logo
 Pokrewne renessmeKomputerowy tłumacz angielsko-polskikomputerowy Tłumacz francuskiego na polskikorytarze powietrzne z Polski do Angliikomedie polskie do zciągnięcia za darmo bez progrramukomedie polskie Wyjście awaryjnekorzyści Polski w uni Europejskiejkomentarze polskie w FIFĘ 2007korzyści i wady położenia PolskiKORG PA800 w sklep PolskiKomputerowy tłumacz z niemieckiego na polski
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • bibliotekarz.opx.pl
  • renessme



    http://www.palddl.com/movies/1523-admiral-...20p-bluray.html

    Melodramat za scenami batalistycznymi na wodzie i lądzie.
    Kawał rosyjskiej znakomitej roboty w każdym wymiarze.
    Kiedy u nas taki poziom ?

    Historia Korczaka, wielkiego przegranego białogwardzisty.


    A masz do tego polskie napisy do wersji 23,976 fps?

    Pozdro



    W bloku obok (ul. Korczaka) nie tak dawno burzyli kominy od wentylacji.. Wszyscy mysleli ze zrobia takie z troche lepszym rozwiazaniem jakie mam akurat u siebie w bloku Zdziwienie bylo wielkie kiedy na miejsce starych trafily identyczne, tyle ze stawiane prawie miesiac nowe Gdzie tu rozsadek? Nie wiem.. i pewnie nigdy sie nie dowiem Mimo młodego wieku nauczylem sie jednego - zyjemy w POLSCE i nikt nie zmieni mentalnosci ludzi ktorzy pchaja sie do wladzy Na pewno wszyscy ogladali "Alternatywy 4" Czy to co dzieje sie dzisiaj bardzo odbiega od serialowej rzeczywistosci?

    Zapomnialem dodac! Ciekawe jest tez bardzo rozwiazanie dotyczace placow zabaw na calym osiedlu. Jak zapytałem Panow dlaczego likwiduja wszystkie drabinki, hustawki i piaskownice to odpowiedzieli ze nie sa zgodne z normami UE. Mialy byc postawione drewniane.. Minal prawie rok, dzieci 'bezpiecznie' bawia sie na ulicy, kraweznikach i trzepaku obok smietnika. Siebie chyba bohaterami mozemy nazwac skoro wszyscy bawilismy sie na tak niebezpiecznych, usunietych juz urzadzeniach a jednak nadal zyjemy! Fajny temat, cala "epopeje" mozna by napisac, tylko co to da? 99.9% ze nic Popiszemy sobie, kazdy wyladuje frustracje i na tym sie skonczy.



    2008-01-23

    Szansa dla „Korczaka”?

    Łódzcy radni nie chcą likwidacji szpitala im J. Korczaka. Ich apel ma wkrótce dotrzeć do wojewody łódzkiego, który może w tej sprawie podjąć odpowiednie działania. Likwidacją jednego z najstarszych polskich szpitali pediatrycznych zajmuje się Zarząd Województwa Łódzkiego. „W zgodnej opinii środowisk medycznych oraz organizacji pozarządowych, zabranie dzieciom tej jedynej placówki w mieście, sprawującej kompleksową opiekę nad chorymi dziećmi, doprowadzi w krótkim czasie do niewyobrażalnej tragedii dzieci i ich rodziców poszukujących opieki medycznej” – piszą w swoim apelu radni. Sprawa „Korczaka” wywołała na sesji olbrzymie emocje. Nie brakowało głosów, że odkąd przestał przyjmować "Korczak", łódzka pediatria przeżywa gigantyczny kryzys; dwa pozostałe szpitale dziecięce przeżywają oblężenie. Ponadto w Łodzi rodzi się coraz więcej dzieci więc potrzeby tych oddziałów są coraz większe. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami marszałka województwa łódzkiego oddział niemowlęcy szpitala ma funkcjonować do końca marca tego roku.

    - Cztery lata temu podjęto decyzję o połączeniu szpitala im. J. Korczaka i szpitala im. Kopernika, jednak był to czas, kiedy rodziło się zdecydowanie mniej dzieci – mówił prof. Jerzy Stańczyk, wojewódzki konsultant ds. pediatrii. – Warto rozważyć przejęcie części łóżek w „Korczaku” i utworzenie tam oddziału pediatrycznego.

    Obecna na sesji wicemarszałek województwa łódzkiego tłumaczyła, że szpital po likwidacji nadal będzie, zgodnie z życzeniem fundatora, pełnił funkcje medyczne. Łódzcy radni chcą jednak walczyć o pozostawienie tego zasłużonego w opiece dziecięcej szpitala.

    - W tej sprawie narosły zrozumiale emocje, a wokół szpitala pewien mit – mówił Mateusz Walasek, przewodniczący klubu radnych PO. – Mimo, że jako miasto niewiele możemy zrobić, warto szukać rozwiązań problemu.
    - Podnosząc rękę za poparciem tej uchwały wzywamy społeczeństwo łódzkie do solidaryzmu z chorymi dziećmi i szpitalem – przekonywał jeden z inicjatorów uchwały Piotr Adamczyk (PiS). Do walki o szpital nawoływał także Witold Skrzydlewski (radny niezależny).
    - Na szpital został wydany wyrok, a skandalem była decyzja o połączeniu placówek. Łódź powinna się postarać, aby szpital wrócił do miasta – mówił . Dyskusji radnych przysłuchiwali się członkowie Społecznego Komitetu Protestacyjnego. Na plakatach, które mieli ze sobą pojawiły się napisy, że „szpital powinien wrócić do miasta”, a restrukturyzacja to próba grabieży.

    „Korczak” przyjął pierwszych małych pacjentów w 1905 roku. Sto lat temu był największym i najnowocześniejszym obiektem lecznictwa pediatrycznego w Polsce. Fundatorzy zastrzegli, że ich przedsięwzięcie ma służyć biednym dzieciom Łodzi.(ed)

    ŹRÓDŁO: www.uml.lodz.pl





    Po raz pierwszy uczestnicy Nocy Muzeów będą mieli okazję zwiedzić jedyne w swoim rodzaju Muzeum Uniwersytetu Medycznego - dawne Muzeum Polskiej Wojskowej Służby Zdrowia. MuzeUM - jak w skrócie brzmi nazwa placówki - to nie tylko największe w Polsce muzeum medycyny, ale również jedyne, które przedstawia historię medycyny wojskowej i kształcenia oficerów wojskowej służby zdrowia w Polsce. Bo gdzieżby indziej mogłoby się znajdować, niż przy jedynej w Polsce uczelni kształcącej lekarzy dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej i państw sojuszniczych?

    Na gości MuzeUM czeka tej nocy znacznie więcej atrakcji, niż stała wystawa składająca się m.in. z ogromnej kolekcji narzędzi lekarskich (nawet z czasów starożytnych), oryginalnych starodruków dzieł największych medyków z okresu renesansu, obrazów o tematyce wojskowo-medycznej, m.in. autorstwa Wojciecha Kossaka, fascynujących przyrządów medycznych, kolekcji mundurów lekarzy wojskowych, z których najstarsze pochodzą z czasów napoleońskich, a najmłodszy - z misji w Iraku czy w pełni wyposażonej polowej izby operacyjnej. Noc w MuzeUM przygotowali bowiem, pod czujnym okiem kustosza dr hab. n. med. prof. nadzw. Czesława Jeśmana, studenci Wydziału Wojskowo-Lekarskiego wraz z członkami Stowarzyszenia "Strzelcy Kaniowscy". Postanowili oni bowiem tematyką atrakcji nawiązać do historii zabytkowego gmachu MuzeUM, który w II Rzeczypospolitej mieścił Koszary im. J. Piłsudskiego - dom 28 pułku Strzelców Kaniowskich, rdzennie łódzkiego pułku piechoty zwanego również "Dziećmi Łodzi".

    Zwiedzający, podchodząc pod budynek MuzeUM poczują się, jakby przenieśli się w zasie do lat II RP. Na dawne koszary powrócą napisy, które ostatni raz widziane były przez łodzian w 1939 roku. Przy narożniku, pod dawnym wejściem pojawi się budka wartownicza, wzdłuż ulicy maszerować będą patrole uzbrojonych żołnierzy "Dzieci Łodzi", którzy będą służyli informacjami o atrakcjach Nocy. Na dziedzińcu, na którym dawniej odbywały się musztry, będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy nawiązujący do historii 28 pułku i wojskowej służby zdrowia. Na przykład - zabytkowe pojazdy wojskowe. Będą tam również rozstawione prawdziwe namioty polowe należące do łódzkiego Centrum Kształcenia Wojskowych Służb Medycznych. W jednym z nich pielęgniarki ze Szpitala im. Wojskowej Akademii Medycznej będą badały wszystkim chętnym poziom cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. W drugim - samorząd studencki będzie udzielał informacji o studiach na Uniwersytecie Medycznym, członkowie IFMSA-Poland będą prezentowali swoją organizację, a przyszli ratownicy medyczni - udzielanie pierwszej pomocy.

    W salach ekspozycyjnych wolontariusze oraz międzywojenni żołnierze i sanitariusze będą oprowadzać po stałej wystawie oraz po wystawach czasowych. "Strzelcy Kaniowscy" przygotowali specjalną wystawę o historii 28 pułku oraz Koszar im. J. Piłsudskiego. Poza zdjęciami i dokumentami, będzie można zobaczyć również żołnierskie oporządzenie, umundurowanie oraz uzbrojenie, a wiele eksponatów nawet wziąć do ręki czy wręcz przymierzyć, by choć na chwilę poczuć się jak żołnierz 28 pułku Strzelców Kaniowskich. Wiele eksponatów stanowić będą oryginalne przedmioty pochodzące z prywatnych zbiorów, których na co dzień nie można obejrzeć w placówkach muzealnych. W sali audiowizualnej będzie można również zobaczyć dwa filmy - o historii pułku i jego związkach z Ziemią Łódzką oraz o historii służby zdrowia w Łodzi. MuzeUM przygotowało natomiast wpisującą się w ruch społeczny "Szacunek dla Łodzi" wystawę fotograficzną o zabytkach łódzkiej służby zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem tych obecnie zagrożonych, jak Szpital im. Heleny Wolf czy Szpital im. Janusza Korczaka.

    Wybierając się do MuzeUM, warto uzbroić się w aparat fotograficzny, gdyż zwiedzający będą mogli wcielić się w rozmaite role i zrobić sobie pamiątkową fotografię - na przykład w operacyjnej izbie polowej. Na dziedzińcu będzie można również zaspokoić głód częstując się grochówką. MuzeUM będzie czynne podczas Nocy Muzeów od 14 do 1.


    Plakat imprezy:

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl