grzegorzb,
a będziesz u Wasyla? Za mich czasów to była "Jarzębinka" (chyba, że o co innego chodzi ).
kara,
a nie tylnymi drzwiami... W Rogowie ten numer może się nie udać. Parę lat temu byłem na jakiej GIS-owej konferencji i kolega z roku, który był organizatorem, przeliczył sobie osoby na sali i wyszło, mu że jest więcej obecnych niż opłaciło, i ... poprosił mnie o zaproszenie. Pobyt miałem oczywicie opłacony, ale nie chcę go widzieć więcej na oczy.
maciek,
bo wyjazd na jak?kolwiek konferencje to u nas rzadkoć - jak w cytacie. Musiałem się nieĄle nagimnastykować aby mnie wysłano.
Mam nadzieję, że będzie też okazja sobie pogadać.
Dobra wiadomość dla miłośników historii wojskowości czasów fryderycjańskich: ukazały się materiały z konferencji w Środzie Śląskiej (5-6 XII 2007), poświęconej bitwie pod Lutynią.
Zła wiadomość: są dostępne tylko w dwu punktach sprzedaży we Wrocławiu (antykwariat naukowy przy ul. Szewskiej oraz księgarnia naukowa im. Kopernika przy ul. Kuźniczej) plus w internecie (ale drożej niż w w/w punktach)
Dobra wiadomość: Leuthen (tzn. ja ) pomny na źródło swego pseudonimu i zobligowany tym samym do popularyzacji rzeczonej batalii postanowił, że jeśli ktoś z forumowiczów z GIS-u zechce wejść w posiadanie tejże rzadkiej pozycji, zakupi mu ją i wyśle za zwrotem kosztów zakupu (28 zł) i przesyłki
PS Ludzie nie chcący zawracać głowi Leuthenowi mogą wejść na stronę http://www.chronicon.pl/index.php?act=aktualniew i zamówić sobie rzeczoną pozycję przez internet
Czwarta edycja konferencji GIS GigaCon 2007 rozpocznie się:
Data: 19 lutego 2007,
Miejsce: Hotel Courtyard by Marriott, Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 1
Tematy:
* Systemy informacji o terenie
* Systemy katastru gruntów i planowania przestrzennego
* Systemy zarządzania, analizy i dystrybucji danych
* Systemy zarządzania majątkiem sieciowym, internetowe aplikacje GIS
* Programy do edycji rastrów i wektoryzacji
* Systemy nawigacji satelitarnej GPS
* Radiolokacja oraz web-mapping
* Zarządzanie flotą pojazdów
* Zarządzanie sieciami dystrybucji
* Sprzętowe rozwiązania w GIS
Udział w konferencji jest bezpłatny, jednakże warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej rejestracji.
Więcej na: gis.gigacon.org
Proszę o pomoc w wyborze, PILNE!
Laptopów na rynku bez liku, opisy większości niestety niewiele mi mówią, a muszę w ciągu kilku dni dokonać zakupu. Bardzo proszę o rady.
1. Sprzęt ma się dać nosić, więc wolałabym poniżej 4 kg.
2. Przeznaczenie główne: obliczenia matematyczne, animacje, GIS + biuro (czyli jak doświadczenie uczy dość RAMożerne, a pliki wyjściowe są spore).
3. Przeznaczenie dodatkowe: filmy, muzyka (najchętniej bez konieczności podłączania dodatkowych głośników)
4. W miarę duży ekran i WYGODNA klawiatura.
5. W miarę sprawna bateria, by wytrzymał konferencję bez kabla.
6. NOWY, z gwarancją i serwisem w miarę łatwo osiągalnym z Warszawy
7. Najchętniej od razu z Windowsem, jeśli to możliwe to XP a nie Vista
8. stacji dyskietek nie musi mieć;) ale CD-DVD z nagrywarką to oczywiście tak
9. dostęp do netu (zarówno Netia, jak i sieci bezprzewodowe, jak i LAN)
10. z pokrowcem :)
11. możliwie TRWAŁY i niesprawiający kłopotów
12. cena - najchętniej poniżej 3500, ale jeśli sprzęt miałby kosztować więcej, a być wyraźnie lepszy - to przemyślę :)
Samego zakupu dokonam zapewne przez net, chętnie poznam Wasze propozycje zaufanych sklepów (ja znam w zasadzie tylko agito.pl :) ). Ale najpierw marka i model.
W miarę możliwości proszę o informację DLACZEGO polecacie dany model do owych "wymagań", będzie mi łatwiej porównać...
Dziękuję z góry za wskazówki i pozdrawiam,
Joanna
Za granicą
W latach 30. XX wieku Małkowska prowadziła konferencje skautowskie na świecie, a także zajmowała się wizytacjami skautek w innych krajach. Należała do Komitetu Światowego Skautek oraz była wybraną skautową delegatką w Komitecie Opieki nad Dziećmi i Młodzieżą w Lidze Narodów. Rząd Polski odznaczył ją Krzyżem Oficerskim Orderu Polonia Restituta i Krzyżem Niepodległości. Po klęsce wrześniowej w 1939 roku Małkowska opuściła kraj, udając się do Anglii, gdzie m.in. założyła Dom Dziecka Polskiego w Dartmouth, który po nalotach Luftwaffe został przeniesiony do Szkocji do posiadłości Castlemains koło Douglas w Lanarkshire. Co ważne, w 1942 roku Małkowska została przewodniczącą Komitetu Naczelnego ZHP na czas wojny i organizowała GIS (Guides International Service), czyli skautową służbę międzynarodową niosącą pomoc dzieciom na terenach wyzwalanych spod okupacji hitlerowskiej. Poprzez Caritas GIS dostarczyła żywność dzieciom zniszczonej Warszawy. Pierwszy raz Małkowska przyjechała do Polski z wycieczką dzieci pod koniec lat 50. XX wieku. To pierwsze spotkanie z Ojczyzną po wojennej tułaczce wspominała później bardzo gorąco. Podkreślała: "Nie macie pojęcia, co to za cudowne uczucie znaleźć się na swojej własnej ziemi. Stykam się z młodzieżą harcerską. Cóż to za cudna młodzież! Najbardziej patriotyczna i wierząca. Doprawdy, nasz Naród jest wspaniały!". Do kraju wróciła ostatecznie w 1961 roku. Zamieszkała początkowo we Wrocławiu, a później w Zakopanem. Zmarła 15 stycznia 1979 roku, dokładnie w 60. rocznicę śmierci swego męża, i została pochowana na nowym cmentarzu w Zakopanem.
18 maja 2001 roku otwarte zostało w Zakopanem Muzeum Harcerskie im. Olgi i Andrzeja Małkowskich. W ubiegłym roku obchodziliśmy w Polsce rok poświęcony tym wybitnym twórcom harcerstwa polskiego. W uchwale Senatu Rzeczypospolitej Polskiej podkreślono m.in.: "Senat Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza rok 2008 Rokiem Andrzeja i Olgi Małkowskich, dwojga wybitnych twórców polskiego harcerstwa. Senat czyni to pełen uznania dla działalności polskiego harcerstwa, którego 100. rocznica przypada w 2010 roku, dla jego wartości wychowawczych, które kształtowały przez cały wiek dwudziesty oraz kształtują nadal osobowości i postawy etyczne kolejnych pokoleń polskiej młodzieży w duchu służby i braterstwa. Harcerki i harcerze w najtrudniejszych chwilach historii naszej Ojczyzny wielokrotnie zdawali egzamin z patriotyzmu i postaw obywatelskich".
Piotr Czartoryski-Sziler Nasz Dziennik