logo
 Pokrewne renessmekomputer nie czyta dyskietek dyskietekkomputery pokładowe w samochodach jakie mają funkcjeKomputer zakupiony przed założeniem działalnościkomputer resetuje się podczas ściągania plikówkostka od modułu komputera Polonez gdzie jestkomputer zatrzymuje się podczas uruchamiania biosukomputer nagle się wyłącza przy rozruchukomputer się zawiesza przy włączaniu Skypekomputer resetuje się przy uruchamianiu skypakomputer wykrywa telefon jako MTP
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • conclusum.xlx.pl
  • renessme


    mormo84, co do komunikatu to jak zmieniles plyte glowna to musisz przeinstalowac system.
    W innym przypadku uruchom komputer z plyty instalacyjnej XP (konsola odzyskiwania) i wpisz:

    fixboot
    fixmbr
    bootcfg /rebuild

    Sprawdz tez czy w biosie bootowanie jest ustawione na wlasciwy dysk.



    wiem, ze wg nowej licencji windowsowych OEM, mozna nabyc ta licencje i przypisac ja (nalepic nalepke) do komputera przez siebie skladanego, a dokladnie do plyty glownej takiego komputera

    i tu mam pytanie..... mam komputer DELL OptiPlex (czyli "nie-składak").... jesli wymienie w nim np. cd-roma i kość pamięci - to wg unmowy licencjyjnej będę osobą skłądającą komputer i będę mógł wykoprzystać licencję OEM??



    Witam udało Mi się odłożyć trochę kasy i zamierzam kupić nowego kompa. Na komputer mam jakieś 2800zł jednostka centralna + Jakiś monitor + myszka, klawa etc...(Za 2800zł tylko jednostka centralna)
    Najważniejsza sprawa to to, że na kompie będą dwa systemy Win i GNU/Linux(Chcę aby sprzęt był w pełni zgodny i GNU/Linuksem) więc procek jakiś c2d i grafa koniecznie nvidi, płyta główna raczej Gigabyte. Nie znam się za bardzo na hardware więc proszę was o pomoc w dobraniu podzespołów. Komp będzie służył do: grania, programowania, obróbka grafiki/video, coś jak blender(3D), oglądanie flimów, słuchanie muzy, Czyli normalny domowy pecet

    Pozdrawiam

    PS. Jeszcze, jaką kartę wifi na arherosie polecacie?



    Posiadam następujący komputer:
    Procesor -Intel P4-2.4GHz
    Pamięć-512 DDR
    Płyta główna-Procomp-P4XFCU
    Zasilacz-ATX 300W P4
    Karta graficzna-(staruśki) GeForce4 MX-440/64MB/Tv out

    No i mam następujące pytania.
    a)jaką polecacie mi kartę graficzną(nie chcę jakiegoś kolosa) na ten sprzęt,która by ze spokojem obsługiwała najnowsze gry(i te nieco starsze)tzn. antyaliasing,pixel shader i te sprawy
    b)interesują mnie karty do 200 zł,no chyba,że za nieco więcej polecicie mi jeszcze lepszą kartę(mogą być używane)
    c)czy zasilacz,który posiadam jest wystarczający czy konieczna będzie zmiana na mocniejszy?
    d)czy taką kartę graficzną można bez problemu samemu zamontowac,czy konieczna będzie pomoc specjalisty?
    Dzięki za odpowiedzi :wink:



    Jestem teraz przed bardzo ważną decyzją kupna komputera i monitora i zależało by mi to zrobic do końca miesiąca. Będzie to mój pierwszy komputer za tak duże dla mnie pieniądze i długo odkładane. Na komputerach sie specjalnie nieznam. Co ja mógłbym za to najsensowniejszego kupić i gdzie? Bardzo prosiłbym o pomoc!

    Potrzebuje komputera do:

    projektowania graficznego na potrzeby druku i internetu oraz prezentacji multimedialnych,
    do oglądania filmów ,
    do gier komputerowych i muzyki

    czyli jaki:

    procesor
    płyta główna
    zasilacz
    karta grafiki
    karta muzyczna
    ram
    nagrywarka dvd
    dysk twardy
    i monitor
    no i wszystko co jest ważne dla komputera co ewentualnie pominołem

    Za okazaną pomoc zgóry dziękuję !




    Chciał bym prosić o jakąkolwiek pomoc,potrzebuje sterowników do mojego komputera:
    Processor: AMD Sempron
    Karta Graficzna: ATI Radeon 9250
    Płyta Główna: Gigabyte

    Ściągnełem sobie sterownik ATI Catalyst, który zawiera:
    Sterownik Ekranu
    Sterownik do Karty Graficznej
    +dodatkowe oprogramowanie.

    Sterownik ekranu instaluje się normalnie,a gdy dochodzi do instalacji Sterownika od karty graficznej wyskakuje następujący błąd:

    BŁĄD INF
    Nie odnaleziono sterownika ekranu.

    Następnie:
    Spróbuj użyć standardowego sterownika VGA dla karty graficznej przed uruchomieniem programu instalacyjnego.

    Jeśli ktokolwiek wie co moge z tym zrobić,prosze o odpowiedź na tego posta.
    Z Góry dziękuje.



    Witam.
    Tym razem mój problem dotyczy podłączenia słuchawek z mikrofonem do komputera przy jednoczesnym używaniu głośników. Kupiłem obudowę która ma na przednim panelu wyjście Audio i mikrofonowe. W związku z tym kupiłem sobie również zestaw słuchawkowy z mikrofonem. Podłączyłem i nie działa. Dowiedziałem się w sklepie gdzie kupowałem sprzęt że moja karta dźwiękowa jest wbudowana w płytę główną i wyjścia audio owszem mam (nawet dla głośników 8.1) lecz albo z przodu będą albo z tyłu aktywne. Mam również wyjście audio w głośnikach lecz nic mi po tym skoro z zestawu słuchawkowego wychodzą mi dwa kabelki bo audio i mikrofon. Oczywiście wiem że mógłbym kupić za 2zł rozgałęźnik mini jack i wpiąć go z tyłu lecz chciałbym się dowiedzieć czy nie mogę w jakiś "cudowny" sposób mieć możliwość skorzystania z wyjścia audio i mikrofon umieszczonych na przednim panelu kompa jednocześnie nie zmieniając nic w podłączeniach z tyłu kompa?? Bardzo mi zależy właśnie na takim wykorzystaniu tych dwóch wejść. Uprzejmie proszę o jakąś solucję.




    Chciałbym wymienić mojego GF 7300GT (512 ram, ddr2), na coś mocniejszego, i zrobić to jak najniższym kosztem. Myślałem nad 8600GT. I teraz się zastanawiam, czy nie będę musiał przy okazji niczego wymieniać w samym komputerze ?

    Jeśli to się przyda, podaję specyfikację nazwę płyty głównej, bo to ona chyba jest decydująca.

    Gigabyte GA-K8NF-9

    Czy mogę liczyć na to, że bezproblemowo będzie działać np. taka karta ?
    http://www.allegro.pl/item681309674_palit_...v_out_2dvi.html


    Zaczekaj trochę na:
    przyjazd dziadków, swoje urodziny, zwrot podatku, kieszonkowe, wypłatę czy cokolwiek chcesz. Po prostu wstrzymaj się uzbieraj troszkę więcej i kup coś co jest warte swojej ceny bo dołożysz nawet te 50zł i a nuż kupisz coś lepszego.
    Zresztą wymiana jednego podzespołu w kompie przeważnie oznacza lawinowe modernizowanie (przynajmniej w przypadku zwykłego zjadacza chleba który nie modernizuje kompa 2 razy w miesiącu :P).



    Witam wszystkich mam spory problem: mianowicie chcę złozyć komputer bendący w stanie uruchomić fallouta 3 na minimalnych detalach przy ok 25-30 klatek.
    Komputer chcę złożyć na starej płycie głównej i starym procku
    Płyta to jakiś soltek agp 8x a procesor jest to AMD Athlon 2000+ można go bez problemu wykręcić do 2.1-2.0.
    Rowazam kupno radeona 9800 i 1 gb ram'u. Czy myślicie że to wystarczy? Czy ktoś odpalił fallouta na takiej konfiguracji?

    Zasady zakładania nowych tematów - GFR



    Ostatnio zmieniałem pamięci RAM w komputerze. Po dołożeniu 256 mb coś strzeliło i poczułem zapach spalenizny. Wyjąłem kości z komputera i zostawiłem tylko stare. Po uruchomieniu dostaję sygnał dźwiękowy (3-krotny). Informuje on o złym umieszczeniu pamięci w gnieździe. Komp się nie uruchamia, cały czas nadając potrójny dźwięk. Przełożyłem stare RAMki w inne gniazda, ale za każdym razem było to samo. Widocznie gniazda są uszkodzone. Czy da się jakoś temu zaradzić, czy będzie trzeba wymieniać płytę główną?
    Proszę o szybką pomoc i pozdrawiam.



    Tak jak w temacie prosze o wycene tego komputera

    - AMD 3000/1,8GHZ S-939
    - Płyta główna GIGABYTE GA-K8N51GMF-9-RH - GF 6100, SATA II, PCI-Ex, VGA, S-939
    - Pamięć 2x1GB KINGSTON 400MHZ I 512MB TWIN MOS 400MHZ
    - Dysk SAMSUNG (200gb/7200rpm/8m)
    - Karta graficzna Asus EN8600GT 256MB DDR3
    - Zasilacz COLORSIT 350W


    Prosze wszytkich o wycene




    Wkońcu doszła do mnie paczuszka ze sprzętem a mianowicie: procesorem(X23600+), płytą główną(KN9), kartą graficzną(ASUS 8800 GTS) i zasilaczem(BQ! SP 450W). Po zmontowaniu kompika po włączeniu wyskoczył komunikat o konieczności zresetowania Biosa poprzez Csmosa na płycie głównej. Wszystko ok, formatuję dysk C, instaluję Windowsa XP Home, sterowniki i sprawdzam...Windows chodzi identycznie jak w przypaku starego konfiga z Athlonem 2000+...procesor 2-rdzenowy kojarzył mi się z wielozadaniowym przeznaczeniem, więc kopiowałem pliki z jednej partycji na drugą, próbujać coś przy tym innego robić jednak nie udawało się, zamulało cholernie...co ciekawe, włączyłem Menedżer ->wydajność -> zużycie CPU nie przekraczało nigdy (podczas kopiowania) 8%! Chyba coś nie tak! Odpalam Super PI próbkę 1m - czas 48s, czyli chyba w normie. Zaraz potem odpalam 3dmarka06...już po testach wiedziałem że wynik będzie wysoce niezadowalający, czasami płynność spadała do 10 FPS-ów! Końcowy wynik - 6505 pkt...koszmar, liczyłem na 8500. Co robić? Coś chyba jest nie tak. Na zakończenie chce dodać, że mam dysk twardy ATA podłączony taśmą IDE razem z jednym napędem...może w tym tkwi problem? Chyba zaniosę budę do komputerowego.

    Temperatury podzespołów po 2h użytkowaniu kompa mierzone przez EVERESTA:
    MOBO - 32 st. C
    CPU - 41 st. C
    GRAFIKA - 56 st C
    HDD - 53 st. C

    U mnie to samo na C2D i P5B... zamula strasznie podczas kopiowania i też mam dysk ATA razem z cedekiem na taśmie :kwasny: Na poprzednim kompie (sempron 2800+) nie miałem czegoś takiego i podczas kopiowania dało się normalnie pracować :kwasny:



    Ale ja nie powiedziałem że, to kupie tylko że szukam :D Jednak tak czy tak Ten LianLi ATX Bench jest z lekka za drogi.  I chyba sam będę robił stojak pod płytę główna. A na dysk kupie SQD. Alt o się jeszcze pomyśłi i może zaszczycę was moim dziełem.

    A budę taki bajer chcę po to aby mieć łatwy dostęp do Mobo itp. Planuje cośÂ więcej robić niż eksponować to co mam w środku. Komputer ma chodzić a nie wyglądać. 
    Ten post był edytowany przez p.burzik dnia: 20 Lipiec 2010 - 19:27



    witam

    mam parę pytań odnośnie podłączenia komputera "na pajączka"
    Po pierwsze czy płyta główna może leżeć bezpośrednio na blacie biurka czy lepiej dać jakąś podkładkę?

    2 pytanie o którym dopiero teraz sobie zdałem sprawę - co z włączaniem/resetowaniem kompa? Przecież płyta nie będzie podpięta pod żaden włącznik "power". Jak to zrobić?



    Witam,mam w tej chwili pewien problem,mam viste x64 bit i mam wrażenie ze bez instalacji sterownikow plyty glownej komputer dziala lepiej,szybciej sie uruchamia itp,no i po zainstalowaniu sterownikow windows wykrywa mój dysk twardy jak urzadzenie mp3-moge je bezpiecznie wysunac,takie cos sie pojawia na dole przy godzinie?? Mógłby mi ktoś coś poradzic??:)



    Przed chwilą złożyłem kompa, wszystko wydaje się być dobrze podłączone ale mimo to komputer nie uruchamia się.

    Konfiguracja:
    X2 4400+ / Freezer 64 Pro
    DFI Infinity SLI
    GoodRam 2x1024 800CL5 DualChannel
    Palit 8600 Sonic+
    Samsung 250GB SataII
    Obudowa Cooler Master Elite 332

    Po wciśnięciu Power, wszystkie wyentylatory zaczynają pracować, diody pamięci i power na płycie głównej się święcą. Niestety mimo to na monitorze nic się nie pojawia,
    tak jakby nie otrzymywał żadnego sygnału (ciągle jest w trybie standby).
    Jestem trochę przerażony bo nie mam pojęcia co może być tego powodem.
    Proszę o szybką odpowiedź, z góry dzięki ...
    Ten post był edytowany przez Godfather.pl dnia: 28 Wrzesień 2007 - 10:28



    Witam. Mam problem dotyczący tej płyty głównej. Nie wiem dokładnie o jaki model chodzi ale na płycie zamontowany jest Athlon 64. Wczoraj wymieniałem wentylatorek na mostku północnym, i dzisiaj komputer nagle się wyłączył. Gdy próbowałem go włączyć był jeden długi sygnał. Otworzyłem, wyczyściłem wszystko, i włącza się normalnie, pokazuje sie logo LANPARTY, póżniej wyświetla komunikat, że system się uruchomił w SAFE MODE i mam do wyboru F1 i kontynuować lub DEL i wejść do biosu. Gdy wchodzę do BIOSu to momentalnie się zawiesza i nic nie można zrobić, a gdy dam aby kontynuował wyświetla sie jakiś dziwny błąd, z którego nie da się nic zrozumieć. Myślę, że to chyba coś się z grafiką stało bo gdy komp się nagle wyłączył to najpierw jakieś dziwne artefakty się wyświetliły na monitorze. Może wiecie co się mogło stać lub co oznacza to długie BEEP. Niestety nie mam dokumentacji do płyty a na necie nie umiałem znaleźć. Z góry dzięki za pomoc.



    Witam, pytam fachowców - użytkowników niniejszego formu, co może być przyczyną, że komputer przestal startować? Dalibóg mi nic do glowy nie przychodzi, ale nie znam sie na tym szczególnie.
    Otóż mam komputer od wielu lat, z którym nigdy nie bylo żadnych klopotow. Montowalem w nim pamieci, dyski, napedy, modemy itp - zawsze dzialal bez problemu. Wczoraj wlozylem do niego uzywana karte sieciowa - sprawna - wyjeta z innego komputera w ktorym dzialala, i po podlaczeniu i uruchomieniu komputer nie wystartowal. Zapalily sie co prawda wlasciwe diody, rozkrecily wiatraki, dysk zaczal mielic, ale po chwili komputer wydal kilka pisków (piiiiiiiiiiiiiiii,pi,pi,pi) chwile pochodzil i sie wylaczyl. Monitor niestety sie nie rozswietlil. Po wyjeciu tej nieszczesnej karty sieciowej proby uruchomienia komputera wygladaja dokladnie tak samo. Czasem tylko ewentualnie sie nie wylaczy a dioda pracy twardego dysku swieci...
    Ludzie, kochani! Co sie stalo?
    Mnie - laikowi - przychodzi do glowy, ze może coś z plyta glówna, ale jak to możliwe ze karta sieciowa uszkodzila plyte?
    Pomóżcie...

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl