logo
 Pokrewne renessmekominek z płaszczem wodnym muratorkominek CTM wentylacja mechanicznaKominek z płaszczem wodnym używanykominek w kominie brak wyczystkiKominek dopływ powietrza zewnątrzkominek Kamienica drewniany stropKominek z pÄş aszczem wodnymkominek z płaszczem brudna szybakominek doprowadzenie powietrza z zewnątrzkominek piec bufor Schemat
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • happyhour.opx.pl
  • renessme




    Policja uratowała rano Kanadyjczyka tkwiącego od pięciu godzin w ciasnym przewodzie kominowym, przez który chciał dostać się do domu.

    35-letni mieszkaniec Toronto, który popijał z kompanami w swoim domu, na chwilę wyszedł do pobliskiego lasku. Gdy chciał wrócić do domu, okazało się, że drzwi są zamknięte i nikt nie reaguje na dzwonek i krzyki.


    REKLAMA Czytaj dalej



    Wpadł na pomysł, żeby wrócić do domu przez komin - wejściem używanym często przez kanadyjskiego Świętego Mikołaja. Z trudem wgramolił się na dach i wślizgnął się do przewodu kominowego. W środku jednak utknął i nie mógł się ruszyć.

    Nikt nie usłyszał jego wezwań o pomoc, gdyż - jak się okazało - pomylił domy i trafił do komina w domu sąsiadów, którzy wyjechali.

    Spędził pięć godzin w temperaturze kilku stopni poniżej zera, na próżno wołając o pomoc. Pozostali uczestnicy zakrapianej kolacji w ogóle go nie słyszeli. Dopiero rano do ludzi idących do pracy dotarły rozpaczliwe jęki wydobywające się z komina piętrowego domu.

    Wezwana przez przechodniów policja wyciągnęła mężczyznę z pułapki. Miał szczęście, że sąsiedzi nie palili w kominku i że tegoroczna zima w prowincji Ontario, gdzie w styczniu panuje zazwyczaj 20-stopniowy mróz, jest wyjątkowo łagodna. (sm)



    Janet to ma sens jesli faktycznie sie kocha mieszkanie za miastem i grzebanie w ziemii. Ja na razie , glownie ze wzgl. finansowych zamieszkam w innej miejscowosci , niedaleko rodzicow , odstapia mi kawalerke ktroa kupuja z mysla o babci . Widzisz ja w tym domku bylabym sama z dzieckiem , bez auta , 18 km od centum miasta , troche bym sie bala samej z dzieckiem ( w sensie , ze bedzie ciezko) ale psychicznie sie tam super czuje i chcialam tam byc po porodzie , no ale na razie nici :(
    Jak sie ma chlopa , ktory zajmuje sie sprawami technicznymi w takim domku to nie jest ciezko . Ogrodki tam wielkie nie sa , zawsze znajdzie sie czas zeby pogrzebac , dziecko mozna zabrac ze soba na ogrodek i dzialac :)
    A tak ten moj domek (i kilka innych w okolicy) jest wlasciwie pod wzgeldem technicznym jak normalny dom w technologii kanadyjskiej .Ma centralne ogrzewanie (ja mam z kominka z plaszczem wodnym ale chce kupic piec na wegiel , taki co sie raz dziennie wsypuje ) , jest ocieplony , no normalny dom . Na dole mam salon z kuchnia i lazienke , a u gory bede miec (jak scianki postawie hihihi) korytarzyk i dwa spore pokoje ( wyszlyby 3 male) .
    Do miasta daleko ale w poblizu mam kilka sklepow takich z podst. rzeczami , a jak ktos ma auto to naprawde nie problem .
    Rzut kamieniem do lasu , czyste powietrze , jakies 10-15 min spacerkiem glinianki ...ja sie super tam czuje :)




    Dom o małej bezwładności cieplnej wymaga klimatyzacji. Dlatego kanadyjczyk będzie sporo droższy w utrzymaniu- za odpowiednią temperaturę trzeba płacić także latem.

    Do tego trudno go efektywnie ogrzewać kominkiem. Kominek ma to do siebie, że wydziela ciepło kilka godzin na dobę i w tym czasie mur ciepło akumuluje aby je oddać gdy kominek jest wygaszony. Skoki temperatury są stosunkowo niewielkie. W kanadyjczyku ściana ma małą akumulacyjnośc i po rozpaleniu kominka zrobi się gorąco aby się wyziębić niedługo po jego wygaszeniu.
    Błąd w myśleniu. Dowód poniżej ...

    Salon godz 16:30. Rodzina wraca do domu. Rozpala kominek.
    Twoja wersja: po kilku godzinach ściany akumulują ciepło i od 22:00 oddają je do salonu.
    Salon 22:00 Wszyscy domownicy udają się do sypialni.


    Dom kanadyjski.
    Salon godz 16:30. Rodzina wraca do domu. Rozpala kominek.
    Moja wersja: jak nagrzeje się obudowa kominka to ściany nie mogą przyjmować ciepła i całe ciepło idzie w powietrze. Temeratura się szybko podnosi i po 1-2 godzinach jest ciepło od 18:-22:00 rodzinka w cieple siedzi w salonie.

    Oczywiście jest w tym opisie lekka przesada ... ale coś pokazuje.
    Ja w kanadyjczyku miałem ustawiony piec tak że włączał się 30 min przed moim powrotem. Jak wpadałem było już ciepło. Obecnie nie bawię w regulacje temp. bo (na upartego mógłbym na 2-3 godziny wyłączyć ogrzewanie) zmiany zachodzą zbyt wolno (cały czas jest ciepło mimo, że nikogo w domu nie ma).



    Nasz rekuperator (kanadyjski - nie pamiętam firmy) działa od grudnia zeszłego roku. Połączony jest z kominkiem i gruntowym wymiennikiem ciepła - jak na razie działa nieźle :D Pomiary robiliśmy w grudniu jak na zewnątrz było -6 stopni. Wprowadzane powietrze z GWC do rekuperatora miało temperaturę +3 stopnie, w rekuperatorze zostawało podgrzewane do 20 stopni. Wyprowadzane powietrze z pomieszczeń na wlocie do rekuperatora miało chyba tu się mogę mylić 19 stopni a na wylocie z rekuperatora już tylko 2 stopnie :D i takie jest wyrzucane na zewnątrz. A jak podłączamy kominek to powietrze przy anemostatach osiąga temperaturę ponad 30 stopni. W domu jest bardzo ciepło. To chyba tyle.



    Na wstępie witam szanownych forumowiczów. Jestem w trakcie budowy domu w technologii kanadyjskiej i przyszedł moment wykonania instalacji c.o. w tym oczywiście zakup kotła gazowego. Domek 120m.kw., jedna łazienka, kominek z dgp, dwie osoby doros.+dziecko. Jakiego typu kotła szukać - dwufunkcyjny, dwufunkcyjny z zas.warstw., jednofunkcyjny z zasobnikiem(ile litrów) itp. Będę wdzięczny za odp. Aha poniżej zamieszczam wycenę ofertową wykonania instalacji do mojego domu. Wg Was jest to oferta godna uwagi czy poszukać kogoś tańszego?
    Instalacja c.o.
    1. Zakres prac
    - wykonanie koniecznej ilości odwiertów ściennych i stropowych
    - instalacja nowych rurociągów - rury PEX KAN-THERM : gałązki grzejnikowe - instalowane w przestrzeni ścian i dodatkowo wzmocnione uchwytem stalowym oraz docieplone i ustabilizowane pianką poliuretanową, rozprowadzenia od szafek rozdzielaczowych do grzejników układane na rodzimej posadzce w izolacji z rury karbowanej
    - instalacja rurociągów od szafki rozdzielaczowej do kotłowni
    - montaż szafek rozdzielaczowych wraz z osprzętem
    2. Wycena prac:(za jeden punkt - podejście do grzejnika lub szafki rozdzielaczowej)
    - robocizna :245 zł/pkt netto
    - materiały instalacyjne (rury PEX KAN, szafki rozdzielaczowe, zawory odcinające, złączki i kształtki PEX KAN, uchwyty itp.) 290 zł/pkt netto
    Razem wartość skłądników cenotwórczych wynosi 535 zł za jeden punkt
    Przewiduje się wykonanie podejść do 11 grzejników oraz 2 szt. szafek rozdziel. podtynkowych. A więc całkowity koszt całej instalacji (bez wartości grzejników i i ch osprzetu) przy założeniach j.w. wyniesie 5.885 zł netto (+7%)

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl