Pokrewne renessmeKornelia trawkowska lart studioKornel Makuszyński EncyklopediaKornel Makuszyński - biografiaKornel Makuszyński wzruszaKornel moje podróżeKornel Makuszyński AutobiografiaKornel ZielińskiKornelia StrzeleckaKornel MareczkoKornelia odmiana
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • conclusum.xlx.pl
  • renessme

Brasa jest jednym z najwiekszych obecnie teamow BJJ na świecie, zbiera mnostwo tytulow na kazdych zawodach, ze tylko powiem ze jednym z głownych zawodnikow Brasy jest Robert Drysdale, zwyciezca 2 kategorii na ostatnim ADCC. Tu macie HL z ostatnich MŚ. Pragne zwrocic Wasza uwage na zawodnika w poczatkowych fazach filmiku, duzy, ogolona głowa, biale gi, purpurowy pas. To Merff, szwed, olimpijczyk z Sydney w Judo. Obecnie startujacy w BJJ i to z wielkimi sukcesami, po tym jak zdominowal Europe w purpurach jak widac ruszyl w swiat. Swietnie rzuca, zreszta widac na filmiku. Zapraszam do ogladania i komentowania.

Tutaj macie walki Marffy`ego z ME z 2008 roku. W pierwszej walce, rowniez Kornel Zapadka z Berserkersow Szczecin.

W dniach 20-21 października w Malmo (Szwecja) odbyły się Otwarte Mistrzostwa Skandynawii BJJ 2007 (BJJ Scandinavian Open 2007). Ze względu na dużą liczbę uczestników (walczylo około 320 zawodników) zawody były rozgrywane przez dwa dni.

W turnieju wziął udział Kornel "Kornik" Zapadka (Berserkers Koszalin), który wygrał swoją kategorie wagową w purpurowych pasach. "Kornik" walczył też w absoluto, gdzie wygrał dwie walki ale niestety trzecią przegrał na punkty z późniejszym zwyciezcą, Mikaelem Marffy. Reprezentujący Szwecję Marffy to bardzo dobry judoka - ciekawostką jest, że na Mistrzostwach Europy BJJ 2007 w półfinale wygrał z Piotrem Zalewskim z MMA Warszawa, który musiał zadowolić się brązowym medalem.

Gratulacje Kornik

Wyniki Berserkerów na Mistrzostwach Europy:
    brązowy medal w kat. do 100,5 kg Tomasz Majka "Atom"
    niebieskie pasy:
    złoty medal w kat. do 64kg Irena Preiss
    purpurowe pasy:
    złoty medal w kat. +100,5kg Karol Bedorf "Coco"
    złoty medal w kat. absoluto Karol Bedorf "Coco" -wielki rewanż za Mistrzostawa Niemiec
    złoty medal w kat. 82,3kg masters Robert Siedziako
    srebrny medal w kat. absoluto masters Robert Siedziako
    brązowe pasy:
    srebrny medal w kat. 88,3kg masters Piotr Bagiński "Bagi"
    brązowy medal w kat. absoluto masters Piotr Bagiński "Bagi"
    Grzegorz Kloc w swojej kat. w 2 walce spotkał się z M. Linke i przegrał na punkty 8-2 po bardzo zaciętej walce.Natomiast w absoluto wygrał 3 walki niestety w 4 poległ.
    Kornel Zapadka "Kornik" wygrał 1 walke w 2 natomiast doznał kontuzji kolana.
    Muszę wspomnieć o koledze ze Strefy Walki z Poznania-Jarosławie Zjeżdżałce który bardzo efektownie wygrał 1 walke natomiast w 2 po kontrowersyjnym werdykcie przegrał.
    Oprócz tego kolega z Bastion Tychy Robert Trzcionka "Trzcinka" wygrał swoją kat. wagową
    Pięknie powalczyła reszta z Polaków z Warszawy,Gniezna,Kielc i Szczecina oraz Łodzi wzystkim gratulujemy i pozdrawiamy.

Źródło:Piotr Bagiński

Ja znam ale tylko część wyników polaków i to w dodatku nie szczegółowych, ale zawsze coś. A mianowicie z pierwszego dnia w którym startowało 3 Polaków z Berserkers Team Poland.
    Kornel Zapadka wygrał w swojej kategorii niebieskich pasów.
    Krystian Grzejszczak minimalnie przegrał walkę o 3 miejsce.
    Filipek wygrał swoją pierwszą walkę, lecz niestety w drugim starciu nie poszło mu najlepiej i przegrał kończąc swój start w zawodach.
    No i ponownie Kornel Zapadka który tym razem wywalczył srebrny medal w absolucie. W finale walczył z brazylijczykiem i walka zakończyła się wynikiem 0:0 jednak sędziowie zadecydowali, że zwycięstwo bardziej należy się rywalowi Kornela.

tak z ciekawości,chyba innego klubu BJJ u nas nie ma? Koszalin rośnie w siłę

Jest, jest. Kornel Zapadka i Piotr Bagiński otworzyli filię Berserker's Team na Franciszkańskiej.

ma moze ktos fotki z imprezy?

Czytałem również, że Kornel Zapadka wywalczył srebrny medal podczas tych mistrzostw.

W ten weekend, w dniach 14 i 15 października nieliczna grupa polskich zawodników pokazała naszym zachodnim sąsiadom, że "polski grappling jest lepszy od niemieckiego grapplingu". I tak w sobotę w Neuried, miejscowości oddalonej ok. 1000km od Szczecina odbyły się 6 Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec BJJ na których nieliczna ekipa Polaków z Berserkers Team Szczecin zdobyła aż siedem medali, tym samym zajmując drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej:

początkujący:
    złoto kat.-97kg Kornel Zapadka (BT Szczecin)

zaawansowani:
    złoto kat.-79kg Robert Siedziako (BT Szczecin)
    złoto kat.+97kg Karol Bedorf (BT Szczecin)
    srebro kat. open Karol Bedorf (BT Szczecin)
    brąz kat. open Kornel Zapadka (BT Szczecin)

masters
    złoto kat.-91kg Piotr Bagiński (BT Szczecin)
    złoto kat. open Piotr Bagiński (BT Szczecin)

W niedzielę 15 października w tej samej miejsowości odbyła się druga impreza o nazwie 6 Open Chellenge Submission Wrestling - tym razem Polacy (Berserkers Team Szczecin) zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej:

kategoria początkujących:
    srebro kat.-79kg Patryk Staszak (Linke Gold Team Szczecin)
    złoto kat.-91kg Tomasz Klonowski (Lutadores Opole)