logo
 Pokrewne renessmeKonferencja ONZ w Sztokholmie 1972konferencje dla nauczycieli wychowania fizycznegoKonferencja Studenckich Kół NaukowychKonferencja Bezpieczeństwa i Współpracy w EuropieKonferencja Pałac pod Baranamikonferencja na temat alkoholizmuKonferencja Szczyrk 2006Konferencja Jurata 2007konferencje Wielkiej TrójcyKonferencja ekologiczna w Rio
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • sklepabc.htw.pl
  • renessme


    Spieszymy powiadomić, że z dniach 6 - 7 - 8 czerwca 2009 r. odbędzie się XIII Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii. Fundacja Polonia powraca do kontynuowania spotkań polonijnych środowisk gospodarczych z władzami naczelnymi, samorządowymi i krajowymi przedsiębiorcami. Występujące w skali globalnej zmiany skłaniają do poszukiwania nowych obszarów i partnerów na zmieniającym się rynku. Polska wykazuje znaczącą stabilność realizując liczne inwestycje ze środków unijnych, których wielkość przekracza kwotę dwudziestu miliardów PLN w bieżącym roku. W tych okolicznościach szczególnie pożądana jest międzynarodowa współpraca oparta na partnerstwie i wzajemnych korzyściach.
    Zapraszając do udziału uprzejmie prosimy o przekazanie tej wiadomoścido osób - firm, które mogą być zainteresowane uczestnictwem. W tym cel załączamy informację o podstawowych tematach. Wkrótce przekażemy szczegółowy program.
    Z poważaniem
    Zbigniew Ludger Olszewski
    Prezes Zarządu



    Szanowni Państwo
    W imieniu Instytutu Zarzadzania mam przyjemność zaprezentować program XII Edycji Światowej konferencji Gospodarczej Polonii http://www.instytut.org.pl/ . Zapraszamy do współpracy i do udziału w Konferencji.

    Z poważaniem
    Aneta Geller
    menedżer projektu
    aneta.geller@instytut.org.pl
    aneta.geller@iznews.pl
    tel. 48 22 522 24 83



    Zapraszamy
    XIII Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii. Obrady rozpoczną się 6 czerwca 2009 r. o godz.930 w centrum Warszawy w zabytkowym pałacu – Dom Inżyniera i Technika NOT – ul. Czackiego 3/5.
    Konferencję inauguruje wystąpienie Pana Waldemara Pawlaka, Wicepremiera i Ministra Gospodarki o sytuacji i pożądanych inicjatywach - pt. : „Partnership for prosperity”.
    Więcej informacji na stronie www.fundacjapolonia.pl



    Uprzejmie informujemy, iż termin konferencji uległ zmianie : z 13-15 września 2008 r. na 6-8 czerwca 2009.

    http://www.fundacjapolonia.pl/konferencja.html






    Warszawski Stadion X-lecia będzie Stadionem Narodowym. Trwają rozmowy stołecznego Ratusza z Ministerstwem Sportu na ten temat - powiedział w czwartek Mirosław Kochalski, od czwartku pełniący funkcję prezydenta stolicy.

    Konkurs architektoniczny ma zostać rozpisany w tym roku.

    "Według Ratusza stadion X-lecia to najlepsze miejsce na Stadion Narodowy"- powiedział Kochalski. Dodał, że m.in. z myślą o tym zmieniono trasę II linii metra, tak aby powstała stacja metra Stadion.

    Minister sportu Tomasz Lipiec poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że wraz z władzami stolicy opracowano wieloletnią strategię rozwoju infrastruktury sportowej w Warszawie, w której m.in. zawarte są postanowienia dotyczące budowy Stadionu Narodowego.

    Realizacja obiektu, w którym oprócz stadionu ma się znajdować także hala sportowa i kryty basen o wymiarach olimpijskich, ma się rozpocząć już pod koniec przyszłego roku, gdy wygaśnie umowa dzierżawy z firmą prowadzącą działalność gospodarczą na obiektach Stadionu X-Lecia.

    Stadion Narodowy, na projekt którego jeszcze w tym roku zostanie rozpisany konkurs architektoniczny, ma mieć pojemność 55 tysięcy miejsc. Jego budowa, na terenach należących do skarbu państwa, będzie finansowana ze środków budżetowych.

    Ponadto, jak powiedział Kochalski, stolica wkrótce doczeka się dwóch "dużych, reprezentacyjnych stadionów". Pierwszy, na terenie obiektu Legii Warszawa, zaplanowany jest na 35 tysięcy osób, drugi - stadion Polonii - ma być docelowo przeznaczony dla ośmiu lub nawet dziesięciu tysięcy kibiców.

    Kochalski wyjaśnił, że w fazie negocjacji jest przetarg na stadion na terenie obiektu Legii. "Zastanawiamy się również obecnie, w jaki sposób zmodernizować stadion Polonii. Przetarg na remont powinien zostać przygotowany do końca lutego" - poinformował Kochalski.



    Wreszcie jest szansa, ze najwiekszy bazar w Europie srodkowej zmieni sie z czasem w stadion na przyzwoitym europejskim poziomie. Tym niemniej, ciekawi mnie, kiedy to nastapi ....(o ile to nastapi)



    Rzeczpospolita.
    CORAZ MNIEJ POLAKÓW CHWALI POROZUMIENIE Z '89 ROKU.
    Choć wciąż ponad połowa Polaków określa się jako zwolennicy Okrągłego Stołu, to jednak popularność porozumienia z 1989 roku znacznie maleje - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej".
    Wśród badanych w ciągu ostatnich 20 lat aż 28 proc. osób, które kiedyś były zwolennikami Okrągłego Stołu stało się jego przeciwnikami. "Wycieczkę" w przeciwnym kierunku odbyło tylko 10 proc. przeciwników rozmów dotyczących transformacji ustrojowej w Polsce.

    – To efekt rozczarowania części Polaków transformacją ustrojową. Ci, którym się w III RP nie powiodło, często obwiniają o to zmiany z początku lat 90. – powiedział dziennikowi historyk prof. Andrzej Paczkowski.

    Jako główną przyczynę podjęcia rozmów przy Okrągłym Stole, ankietowani wskazali pogarszającą się sytuację gospodarczą w PRL, a dopiero na drugim miejscu grożący wybuch niepokojów społecznych (28 proc.). Sytuacja międzynarodowa była decydująca dla 16 procent ankietowanych.

    Z taką oceną zgadzają się historycy: prof. Antoni Dudek i Andrzej Paczkowski. – Polacy bardzo trafnie wskazali przyczyny porozumienia. To rzeczywiście była katastrofalna sytuacja gospodarcza PRL i próba ucieczki do przodu komunistów - powiedział "Rzeczypospolitej" Dudek. – Te trzy główne czynniki: gospodarka, niepokoje społeczne i zmiany w polityce ZSRR, doprowadziły do Okrągłego Stołu – wtóruje Paczkowski.

    Sondaż przeprowadziła GFK Polonia na próbie 500 osób.

    W piątek w Pałacu Prezydenckim w inicjatywy Lecha Kaczyńskiego odbędzie się spotkanie 50 historyków dotyczące Okrągłego Stołu. W czwartek w Sejmie odbyła się konferencja "Dialog – kompromis – porozumienie”, w której nie uczestniczył jednak Lech Wałęsa.

    jak/el

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl