logo
 Pokrewne renessmekorektor rozświetlający jaki najlepszy opiniekorekta wzroku Wrocław cennikkorektor graficzny jaki kupićKOREKTA FAKTURY VAT WZÓRkorektor barwy dźwięku schematKOREKTOR PRZEŚWITU CITROEN BXkorektor liczby oktanowej ZETECkorektor do Sony erikson do pobraniakorekta brwi w gabinetach kosmetycznychkorekta blizn pooperacyjnych zdjęcia
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • leszczyniacy.pev.pl
  • renessme


    czyli jak co roku - można pozbawić fiskusa jednego procenta naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego;

    Gwoli przypomnienia: 1% może przekazać każdy, kto rozlicza się przy pomocy PIT 28, PIT 36 i PIT 37,
    należy jedynie w odpowiedniej rubryce zaznaczyć chęć przekazania 1%, a następnie wpłacić go na odpowiednie konto.
    Jeśli ktoś się już rozliczył a procenta nie przekazał - no problemo: wystarczy złożyć korektę zeznania i jak wyżej - wpłacić pieniądze.

    A teraz mała reklama:
    ZHP także jest organizacją pożytku publicznego, zatem na jego rzecz też można przekazywać 1%
    dla chętnych:

    ZHP Hufiec Oleśnica
    ul. Lwowska 3
    BZ WBK 30 1090 2415 0000 0006 1200 0185



    Mili ... jeżeli jesteście małżeństwem (takim w urzędzie a nie tylko w kościele) ... a nie rozliczacie się wspólnie to powinnaś mieć zaznaczone w pit-37 1. indywidualnie.

    W pit-0 ulga z tytułu dzieci może wynosić maksymalnie 1145,08zł ale nie może przekraczać kwoty z twojego pit-37 (poz. 103 - poz. 104). Pamiętaj, że można też odliczyć internet. W razie wątpliwości wal jak w dym (może będę mogła pomóć). Korekta do urzędu ... myślę, że będzie potrzebna.



    Pozwole sobie zacytować news'a wychaczonego na Onet.pl. Uprzejmię proszę o skomentowanie tego.Bo moim zdaniem to może to być nie dopracowane...

    "Rozlicz się przez internet
    (PAP, Dziennik, dd/08.04.2009)

    Dziś wchodzi w życie ustawa, która pozwoli wysłać zeznanie roczne przez internet. To nie jest trudne, choć trzeba mieć się na baczności, bo fiskus nie wybacza błędów. Jeżeli źle wypełnimy deklarację, korektę trzeba będzie złożyć osobiście w urzędzie skarbowym - pisze "Dziennik".Dzięki nowelizacji ordynacji podatkowej w sieci będą mogli się rozliczyć ci wszyscy, którzy wypełniają co roku PIT-37. To osoby zatrudnione na etacie, zarabiające na umowach o dzieło i zlecenie, stypendyści, a także renciści i emeryci. Łącznie blisko 15 mln

    Do e-PIT'u trzeba się przygotować lepiej niż do wypełnienia jego tradycyjnej wersji. Tuż przed kliknięciem "wyślij" system zapyta nas o kwotę przychodu z zeznania za rok 2007 - kto nie ma swojego ubiegłorocznego PIT-u przez sieć nie przejdzie - pisze "Dziennik".

    Z wizyty w urzędzie nie będą mogli zrezygnować wspólnie rozliczający się małżonkowie - zanim rozliczą się przez sieć, muszą złożyć w urzędzie papierowy formularz UPL-1."



    Prawie 82tys. podatników złożyło PIT-37 przez Internet (bez podpisu). Wielu z nich natrafiło na problemy np. nie mogli wysłać PIT-u mimo wielokrotnego sprawdzenia danych. System informował o błędzie. Przyczyny błędów to: literówki, błędy rachunkowe, niewłaściwe kwoty przychodu za 2007r. Informacja o błędzie oznacza, że podatnik nie złożył zeznania podatkowego. Po otrzymaniu komunikatu o błędzie podatnik może poprawić dane z formularza i wysłać prawidłowo PIT-37. Jeżeli podatnik nie czekał na sprawdzenie statusu wysłanego zeznania, to może nie mieć świadomości, że nie złożył zeznania rocznego. Niezłożenie w terminie zeznania to wykroczenie skarbowe, które jest zagrożone grzywną nakładaną przez Urząd Skarbowy w drodze mandatu do wysokości 2552 zł. Jeżeli sprawa trafi do sądu, maksymalna grzywna to 25 520 zł. Najczęściej gdy podatnik wysłał e-PIT i zorientował się, że popełnił niewielki błąd próbował wysłać zeznanie jeszcze raz. Otrzymywał wówczas komunikat o błędzie ponieważ system przyjmował tylko pierwsze pozytywne zweryfikowane zeznanie. W takiej sytuacji podatnik powinien złożyć korektę na papierze. Zgodnie z informacją Ministerstwa Finansów korektę należy złożyć pisemnie albo przy wykorzystaniu e-podpisu z kwalifikowanym certyfikatem jeżeli podatnik go posiada. Jeżeli podatnik wysłał e-PIT-37 i posiada UPO, a urząd wychwycił błędy w zeznaniu to podatnik zostanie wezwany do skorygowania e-PIT-u oraz złożenie niezbędnych wyjaśnień.



    Jak w temacie i jak co roku - przekazujemy swój 1%...


    PIT-37:

    Część H

    WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)
    Stosownie do postanowień art. 45c ustawy, naczelnik urzędu skarbowego - na wniosek podatnika – przekazuje na rzecz OPP kwotę w wysokości nieprzekraczającej 1% podatku należnego wynikającego:
    z zeznania podatkowego złożonego w terminie określonym dla jego złożenia, albo
    z korekty zeznania, o którym mowa w pkt 1, jeżeli została dokonana w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego
    – po jej zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
    Warunkiem przekazania 1% jest zapłata w pełnej wysokości podatku należnego stanowiącego podstawę obliczenia kwoty, która ma być przekazana na rzecz organizacji pożytku publicznego, nie później niż w terminie dwóch miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego. Za wniosek uważa się wskazanie przez podatnika w zeznaniu podatkowym albo w korekcie zeznania organizacji pożytku publicznego, poprzez podanie jej nazwy, numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego oraz kwoty do przekazania na rzecz tej organizacji.

    Należy pamiętać, że można wskazać tylko jedną OPP, która jest uprawniona do otrzymania 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania składanego za 2009 rok.


    A więc do dzieła, podawać namiary na OPP, które działają także na naszym terenie...



    Korektę robi się sumując WSZYSTKIE PITY ! Pismo składasz również pisząc np.
    Dokonuję korekty PIT 37 za rok 2008 w związku ze skorygowaniem działu XY/poz XY





    Reklamówka akcji (kliknij link poniżej i obejrzyj krótki filmik):

    1 procent podatku dla Tradycji, nie urzędu !!!

    Stowarzyszenie Sympatyków – Czarni 1910 Jasło zwraca się z prośbą do wszystkich kibiców i sympatyków zespołu JKS Rafineria Czarni 1910 Jasło o wsparcie finansowe działalności sportowej jasielskiego klubu.
    W myśl ustawy "o działalności pożytku publicznego i wolontariacie" podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych może przekazać 1 % podatku obliczonego zgodnie z przepisami podatkowymi na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Status takiej organizacji nasz Klub otrzymał 17 lutego 2005 r.
    Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich kibiców i sympatyków oraz ludzi dobrej woli aby zamiast fiskusowi, przekazać ten jeden procent (wyliczoną kwotę) na rzecz naszego Klubu.
    Klub JKS Rafineria Czarni 1910 Jasło jest jednym z najstarszych klubów piłkarskich nie tylko na Podkarpaciu ale również w Polsce. Przekazanie tej symbolicznej kwoty (nieważne czy kilka, czy kilkadziesiąt złotych) byłoby miłym gestem wobec naszego seniora.

    Dane dla wpłaty:
    Nazwa odbiorcy - JASIELSKI KLUB SPORTOWY RAFINERIA CZARNI 1910 JASŁO, ul. Śniadeckich 15, 38-200 Jasło
    Nr rachunku bankowego odbiorcy - BS Biecz O/ Jasło, 03862710112001000037080001
    Kwota wpłaty - wyliczona kwota
    Imię i nazwisko oraz adres wpłacającego - dane podatnika
    Tytuł wpłaty - "1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego".

    Można to zrobić przelewem z banku internetowego, jeżeli ktoś ma taką możliwość lub wpłacić gotówkę ale tutaj należy się liczyć z dodatkową opłatą. Potwierdzony dowód wpłaty zachowujemy podobnie jak inne dokumenty rozliczeń podatkowych. Wypełniony formularz PIT-36 bądź PIT-37 wysyłamy do Urzędu Skarbowego. Jeżeli z obliczeń wynika, że mamy nadpłatę podatku, otrzymujemy zwrot podarowanej kwoty od Urzędu Skarbowego. Jeżeli mamy niedopłatę, płacimy Urzędowi Skarbowemu o 1% mniej podatku należnego. W przypadku gdy formularz PIT został już złożony do Urzędu Skarbowego, a 1% podatku nie został odliczony, możemy w terminie do 30 kwietnia 2007 r. wypełnić formularz powtórnie jako korektę zeznania.

    Link do strony, gdzie można wydrukować blankiet wpłaty/przelewu:
    Blankiet wpłaty/przelewu.




    Jeden procent podatku na Śmigło

    Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. W związku z czym możesz przekazać 1% podatku na rzecz akcji Śmigło dla Tatr.

    Cała operacja jest bardzo prosta, możesz ją zrobić nawet jeżeli już rozliczyłeś się z fiskusem.

    Aby odpisać 1% podatku i przekazać te pieniądze organizacji pożytku publicznego należy:

    Obliczyć wysokość kwoty podatku i wpisać w odpowiedniej rubryce formularza

    (w wypadku formularza PIT-36 jest to rubryka 180, PIT-37 rubryka 110, PIT 28 rubryka 102)

    Obliczyć 1% tej sumy i wpisać w rubryce: ''Kwota zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego - na podstawie art. 27d ustawy" (w obu formularzach jest to rubryka następująca bezpośrednio po opisanej w p. 1 - PIT-36 rubryka 181, PIT-37 rubryka 111, PIT-28 rubryka 103).

    W kolejnej rubryce wpisać kwotę podatku pomniejszoną o 1%.

    Analogicznie należy postąpić dokonując korekty złożonego już zeznania podatkowego (czas na to mamy do 30 lipca).

    Wpłacić obliczoną kwotę 1% podatku na podane wyżej konto Fundacji na poczcie lub w banku z dopiskiem „śmigło” (warto zaznaczyć wyraźnie że jest to „wpłata na rzecz organizacji pożytku publicznego na podstawie art. 27d ustawy o podatku osób fizycznych”).

    Wpłat do odliczenia z podatku za poprzedni rok (na chwilę dzisiejszą chodzi rok 2004) należy obowiązkowo dokonać do 30 kwietnia (PIT z korektą można złożyć wówczas do 30 lipca). Pieniądze wpłacone po 30 kwietnia będzie można odliczyć od podatku dopiero w przyszłym roku.

    Pokwitowanie zachować ewentualnego sprawdzenia przez Urząd Skarbowy.



    Wypełniony formularz PIT złożyć w Urzędzie Skarbowym.

    Urząd Skarbowy zwraca nam 1% kwoty podatku.



    Dane do przelewu:

    Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

    ul.Noakowskiego 10/12 00-666 Warszawa (KRS 84062 )

    Bank Millennium

    04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

    (z dopiskiem "śmigło")
    Nigdzie nie jest napisane, ale ponoć wpłatę trzeba zrobić conajmniej jeden dzień wcześniej niż złożenie PIT-u.

    Panie i Panowie, wysyłać pieniądze.



    .....


    w poz. 128 w PIT-37 !!!!!!

    jest cel szczegółowy i ma tam być PSY !!!!!


    i nawet się nie dopytają i nie doczytają - niedobrzy
    a od czego ja tu jestem
    korekty składać natychmiast!!!!
    ......



    Jak przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?

    1. Wybrać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1%.
    Organizacje te znajdziemy na liście publikowanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w Dzienniku Urzędowym Monitor Polski. Lista jest publikowana co roku, do 31 grudnia (patrz: OPP uprawnione do zbierania 1%).

    Na liście znajdują się organizacje, które miały status organizacji pożytku publicznego na dzień 30 listopada roku podatkowego (czyli na 30 listopada 2008 r.) i które mają prawo otrzymywać 1% (tzn. nie prowadzą działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5%, oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami). Do tej pory to podatnik miał obowiązek sprawdzić, czy organizacja, której chce przekazać 1% nie prowadzi takiej działalności. Teraz zrobi to za niego Minister Pracy i Polityki Społecznej.

    2. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38)
    Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP") wpisujemy nazwę i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym organizacja, której chcemy przekazać 1% należnego podatku (art. 45 ust. 5c ustawy o pdpf). Numer ten znajdziemy m.in. na liście publikowanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
    Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45 ust. 5c ustawy o pdpf).

    Na jednym formularzu PIT podatnik może przekazać odpis 1% tylko dla jednej organizacji. Jeśli jednak podatnik rozlicza się na więcej niż jednym formularzu - w każdym z nich może wskazać inną organizację pożytku publicznego.
    Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. wskazać na konkretny cel); na te informacje przeznaczona jest specjalna rubryka „Informacje uzupełniające” (poz. 132-134 – PIT-28, poz. 308 - 310 – PIT-36, poz. 108 – 110 – PIT-36L, poz. 127 – 129 – PIT-37, poz. 61 – 63 – PIT-38); informacje te zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot;

    Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego; informacje te przekazuje urząd skarbowy; zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (poz. 134 – PIT-28, poz. 310 – PIT-36, poz. 110 – PIT-36L, poz. 129 – PIT-37, poz. 63 – PIT-38).

    3. Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

    Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszty przelewu.

    Wniosek podatnika o przekazanie 1% wybranej organizacji, zostanie zrealizowany tylko wtedy, gdy podatnik zapłaci w pełnej wysokości należny podatek. Musi to uczynić w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego.

    1% można przekazać w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie lub w korekcie zeznania podatkowego, pod warunkiem, że zostanie ona złożona w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu składania zeznań podatkowych (art. 45 c ustawy o pdof).

    Jeśli podatnik błędnie zawyżył swój podatek (i tym samym zadeklarował „za duży” 1% dla wybranej organizacji pożytku publicznego), a przy korekcie zeznania okazało się, że podatek należny jest mniejszy i urząd skarbowy powinien podatnikowi zwrócić nadpłacony pieniądze – wówczas (jeśli pieniądze zostały już przekazane organizacji) urząd skarbowy „weźmie” różnicę między poprawnie obliczoną kwotą i tą zawyżoną z sumy, którą ma zwrócić podatnikowi (art. 77 c ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa, Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60, z późn. zm).

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl