logo
 Pokrewne renessmekominek z płaszczem wodnym muratorkominek CTM wentylacja mechanicznaKominek z płaszczem wodnym używanykominek w kominie brak wyczystkiKominek dopływ powietrza zewnątrzkominek Kamienica drewniany stropKominek z pÄş aszczem wodnymkominek z płaszczem brudna szybakominek doprowadzenie powietrza z zewnątrzkominek piec bufor Schemat
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • pies-bambi.htw.pl
  • renessme


    Po dość długiej przerwie, czas kontynuować dziennik i budowę.
    Ze zmian, to na jesień w zeszłym roku wstawiliśmy okna. Okna Avante. Do oglądnięcia w "zdjęciach"
    I tak sobie to stało, do czerwca... W czerwcu w tym roku ruszyliśmy z instalacjami. Wszedł fachowiec i zrobił wszystko. Elektryka, wod-kan i co. Do tego podłącz pod kominek wodny ( jakbyśmy sie zdecydowali) i pod solary.
    Robocizna elektryka z materialem + reszta bez materiałow 10700. Materialy na reszte fv na 13.275
    Zakupiliśmy już tez styropian do wylewek razem z folią ( 3700zł), po 20 lipca ruszamy z wylewkami :)
    Musimy troszkę przyspieszyc, bo w mieszkaniu robi się nam troszkę ciasno , za miesiąc przybędzie nowy członek rodziny ;)



    Nie chcę znów jak ty to mówisz robić ukrytej reklamy. Ale mój projekty kominka wraz obudową pewnych części domu kamieniem naturalnym znajdziesz na tej stronie w projektach art (pierwszy rząd). Są tam także inne projekty. Masz ochotę to zajrzyj. :).
    Jak wstawić tu zdjęcie????? Chyba powinienem zamieścic to nie w ogłoszeniach ale jakiejś rubryce z doświadczeniami z budowy lub coś w tym stylu?



    Moim skromnym zdaniem powinno wystarczyć. Zauważyłam na forum, że wiele osób twierdzi iż poniżej 300 tys nie ma sensu zaczynać budowy domku 100m2 bo na pewno braknie. Myśmy mieli do dyspozycji ok. 160 tys. I faktycznie braknie nam na piec, panele, wanne, umywalkę ale dom będzie wybudowany i na pewno się wprowadzimy. Może nie będziemy mieli luksusów, ale wszystko powoli. Piec kupimy w przyszłym roku (póki co będzie tylko rozprowadzenie ciepła z kominka), za panele i reszte zapłacimy kartą i będzie pięknie. Wystarczyłoby nam pieniędzy ale zaszaleliśmy na etapie dachu (ceramika Creaton) i meble kuchenne zamówiliśmy droższe o kilka tysięcy niż to było planowane (za to najpiekniejsze na świecie) :-) W zamian za to pewne rzeczy robimy sami (instalacje, ocieplenie poddasza)
    Marzenia trzeba spełniać i mam nadzieję, że dobrniemy szczęśliwie do końca!

    Dom raczej mały (pow. netto ok 120 m2), dach dwuspadowy, 5 okien dachowych, zero lukarn itp, schody drewniane z salonu... (Dom w borówkach 2 firmy Archon po sporych zmianach - zlikwidowaliśmy m.in. garaż)

    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m410757176ec1b

    Moja rada: buduj! Jak zaczniesz to na pewno skończysz :lol:



    Nie było wyprawy po kominek, bo rozszalała się burza. Tak w ogóle to po wczorajszej nie mamy wody w domu, bo coś tam się spaliło. Myślę, że takie chwile powinny zdarzać się co jakiś czas, bo wtedy bardzo docenia się dobrodziejstwa cywilizacji.
    Do południa sprzątałam na budowie i zmycie tego kurzu w misce wody to dopiero było przeżycie :o

    Znowu jest czyściutko, no powiedzmy ogarnięte na budowie, do momentu, aż jakaś ekipa znowu zawita. Ale tak to już jest. Moja koleżanka jak dzwoni i pyta jak tam postępy budowlane i słyszy, że znowu było sprzątanie to myśli, że ja przesadzam. Chociaż faktycznie bez przerwy powstaje jakiś bałagan. Z drugiej strony przynajmniej dla mnie to czysta a raczej brudna przyjemność :wink:



    Witajcie ...

    Co do ceny fundamentów można by dużo dyskutować. Jedyna rzecz na której bym urwał parę groszy to robocizna, jakbym wziął Pana Władka z pomocnikiem i zamiast tydzień robił by miesiąc sapiąc potwornie i mając coraz to nowsze problemy. Wolałem tego uniknąć i w zasadzie moje wizyty na budowie są po to, by porobić zdjęcia i zobaczyć postęp prac.

    Ceny materiałów budowlanych w okolicy są podobne. Różnica naprawdę jest kosmetyczna.

    Co do obaw Pluszku oczywiście fundamenty są ocieplone 10 cm styropianu. Również są położone wszelkie izolację. Może na zdjęciach załączonych tego nie widać, ale za taką cenę wszystko musi być perfect. Co do ilości ludzi nie mam pojęcia ile ich pracuję na co dzień. Firma ma swoich specjalistów od poszczególnych robót, tj, jedni od fundamentów, inni od bloczków, inni od murowania, itp. Zdaje się że wymieniają się na budowach. Logistykę maja bardzo dobrze rozplanowaną.

    Dopytywałem się co do tej rury do kominka i są 2 metody. Jedna to rura pod posadzką. A druga to jakimś kanałem pod wylewkami. Podobno ta 2 jest lepsza , bo dom się mniej wychładza. Nie wiem ile jest w tym prawdy i będę musiał poszukać i postudiować.

    A na koniec fotka żeby rozwiać wątpliwości o dociepleniu.


    http://lh6.google.pl/kazmierczaki.pl...0/PICT0003.JPG



    Do M3
    Prócz (kanalizacji, doprowadzenia wody, uziemnienia bendarką pod roździelnie) to żadnych więcej wyprowadzeń nie robiłem, a powinienem zrobić jeszcze aby mieć poźniej spokuj jescze:
    - doprowdzenie przewodu instalacyjnego
    - doprowadzenie powietrza pod kominek

    KIEDY TY ZAŁOŻYSZ SWÓJ DZIENNIK BUDOWY?? - CZEKAM ABY COŚ CIEKAWEGO POCZYTAĆ



    anka262626
    prawie jesteśmy rówieśnikami :lol: :lol:
    ja w zeszłym roku ukończyłem budowę, co prawda nie jestem singlem ale co to za różnica?
    Latorośl i tak nie mieszka z nami a my sobie z żoneczką spędzamy mile czas przy kominku.
    Jak tylko masz kasę i zapał to się nie zastanawiaj, tylko buduj.
    Pozdrawiam



    witam po dłuższej nieobecności,

    mieszkamy juz od 3-miesięcy w naszej lukrecji, budynek jest ocieplony i otynkowany, posesja w "lesie" a raczej sniegu i błocie.
    zmian w projekcie było niewiele, zrezygnowałem ze spiżarki obok kuchni, schody sa ażurowe drewniane zamiast betonowych. ogrzewanie gazowe ( gaz sieciowy), kocioł kondensacyjny, na parterze podłogowe, a na pietrze kaloryfery.
    balkony - zgadzam się z opinią, że dwa (lub trzy) to przesada, ale cóż nie przekonałem "opozycji".
    koszt łącznie z zabudową i sprzętem w kuchni niespełna 380 tys. PLN , w tym stan surowy zamkniety 167 tys. PLN (bez drzwi wejściowych ale z brama garażową, na wszystkich oknach poza garażemi i "okragłym" frontowym rolety.
    wiekszość prac wykonali wynajęci fachowcy, niekoniecznie tani, ale (zazwyczaj)
    solidni. prace wykończeniowe, te które mogłem tzn. malowanie, podłogi panelowe, parapety itd robiłem sam.

    realizacja budowy od fundametów do zamieszkania zamkneła się w 15 miesiacach, niestety w okresie najwyższych cen materiałow i usług.

    co pozostało; kominek, wykończenie balkonów, tarasu, schodów zewnetrznych, ponadto; podjazd, ogrodzenie, brama, zagospodarowanie posesji, drobne ale czasochłonne prace wykończeniowe na zewnątrz i wewnątrz.

    inwestorzy zaczynający budowe moga liczyc dzis na nizsze ceny materiałów i usług oraz wyższe prowizje od kredytów w bankach.

    pozdrawiam. s




    hes -> pytałem retorycznie :lol: - Twoje poglądy są tutaj znane - mnie ciekawią dlatego że budowę mojego kominka rozpocząłem od budowy komina właśnie ścisłe wg wytycznych producenta kominka który użytkuje - taki przekrój komina , doprowadzenie powietrza do niego były wymagane abym dostał gwarancję bezproblemowego palenia w kominku typu otwartego .
    Oczywiście stosując się do Twoich poglądów wystarczyłoby gdybym włożył do komina setkę żaroodporną , połaczyłbym z czopuchem kominka i to wszystko - hulałoby jak złoto :lol:
    Teraz mnie to ciekawi - co by było jakbym tak zrobił ??

    :lol:
    Cóż, eksperymentuj, kombinuj. Nie zawsze to, co wiedzą i mówią producenci kominków, musi być świętą prawdą.



    Uważam że to świetny projekt. Szkoda że jak ja szukałem to takiego nie widziałem. W sume to mój dom ma bardzo podobny rozkład pomieszczeń tylko u mnie jest mniejszy hall którego to jeszcze pomniejszyłem podczas budowy na rzecz łazienki na parterze. Kuchnie bym zostawił ponieważ przenosząc ją trzeba by było przenieść także i komin a to już spore zamieszanie. Można by było jedynie kominek przesunąć troche w lewo tak aby ciepło z niego ogrzewało hall, no chyba że jest brane pod uwage rozprowadzenie ciepłego powietrza. Poza tym dla mnie jest świetny :lol:



    GMpoujoulat .... sam adres maprawde potwierdza że twoje posty sa bez AUTOREKLAMY . Niestety nasza wiedza o systemach DGP wynika z wielu szkoleń przeprowadzanych w AUSTRII oraz NIEMCZECH . Wiemy "coś " o normach a tamtych krajach dotyczących stosowania wielu materiałow do budowy kominków. Co do odprowadzenia spalin to lider na rynku austriackim poleca rury grubości minimum 2 mm ale żaroodporne . Rury spiro z CRNI produkuje np Tarnawa [ nazwa handlowa Tarflex ] i posiada atest na podłączanie palenisk na paliwa stałe analogiczny do atestów innych firm . Wielu wykonawców łączy wkład z kominem takimi rurami , jest to prosty sposób i niewymaga stosowania kolan co daje mniejszą cene. Wymieniałem takie podłączenie w domku drewnianym a sufit był cały okopcony.... Rura "padła" po trzech latach [ wykonawca kominka NN producent rury NN ]. Jak klient pali w kominku na sportow to rura spiro przetrwa wilele lat ale jak wkład jest podstawowym [ lub prawie ]zródłem ciepła do domu 250 m to napewno lepiej wydac troszke więcej a spimy spokojnie. Przy dobrym kominku tempertura spalin jest niska ale przy wielu z komina leci "żywy ogień "




    my na razie dogrzewamy dom właśnie kozą
    kupilismy ja w Castoramie za ok 100 zł
    polecam, chociaz nie sprawdzalam temperatury w domu to zawsze panuje tam dość przyjemne cieplo - panowie budowlańcy i instalatorzy nie narzekaja na zimno :)
    dziwne - ja też próbuję palić kozą z castoramy (170zł) z szamotką. Piecyk a szczególnie rura do komina robi się aż czerwona - do piecyka nie można prawie podejść a w salonie zimnica... Reszta domu temperatura taka jak na zewnątrz.

    Jak na razie SSZ porotherm P+W więc są szparki gdzieniegdzie oczywiście nieocieplony.
    Generalnie jestem rozczarowany. Tydzień temu dorobiłem szyber (tak się chyba nazywa taka blacha co w kominie ogranicz ciąg) bo mam wrażenie że całe ciepło uciekało w komin ale jeszcze nie miałem czasu przetestować jak to dziala. Rura od kozy do kominka ma 2m. Czytałem że lepiej jakby miala ze 4m - rura świetnie grzeje.

    Palę drewnem które pozostało z budowy...



    witam szanowna grupe budujących ze Szczecina

    juz od dosc dawna z ciekawościa przeglądam watki na tym forum
    niektóre z tematow bardzo mnie zaciekawily i dosc duzo wniosły do tego co robie na codzien

    wiem ze nie mozna sie reklamowac

    wiec tylko powiem ze szukam zlecen a miejsce wydaje sie dosc odpowiednie zwlaszcza ze skupia taka duza grupe ludzi w temacie budowa domu
    wykonuje instalacje grzewcze , sanitarne, gazowe ,solary , kominki z płaszczem wodnym.
    jesli znajda sie zainteresowani prosze o kontakt na emaila



    Budowa domu trwała od czerwca2008. Szybko sie uwinęli :D
    A ja miałam czas aby spokojnie pomyśleć o aranżacji. Plan działania zrobiony, teraz mogę zaczynać pierwsze spotkania z firmami które mnie wykończą :D Myslę że taka wstępna koncepcja jest bardzo potrzebna, wiemy czego chcemy i czego szukamy. Dzieki temu nie muszę biegać z obłędem w oczach po sklepach i szukać niewiadomo czego.
    ja juz prawie wszystko wiem
    Ogłoszę tylko jeszcze casting na schody i kominek
    Dziś odbyłam pierwsze spotkanie, dotyczyło...ogrodu. Tak zaczyna aranżacje wnętrza od ogrodu bo chcę aby był przedłużeniem naszego domu, w tym samym stylu i kolorystyce. Ponieważ nie są to duże powierzchnie takie detale są ważne.
    Więc zaczełam od ogrodu.
    Pan z firmy ma baardzo ułatwione zadanie bo projekt zrobiłam sama. on teraz musi to wszystko zrealizować.
    Oto mój projekt:
    http://images47.fotosik.pl/9/7e99186222ad0e0d.jpg



    nie mam rusztu ,bo mi niepotrzebny. wrzucanie tam kawałków drewna to pomyłka. ciasno i niewygodnie. po to mam piec z podajnikiem, zeby nie stać przy nim non stop.

    resztki desek z budowy, w większych kawałkach spalę w kominku.

    a śmieci nie palę ,bo syfi się maksymalnie komin i po kilku latach nie wiadomo czy nie trzeba nowego postawić, nie mówiąc o ekologii.

    a co do bufora, to opatuliłem go warstwą styro, 20cm. na ścianie nakleiłem 5cm i powpychałem resztki z budowy (styro i wełny), między ścianę a bufor.

    tak że teraz ma 0k.30cm izolacji. dzięki temu trzymać bedzie dłuzej ciepło dla CWU. zimą nie ma to nzaczenia, ale latem, lepiej żeby domu nie grzał.



    Nasza firma specjalizuje się w systemach ogrzewania wody przez energię słoneczną, w ofercie sprzedaży posiadamy także:

    - kominki wodne
    - kotły gazowe
    - kotły olejowe
    - kotły na pellet z automatycznym podajnikiem
    - wszelkie materiały i urządzenia służące do budowy sieci c.o. c.w.u.
    Dzięki współpracy z generalnym dystrybutorem posiadamy najniższe ceny w kraju na systemy solarne firmy Ulrich.
    Zaletą jest także fakt, że nasze produkty dowozimy własnym transportem (w cenie 300zł dostarczymy towar pod wskazane miejsce na terenie całego kraju ), dlatego sprzedaż jest całkowicie bezpieczna, gdyż płacą Państwo przy odbiorze towaru wraz z Fakturą.
    Wszelkich informacji udzielamy pod numerami 0 607 433 623 oraz 0 600 211 529
    Pisz pod marketing@ekoprosystem.pl
    Proszę zapoznać się także z ofertami wystawianymi w serwisie Allegro

    Odpowiemy na każde pytanie.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl