logo
 Pokrewne renessmekominek z płaszczem wodnym muratorkominek CTM wentylacja mechanicznaKominek z płaszczem wodnym używanyKominek dopływ powietrza zewnątrzkominek Kamienica drewniany stropKominek z pÄş aszczem wodnymkominek z płaszczem brudna szybakominek doprowadzenie powietrza z zewnątrzkominek piec bufor Schematkominek bez płaszcza i dpg
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • aircar.opx.pl
  • renessme


    banko masz chyba na myśli wkład kominowy??...
    Mam wrażenie, że nieco kiepsko by się czyściło komin w takiej konfiguracji..
    Gdzie niby sadza z przewodu kominowego miała by się zbierać?? A łapą grzebania od strony kominka to ja bym się nie podjęła :wink:

    U mnie propozycja ze strony dystrybutora MK była jeszcze ciekawsza dla komina żaroodpornego dwupłaszczowego:

    Założenie było takie, że komin miałaby wychodzić u mnie od wkładu kominkowego i iść pionowo bez załamań do góry, czyli komin prosty jak drut.
    Dystrybutor zaproponował brak wyczystki, odskraplacza :roll: Jedynie obejmy i przejście stropowe, a ponad połacią parasol.
    Sadza przy czyszczeniu i zacinająca woda opadowa waliłaby prosto do wkładu (nie znam minusów rozwiązania z autopsji), ale myślę, że syfiaste... Nie wiem czy rozsądne??
    Komin podobnej wysokości jak u Ciebie.
    Myślałam o umieszczeniu wyczystki na poddaszu użytkowym.

    I co o tym myśleć?? Sprzedawca powinien nam wciskać jeszcze masę dodatkowych "niezbędnych" elementów, tymczasem on się broni :wink:



    ja się tam nie znam na tym , ale czy jak kominiarz rzuci kulę z góry to nie rozwali się przypadkowo tego kolana??
    Nie możesz zrobić po prostu komina takiego jak się należy??
    Co masz na myśli?? :roll:



    Na parterze jest z zasadzie jedno pomieszczenie / 2 kratki/ i łazienka.
    Brak kominka, otóż jedna kratka wyciąga powietrze, a dwie nadmuchują,także ta w łazience. Jak się otworzy okna ,to ciąg się odwraca.
    Czy można coś zrobić,żeby te kratki wszystkie 3 wyciągały powietrze / zwłaszcza w łazience/. Co jest żle? Komin wysoki ponad kalenicę, wyloty wentylacyjne na przestrzał. Dzięki za odpowiedż. I jeszcze jedno, czy otwór wyczystki od przewodu spalinowego od pieca gazowego ma być zatkany, jest to okrągła dziura chyba w elemencie ceramicznym, gdzie to kupić?



    PRZESTROGA!!!

    Pierwszy remont na SIELANCE :-( Mimo, że kominek daje juz ciepełko to niestety kominiarze odmówili odbioru. Okazało się, że nieprawidłowo, wbrew przepisom i niezgodnie ze sztuką podłączono kominek do przewodu kominowego! Brrr...

    KTO PLANUJE BUDOWĘ KOMINKA PROSIMY O KONTAKT! Podamy imię i nazwisko wykonawcy, któremu nie należy zlecać roboty!

    http://www.netmar.fc.pl/sielanka/k11.jpg
    BRAK WYCZYSTKI w kominie jest poważnym błędem szczególnie w kominku z płaszczem wodnym!
    http://www.netmar.fc.pl/sielanka/k10.jpg



    Mam taką sytuację:
    Kominek na piętrze. W przewodzie kominowym wkład ze stali żaroodpornej 13x26. wyczystka piętro niżej(nie mam piwnic) w lokalu użytkowym.Nie mam możliwości odprowadzenia skroplin do kanalizacji (brak w tym pomieszczeniu)
    Sprzedawca od wkładów doradził mi zamiast miski na skropliny "ślepe" zakończenie przewodu poniżej wyczystki tworzace pewnego rodzaju zbiornik
    na skropliny, który od czasu do czasu będę musiał czyścić.Co myślicie o takim rozwiazaniu-czy jest poprawne?Ile skroplin może powstać w przewodzie o długości 9m?




    Taaa, przeczytałam...
    No to chyba nie będę miała tego kominka.
    To po grzyba mi ten komin na dachu?
    1. Nie ma wyczystki.
    2. Jest przedzielony dwoma stropami (które zresztą leżą na tym kominie).
    3. Nie ma odprowadzenia skroplin.

    Naprawdę wszyscy macie kominy zgodne z tymi wytycznymi?
    Do kotłowni (kocioł na drewno) mam , a w kominkowym brak mi tylko odprowadzenia skroplin.



    A jakie rozwiązanie zastosować jeżeli chciałbym aby "komin właściwy" nie zaczynał się od parteru tylko od piętra, umożliwi mi to podłączenie przewodu dymowego od kominka na parterze do komina na piętrze dokładnie w pionie (brak wyczystki). Czy stosuje się w takim przypadku tylko stalowe kominy czy też mogą być systemowe ceramiczne lub ceglane ? Co z fundamentem takiego komina na piętrze ?



    Witaj ged
    pożar komina na pewno usłyszysz - tak jakby ktoś sypał ci do komina z góry mały gruz. Z ujścia komina wylatują iskry a nawet bucha słup ognia.
    Ja w takim przypadku wezwałem natychmiast straż pożarną, mieszkam parę kilometrów od większego miasta - przyjechali po 15 minutach. Do czasu ich przyjazdu trzeba pozamykać wlot powietrza do kominka - pożar przygaśnie. Niektórzy piszą, że samemu gaszą mokrymi szmatami nakładanymi na wylot komina, sami sypią piasek czy otwierają wyczystkę. Dla mnie jest to żywioł i wolę poczekać na profesjonalistów.

    Piszesz, że palisz drewnem szalunkowym itp. Prawdopodobnie jest to drewno iglaste, które jest mocno żywiczne i nie jest zalecane bo bardzo się osadza w kominie. Jest do tego mokre, nie możesz pozwolić sobie na brak płomienia, temperatura musi być wysoka.

    Posłuchaj mnie teraz uważnie, jeżeli nie wezwiesz kominiarza (swoją drogą dlaczego?) to nie będziesz miał kwitu na przegląd komina, w przypadku pożaru straż pożarna zapyta się o ten papier (mnie pytali) - jeżeli go nie masz - PŁACISZ ZA AKCJĘ STRAŻAKÓW i jeszcze dodatkowo dowalą ci mandat.

    Masz szczęście, że jest to komin ze stali, w przypadku pożaru na pewno nie pęknie, ale może przy dłuższym działaniu ognia może się zdeformować. Rozmawiałem ostatnio z człowiekiem, który montuje kominy ze stali, twierdzi, że wytrzyma 6 godzin pożaru, po tym czasie się odkształca.

    chłopie zastanów się co mówisz, a właściwie piszesz ... Pamiętaj, że to jest żywioł, jak wyjdzie poza komin, nie będziesz miał do czego wracać - dbaj o komin lepiej niż o kobietę :)



    Witam
    Qgiel, bezinteresownie, bezinteresownie ;)
    Radząc wszystkim jak najlepszy komin wybudować zmiejszamy "teoretycznie" swoje wizyty u kogoś czyli mniejszy zarobek ;))
    Ale to przecież nie my tam będziem mieszkać, prawda?
    PRO, jeżeli masz zamiar w przyszłości stawiać piec C.O na paliwo stałe lub kominek to raczej nie wróżę przyszłości Twoim przekrojom.
    Dodam jeszcze tylko jedno. Widzę, że za mało mówimy tutaj o drzwiczkach kominowych. Czy w projektach są one normalnie usytuowane? Brak takich drzwiczek (rewizji, wyczystek) może być wielkim problemem w przyszłości. Ostatnio po wizycie u klienta, musiał sobie takie drzwiczki wykuwać w szafie zabudowanej ;)
    Takie drzwiczki są wymagane do przewodów dymowych i spalinowych i na każdym ich załamaniu (generalnie powyżej 30 stop)




    Mili moi,
    a może coś w temacie kominów do kominków, macie murowane z cegieł czy systemowe? Jeśli te drugie, to jakiej firmy?
    Eco-Zapel ( www.zapel.com.pl ) No właśnie słyszałam, że całkiem dobre i znacznie tańsze niż Schiedla - jak sprawdza się Twój? Witam,
    Komin nie jest jeszcze uzytkowny. Podczas budowy nie bylo zadnych problemow. System jest kompletny, tzn ma wszystkie elementy potrzebne przy kominie: obudowa, welna, ksztaltki ceramiczne, zbiornik na skropliny, wyczystka, zakonczenie komina, kit do laczenia ksztaltek ceramicznych. W tym roku maja wprowadzic do sprzedazy nowa generacje wkladek ceramicznych (info od Zapela). Jedyne co mozna zarzucic ofercie na ksztaltki to brak ksztaltki podlaczenia kominka (pieca) do komina o kacie wejscia 45 stopni, ale mysle ze to mozna rozwiazac kupujac ta ksztaltke np od Schiedla
    Pozdrowienia



    Czy ktoś z Was rozważał lub zastosował w swoim domu wiszący komin stalowy, do którego od dołu byłby podłączony wolnostojący piec kominkowy (koza)? Na zdjęciach w magazynach poświęconych kominkom widuje się taki sposób podłączania, ale znajomy instalator kominków mówił mi, że to niezgodne z przepisami (chodzi zdaje się o brak wyczystki) i że mogą być kłopoty z odbiorem przez kominiarza.



    witam.
    piec eko tech staporkow 18kw sterownik st-80 brak mozliwosci podlaczenia programatora ( choc byla opcja zmiany na inny sterownik )
    w domu srodnio 21st
    powierzchnia 110 m2 uzytkowej + garaz ( ogrzewany bo polaczony z kotlownia -22-23 st ) nad nim sypialnia nieogrzewana - jakis 16-17 st
    zasobnik 140l
    grzejniki w przedsionku i lazience bez termostatu chodza 24/h
    brak podlogowki
    4 osoby
    spalanie srednio w grudniu 13 kg na dobe groszek pieklorz z bytomia
    ustawienia pieca:
    temp. zadana 60 st
    histereza 2 st
    czas podawania 11s
    czas przerwy 72s
    nadmuch 1
    czas podtrzymania 5 min
    nadmuch przysloniety 70 %

    instalacja otwarta bez zadnych zaworow.
    nie mam tez innego zrodla ciepla w postaci kominka

    wydaje mi sie troche duzo ( czytajac pozostale wypowiedzi i inne fora ) w sumie to jest moj pierwszy rok grzania

    i jeszcze nie wiem jak u was ale ja nie mam zadnego zamkniecia na wylocie do komina ( u rodzicow w starym piecu byla taka blach do przymykania lub calkowitego zamykania wylotu spalin do komina )

    czy powinienem cos takiego zainstalowac ? i jak mocno musi to byc przymykane ? tymczasowo bym to jakos przyslonil przez wyczystke

    pozdrawiam



    Ja mam jeszcze pytanie odnosnie kominka.
    1. Co z otworem rewizyjnym (wyczystką).
    2. Co z odplywem skroplin z komina.

    Jesli brak powyzszych (bo tak to wyglada na zdjeciach) jak to sie ma do przepisow i czy nie ma problemu z odbiorem tego przez kominiarza, no i jak z uzytkowaniem czegoś takiego (np. zabrudzenie wnetrza wkladu w trakcie czyszczenia komina itd.)

    Pozdrawiam



    Witam,
    Walczyłem około miesiąca temu z kominkiem i cofającym się dymem do środka na pokój. Udało sie sytuację opanować - problemem był brak drzwiczek wyczystki - montażysta zapomniał...
    Miałem 3 tygodnie spokoju i wczoraj w nocy problem powrócił. Dym wywalało mi przez szybę po czym był zasysany do obudowy i smród rurami wędrowął na pokoje na piętrze.
    Sprawdziłem wyczystkę - drzwiczki szczelne, zamknięta. Ta sytuacja miała miejsce tylko wówczas kiedy szyber był zamkniety, dopływ powietrza zminimalizowany. Ja ustawiłem szyber na 1/2 bądź otwarty to było wszystko o.k. Co się stało ?? skąd to wywalanie strug dymu przez szybę ???

    Pomóżcie radą. Dziś mam zamiar zadzwonić do firmy od kominków i do kominiarzy żeby porównać stanowiska.
    P.S.
    komin nie mam założonego strażaka - z tym że wczoraj było bezwietrznie w nocy...



    Może nie napisałem dokładnie, według mnie kiepskim pomysłem jest rozpoczęcie komina od stropu w górę, czyli brak odcinka fundament->strop. Niektórzy tak robią oszczędzając miejsce na parterze. A pomysł według mnie kiepski ze względu na dość duże obciążenie stropu w tym miejscu, komin powinien być oparty na stopie fundamentowej i iść w górę. Jeszcze jeden powód, jeżeli komin zaczyna się od stropu to jak zrobić wyczystkę ? (oczywiście o ile mowa o kominie spalinowym i kominku/piecu/kotle umieszczonym na parterze).

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl