logo
 Pokrewne renessmekolorowe laserowekorbach Pulskomputer otwiera się wolnokosmetyki fryzjerskie Koszykowakostka GA-TO opiniekomis UmowaKOMINKI KAFLEkomunijne zaproszenia formakolędy na keybord zapis nutowykomunikacja zbiorowa ZDiK
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • btsbydgoszcz.opx.pl
  • renessme


    Wątpliwości rozwiac trzeba :) :

    1. Wiekora kupił Koramic. Koramica kupił Wienerberger.

    2. Zależy jaka dachówka stąd pochodzi. L-15 jest produkowana w Polsce (Kuźnice). Faktycznie nowoczesny zakład i linia.

    3. Mam L-15 i nie narzekam. Faktycznie trochę potłuczonych było, ale poszły na przycięcia.

    4. Wahałem sie pomiędzy L-15 i Sirius Rupp'a. Skłoniła mnie cena (wtedy było około 20% taniej).



    Czegos nie rozumiem wszyscy podniecaja się że cena jest niższa 10% a nikt nie zastanawia się jaki będzie koszt wymiany dachu jak okaże się za dwa albo try lata że kupili jedno wielkie byle co a Wiekor to jest Polska firma więc nie może produkować w Niemczech. Natomiast jest częścią Koramica a dalej patrz Wieneberger itd.Pozdrawiam Piotr




    Czegos nie rozumiem wszyscy podniecaja się że cena jest niższa 10% a nikt nie zastanawia się jaki będzie koszt wymiany dachu jak okaże się za dwa albo try lata że kupili jedno wielkie byle co a Wiekor to jest Polska firma więc nie może produkować w Niemczech. Natomiast jest częścią Koramica a dalej patrz Wieneberger itd.Pozdrawiam Piotr
    To nie do końca tak - Nie byle co, tylko noramalną dachówkę cementową, tej samej jakości co krajowe.
    Po drugie WIEKOR to nie polska firma tylko Międzynarodowy koncern produkujący i sprzedający swoje wyroby w wielu krajach pod różnymi markami ( Wieneberger, koramic ) zerknij sobie np tutaj www.wiekor.de

    Dachu jeszcze nie mam - dopiero w tym tygodniu bedzie montowana więźba ale jak będzie dachówka to pokaże fotki, a cena wywoławcza za tą dachówkę to 1,87zł przy prz cenie braasa 2,57 daje obniżkę ponad 25%...

    Wybór tej dachówki to kompromis pomiędzy naszymi oczekiwaniami a możliwościami finansowymi. Niestety nie każdego stac na dach Creatona a te kilka tysięcy złotych zaoszczędzone na dachówce moża bardziej rozsądnie zainwestować w wyposażenia wnętrza. Dach ma byc szczelny i to mi zapewni prawie kazda dachówka, a zwiękaszanie efektu wizualnego dla swojego dobrego samopoczucia, lub wywołania uczucia zazdrosci u sąsiadów to już indywidualna sprawa każdego inwestora i tyle !



    noo.. to Cię nie pocieszę... w poniedziałek oddałem Koramicowi łacznie 250 m2 dachówki wraz z akcesoriami i gąsiorami..
    pisałem na forum pt.
    "JURTO MAM KONTORLE"
    L15 angoba antracyt.... powód niedolany-pęknięty zamek.. własnie ten kochany podwójny... podobno teraz jest wstrzymana produkcja tego koloru..
    co do zadowolenia z firmy WIEKOR teraz KORAMIC było już na forum.. poszukaj..
    nie mniej jednak cena i kolor też mi odpowiada... więc jak przywiozą mi dobrą to ja położę... sprawdź zanim zapłacisz... bo potem to już. ..lipa



    Karols,
    zgadza się,firma Von Muller jak i Koramic należą do koncernu Wienerbergera.Moim zdaniem jednak jakość Von Mullera jest o wiele(zaznaczam BARDZO WIELE) lepsza od Koramica(czyli dawnego Wiekora).
    Pozdrawiam
    Michał Dąbrowicz
    doradca techniczny firmy Dachlux
    0 608 475 793



    Witam

    JAKĄ WYBRAĆ DACHÓWKĘ?
    Gdy jedynym powodem wyboru cementowej jest cena to ....
    Teraz w promocji można kupić dachówkę ceramiczną KORAMIC L15 naturalna czerwień na cały dach w cenie zbliżonej do cementowej BRAASA podwójne S.
    KORAMIC (dawny WIEKOR) ostro wchodzi na rynek z obstawą WIENERBERGERA.

    Pozdrawiam
    a zainteresowanych proszę o kontakt
    statek1@interia.pl



    Do Romki:
    1) Szamotuły leżą 30km od Poznania,
    2) dachówka będzie zielona, wydaje mi się właśnie że jest to zgiła zieleń - firmy Koramic (stary Wiekor),
    3) co do okien-zamówiliśmy również Urzędowskiego, na razie te co na dole; drzwi tarasowe miały byc tradycyjnie otwierane i takie będą, z jedna częscią stałą; bawole oka do zamówienia dopiero po założeniu dachówki; rysunki krążyn otrzymalismy faksem z Pracowni Archipelag faksem, sposób ich montażu to radosna twórczość cieśli- ale wyszło ok,
    4)jesteśmy na etapie wyprowadzonych ścianek działowych na górze-trochę tam zeszło czasu, gdyz chcielismy wykporzystać drewniane wsporcze bele i wypełnialiśmy je ceglą - tak powstała ściana nie będzie tnkowana,
    5) na dole dopiero rozprowadzono kanalizę, zasypano piachem i się ubija, później ścianki na dole, a od połowy czerwca wchodzi dekarz.



    Jeśli okna są typowe to nie trzeba już wybierać, ale pani lubi przeszklenia, przy dużych oknach nie każda firma je wykona. Z drzwiami nie ma problemu. Ja właśnie wysyłam zestawienie okien do 2 wcześniej wytypowanych firm. Jak czegoś nie będą chcieli zrobić to jeszcze będę mogła coś zmienić, murarz dostanie nowe wytyczne. Troche pozmniejszamy otwory okienne.
    Dach kryjemy dachówką. Do wyboru mam 4, duże rabaty akurat na te :D Cementowe: Brass, Euronit lub ceramiczne Roben i Koramic(Wiekor). Z tych wszystkich najlepsza, moim zdaniem, ale i najdroższa jest dachówka Wiekor. Jeśli starczy funduszy to będzie właśnie to.



    W sezonie 2005 była to bodaj najpopularniejsza dachówka, lecz nie ze względu na jej jakość lecz cenę. Jest to ROBEN kasztan, który był w promocji w cenie blachodachówki. Dachówka OK, ale z tego co wiem w tej cenie jej już nie dostaniesz. Dekarze twierdzą, że dachówki WIEKOR KORAMIC są prostsze, a w przypadku ROBENA dla niektórych sztuk trzeba"szukać miejsca".



    napisał: "Twoja opinia na temat Roben jest zupełnia inna niż na tym forum."

    Zła opinia na temat Robena wywołana jest tak jak wcześniej napisałem zakupem starej fabryki od Jopka i jej unowocześnianiem.
    W tym momencie kiedy od 2005 roku powstał nowy zakład jakość jest zupełnie inna (ale chodzi mi tutaj o kształt "S" i falistą plus) bo stara średzka jest nadal produkowana. Znam ten problem od podszewki, pamiętam rok 96-98 wtedy odradzałem Robena ze względu na te wady a proponowałem Wiekora który w tamtym czasie był w podobnej cenie. Wszystko się zmieniło kiedy wykupił go Wieneberger (moloch i monopolista) ceny Wiekora obecnie Koramic'a` powędrowały do góry.



    my tez mamy dom z archipelagu- kazimierz, dwa wole oka i kładliśmy karpiówkę firmy Wiekor-Koramic . moim zdaniem karpiówka jest najlepszym materiałem na ole oka , zatem dach jest kosztowny a wole oka strasznie trudne do ułożeniahttp://pl.fotoalbum.eu/images1/20080.../_00000001.JPG
    http://pl.fotoalbum.eu/images1/20080...5/00000002.JPG[/url]



    Widzę, że przybyło zainteresowanych Sagą. Kiedy zaczynałem zbierać informacje nt. projektu ok. rok temu nie było niestety żadnych komentarzy na ten temat.
    Od 4 miesięcy buduję Sagę w Szczecinie. Jestem na etapie instalacji grzewczych. Z wolego oka zrezygnowałem, w dachu zmieniłem sporo ( np. rezygnacja ze wschodniej lukarny ) a jeszcze więcej na poddaszu ( zupełnie przerobiłem pod wlasne potrzeby ). W związku ze zmianą koncepcji dachu przykryłem go dachówką ceramiczną ( Koramic dawniej Wiekor ) - i wygląda super.
    Jeszcze nie wiem jak się do sprawdzi ale na razie wszystko idzie OK.
    Gorzej jest z forsą, ale myślałem, że będzie zupełny disaster.
    Pozdrawiam.
    Marcin



    Odgrzewam pomysł wspólnych zakupów

    przed majem muszę kupić:
    1 - stal zbrojeniową
    2 - zamówić beton w betoniarni
    3 - bloczki Milicz D 600 - na klej
    4 - nadproża
    5 - strop Terriva
    6 - więźbę
    7 - dachówkę (chyba wiekor/koramic)
    8 - komin systemowy
    9 - rury PCV w dużej ilości (do GWC)
    10 - oraz wiatroizolację, dysperbit, folię hydroizolacyjną i inne drobiazgi

    mam już wynegocjowane wstępnie nizłe ceny

    Jeśli macie w planie podobne zakupy na wiosnę dajcie znać na piva - razem będzie jeszcze taniej :):):)



    ja zwykle zaopatruję się w Buster-Gliwice (PSB), czasem w gliwickim Biulderze, dacH (Wiekor - obecnie Koramic) najtaniej wycenili w dawnym Budrolu (obecnie Domex - przeniesiony na ul. Chorzowską w Gliwicach) a i tak w końcu kupiłem taniej u Jopka w fabryce (Bytom Stroszek)

    Natomiast jesli chodzi o elektrykę to jak dotychczas nie do "pobicia" jest niewielka hurtownia Elektris Zabrzu Rokitnicy przy ul. Budowlanej w której ceny sa zwykle 10-20% niższe niż w Elektrohurcie Gliwice

    Kafle (ale to jeszcze daleko przed Tobą ;-) ) najtansze są w Bytomiu na Konstytucji (Hurtownia Stoń) ew. w Mat-Bud Gliwice przy ul. Andersa (tylko Opoczno)

    C.O. i wod-kan - dla mnie niewątpliwymi liderami są Technosan Gliwice ul. Uszczyka oraz Instalator Zabrze ul Krakowska (ale tu trzeba koniecznie rozmawiać z szefem - Panem K.O.)



    Nie mogę się wypowiedzieć co do tego koloru ale mam położoną dachówkę wiekora to teraz Koramic wkolorze naturalnym jakość jest Ok choć już od północnej strony porasta na brzegach. mój dach był drogi a angobowany pewnie jeszcze droższy. Ale jak sie coś podoba to trudno.



    Temat dachówek wałkowany był tu mnóstwo razy głównie pod kątem czy ceramiczna czy betonowa, czy Euronit czy Braas.

    A ja mam pytanie - jak ceramiczna to jaka? Rupp? Wiekor (Koramic)? A może Roben?

    Please advice.



    Jakie macie doświadczenia z przebiegiem procedury reklamacyjnej dachówek (szczególnie interesuje mnie firma Koramic - dawny Wiekor)?

    Ja niestety po rozpakowaniu mam całą masę uszkodzonych dachówek ze zdartą angobą (na 19 palet w sumie zbierze się ok. 3 palet odpadów).



    Dachówka całkiem ładna, choć to zależy od modelu. Rozważałem ją, ale w końcu wybrałem Wiekora Koramic i nie żałuję.



    Myślę że bez problemu powinieneś kupić Robena lub Wiekora (Koramic) po rabatach w cenie:
    Roben ok. 36 zł/m2
    Wiekor L15 ok. 38zł/m2
    brutto po rabatach z przedziału 15-20%
    statek1@interia.pl



    Wiekora (Koramic) po rabatach w cenie:
    Roben ok. 36 zł/m2
    Wiekor L15 ok. 38zł/m2
    brutto po rabatach z przedziału 15-20%

    Sprawdzałem w składach budowlanych .
    Ceny od 44zł za tradycyjną Robena po 60 zł za "angoby"



    Ja miałem dylemat czy wybrać Wiekor czy Ruppa i dostałem od jednego z forumowiczów takiego maila. Wydaje mi się że jest interesujący.

    Witam
    Jeżeli chodzi o jakość dachówek Rupp i Koramic:

    Koramic L15 PL - trochę większy format dachówki (pokryciowe) 22 x 36 cm
    (12,6 szt./m2).
    Kształtem i formatem przypomina bardziej dachówki Rubin Ruppa. Masa 1 m2 ok.
    49 kg.
    Twardość i nasiąkliwość dachówki angobowanej zbliżona do dachówek np.
    Creatona.
    Zalety: Bardzo dobra jakość gliny z której jest wypalana dachówka,
    nowoczesna linia produkcyjna-dokładność wykonania i trzymanie wymiarów
    dachówki.

    Rupp Ceramika Sirius - mniejsze wymiary (pokryciowe) 20,2 x 34 cm (14,5
    szt./m2)
    Kształtem i formatem zbliżone do dachówek E32 von Muellera (odkupiona linia
    produkcyjna). Masa 1 m2 ok. 56,5 kg (bardzo podobne dachówki von Muellera
    ważą o 10 kg mniej)
    Twardość większa i nasiąkliwość wagowa mniejsza od konkurencji - większa
    gestość objętościowa dachówki.
    Większa twardość dachówki może być spowodowana stosowanymi domieszkami do
    gliny lub technologią wypalania.
    Twardość dachówki Ruppa jest uważana przaważnie za zaletę. Brak lub mniejsze
    uszkodzenia dachówki podczas transportu. Dla wykonawcy większe trudności
    podczas cięcia dachówki. Większa ilość zużytych do cięcia tarcz.
    W zeszłum roku zostały wycofane ze sprzedaży dachówki Sirius naturalna
    czerwień (nieangobowane), a pozostały w podobnym odcieniu Sirius czerwień
    ceglana angoba. Angoba jest uszlachetnioną glinką z domieszkami głównie
    tlenków żelaza. Przed wypaleniem na uformowaną dachówkę zostaje nałożona
    cienka warstwa angoby.
    Wierzchnia warstwa angoby służy głównie uzyskaniu konkretnego koloru
    dachówki i powoduje, że jest ona mniej nasiąkliwa. Dachówki Sirius ciemny
    brąz i antracyt dodatkowo są barwione w masie.
    Takie rozwiązanie zapewnia zbliżony kolor ciętej krawędzi dachówki do
    wierzchniej warstwy angoby. Dachówki obu producentów uważam za porządne.
    Jednak dachówki Sirius sprzedają się lepiej - reklama i wyrobiona marka. Na
    satysfakcę klienta kupującego materiał na dach ma wpływ efekt końcowy
    (głównie estetyczny).
    Tutaj lepiej może wypaść Rupp, który ma w ofercie zgrabniejsze gąsiory
    kalenicowe Sattel (rzecz gustu).

    Duże znaczenie przy zakupie może mieć również dostępność dachówek
    (terminowość dostawy kompletnego dachu).
    Dachówki Koramica obecnie są praktycznie niedostępne (duże zaległości w
    produkcji po wypadku, jaki się wydarzył w fabryce ok. miesiąca temu.

    Mogę również zaproponować zakup materiałów na dach u mnie. Gwarantuję
    korzystne ceny, szeroki asortyment produktów związanych z dachem oraz
    sprawną obsługę.

    Pozdrawiam
    Sebastian Wardak
    "Zapolski i Spółka" ul. Puławska 498, Warszawa
    tel./fax: 855 51 58



    Najlepsza cena do jakości to: Roben Średzka Falista Plus miedziana,
    obecnie kosztuje około 32 - 34 brutto za m2. Cena dodatków ceramicznych oferowanych przez firmę Roben należy do najniższych w segmencie dachówek ceramicznych, więc nie powinno być dużej różnicy między ceramiką a betonem. Jest to dachówka w bardzo dobrej powłoce angobowanej - półmatowej, glina do produkcji pochodzi z terenu Środy Śląskiej, jedno z najlepszych złóż w Europie. Polecam ten model i ewentualnie Roben "S"
    pochodzi ona z nowiutkiego zakładu Robena otwartego w 2005 roku, więc jest idealna pod względem kształtu, i ma fajne wysokie zamki (Średzka falista miała problem z zamkami i była nierówna) . Spokojnie dorównuje w jakości dachówce Koramic L15 z Kunic i Rupp Ceramika Sirius.
    Tak dla wyjaśnienia Roben nie operuje nazwami powłok tylko kolorami (to o czym wspomniałem w poprzednim wątku).

    Dlatego dzielą się one tak:
    1. naturalna czerwona - bez powłoki (nie polecam)
    2. angoby - miedziana, antracyt, brąz, rustykalna, jesienny liść (przy czym te dwie ostatnie są nakładane podwójnie jedna na drugą)
    3. angoby szlachetne - kasztan, czarna, czarnobrązowa
    4, glazury - nie ma w ofercie Robena



    oprócz tego są trzy kształty dachówek:

    1. Średzka Falista - produkowana w starym zakładzie - dachówczarni, wszelkie narzekania na dachówkę Roben wywołane są ze względu na ten model, który wiele lat był poprawiany przede wszystkim na krzywizny i w początkowym okresie produkcji, na zagłębienie (pęknięcie na zamku) które póżniej zlikwidowano zwiększając docisk matrycy. Ale coś kosztem czegoś po zwiększeniu docisku automatycznie zmieniły się zamki, uległy one znacznemu zmniejszeniu co wpływa trochę na szczelność pokrycia przy niższych stopniach spadku połaci. Problemem był też przerób tego starego zakładu (kupionego jeszcze od Jopka), w. Dlatego jeżeli jest możliwość to polecam te dwa modele poniżej - z nowej dachówczarni
    2. Średzka Falista Plus - bardzo dobra jakość i równość dachówki, wysokie zamki - polecam
    3. Średzka typ "S" - to samo co "Średzka Falista Plus" - polecam, najtańsza dachówka w kształcie esówka na Polskim rynku.

    Poczotkowo zanim jeszcze powstał zakład zamierzeniem producenta było zrobienie dachówczarni która miała produkować dachówkę identyczną jak średzka falista ze względu na jej popularność. Ale po przeanalizowaniu okazało się że lepiej wyprodukować model o podobnym kształcie ale troche większy 9,8 szt / m2 zamiast 12,6 szt / m2 co obniżyło jeszcze trochę cenę dachówki, no i mniejsze zużycie łat.Uniknęto w ten sposób możliwość problemów z odcieniami i dopasowaniem kształtu (takie problemy miał kiedyś były Wiekor obecnie Koramic, po wprowadzeniu dachówki Renesansowa L15 PL)

    Dodam jeszcze bo nie wszyscy o tym wiedzą że gąsiory w Robenie specjalnie na rynek polski były projektowane przez włoskiego projektanta, moim zdaniem są najładniejsze z dostępnych na Polskim rynku.

    pozdrawiam
    Damian

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl