logo
 Pokrewne renessmekoderydekodery Indeokomurki do kupieniaKombajn zbożowy John DeereKomunikacja miejska w Rzeszowiekorbielowo Baza noclegowakomis Bełtowskikonferencja GdańskKorwin MikkkeKorczak polskie napisyKomunikacja interpersonalna w pracy socjalnej
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • lkw.htw.pl
  • renessme


    NIe rozumiecie mojego problemu, kodeki sie instaluja poprawnie, po prostu system z nich nie chce korzystac. Ma gdzies nadrzednie napisane ze ma korzyatac tylko z jakiegos wybranego przez siebie kodeka i nic nie jest go zmusic do innego. Zadna paczka kodekow nie pomoże. Grzebalem w rejestrze i nic. Po prostu mam jakas dziwna wersje tego systemu a podobno to RC ale chyba jeszcze nie ten oficjalny.



    też testuje jednak nadal nie wszystkie teledyski chodza ale będą to juz pewne
    przetestowałem chyba z 50-70 i Corvus zaktualizował kodeki
    ale w US teraz (testowym) denerwuja mnie kolory podczas śpiewania .. nie widac czy dobrze zaśpiewałem czy źle .. kolory są za jasne . ale licze na to ze bedą naprawione w wersji RC



    Nie doczytałem się że ktoś już przerobił ten nadajnik na zbigowy koder. Może coś przeoczyłem.
    Znalazłem na RC-groups fotki i opisy tego sprzętu i raczej nie powinno być kłopotów z zamianą oryginalnego modulatora na Zbigowy.
    http://www.rcgroups.com/f...=1051701&page=2
    Interesujące jest to, że ten programowalny z komputera modulator jest zrobiony na tym samym procesorze (EM78P458AMJ-G) co nieprogramowalny koder w nadajnikach esky.



    Witam! Potrzebuje skonstruowac uklad badz wykorzystac gotowy do sterowania trzema silnikami dwa to silniki od wycieraczek malucha a jeden (a raczej dwa rownolegle zlaczone) silnik 280W 24V. Sprawa jest dosc prosta bo sterowanie moze odbywac sie na zasadzie wlaczy wylacz bez kontroli predkosci (np przez przekazniki). Wazne jest abym mogl silnikami obracac w lewo i w prawo i sterowac niezaleznie w tym samym czasie. Uruchomienie silnikow ma byc spowodowane nacisnieciem przycisku a nie przelacznika wiec transmisja musi byc ciagla w tym czasie. Model bedzie sterowany nie dalej niz 30m od nadajnika ale musi dzialac bardzo pewnie i stabilnie i co najwazniejsze sterowanie nimi ma byc niezalezne (3 silniki moga pracowac na raz!).
    1) Myslalem nad zastosowaniem modulow z modeli RC np taki czterokanalowy zupelnie by mi wystarczyl z tym ze nie wiem jak musialbym skonstruowac uklad do odbiornika ktory odpowiednio by zalaczal przekazniki bo z tego co wyczytalem obroty lewo prawo sa tam sterowane przez dlugosci impulsow a nie przez zmiane biegunowosci.
    2) Myslalem nad zastosowaniem modulow hybrydowych 433MHz lecz trzeba by bylo zbudowac do tego jakis koder i dekorder sygnalu zeby moc sterowac 3 silnikami i to w tym samym momencie. Jakie scalaczki do tego? UM3758 już nie sprzedawany, MC14502x za malo wejsc.
    3) Moduły z zabawek... przerobiony temat poniewaz sa bardzo niestabilne - przerywaja transmisje badz sie wzbudzaja, a na pewnosci dzialania mi zalezy bardzo
    4) jakies inne pomysly???
    Bede wdzieczny za wszelka pomoc.



    Koder+dekoder i moduły na 433 to pewnie dobre wyjście.
    Jeśli chciałbyś użyć gotowej aparatury RC to może zbuduj do każdego silnika prosty sterownik bez regulacji obrotów? Np tak: na wyjsciu wybranego kanału odbiornika układ całkujący, dwa komparatory (poniżej i powyżej pewnych progów) sterujące jakimś elementem (przekaźnik albo tranzystory). To zadziała tak, że dla położenia drążka powyżej jakiegoś punktu silnik włączy się w prawo, poniżej drugiego punktu w lewo a pomiędzy się wyłączy. Nie jest to rozwiązanie eleganckie, ale zadziała a poza tym jest łatwe do zrobienia.



    Przede wszystkim jest jedna zasadnicza sprawa: wszystkie "+" i wszystkie "-" na gniazdach serw są w odbiorniku połączone ze sobą.Nie ma znaczenia gdzie podłączy się pakiet tzn: jeżeli zasilanie podłączymy na kanale 1,2 czy innym i tak będzie ok.U mnie w odbiornikach patrząc od góry na odbiornik pierwszy jest sygnał, drugi + a na samym dole -.W odbiornikach PPM które posiadam podłączenie zasilania do odbiornika bez włączonego nadajnika powoduje samoistny ruch serw w różnych kierunkach.Jest to normalne.W odbiorniku PCM serwa nie wykonują żadnych ruchów do momentu włączenia nadajnika, ale tu działa Fail Safe.

    Jeżeli odbiornik nie reaguje na włączenie nadajnika to albo kwarc jest nieodpowiedni w sensie producenta i generator się nie wzbudza, albo kwarc jest nie na ten kanał co odbiorczy, albo uwalony jest nadajnik.Można jeszcze sprawdzić na innej parze kwarcy ale jak się nie ma jej pod ręką to sprawa się trochę komplikuje.Napisz na jaką częstotliwość masz kwarc nadawczy.Można w zwykłym odbiorniku radiowym ustawić częstotliwość odpowiadającą częstotliwości kwarcu nadawczego pomnożoną x 3.Np dla 35.100 ustawiamy w radiu 105.3MHz.Po zbliżeniu nadajnika RC w radiu powinniśmy usłyszeć sygnał z kodera nadajnika.Robiłem tak i działa bez problemu.



    Czym różni się zainstalowanie multimediów (kodeki, flash, java), od instalowania jakiegokolwiek innego programu? Zaznaczasz w Synapticu i samo się instaluje. Co tu ułatwiać?

    „Daj człowiekowi rybę, a będzie syty przez jeden dzień, naucz go łowić, a będzie syty przez całe życie.”


    W sumie większość z Was korzysta z podobnych skryptów na co dzień tylko nie każdy je publikuje w formie zbiorczej. Ale jeśli już z nich korzystamy, to najprawdopodobniej sami je przygotowaliśmy i wiemy co i gdzie zmieniają, i służą jedynie dla przyśpieszenia procesu.

    @wojak
    Od Slackware, proszę się odczepić. Ubuntu - system, który deweloperzy wydają jako stabilny, by w ciągu miesiąca wymienić w nim połowę pakietów, ponieważ znaleziono masę błedów. To po co są wersję alpha, beta, rc? Liczy sie tylko termin. Używanie tego, to jest dopiero masochizm.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl