logo
 Pokrewne renessmekominek CTM wentylacja mechanicznakominek w kominie brak wyczystkiKominek dopływ powietrza zewnątrzkominek Kamienica drewniany stropkominek doprowadzenie powietrza z zewnątrzkominek piec bufor Schematkominek w stylu kolonialnykominek Wentylator powietrzakominek z cegły szamotowejkominek Z czego budować
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • racot.htw.pl
  • renessme



    Za jakiś czas rozwinę ten temat, ale teraz krótko podsumuję;
    Solary są kompletnym bezsensem z ekonomicznego punktu widzenia. Rzeczywiście amortyzacja po 15 latach.
    Co do kominka, to nie jest on tańszy w eksploatacji (wbrew powszechnej opinii) od gazu ziemnego, ale powinien być w domu, a jeśli powinien to najlepiej jednak z płaszczem wodnym.
    Warto zainwestować w dory kocioł gazowy. Dobry wcale nie oznacza drogi i nie koniecznie taki bardzo markowy.
    Pozdrawiam
    Kup muratora najnowszego to się czegoś dowiesz a wcale to nie jest duży koszt



    http://projekty.muratordom.pl/projek...&IdKolekcji=20


    A oto mój projekt!Dopiero zaczynamy!Bierzemy kredytu 150tys no i troche swoimi siłami.Jak myślicie uda nam się?Zastanawiamy się czy nie stawiać domu z gotowych bloczków styropianowych tzw. "lego", i ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym.

    Pozdrawiam!!



    Witaj 1950 :),
    czytałam wiele i mam mętlik w głowie. Zadałam pytanie osobom, które od dłuższego czasu użytkują kominek z płaszczem wodnym (niezbyt regularnie tak jak i my mamy zamiar). Czy ta inwestycja opłaca się ? Jak często należy dokładać do kominka ? Czy będę musiała występować w roli "house wife" również w tym przypadku ;) ?
    Być może moje pytanie wydaje się być banalne, ale sprawę ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym "zlecił" mi mój Mąż, a On jest wymagający :) Mam nadzieję, że Ty będziesz umiał mi odpowiedzieć na pytanie jaki jest koszt zakupu i instalacji takiego kominka i czy może powinnam powiedzieć mojemu M., że jest to dla nas (bardzo średniej klasy średniej :) ) inwestycja nieopłacalna.
    Z wyrazami szacunku i z nadzieją na zrozumienie
    A.D.


    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36551
    poczytaj, bo masz o czym



    U nas- dom 125m -Podstawowe -gaz- kocioł kondensacyjny. Cały parter+łazienka na poddaszu -podlogówka wodna, 3 sypialnie -kaloryferki. oprócz tego kominek z plaszczem wodnym 19kW. przyszlościowo -Solary próżniowe (2lub3 lub szt). Od razu zamontujemy zasobnik dwuwężownicowy 300l -pod który potem (za rok-dwa -zależy od kasy :-? ) -podepniemy solary.
    Schemat mniej więcej taki:
    http://www.muratordom.pl/zdjecia/cie...a_slonca_3.jpg
    Artykuł na ten temat:
    http://www.muratordom.pl/instalacje/...6374_19111.htm



    jak napiszesz:
    KOMINEK Z DGP CZY KOMINEK Z PłASZCZEM WODNYM
    to mamy 104 wyniki, mozna np trafić na taki link
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...aszczem+wodnym
    :evil: :evil: :evil: :evil: [/b]



    ja też http://forum.muratordom.pl/images/sm...on_biggrin.gif a oprócz tego kominkiem z płaszczem wodnym - bo jestem oszczędna http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif




    hej hej, czy znacie w okolicy Częstochowy super fachowca od kominków??
    Czy ktoś słyszał o ogrzewaniu kominkowym poprzez kaloryfery?? Czy jest możliwe podłączenie kominka do instalacji centralnego ogrzewania??
    zajrzy tutaj, sporo o tym piszą . Tez sie przymierzam do kominka z płaszczem wodnym ale chciałbym go zgrać z pompą ciepła. Czy ktoś już to zrobił? Chetnie posłucham opinii. http://murator.com.pl/forum/viewtopi...3042c257e161aa



    Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkichbudujących( niech sie mury pną do góry - uak najmniej problemów z fachowcami- tanich materiałów itp itd. Droga redakcjo - j.w. oraz tak trzymać ( z drobną zmianą - więcej praktyki - krok po kroku jak co trzeba zrobic aby było dobrze). Przydało by się więcej szczegółowych informacji na temat: Kolektory słoneczne , pompy ciepła, kominki z płaszczem wodnym i ogrzewajace powietrze. Czekam na bardziej szczegółowe informacje dotyczące instalacji co ( np. połączenie kolektorów i kominka z płaszczemwodnym a do tego jeszcze kocioł co węglowy - gazowy lub olejowy.Nie tylko ja czekam na szczegółowe omówienie połączenia tradycyjnych grzejników z ogrzewaniem poidłogowym- szczegółowe omówienie tego tematu a nie jak dotychczas same ogólniki. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich budujących oraz redakcje Muratora Wesołych zdrowych i radosnych Świąt Biżego Narodzenia życzy Mirosław



    Jezier:

    Dzięki za info

    Betsi:
    Patrzyłem na strony BOŚ - czy oni mają tylko preferencyjne oprocentowanie czy też umażają część kredytu przy inwestycjach ekologicznych ??

    ps. Garuluję dobrego gustu i mieszkania w Sandrze - my mocno przymierzamy się do tego projektu :)

    Stasiek:
    No tak to wyjaśnia te ilości solarów u niemców, ja jeszcze mam dużo czasu ale podoba mi się pompa ciepła + kominek z płaszczem wodnym i w sterowniku wyjście na solary (jak kiedyś będą się opłacały to się podłączy), wentylacja mechaniczna i odzysk ciepła z wentylacji no i jeszcze jest GWC - dużo tego i drogo :(

    Wracając do niemców to Ci z artykułu w muratorze mają 1000l zbiornik który grzeją solary i kominek. Dosyć duży ten bufor ciepła,. Z tego co czytałem o pompach to ludzie dają zbiornik 300l i weź tu wybierz optymalne rozwiązanie ;)



    bardzo prosze o komentarz do projektu:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...74&IdKolekcji=
    najbardziej interesuje mnie czy coś już powinenem zaplanowac
    skoro dzisiaj własnie robiłem wylewke
    a więc zakończony został tzw. stan "0"
    w przyszłości planuje kominek z płaszczem wodnym
    i piec kondensacyjny
    na dole zamierzam rozmieścić ogrzewanie podłogowe
    co Pan proponuje ?
    jak rozwiązać sprawę kominów ?
    bardzo prosze o w miarę możłiwości szybką odpowiedź
    bo dnia na dzien budowa jest coraz bardziej zaawansowana
    i czasami decyzje zapadaja w ostatniej chwili...
    pozdrawiam
    k*



    Witam
    Trochę za późno znalazłem forum muratora ale chciałbym się dowiedzieć czy moja instalacja grzewcza w domu ma sens oto szczegóły:

    dom o powierzchni 170 metrów
    ogrzewanie kominek z płaszczem wodnym 18 KW ctm-u
    zbiornik akumulacyjny 600 L (z czego 150 l to cwu)
    woda z kominka idzie do bufora po drodze zasila i ogrzewa grzejniki, trafiając do bufora nagrzewa wode w buforze i cwu i wężownicę która jest w buforze i do której podpięta jest podłogówka.
    W momencie gdy kominek przestaje chodzic przestaje nabijac bufor ale jednoczesnie woda z bufora nie idzie dalej bo grzejniki sa podlaczone pod rure od kominka a wezownica od podlogowki jest umiejscowiona na dole bufora wiec dosyc szybko cale cieplo przenosi sie ponad nia i de facto ona tez nie grzeje wiec gdy juz nabije bufor do powiedzmy 90 stopni ustawiam wylaczenie pompy w kominku na 20 stopni tak aby jak najdluzej to wszystko chodzilo

    i kilka pytań:
    czy taki bufor to nie jest wydatek bez sensu?? czy kominek nie ma za małej mocy?? czy przebieg tej instalacji ma logikę? czy przy takiej instalacji nie bedzie problemu po ewentualnym podlaczeniu gazu zeby to sie automatycznie przelaczalo na gaz po obnizeniu sie temperatury ogrzewania ponizej jakiejs zalozonej?? czy podlaczenie grzejnikow i podlogowki jest prawidlowe?? czy zamontowac na buforze pompe cyrkulacyjna zeby w momencie gdy przestanie pracowac kominek mieszala w nim wode czy lepiej podpiac grzejniki pod bufor???

    dzieki za odpowiedzi
    p.s. drugi dom juz bede budowal po wczesniejszej analizie forum muratora bo podejrzewam ze po przeczytaniu opinii troche sie zalamie ;)



    Witam,

    mysle, ze moge jako uzytkownik drugiej juz instalacji kotla na drewno z buforem sprobowac odpowiedziec na twoje pytania.
    Prosze na priv.

    Zbyniu




    zaleca się żeby kocioł na paliwo stałe (a takim jest również kominek z płaszczem wodnym) współpracował ze zbiornikiem buforowym, który gromadzi ciepło. Przecież aż prosi się żeby taki zbiornik buforowy był jednocześnie zbiornikiem ciepłej wody użytkowej. Daje to duże uproszczenie instalacji. Tymczasem we wszystkich (poza jedną reklamą ACV w Muratorze) schematach instalacji podają skomplikowany system z osobnymi zbiornikami buforowym i cwu.
    Czy można zrobić oszczędną instalację grzewczą z kotłem na paliwo stałe i zbiornikiem buforowym będącym jednocześnie zbiornikiem cwu?

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl