logo
 Pokrewne renessmeKonferencja ONZ w Sztokholmie 1972konferencje dla nauczycieli wychowania fizycznegoKonferencja Studenckich Kół NaukowychKonferencja Bezpieczeństwa i Współpracy w EuropieKonferencja Pałac pod Baranamikonferencja na temat alkoholizmuKonferencja Szczyrk 2006Konferencja Jurata 2007konferencje Wielkiej TrójcyKonferencja ekologiczna w Rio
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • sportingbet.opx.pl
  • renessme


    CytatAutor: Wojciech Cybulski & Wojciech Kowasz

    Z informacji płynących od producentów telefonów, którzy prezentują swoje nowości na targach CES wynika, że Windows Mobile 7 może pojawić się na rynku wcześniej, niż pierwotnie sądzono.

    Początkowo przedstawiciele Microsoftu w oficjalnych wypowiedziach sugerowali, że system zadebiutuje w grudniu 2010, ale data ta - i tak już odkładana - w oczach wielu obserwatorów pozostaje wątpliwa. Tymczasem podczas trwających właśnie targów CES firma LG zapowiadając premiery swoich nowych telefonów z Windows Mobile 7 potwierdziła, że w tym roku na rynek trafią już pierwsze urządzenia z nowym systemem Microsoftu. Po raz pierwszy zapowiedziom premiery nie towarzyszył też sugerujący możliwe opóźnienie dopisek pod koniec. Prawdopodobnie więc Microsoft planuje ukończyć prace nad swoim mobilnym systemem szybciej, niż pierwotnie zakładano.

    Szybka premiera Windows Mobile 7 jest dla Microsoftu bardzo ważna, gdyż firma bardzo gwałtownie traci udział w sektorze mobilnym - głównie na rzecz Google Android i Apple iPhone OS. Windows Mobile 7 będzie jednym z głównych tematów odbywającej się w marcu konferencji MIX 2010 - wtedy też prawdopodobnie dowiemy się, jakie nowości Microsoft wprowadzi do swojego mobilnego systemu, by móc realnie konkurować z Google i Apple.

    Źródło: Neowin



    Windows 7 - beta jeszcze w grudniu?


    W swoim blogu publicystka serwisu ZDNet Mary Jo Foley relacjonuje krążące obecnie w branżowym światku pogłoski, według których Microsoft mógłby zaprezentować pierwszą wersję beta Windows 7 jeszcze przed końcem tego roku.

    Według spekulacji Foleya, Microsoft może przedstawić przedwstępną wersję Windows 7 jeszcze podczas zaplanowanej na październik konferencji dla twórców oprogramowania (PDC) albo na mającej się odbyć nieco później konferencji twórców sprzętu (WinHEC). Tego spodziewano się już wcześniej, albowiem podczas tych imprez Microsoft zamierza po raz pierwszy wypowiedzieć się publicznie na temat szczegółów następcy Visty.

    Jak wynika z informacji Foley, Microsoft już przekazał dwie wersje "milestones" systemu Windows wybranym testerom i pracuje właśnie nad trzecią edycją. Wskazując na koniec grudnia jako potencjalny termin pojawienia się pierwszej bety, Foley powołuje się na źródła dobrze poinformowane pod względem planów Microsoftu w dziedzinie systemów Windows. Ale to, co pokaże i czy w ogóle Microsoft zaprezentuje coś podczas mających się wkrótce odbyć konferencji, stoi pod znakiem zapytania. Jakby na to nie patrzeć, wypowiedzi Foley są obfite i niejasne, a wpisy Stevena Sinofksiego w blogu Windows 7, niestety, mało konkretne.

    HeiseOnline



    Robaki Microsoftu załatają Twój system?
    http://dobreprogramy.pl/grafiki_newsy/8322.gif


    Microsoft przedstawił nową metodę na walkę z internetowymi szkodnikami. Wszystko ma się opierać na specjalnie zaprojektowanych, "przyjaznych" robakach, których zadaniem miałoby być skanowanie systemów w Internecie i sieciach lokalnych w poszukiwaniu potencjalnych zagrożeń.

    W przypadku wykrycia luki, pobierana byłaby stosowna aktualizacja, a w przypadku braku zagrożenia robak powiększałby swoją pulę komputerów do przeskanowania. Skanując coraz to nowe systemy, robak zdobywałby większe doświadczenie, które miałoby korzystny wpływ na wyniki kolejnych skanowań. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania potrzebne poprawki byłyby pobieranie bez konieczności łączenia się z centralnym serwerem korporacji. Wprowadzenie tej metody przede wszystkim pozwoliłoby na znalezienie wybranej luki, zanim zostałaby ona wykorzystana przez potencjalnego szkodnika.

    Badania nad tą metodą mają być prowadzone przez zespół Microsoft Research w Wielkiej Brytanii. Wyniki badań mają zostać zaprezentowane na zbliżającej się konferencji Computer Communications, która ma się odbyć w Stanach Zjednoczonych w kwietniu.
    ?ródło: Sydney Morning Herald



    Windows Server 2008 w lutym
    http://dobreprogramy.pl/grafiki_news.../mswin2008.jpg


    Firma Microsoft ogłosiła oficjalną datę premiery nowego systemu serwerowego Windows Server 2008. Wraz z nową wersją środowiska programistycznego Visual Studio 2008 i serwerem SQL Server 2008 ma on ujrzeć światło dzienne dokładnie 27 lutego przyszłego roku.

    Data premiery została ogłoszona na tegorocznej edycji konferencji Worldwide Partner Conference, która rozpoczęła się wczoraj w Denver. Wraz z wydaniem nowych wersji Microsoft chce promować pakiet biurowy Office 2007 jako platformę dla programistów, podkreślając jego funkcje przydatne przy tworzeniu oprogramowania.

    Prace nad Server 2008 mają zakończyć się już na jesieni tego roku, Microsoft prawdopodobnie zamierza zastosować tą samą taktykę co w przypadku Visty, czyli opublikować w listopadzie wersję dla firm i twórców sprzętu, a dopiero w lutym rozpocząć zwykłą sprzedaż.

    Windows Server 2008 jest aktualnie w fazie trzeciej bety. Od kwietnia dostępna jest pierwsza beta Visual Studio 'Orcas' 2008, kolejna beta ma ukazać się jeszcze latem, a od czerwca można także pobrać wersję Community Technology Preview SQL Server 2008 o nazwie kodowej Katmai.
    ?ródło: Microsoft



    17 listopada będziemy znać wszystkie szczegóły, dotyczące nowego sprzętowego portu komunikacyjnego – USB 3.0 – który do tej pory osiąga prędkość transferu danych 350 MB/s.
    SuperSpeed USB, a inaczej po prostu USB 3.0, to nowa wersja uniwersalnej magistrali szeregowej, która już potrafi przesyłać dane z prędkością przekraczającą 350 MB/s. Specyfikację nowego standardu poznamy już 17 listopada, kiedy to odbędzie się pierwsza tego typu konferencja SuperSpeed USB Developers Conference, zwołana przez organizację USB Implementers Forum. W San Jose, w Kalifornii, zbiorą się przedstawiciele twórców nowego standardu, w tym Intel, Microsoft, HP, NEC Corp, NXP Semiconductors oraz Texas Instruments.

    Maksymalna prędkość przesyłu danych poprzez interfejs USB 3.0, który zgodny będzie z poprzednimi wersjami magistrali, ma wynosić 4,7 Gbps.

    źródło: onet.pl



    Na konferencji Professional Developer Conference, Microsoft przedstawił w pełnej krasie swój nowy system operacyjny – Windows 7.
    Chociaż główna struktura została zaczerpnięta z poprzedniej wersji systemu, to jednak już na pierwszy rzut oka widać, że
    potentat z Redmond nie próżnował ostatnimi czasy.


    autor:
    Marcin Chmielewski, Maciej Gajewski


    dalej : http://www.chip.pl/arts/chip/article_230513.html



    Odkąd każdy pamięta, Apple i Microsoft toczyły ze sobą bój o klienta. Firmie Microsoft zarzuca się kopiowanie pomysłów zastosowanych w Makach oraz niską jakość ich produktów, Apple’owi zaś zawyżone ceny które niby nie są odzwierciedlone w jakości systemu. Niektóre z tych zarzutów były uzasadnione, inne wyssane z palca. Dlatego też dzisiejsza konferencja prasowa poprowadzona przez Steve’a Ballmera i Steve’a Jobsa, przewodniczących obu firm była szokiem dla dziennikarzy. Apple i Microsoft łączą siły!

    Czytaj więcej ->

    Źródło: Chip Newsroom



    http://www.benchmark.pl/uploads/image/e3.jpg
    Szef Microsoft Games Studio czyli Shane Kim jest zadowolony z udanych dla giganta z Redmond targów E3. Bardzo dobra konferencja Microsoftu spodobała się graczom. Przyczyniła się do tego duża ilość zaprezentowanych tytułów, nowych usług na Xbox Live no i nowego kontrolera wykorzystującego czujnik ruchu czyli Project Natal. Pozostaje tylko czekać na premiery.



    Aktualizacja: Linux a sprawa polska
      Polskie oddziały Microsoftu i Novella zorganizowały pierwszą w historii wspólną konferencję, na której omówiono najważniejsze elementy porozumienia obu firm w sprawie wsparcia SUSE Linux i jego skutków dla polskiego rynku.

    Czytaj więcej ->

    Źródło: IDG



    Pisałem o tym w aktualnościach ale tutaj tez napisze ;p

    "Poruszono też dość trudny problem piractwa. Okres ochronny się skończył i policja bierze się za przerobione konsole. Podstawę prawną ich działań mogliście przeczytać już u nas na stronie. Taka jest aktualnie ich interpretacja przepisów i zabawa nielegalnymi kopiami może mieć teraz przykre konsekwencje. I dobrze. W końcu to dzięki pieniądzom zarobionym na sprzedaży legalnego oprogramowania możliwe są takie imprezy, jak chociażby Xbox Fun Day. Pamiętajmy, że Microsoft nie jest organizacją charytatywną tylko firmą, której podstawowe zadanie to zarabianie pieniędzy. Polski oddział wcale się z tym nie kryje (i bardzo dobrze)."

    Relacja z konferencji Microsoftu na Xbox Fun Day

    Aż strach się bać... mam nadzieje że to tylko takie ********mento dla mydlenia oczu ;p



    Konferencja Microsoftu przesunięta
      Konferencja Microsoftu na E3 została przesunięta z uwagi na jakąś niezwykłą niespodziankę jaką szykuje dla nas amerykański gigant. Przynajmniej taki jest oficjalny powód i o tym samym pisze też Geoff Kighley z Gametrailers TV na Twitterze. Konferencja zacznie się pięć minut wcześniej niż pierwotnie planowano czyli 10:25 rano czasu miejscowego i 19:25 czasu naszego. Niby zmiana niewielka ale głupioby było nie zobaczyć jak Uncharted czy Mario zapowiadane są na Xboksa. No dobra, tego kalibru niespodzianka to raczej nie będzie, ale kto ich tam wie co szykują.


    http://bi.gazeta.pl/im/2/6672/z6672132M.jpg

    Polygamia.pl - Dziennik Gracza - gry, najnowsze informacje, screeny, zwiastuny, recenzje



    Windows 7 na torrentach
      Wersja testowa najnowszego systemu Microsoftu trafiła do sieci BitTorrent.

    Udostępniona na zamkniętej konferencji PDC wczesna wersja testowa Windows 7dostępna jest już w popularnej sieci peer-to-peer. W wyszukiwarkach trackerów PirateBay i Mininova można znaleźć różne wersje plików torrent z 32 i 64 bitowymi wersjami najnowszej odsłony okienek.


    http://republika.onet.pl/_i/news/windows7.jpg



    Nie trzeba dodawać, że w kolejce pobierających szybko zrobiło się dosyć tłoczno. Chociaż niektórzy użytkownicy zwracają przytomnie uwagę, że udostępniona wersja (build 6801) nie jest najnowszą i, że warto może poczekać na ostatnio wydany build 6933.

    Należy pamiętać, że tak wczesne wersje testowe są raczej ogólną prezentacją, przeznaczoną dla specjalistów – nie ma mowy o w pełni funkcjonalnym systemie na którym można normalnie pracować. Poza tym polityka producenta jest nastawiona na sektor biznesowy i rozwiązania zmierzające do wirtualizacji, rozwoju oprogramowania i bezpieczeństwa danych.

    Jak powiedział Jo Sweeney, doradca w firmie Business Research Services, – "Doszliśmy do sytuacji, w której profesjonaliści, zamiast skupić się na usprawnieniach zajmują się utrzymywaniem bieżących systemów przy życiu. Klienci oczekują, że Windows 7 będzie dysponował rozbudowanymi narzędziami zarządzania, które rozwiążą większość problemów systemów desktopowych."



    Podoba mi się:

    http://img227.imageshack.us/img227/6581/shhwgys.png

    Fajnie, że pokazali nowego iksa, bo na to liczyłem, ale po tej żenującej konferencji jakoś odechciało mi się go kupować. Zobaczymy.

    Sony na pewno pokaże więcej gier dla HC. Myślę, że również Nintendo samą Zeldą zmiecie teatrzyk jaki odwalił Microsoft. Tak zmarnować potencjał Rare.



    Studenckie Centrum Informatyczne - Grupa .NET ma zaszczyt zaprosić na konferencję IT Academic Day, która odbędzie się 1 grudnia 2008 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

    Plan konferencji obejmuje m.in. następujące bloki tematyczne:

    * Inicjatywy akademickie firmy Microsoft
    * Historia wstążki Microsoft Office 2007 - Innowacyjne podejście do projektowania aplikacji
    * LINQ - Lekkie I Nietrudne Qlisy dostępu do danych
    * Testowanie – element kotroli jakości i podproces tworzenia oprogramowania
    * Architektura systemów Microsoft Windows Server (na podstawie Windows Server 2008)
    * Test Driven Development w Visual Studio 2008

    Wykłady prowadzone są przez wybitnych ekspertów z takich firm jak:
    Microsoft Polska, Teleca Poland, ABB Poland, K2 Internet.

    Uczestnictwo jest bezpłatne i wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji.
    Na uczestników czekają liczne upominki i nagrody między którymi znajdują się takie rzeczy jak książki, koszulki, pendrive'y, głośniki, firmowe kubki i wiele innych!

    Chętni do wzięcia udziału w konferencji IT Acamemic Day proszeni są o zarejestrowanie się na stronie www.codeguru.pl i zapisanie się na konferencję.
    Zapraszamy do zgłaszania się już dziś, gdyż rejestracja zostanie zamknięta 30 listopada o godzinie 16 lub w momencie, kiedy wszystkie dostępne miejsca zostaną zajęte.

    Więcej informacji o rejestracji oraz pełny plan konferencji na stronie: http://itad.uni.lodz.pl

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • zabaxxx26.xlx.pl