel...l/hardware.php3
Procesor: wymagany jest procesor klasy x586 lub lepszy. Obejmuje to procesory Intel Pentium I/II/III/IV, AMD K6/II/III , AMD Duron, AMD Athlon/XP/MP. Obsługiwane są systemy wieloprocesorowe SMP.(*)
Pamięć: wymagane przynajmniej 64 MB (32 MB przy instalacji w trybie tekstowym); zaleca się 128 MB.
Twardy dysk: obsługiwane są dyski IDE i SCSI oraz kontrolery RAID/SCI i SCSI.
Rozmiar twardego dysku: co najmniej 500 MB, zaleca się 1 GB.
Serial ATA: obsługiwana jest większość kontrolerów w trybie non-RAID.
Kontrolery SCSI: obsługiwana jest większość kontrolerów SCSI (Adaptec, Tekram, LSI Logic, Advansys...).
Kontrolery RAID: większość kontrolerów RAID, poza modelami dla IDE i Serial-ATA. Jednak kontrolowery RAID IDE i Serial-ATA firmy 3Ware.
USB i USB 2.0: większość urządzeń USB jest obsługiwanych (w tym klucze USB).
Napędy CD-ROM i DVD-ROM i nagrywarki: obsługiwana jest większość modeli urządzeń IDE, SCSI, PCMCIA, IEEE 1394/FireWire (włączając w to napędy DVD+RW i DVD-RW).
Karty graficzne: obsługiwana jest większość kart ISA, PCI i AGP, w tym VESA, NVidia, ATI, 3DFX, SIS, S3, Matrox (obsługa dwuprocesorowego G450), Intel i865G, i8XX, i845G, Trident. Obsługa akceleracji 3D jest dostępna dla modeli Matrox G200/G400/G500, Voodoo III/V/Banshee, Intel i8XX, ATI Rage 128/Pro & Radeon, Nvidia (GeForce i Nforce).
Urządzenia sieciowe: Obsługiwane są wszystkie karty oparte na układach firmy Intel, Realtek, 3COM, NVIDIA, Broadcom oraz urządzenia USB. Większość kart PCMCIA, PCI i bezprzewodowe karty z interfejsem USB. Większość modemów, RNIS, DSL i urządzeń bezprzewodowych. Wiekszość "WinModemów" nie jest obsługiwana.
Drukarki: obsługiwana jest większość drukarek atramentowych i laserowych. Większość windrukarek nie jest obsługiwana.
Karty dźwiękowe: wszystkie karty kompatybile z SoundBlaster'em, Ensoniq (Audigy, Live), X Wave, Crystal, Intel, AMD, Nvidia Nforce, VIA, CMI C-Media, ESS Maestro, Yamaha YMF744, Terratec, AC'97.
Komputery przenośne: obsługiwana jest większość komputerów przenośnych.
Różne urządzenia: obsługiwanych jest wiele kart telewizyjnych, wszystkie tablety graficzne Wacom, większość skanerów, kamer internetowych, kamer cyfrowych i urządzeń FireWire."
(Trochę długie i złożone :? )
W przyszłym tygodniu rozpoczynam nową pracę jako operator i montażysta - filmy instruktażowe, mini-wywiady. itp - na potrzeby strony internetowej (sklep).
Jako że firma dopiero startuje, a filmy video będą stanowiły jakąś tam część stronki - budżet nie jest jakiś mega, no powiedzmy 20.000-25.000 zł (z vatem) na kompletne studio, bez komputerów i softwaru. Potrzebne będą dwie kamery, oświetlenie i osprzęt do dzwięku, statywy.
1. Kamera.
Coś z półki tzw. "prosumer" czyli kamera o w miarę dobrym obrazie, z ręczną regulacją ostrości. Myślałem o Panasonic HDC-TM300 - ręczny focus (pierścień?), 3xCMOSy, plikowy workflow i cena ok. 4300zł. Co sądzicie o tej kamerze ? Może jakaś inna lepsza? (Może być ciut droższa).
2. Światło.
Myślę o trzech, czterech źródłach światła.
2 lampy z silnym światłem (Halogeny)z drzwiczkami (barn-doors), jedna taka z regulacją siły i softboxem, i jeszcze, może coś na ledach takie tanie "kino flo" :wink: Co o tym sądzicie. Jakich firm ? - Niedrogie i w miarę dobre ?
3. Dźwięk.
2 dobre mikrofony. Ja przy mojej Z1U miałem Rode NTG-2. Byłem zadowolony z dźwięku. Czy dostanę takie w wersji "Nie-XLRowej" ? Może jakieś inne lepsze. Może lepszy jakiś zestaw bezprzewodowy (Mikroporty) ? Doradźcie, proszę, jestem prawie zielony w tej kwestii :oops:
4. Statywy.
Myślę o jednym lepszym do ruchomych ujęć i jeden taki "do mniej ruchomych" oraz o jakimś flycamie. Może taki Tandem Manfrotto 501HDV + 351KIT a drugi Libec TH650DV. Na flycamach znam się tak jak na mikrofonach :roll: Znalazłem coś takiego : http://www.allegro.p..._film_fvat.html wygląda solidnie, jednak mała kamera waży ok, 500g, a on jest od kilograma, więc nie wiem czy to będzie działać poprawnie. Jakieś sugestie w tej materii ?
Mam nadzieję że komuś będzie się chciało to czytać do końca :) .