Wykonuję instalacje wodne w systemie Hepworth od kilkunastu lat.To najlepsze co do tej pory wymyślono w tej dziedzinie.
Kilka razy zdarzyło się,kiedy byłem zawalony robotą,że klient wykonał sobie samodzielnie taką instalację.Ja tylko przeszkoliłem,doglądałem i dostarczałem materiały i wypożyczyłem nożyce do cięcia rur( to jedyne narzędzie)
Trochę też robię w systemach PexAl.Też niezłe,ale nieco droższe (mam na myśli produkty porządnych firm,a nie coś z Chin).
Co do miedzi,to zgadzam się całkowicie z poprzednim postem.Dlatego nie robię wody pitnej z miedzi.Tylko CO węglowe.
Witam! Właśnie przeczytałem że robi Pan w systemie Hepworth. Też zamierzam zastosować instalację z tego systemu. Prosze to podpowiedź czy i za ile może ktoś (może Pan) zrobić mi projekt instalacji i dobrac potrzebny sprzęt. Złożyłbym sobie sam po ewentualnym krótkim instruktarzu. Poza tym czy do projektu potrzba jest już decyzja o wyborze pieca i sposobu ogrzewania wody itp. czy można to później określić już po ułożeniu rur.
Ogólnie mam zamiar:
Na parterze (salon, kuchnia przedpokój) zastosować grzejniki lub podłogówkę + kominek z DGT
Na piętrze i w piwnicy grzejniki + powietrze z kominka z salonu.
Dodatkowo chciałbym w przyszłości zastosować solary na dachu i dlatego nie wiem czy nie trzeba jakoś już przygotować instalacji do tego.
Za wszelkie podpowiedzi będe wdzięczny.
Witam serdecznie wszytkich których interesuje projekt Orion.
Od roku mieszkam w takim domku i bardzo jestem zadowolona. Nanieśliśmy pewne poprawki do projektu , ale nie są one znaczące w samym wyglądzie lecz bardziej funkcjonalne. Budowaliśmy z max-ów a nie z bloczków, wykonaliśmy ocieplenie co pozwoliło nam na zastosowanie ogrzewania gazowego. Jednocześnie wykorzystując kominek, to centalne nie wynosi drogo a jest porównywalne do ogrzewania na groszek ekologiczny. Wyrzuciliśmy schody betonowe, gdyż są za masywne w stosunku do całości pomieszczeń, zamontowaliśmy schody drewniane. Kuchnia jest w porządku , ale jak usuniecie spiżarnię, która jest za mała i zajmuje dużo miejsca. pomiędzy jadalnią a salonem postawiliśmy ściankę a nie drzwi przesuwne jak jest w projekcie, w ten sposób otrzymujecie salon ustawny.Poprzez podniesienie góry, mogliśmy stryszek podzielić ścianką na dwie połowy, z czego jedna służy jako garderoba przy sypialni a druga jako pralnia przy łazience. A stryszek też mamy, tylko piętro wyżej, i jest bardzo obszerny.
Jeśli macie jakieś pytania to piszcie, postaram się na wszystkie odpowiedzieć.
życzę miłego budowania i podejmowania przemyślanych decyzji.
Co planujecie ogrzewanie podłogowe czy grzejniki, czy to i to?
Ja nie wiedzieć czemu jakoś nie mogę się przekonać do podłogówki, boję się że fachowcy zrobią coś źle i potem będą problemy, obawiam się też o ekonomiczność - już dziś nie lubię pozostawiać odkręconych kaloryferów kiedy wychodzimy do pracy na cały dzień, a podobno podłogówka się bardzo wolno nagrzewa.
Mój Luby chce podłogowe w holu, łazience i kuchni, a ja już sama nie wiem?
Witaj
Ja obecnie mam położone ogrzewanie podłogowe w łazience, pokoju dziecka i przedpokoju. REWELACJA !!! Szczególnie w łazience gdzie są kafelki. W przedpokoju i w pokoju gdzie są panele podłoga grzeje ale nie tak jak na kaflach.
W obecnie budowanym domu będzie podłogówka na całym dole i I piętrze. Instalacja do grzejnikow będzie porozciągana ale zaślepiona (to w razie czego jak się nie sprawdzi rekuperacja z odzyskiem ciepła i podłogówka sama i kominek).
Ja stawiam na ogrzewanie podłogowe, kominek i rekuperacje. Jak zamieszkam to dam znać jak się spisuje (ale niestety to chyba dopiero w 2012r po zimie.
Aha i jeszcze mam pytanko co do okien i drzwi, czy jest ktoś już obeznany w firmach olsztyńskich i okolicznych (oczywiście ma być tanio i dobrze icon_smile.gif
Ja rozsyłam do wszystkich firm jakie są w olsztynie i nie tylko. Fakt, że sprawdzałem okna drewniane a muszę zerknąć jaka różnica z plastikami w okleinie
nawiewniki higrosterowane nie działają jak włos higrometru tylko doprowadzają świeże powietrze w momencie, gdy to jest bardzo suche lub powstaje podciśnienie. Wtedy taki nawiewnik w zależności od modelu dostarcza powietrza z zewnątrz. Jeżeli wpływa ono powoli, zostaje ogrzane przez powietrze już nagrzane. W naszym przypadku nawiewnik otwiera się gdy w kominku porządnie się rozpali. Wtedy gorące powietrze szybciej dociera na piętro domu.
Jeśli chodzi o cenę nawiewnika i rekuperatora-nie mylmy pojęć 180 zł a min 1600 zł za sam rekuperator to nie to samo
pozdrawiam
Nie proponowałbym rekuperatora za 1600zł.
Witam,
Proszę o pomoc mam zamontowany kominek i cały czas śmierdzi mi w mieszkaniu, tak jak by powietrze cofało się w kominie i wpada ono do mieszkania... Co robić?
Problem może rówież tkwić gdy do jednego komina są podłączone dwa ogniska rur spalinowych np. na dole CO a na pietrze w ten sam kanał kominek , być może na górze komin może mieć obok siebie drugi komin spalinowy który blokuje podcisnienie w kominku i kominek zaciąga dym z sąsiedniego kanału :
Przedewszystkim jak wyżej najpierw kominiarz, niech sprawdzi przepustowość kanału + oczyszczenie z sadzy i czy nie ma kolidacji kanałów spalinowych przy wylocie z komina lub jak wyżej koledzy opisują pozdrawiam andistoprocent
-moje uwagi:)
-z zewnątrz- przyjemny, prosty ale nie udziwniony, klasyczna bryla
-napewno niedrogi w wykonaniu i to bardzo duży plus
-dla mnie dyskwalifikuje pojedynczy garaz (u nas to byl warunek konieczny bo 6 lat skrobalam samochód pod blokiem i przysieglam sobie że nigdy więcej:) ale- zawsze mozna dorobic wiatę na drugie auto i większosc osób tak robi (podobno mniej się skrobie )
-parter- ok, kuchnia jest mala, kwestia decyzji czy robic spiżarkę ale w takim ukladzie przestrzennym mysle że robic
-plus- duży otwarty salon, przestrzen, kominek na srodku
-piętro- pokoiki male ale sypialnie wcale nie musza byc duze.
NIE ma garderoby. Duuza wada...
-lazienka na górze moze byc malo ustawna, jest mala, wąska i pod skosem, ale mysle że da sie ją sensownie urządzic.
Pokazę Ci alternatywe- tez ciekawy ladny domek który niedrogo wybudowali moim znajomi- warto go tez zobaczyc
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m400ba34e51481
tyle, że tu już garaz wolno stojący
KOCIOŁ 2 FUN. VIESSMANN VITOPEND 100 TURBO zamknięta komora spalania WH1D 24 kW
Kocioł Dwufunkcyjny od 10,5 do 24 kW
ogrzewanie grzejnikowego oraz podłogowe w łazienkach.
GREJNIKi STALOWE PANELOWE
FIRMY PURMO
Budynek wyposażony w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła ( Rekuperator ) , gruntowy wymiennik ciepła , rozprowadzona instalacja nadmuchowa z kominka ( parter , piętro)
Wciśnij L (lub X) by w pasku dialogu pojawiły się współrzędne (i nazwa AR)
# Pierścień ochrony +1
- Pierwsza plansza na południe od gospody pod pomocną dłonią (na niej po raz pierwszy spotykamy Elminstera).
X = 1004
Y = 1115
# Pierścień ochrony przed ogniem
- Plansza na wschód od kopalni Nashkel.
X = 1955
Y = 2372
# Pierścień Czarów
- Mapa Gospody Pod Pomocną Dłonią (zewnątrz)
X = 2553
Y = 3758
# Zbroja z Ankhega (Płaszcz Noobera NTotSC)
- Nashkel
X = 187
Y = 2747
# Różdżka Chłodu
- Kopalnie Nashkel
X = 169
Y = 177
# Zwój zabójczej chmury i chromowej kuli
- Plansza na zachód od Kopalni Nashkel
X = 1793
Y = 414
# Amulet szczęścia
- Plansza na zachód od Nashkel
Zabij każdą napotkaną wiewiórkę Jedna będzie to miała
# Płaszcz Algernona*
- Beregos, Gospoda Feldeposta, I Piętro
Okraść Algernona. Płaszcz daje +2 do charyzmy i zauroczenie raz dziennie.
# Sejmitar +2
- Wierza Durlaga na samym szczycie na zewnątrz "w" kominku obok jednego z bazyliszków W NTotSC w Twierdzy tego wampirka (taka sama plansza) zamiast Sejmitara jest jakiś worpalny (lub coś w tym stylu) miecz.