logo
 Pokrewne renessmekolonie obozy letnie za granicąkolonie letnie jazda konnakolonie nad morzem POLTURkominek w stylu kolonialnykolonie w Polsce w górachkolonie letnie 3 tygodnioweKOLONIE JASTRZĘBIA GÓRAKolonializm w XIX wiekukolonie Gminne Piasecznakolonie za granicą 2006
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • sklepabc.htw.pl
  • renessme


    " />asfalto nr 1
    Podzamcze -> Kocikowa ->Ryczów -> Żelazko -> Rodaki -> Ryczówek -> Kwasników -> Bydlin -> Załęże -> Dłużec -> Lgota Wolborska -> Zarzecze -> Gołaczewy -> Kolonia Suska -> Sucha -> Glanów -> Imbranowice -> Tamawa -> Skała -> OPN ->
    Biały Kościół -> Zelków -> Bolechowice -> Kobylany -> Brzezinka -> Rudawa -> Siedlec -> Nowy Świat -> Miękinia -> Na Wzgórzu -> Nowa Góra -> Czerna -> Gorenice -> Witeradów -> Olkusz -> Bogucin Mały/Duży -> Jaroszowiec -> Zalesie Golczowickie -> Golczowice -> Kwaśników Dolny/Górny -> Ryczów -> Podzamcze
    ps. czy jest sieci jakaś dostępna mapa żeby narysować?



    " />
    ">asfalto nr 1
    Podzamcze -> Kocikowa ->Ryczów -> Żelazko -> Rodaki -> Ryczówek -> Kwasników -> Bydlin -> Załęże -> Dłużec -> Lgota Wolborska -> Zarzecze -> Gołaczewy -> Kolonia Suska -> Sucha -> Glanów -> Imbranowice -> Tamawa -> Skała -> OPN ->
    Biały Kościół -> Zelków -> Bolechowice -> Kobylany -> Brzezinka -> Rudawa -> Siedlec -> Nowy Świat -> Miękinia -> Na Wzgórzu -> Nowa Góra -> Czerna -> Gorenice -> Witeradów -> Olkusz -> Bogucin Mały/Duży -> Jaroszowiec -> Zalesie Golczowickie -> Golczowice -> Kwaśników Dolny/Górny -> Ryczów -> Podzamcze
    ps. czy jest sieci jakaś dostępna mapa żeby narysować?


    Jesli będzie śnieg, lub będzie maksimum tydzień po odwilży, to uważaj na śnieg pomiędzy Bogucinem a Jaroszowcem.
    za darmo raczej nie ma, chyba że Zumi lub Google mają taką opcję. Michał zawsze pokazuje trasę na mapach Compassu, ale płatnych wersjach. Za darmo to możesz przejrzeć trasę na sp.olkusz.pl i po lewej masz mapę powiatu (z Compassu).



    przeglądając mapę zastanawiam się jak najlepiej dojechać do częstochowy. W Olkuszu wjeżdżamy na drogę nr 791 w kierunku na Ogrodzieniec, później Zawiercie, Myszków i tutaj mam problem. W miejscowości Postęp/Lgota mamy dwie możliwości: pierwsza to wybrać drogę nr 789 i w miejscowości Koziegłowy wjechać na krajową 1 albo jechać drogą 791 i wjechać na 1 w miejscowości Kolonia Poczesna. Czy ktoś jechał ostatnio tymi drogami? Którą drogę wybrać, którędy jest szybciej?



    " />Mam pomysł Proponuję, żeby w przypadku stwierdzenia dzikich wysypisk śmieci, braku porządku czy innych nieczystości pisać do konkretnych władz miast i gmin. Najlepiej z dokładnym opisem miejsca i zdjęciem, a kto potrafi to mógłby dodać skan mapy z zaznaczeniem felernego miejsca.
    Jest bowiem taka podstawowa ustawa na którą można się powołać - czyli ustawa z dnia 08 marca 1990r. "o samorządzie gminnym"(tekst jedn. Dz.U. z 2001r. nr 142, poz. 1591 z późn. zm. ). Artykuł 7 ust.1 tejże ustawy stwierdza, że" zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań włąsnych gminy. Wszczególności zadania własne gminy obejmują sprawy:
    pkt 1 m.in : ochronę środowiska i przyrody;
    pkt 3 m.in usuwanie i oczyszczanie ścieków komunalnych, utrzymanie czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, utrzymywanie wysypisk, unieszkodliwianie odpadów komunalnych.

    W związku z powyższym dla ułatwienia sprawy koleżeństwu forumowiczów zamieściłem poniżej kilka adresów e-mailowych do poszczególnych gmin i zaznaczyłem w miarę (mam nadzieję) dokładnie spis miejscowości wchodzących w zasięg danej gminy.

    MIASTO ZAWIERCIE
    Prezydent - Mirosław Mazur
    adres e-mail: sekretarz@um.zawiercie.pl

    Niektóre dzielnice i sołectwa Miasta Zawiercie: Blanowice, Kromołów, Żerkowice, Karlin, Pomrożyce, Skarżyce, teren ośrodka Morsko z najbliższymi przyległościami.


    GMINA NIEGOWA
    Wójt -Krzysztof Motyl
    adres e-mail: urzad@niegowa.pl, wojt@niegowa.pl

    Niektóre sołectwa Gminy Niegowa: NIEGOWA, Mirów, Bobolice, Lutowiec, Moczydło, Ludwinów, Antolka, Ogorzelnik.


    GMINA KROCZYCE
    Wójt - Stefan Pantak
    adres email: kroczyce@kroczyce.pl

    Gminne sołectwa: KROCZYCE, Lgotka, Lgota Murowana, Piaseczno, Kostkowice, Dzibice, Biała Błotna, Dobrogoszczyce, Szypowice, Huta Szklana, Browarek, Pradła, Podlesice, Przyłubsko, Siamoszyce, Gołuchowice, Trzciniec, Siemiężyce, Siemiężyce-Dołki, Siemiężyce-Wrzoski, Siemiężyce-Zefirek.


    GMINA OGRODZIENIEC
    Burmistrz Miasta i Gminy - dr inż. Andrzej Mikulski
    adres e-mail: ogrodzieniec@ogrodzieniec.pl

    Obszar: Miasto Ogrodzieniec i sołectwa: Śrubarnia, Żelazko, Ryczów, Ryczów - Kolonia, Podzamcze, Kiełkowice, Fugasówka, Giebło, Giebło-Kolonia, Gulzów, Mokrus, Markowizna.


    GMINA WŁODOWICE
    Wójt - Krzysztof Szlachta
    adres email: urzad@wlodowice.pl

    Gminny obszar: WŁODOWICE, Góra Włodowska, Hucisko, Morsko, Kopaniny, Parkoszowice, Rudniki, Rzędkowice, Skałka, Zdów.



    DZIAŁ:Historia
    DZIAŁ:Kulturoznawstwo


    CENA 49.00 zł
    AUTOR: Grzegorz Płonka (red.)

    Zarys dziejów Ligoty i Panewnik od zarania do czasów współczesnych

    Zdarza się, że gdy jestem w okolicach skrzyżowania ulic Ligockiej i Kredytowej w Starej Ligocie czy też przechodzę przez teren Kokocińca ścieżką położoną nieopodal Kłodnicy, w mojej wyobraźni pojawiają się obrazy – jak mogło wyglądać tutaj codzienne życie ludzi w minionych wiekach, jakie były ich losy, skąd czerpali siłę do działania… Pierwsze z wymienionych miejsc kojarzy mi się ze średniowieczną osadą Lgotą, która w tej okolicy mogła się znajdować, a drugie – z siedemnastowieczną kuźnicą i dziewiętnastowieczną hutą „Ida”, wybudowanymi w Kokocińcu z woli pszczyńskich władców. Oczywiście takich miejsc pobudzających wyobraźnię jest więcej, na przykład: panewnicki klasztor oo. Franciszkanów, modernistyczna kolonia urzędnicza w Ligocie, ukryty na terenie bazy Orlenu posterunek kolejowy „Idaweiche” czy dom „Maria” w Starych Panewnikach. Każde z nich ma swoją historię, urok, niekiedy tajemnicę. Wszystkie te miejsca stworzyli ludzie, którzy osiedli na terenie Ligoty i Panewnik na stałe bądź czasowo.
    Wiedli tutaj swe życie, przeżywając, tak jak i my dzisiaj, radości oraz smutki dnia codziennego. Zapewne nieraz się między sobą „wadzili”, „zowiścili”, rywalizowali, ale i również „mieli się ku sobie”, wspomagali, współtworzyli, bawili się itp., itd. Decydując się na opisanie dziejów ligocian i panewniczan, nie mieliśmy zamiaru idealizowania ich czy wskazywania, że kiedyś było fajnie, a teraz jest źle. Nie. Chodziło raczej o jak najbardziej obiektywne utrwalenie, upamiętnienie losów i działań ludzi, którzy mieszkali na tej ziemi, i wskazanie, że Ligota oraz Panewniki są miejscami bogatymi w dobro stworzone nie tylko przez ludzkie ręce, ale i przez naturę – są tu wyjątkowe tereny naturalne, jak chociażby niektóre fragmenty doliny Kłodnicy czy lasy panewnickie, bogate we florę i faunę. Czyniąc tak, spinamy w pewien sposób przeszłość z teraźniejszością, dzięki czemu podkreślamy ciągłość historii tej ziemi i jej mieszkańców. Nie ma wykluczonych, nie ma zapomnianych…

    Książka objęta mecenatem Miasta Katowice

    ISBN 978-83-7164-621-8
    200 x 270 mm

    http://www.slaskwn.com.pl/sklep/?s__karta.id__537

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl